Autosedačka s podvozkem

Autosedačka i kočárek.

ca. 11 000 CZK
ca. 23 700 CZK
ca. 10 500 CZK
ca. 11 000 CZK

Jak vybrat autosedačku s podvozkem

  • Jedná se o autosedačku, která má v sobě vestavěný podvozek, díky kterému je specifická především v tom, že z ní během několika sekund může být kočárek.
  • Řadí do skupiny 0 +, která je vhodná pro děti do 13 kg.
  • Je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, kterými jsou hliník a vnitřní textilie.
  • Na trhu se zatím pohybuje málo výrobců, kteří se tímto produktem zabývají.
  • K autosedačce s podvozkem můžete pořídit spoustu doplňků, které během jízdy jistě oceníte.
  • Pořizovací cena dětské autosedačky s podvozkem je v rozmezí 9 500 – 11 500 Kč.

Třída

Autosedačky pro děti se dělí do pěti skupin. Toto rozdělení není založeno na principu věku, nýbrž podle hmotnosti dítěte. Autosedačka s podvozkem spadá do skupiny 0 +, která se používá pro děti s hmotností do 13 kg, což odpovídá dětem od narození do 12 – 18 měsíců.
Pro větší přehled jsme vám do tabulky shrnuly všech 5 skupin.

Skupina Hmotnost Věk
Skupina 0 do 10 kg 1 rok
Skupina 0 + do 13 kg 12 – 18 m
Skupina I 9 – 18 kg 1 – 4 roky
Skupina II 15 – 25 kg 3 – 7 let
Skupina III 22 – 36 kg 6 – 12 let

Hmotnost a nosnost

Hodně lidí si pojem hmotnost a nosnost často plete nebo si myslí, že je to totéž. Přitom se ale jedná o dva zcela odlišné pojmy. Hmotnost je udávána jako hmotnost výrobku, v tomto případě autosedačky, kdežto nosnost je váha, kterou zvládne výrobek pojmout, čili maximální hmotnost vašeho dítěte, která je určena pro konkrétní autosedačku.
Hmotnost autosedačky s podvozkem se pohybuje mezi 7 – 8 kilogramy. Nosnost je 13 kg.

Plně mobilní
Doona Plus autosedačka s integrovaným podvozkem 2v1 racing green

Víte, že…?

Mezi výhody autosedačky s podvozkem patří především funkce jak autosedačky, tak i následně kočárku, který se z ní stane za pár vteřin. Nemusíte tak vaše spící miminko předělávat ze sedačky do kočárku nebo autosedačku připevňovat k jinému podvozku.

Materiál

Konstrukce je vyrobena z hliníku, což je materiál, který vám zajistí nižší hmotnost produktu. Vnitřní část autosedačky je zhotovena z vysoce kvalitní textilie. Všechny materiály u toho typu autosedačky jsou testovány a schvalovány evropskými normami. Jsou velmi odolné a kvalitní.

Design

Tento produkt je jednoznačně takzvanou „designovkou“. Autosedačky s podvozkem jsou elegantní a můžete s nimi na jakoukoliv příležitost. Vyrábí se v několika barevných provedeních, kterými jsou například černá, šedá, růžová nebo také královská modrá.

Kvalitní
Inglesina Quad System Duo 2019 s podvozkem Quad + autosedačka Maxi-Cosi Cabriofix s adapterem volba barvy podvozku Cognac barevné kombinace Oxford Blue

Instalace

Autosedačka s podvozkem se instaluje proti směru jízdy, což je nejbezpečnější způsob jízdy pro vaše miminko. Jedná se vlastně o tzv. vajíčko (skořepinu). Jestliže instalujete sedačku na sedadlo, které je opatřené airbagem, nezapomeňte jej deaktivovat!

Víte, že…?

Mnoho lidí si neví rady, kdy vyměnit autosedačku za větší, když ještě jejich dítěti nedosáhlo váhového limitu, v tom případě je vaší pomůckou horní konec sedačky. Jakmile dítě vyroste tak, že mu jeho uši přesahují přes horní konec sedačky, měli byste přejít na větší velikost. Nemusí to být platné pravidlo, ale rozhodně vám může trochu napovědět.

Cena

Pořizovací cenu si příliš vybírat nemůžete. Vzhledem k tomu, že tento produkt vyrábí jeden výrobce, cena je jen jedna. Cenový rozdíl mezi jednotlivými modely však udává rok výroby. Pochopitelně čím novější model, tím vyšší bude cena. Rozdíl je ale pár tisíc korun. Cenové rozmezí pro nákup autosedačky s podvozkem je 9 500 – 11 500 Kč.

Oblíbená
DOONA s integrovaným podvozkem 2v1 černý 2018 Royal Blue 2018

Otázky a odpovědi

Jakého výrobce při volbě autosedačky s podvozkem zvolit?

V tomto případě nemáte moc na výběr. Na českém trhu se momentálně pohybuje jeden a zároveň první výrobce dětských autosedaček s podvozkem. Jedná se o značku DOONA, která pochází z USA, je zárukou vysoké kvality a splňuje všechny důležité normy a certifikace.

Jaké doplňky je možné k autosedačce s podvozkem pořídit?

Na výběr je vám spousta příslušenství, které si můžete k autosedačce pořídit. Jedná se například o zpětné zrcátko, díky kterému můžete své dítě během jízdy sledovat, dále vám může zaujmout organizér na sedačku, do kterého můžete vkládat hračky, svačinku či jiné potřeby pro dítě. Oblíbené jsou také clony proti slunečnímu záření a v neposlední řadě jistě oceníte ochranné plášť na sedadlo, díky kterému vaše děťátko nepoškodí při jídle nebo pití vaši karoserii.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.