Autotrakční lehátko

Pomůže Vám s bolavými zády.

ca. 4 600 CZK
ca. 4 600 CZK
ca. 8 800 CZK
ca. 7 400 CZK
ca. 12 800 CZK

Jak vybrat autotrakční lehátko

  • Autotrakční lehátko neboli inverzní stůl je velmi efektivní v boji s bolavými zády.
  • Při cvičení na tomto stroji jste zavěšeni za nohy v pozici hlavou dolů.
  • Základem lehátka je masivní ocelová konstrukce.
  • Pokud patříte mezi lidi s vyšší hmotností, je vhodné, zjistit si u lehátka také jeho nosnost.

Konstrukce

Naprostým základem při výběru kvalitního autotrakčního lehátka je rámová konstrukce, která by měla být z oceli. Jiný méně pevný materiál v tomto případě není vhodný. Celkově můžeme říci, že masivnost rámu poznáte už podle celkové váhy lehátka. Lehčí lavice jsou sice mobilnější, ale jejich nákupem podstupujete značné riziko.

Fixace nohou

Při cvičení na tomto stroji jste zavěšeni za nohy v pozici hlavou dolů, což znamená, že dalším důležitým parametrem je vaše bezpečnost, kterou vám zajistí skvěle fixované nohy. K tomu, aby byly dobře zajištěné kotníky, vám také slouží jednoduchý a důmyslný způsob v podobě prodlouženého madla. Díky němu velice snadno při nastupování zajistíte svoje nohy.

Rekonvalescenční lavice
inSPORTline Verge

Hmotnost

Dalším parametrem, který by vás měl zajímat, je hmotnost inverzní lavice. Myslete na to, zda budete lavici chtít přenášet nebo jestli bude stále na jednom místě. Hmotnost tohoto stroje se totiž může pohybovat v rozmezí od 20 kg až do cca 50 kg, proto je vhodné promyslet jeho umístění.

Víte, že…?

Autotrakční lehátko je specifická lavice, na které je možné provozovat tzv. inverzní terapii. Lavice disponuje opěrkami nohou, za které jste během cvičení zavěšeni a současně také umožňuje plynulé přetočení vašeho těla až do polohy, kdy jste hlavou dolů. Tímto je vaše tělo vystaveno obrácenému zatížení, než je běžně zvyklé, čímž dochází ke svalovému uvolnění, uvolnění zablokovaných zad či plotének, k odstranění zatížení vnitřních orgánů a kyčelních kloubů.

Nosnost

Pokud patříte mezi lidi s vyšší hmotností, je vhodné, zjistit si u lehátka také jeho nosnost, abyste měli jistotu, že nebude při cvičení v tomto směru žádný problém. K dispozici jsou vám lehátka o nosnosti od 120 – 200 kilogramů.

Na doma
Acra KH777

Bezpečnostní pásek

Dalším bezpečnostním prvkem inverzního stolu je nastavitelný pásek, který slouží k omezení maximální obrácené polohy stolu. Když budete pořizovat tento přístroj, určitě se zaměřte i na přítomnost tohoto prvku. Aby vaše cvičení bylo co možná nejbezpečnější a bez nežádoucích účinků, je vhodné začínat postupně, do obrácené polohy byste měli postupovat maximálně po devadesáti stupních. Ideálně byste měli mít možnost tento bezpečnostní pásek nastavit nebo zcela odepnout tak, aby bylo možné dostat se do maximální polohy, tedy hlavou dolů.

Uskladnění

Pokud chcete autotrakční lehátko používat doma, jistě vás zajímá, jak lze takový stroj uskladnit. Nemusíte mít obavy. Většina lehátek, které jsou určené pro domácí použití, mají jednoduchý skládací mechanismus, který je sklopný, takže na stejném principu, jako třeba štafle. Tím pádem můžete tuto pomůcku schovat například za skříň nebo pod postel. Profesionální lehátka mají často velmi pevnou a bytelnou konstrukci, jejich váha se pohybuje kolem padesáti kilogramů, takže zpravidla nejsou uzpůsobena ke skladování.

Výrobci

Na trhu se pohybuje spousta výrobců autotrakčních lehátek. Vždy ale dávejte pozor na to, aby byl výrobce kvalitní a osvědčený. Abychom vám přiblížili, jaké jsou vaše možnosti, zmíníme zde několik kvalitních značek, se kterými budete jistě spokojeni. Mezi tyto značky patří rozhodně zahraniční výrobci, kterými jsou Klarfit, což je výrobce, který produkuje fitness výrobky, které umožňují cvičení v pohodlí domova a také BH Fitness. Dále pak například inSPORTline nebo Spartan, což jsou čeští výrobci, kteří vás také nezklamou.

Nastavitelný popruh
BH Fitness Zero

Cena

Částka, za kterou pořídíte inverzní lavici, nemusí být nijak závratná. Záleží zejména na tom, zda bude lavice sloužit k domácímu nebo profesionálnímu využití. Více se dozvíte v následující tabulce.

Cena Popis
3 000 – 6 000 Kč Za tuto hodnotu pořídíte autotrakční lehátko, které splní svůj účel a bude kvalitní a zároveň snadno skladovatelné. Jeho nosnost ovšem nebývá příliš velká, maximálně se pohybuje okolo 140 kg.
6 000 – 10 000 Kč I zde jsou k mání lehátka zejména k domácímu využití. Mohou být ovšem vybaveny funkcemi navíc, což je například dálkové ovládání, díky kterému stačí pouze stisknout knoflík a lehátko vás překlopí vzhůru nohama.
Nad 10 000 Kč Větší částku než deset tisíc korun byste utratili většinou v případě, že zvolíte profesionální lehátko, které má jak vysokou nosnost, tak ale i vysokou hmotnost.

Otázky a odpovědi

K čemu se autotrakční lehátko hodí?

V dnešní uspěchané době trpí čím dál více lidí bolestmi hlavy, zad a celkovou únavou. Bohužel nejrychlejší řešení často bývají léky na bolest, které sice tlumí projevy, ale neřeší příčinu těchto obtíží. Málokdo ale ví, že existuje možnost, díky které nemusíte podstupovat léčbu v drahých rehabilitačních centrech nebo u masérů či dokonce užívat léky proti bolesti. Autotrakční lehátko neboli inverzní stůl je velmi efektivní, avšak prozatím ne tolik známé řešení.

Jak vybrat autotrakční lehátko?

Jestliže má být vaše cvičení co možná nejefektivnější a přitom pohodlné, je důležité, aby bylo možné přizpůsobit lehátko různým výškám postavy. Rám opěrky nohou a samotné opěrky by měly umožňovat jejich nastavení. Neměli byste také zapomínat věnovat pozornost i opěrce zad, které je neméně důležitá a měla by být pro vás dostatečně pohodlná. Na trhu se pohybují lehátka, která umožňují cvičení pro osoby s výškou většinou od 147 – 200 centimetrů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Rekonvalescenční lavice
Na doma
Nastavitelný popruh
Inverzní lavice
Pro rehabilitace
Image
Produkt
inSPORTline Verge
Acra KH777
BH Fitness Zero
Sissel Hang Up
BH Fitness Zero Top
Výrobce
inSPORTline
Acra
BH Fitness
Sissel
BH Fitness
Nosnost
120 kg
136 kg
130 kg
110 kg
150 kg
Maximální výška cvičence
195 cm
200 cm
200 cm
198 cm
200 cm
Typ
zádové
zádové
zádové
zádové
zádové
Cena ca. 4 600 CZK ca. 4 600 CZK ca. 8 800 CZK ca. 7 400 CZK ca. 12 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.