Dada plenky

České kvalitní jednorázové plenky.

ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat Dada plenky

 • Dada je značka plenek, které se vyrábí v ČR, na českém trhu je však nekoupíte.
 • Dada plenky lze koupit pouze na internetových obchodech, k dostání jsou ve dvou verzích Extra soft a Comfort.
 • Výhodou je nízká pořizovací cena, ještě levněji je možné koupit plenky v polsku.

Dada

Dada plenky svou kvalitou odpovídají a dokonce i přesahují kvalitu známých značek jako je Pampers. A protože si značka neplatí drahou reklamu v televizi, jsou plenky i za rozumnou cenu. Tyto plenky koupíte až o polovinu levněji, přesto však neztrácí nic na své kvalitě a pohodlí. Plenky jsou vyráběné v ČR a prodávané v Polsku. Své místo si však vydobyly i na našem trhu. Můžete je snadno koupit přes jakýkoliv eshop.

Plenky Dada patří mezi jednorázové plenky. Jsou výborně savé, přizpůsobí se dětskému tělíčku a umožní mu dýchat. Omezují možnost vzniku opruzenin, protože pojmou tekutinu a nepustí jí ven. Jednorázové plenky můžete bez obav použít i v noci. Jsou vyráběny ve dvou verzích Extra soft a Comfort.

Pro batolata
Dada Extra Care 4 MAXI 7-18 kg 33 ks

Funkce plenky

Dětské plenky musí splňovat některé funkce a to tyto:

 • Gumičky kolem nožiček musí těsnit, nesmí ale tlačit
 • Lepicí pásky by měly být pružné a variabilní
 • Plenka nesmí dráždit pokožku

Před nákupem plenek myslete na toto:

Peo novorozence
Dada Extra Care 1 Newborn 2-5 kg 23 ks
 • Váhová kategorie plenky je orientační a vždy záleží na tom, jak plenka sedne
 • Před nákupem velkého množství plenek určité značky vyzkoušejte nejdříve jedno balení

Plenkové kalhotky

Jestliže máte miminko, které už začíná chodit na nočník, určitě využijete možnost přejít na plenkové kalhotky. Ty se snadno stahují a nasazují. Plenkové kalhotky se prodávají v různých velikostech.

Víte, že…?

Používání jednorázových plen představuje velkou zátěž pro životní prostředí. Podle studie tvoří plenky až 50% odpadu v domácnosti. Tekutiny se sice rozloží rychle, ale zbytek plenky se rozkládá 200 až 500 let. Nyní jsou k dostání i ekoplenky, které zaručují 100% biologickou rozložitelnost u částí, které se dotýkají dětské pokožky.

Vylepšené
Dada Extra Soft 4 7-18 kg 46 ks

Velikost plenek

Velikost plenky se odvíjí od hmotnosti miminka. Malá plenka nedokáže absorbovat všechnu tekutinu a bude miminko tlačit, velká zase vytvoří mezeru, která také sníží její funkčnost.

Kdy je plenka malá? – Jestliže se v okolí zadečku, nožiček nebo bříška objevují červené skvrny a opruzeniny.
Kdy je plenka velká? – Jestliže je ohnutá, nesedí na těle a pozorujete častější únik moči a stolice mimo plenku.
Kdy má správnou velikost? – Pokud je plenka rovná a symetrická vpředu i vzadu a lepící popruh je přímo v pase.

Dada plenky jsou vyráběny v několika velikostech dle hmotnosti dítěte. Výrobce nabízí téměř pro každou velikost obě verze plenek.

Oblíbené
Dada Extra Soft 3 4-9 kg 54 ks
Velikost Označení Váha dátěte v kg
1 Dada Premium Extra Care,26 ks 2 – 5 kg
2 Dada Premium Extra Care, 64 ks 3 – 6 kg
3 Dada Premium Extra Care, 60 ks Dada Extra Soft, 54 ks 4 – 9 kg
4 Dada Premium Extra Care, 50 ks Dada Extra Soft, 46 ks 7 – 18 kg
4+ Dada Premium Extra Care, 42 ks Dada Extra Soft, 53 ks 9 – 20 kg
5 Dada Premium Extra Care, 42 ks Dada Extra Soft, 39 ks 11 – 25 kg
6 Dada Extra Soft 38 ks Nad 15 kg

Rozdíl mezi Extra Soft a Extra Care

Mezi oběma verzemi je několik rozdílů. První rozdíl je v nabídce velikostí. Zatímco Extra Care najdete již v nejmenší velikosti, Extra Soft je i ve velikosti 6. Extra Care nabízí vylepšenou plenku o spoustu vychytávek. Mezi hlavní patří kanálky Flowlock, díky kterým je tekutina odváděna do savého jádra, kde je pak bezpečně uložena. Speciálně navržená textilie propouští tekutinu pouze směrem k savému jádru, je umístěna v nejrizikovějších oblastech plenky kolem třísel. Díky trojitým suchým zipům plenka drží i při opakovaném rozlepení a zalepení. Jsou navíc vybaveny identifikátorem vlhkosti, který vás včas upozorní na to, že je plenku třeba vyměnit.

Pro správný výběr je ale vhodné, když vyzkoušíte obě verze plenek a rozhodnete se, které budou vám a hlavně vašemu miminku vyhovovat více. Každému miminku vyhovuje něco jiného, proto nejde říct, která varianta je lepší.

Materiál

Extra Care – plenky jsou bez parfemace. Hladký povrch je s obsahem vitamínu E, který pomáhá v boji proti opruzeninám. Plenka má anatomický tvar, to znamená, že perfektně sedne a zůstane tam, kde má.

Extra Soft – jsou tenčí a lehčí, mají prodyšné savé jádro, které obsahuje přírodní extrakt z aloe vera. Zapínání je na suchý zip, plenka má anatomický tvar a pružné boky, díky nim krásně drží a dovolují nerušený volný pohyb dítěte.

Plenky a jejich vlastnosti

Novorozenci

Plenky Dada velikost 1, které jsou určené novorozeným dětem, jsou vyrobeny z dermatologicky testovaných materiálů. Jejich speciální tvar zabraňuje úniku moči i stolice. Navíc mají indikátor vlhkosti, který vás upozorní na skutečnost, že je plenka počuraná tím, že zmodrá. Dále mají výřez na pupík, který tak není drážděn a je chráněn před vlhkostí. Novinkou je pak technologie Fit&Comfort, což je nová speciální pásová vložka, která zaručuje lepší padnutí plenky kolem pasu miminka. Díky jemnému povrchu plenky se bude vaše miminko cítit jako v bavlnce.

Pokud chcete pro novorozené miminko koupit velikost plenky 2, měli byste vědět, že tato plenka již nemá výřez na pupík. Stále je ale vybavena indikátorem vlhkosti a technologií Fit&Comfort.

Kojenci

Plenky pro kojence, což je velikost 3, jsou vyrobeny z dermatologicky testovaných materiálů. Plenka obsahuje vitamín E, který chrání citlivou pokožku miminka. I tato velikost je vybavena indikátorem vlhkosti a je zde použita technologie Flowlock, superabsorční kanálky zajišťují dvakrát rychlejší absorpci tekutin. Plenky Extra Soft mají místo vitamínu E přídavek z Aloe, který chrání pokožku. Stejné vlastnosti mají i plenky velikosti 4, 5 a 6.

Batolata

Dětem, které jsou více neposedné a přebalování je tedy náročnější a také těm, které se učí na nočník, můžete pořídit plenkové kalhotky. Jejich kvalita je srovnatelná s klasickými plenkami. Jsou flexibilní a mají pružný pas. Jednoduše je natáhnete jako kalhotky a když jsou plné, stačí roztrhnout boky a sundat.

Co ještě Dada nabízí

Dalšími výrobky, které od této značky pořídíte, jsou také vlhčené ubrousky a plenky do vody. I tyto výrobky jsou kvalitní a jejich cena je o mnoho nižší než u jiných kvalitních výrobků. Výrobky nejsou testovány na zvířatech.

Vlhčené ubrousky

V nabídce je několik variant vlhčených ubrousků a toaletního papíru. Lze koupit i sadu ubrousků s praktickým boxem. Co se týká ubrousků, máte na výběr z několika variant:

 • Dada Everyday – obsahují hydratační balzám s extraktem z heřmánku a alantionu a je navržen tak, aby minimalizoval riziko vzniku alergií. Ubrousky mají neutrální pH a neobsahují látky ze skupiny PEG, parabeny a alkohol. Jsou měkké, jemné a odolné vůči roztržení.
 • Dada Naturals – ubrousky s přídavkem alantoinu a šťávy z aloe. Speciálně vyvinutý balzám pomáhá chránit před podrážděním a zajišťuje správnou úroveň hydratace pokožky. Ubrousky neobsahují alkohol, parabeny a mýdlo. Jsou hypoalergické. Nové balení těchto ubrousků má uzavíratelné víčko, které zaručí, že budou stále zavřené a nebudou vysychat.
 • Dada Sensitive – tyto vlhčené ubrousky jsou vhodné na jemnou a citlivou pokožku, jsou měkké, jemné a pružné. Jsou obohaceny extraktem z panthenolu a heřmánku a neobsahují přidané vůně. Neobsahují alkohol, parabeny a mýdlo. I tyto ubrousky lze zakoupit v praktickém balení s víčkem.
 • Dada vlhčený toaletní papír – vlhčený papír vyčistí citlivou pokožku, a protože je to biologicky odbouratelný výrobek, můžete ho spláchnout v záchodě. Obsahuje Aloe Vera a panthenol. V balení najdete 50 ks papíru a je proto velmi malé a skladné i do kabelky. Toaletní papír je dodáván s vůní jahod, melounu a malin.

Plenky do vody

Plenky do vody mají jiné značení velikosti než klasické jednorázové plenky. Koupit můžete velikost 2 od 4 – 9 kg, velikost 3 od 7 – 13 kg a 4 od 12 – 18 kg. V jednorázových kalhotkách je použita speciální absorpční vložka, která zaručuje, že se plenka nezvětší a zajistí tak pohodlí a volnost pohybu během hry ve vodě. Díky měkkým a pružným stranám se lehce přizpůsobí tělu miminku.

Cena

Jak již bylo řečeno, cena plenek a ostatních výrobků této značky je nižší než u jiných kvalitních výrobků. Je asi zcela pravděpodobné, že je možné zakoupit i levnější výrobky a některá miminka s tím nebudou mít problém. Jindy ale může plenka způsobit kožní potíže, nebo neplní svou funkci správně. Proto raději volte certifikované výrobky.

Vzhledem k tomu, že jsou plenky určeny pro polský trh, lze je u nás koupit spíše přes eshopy, cena může být rozdílná, někdy lze narazit i na nějaké slevové akce.

Velikost 1, což je 26 ks, koupíte již za 100 ,-
Velikost 2, 64 ks, vychází na cenu kolem 200,-, ale lze je sehnat i za 170 ,-
Velikost 3, Extra Soft 56 ks, i Extra Care 60 ks koupíte za necelých 200 ,-
Velikost 4, Extra Soft 46 ks, a Extra Care 50 ks vás vyjde na necelých 200,-
Velikost 5 obou typů značek vás vyjde také na necelých 200 ,-
Velikost 6, 38 ks plenek zakoupíte za cca 170,-

Cena vlhčených ubrousků se pohybuje od 50 – 100 Kč v závislosti na typu a počtu kusů.

Víte, že…?

V dětských plenkách se často objevuje velké množství chemikálií, které mohou dráždit zadeček. Proto vybírejte takové, ve kterých se podobné nežádoucí látky neobjevují.

Otázky a odpovědi

Jsou DADA plenky vždy kvalitní?

Při nákupu plenek buďte obezřetní. Narazit můžete na méně kvalitní plenky, které jsou k dostání ve žlutém provedení. Pro tyto plenky však budete muset do Polska, protože na našem trhu nejsou k dostání. Stejně tak zde však běžně nekoupíte kvalitní plenky fialové barvy. Tyto plenky však můžete koupit na internetových obchodech.

Které plenky jsou nejlepší?

Podle mnohých diskuzí jsou za nejkvalitnější považovány plenky Dada a Pampers. Tyto značky mají prakticky hodnocení na stejné úrovni, vždy však najdete názor, že se jedná o plenky nekvalitní. Tento názor se však opět týká obou výrobků. Výhodou plenek Dada je nízká cena, proto neváhejte vyzkoušet tuto značku sami.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pro batolata
Peo novorozence
Vylepšené
Oblíbené
Image
Produkt
Dada Extra Care 4 MAXI 7-18 kg 33 ks
Dada Extra Care 1 Newborn 2-5 kg 23 ks
Dada Extra Soft 4 7-18 kg 46 ks
Dada Extra Soft 3 4-9 kg 54 ks
Hmotnost dítěte
7 - 18 kg
2 - 5 kg
7 - 18 kg
4 - 9 kg
Počet kusů
33 ks
23 ks
46 ks
54 ks
Cena ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.