Dětská postel se skluzavkou

Oblíbená postel pro kluka i holčičku.

ca. 6 700 CZK
ca. 62 756 800 CZK
ca. 16 000 CZK
ca. 4 800 CZK

Jak vybrat dětskou postel se skluzavkou

  • V dnešní době jsou dětské postele se skluzavkou velkým hitem. V tomto případě dojde k propojení jak hrací, tak i odpočinkové části dětského pokoje.
  • Měli byste počítat s tím, že postel se skluzavkou zabere značnou část prostoru. Můžete ale volit mezi dvěma provedeními, a to mezi vyvýšenou nebo patrovou variantou. Oba druhy jsou přizpůsobeny tak, aby vám co nejvíce ušetřily prostor.
  • K dispozici je vám různý materiál, ze kterého můžete vybírat, jedná se o masivní dřevo, dřevotřísku a lamino, kov nebo čalounění.
  • Vybírat můžete z široké škály modelů, které mají různé provedení.

Velikost

Postel se skluzavkou vám zabere hodně místa. S tím je třeba počítat. Co se týče samotného lůžka, měli byste vybírat tak, aby byla postel alespoň o 30 cm delší, než je vaše dítě. Optimální šířka lůžka je klasicky 90 cm.

Provedení

Postel pro děti se skluzavkou se dělá hlavně ve dvou provedeních. Máte možnost zvolit buďto vyvýšenou postel nebo patrovou. Pojďme si říci k těmto dvěma typům něco bližšího

S roštem a žebříkem
Kondela Lena de Luxe se skluzavkou borovicové dřevo bílá

Vyvýšená postel

Je určena pro děti ve věku od 4 – 5 let dál. Největším pozitivem tohoto typu postele je prostor pod postelí, ve kterém si dítě může hrát. Tento prostor můžete využít i jinak, například jako úložný prostor na skladování hraček apod. Skluzavka je připevněna k posteli z různých stran, záleží na vašem požadavku. Můžete posteli přidat ještě látkový domek nebo třeba textilní stan a dítě tak získá dokonalé místo, které bude jen jeho a bude mít svůj vlastní svět. Výška ložné plochy bývá většinou 80 – 100 cm nad zemí.

Patrová postel

Ideální varianta v případě, že máte 2 děti, které by rády postel se skluzavkou. Dětské pokoje opravdu nejsou nafukovací, takže když pořídíte patrovou postel, kde bude spát jedno dítko nahoře a druhé dole, skluzavka se pak umístí většinou na pravý nebo levý kraj postele.

Materiál

Dětské postele se skluzavkou mohou být vyrobeny z několika druhů materiálu. Můžete vybírat mezi masivem, dřevotřískou a laminem, kovem nebo můžete zvolit čalouněnou postel. Jejich pozitivní i negativní vlastnosti vám přiblížíme pro lepší přehled v následující tabulce.

Přírodní
Halmar Neo Plus se skluzavkou borovice
Druh materiálu Výhody Nevýhody
Masivní dřevo Trvanlivost a 100 % nezávadnost Náchylné na poškrabání
  Dlouhá životnost Vysoká cena
  Libovolný výběr matrace  
Dřevotříska a lamino Levný materiál Vysoká tvrdost
  Snadná údržba Kratší životnost
Kov Nejdelší životnost Nejvyšší cena
  Odolný vůči poškrábání Design není příliš vhodný pro mladší děti
  Vhodný pro alergiky  
Čalounění Cenově nejdostupnější varianta Nehodí se pro alergiky
  Velký výběr motivů a barev Náročná údržba
    Krátká životnost
    Není možné vyměnit matraci

Víte, že…?

Na posteli pro vaše dítě nikdy nešetřete. Dbejte na to, aby postel, kterou vyberete, byla pro vaše dítě bezpečná, stabilní, pevná a kvalitní. Nezapomínejte také na výběr vhodné kvalitní matrace.

Matrace

Tento parametr by vás měl zajímat takřka nejvíc. S kvalitní postelí jde totiž ruku v ruce také kvalitní matrace. Rozhodně není dobrou volbou levná molitanová matrace. Děti potřebují středně tvrdou matraci, která podporuje přirozený růst páteře. Ideální volbou jsou matrace z kvalitních pěn, ty vyhovují nejen z hlediska tuhosti, ale i z hygienického hlediska. Součástí kvalitní matrace je také vhodný potah, který by měl být snímatelný a měli byste jej prát minimálně na 60 °C.

Cena

Hodnota, za kterou pořídíte postel pro dítě se skluzavkou, se odvíjí od konkrétních modelů a konkrétních výrobců. Nemusíte se ale bát, cena nemusí být nijak zničující.

Kvalitní
ROALHOLZ INGE N se skluzavkou masiv smrk
  • Do 10 000 Kč – V této kategorii bez problémů pořídíte postel se skluzavkou, která bude mít krásný vzhled a různé provedení. Její součástí ale nebývá další vybavení, jako třeba skříň nebo schůdky. Nemusíte se bát, najdete zde i kvalitní výrobce.
  • Nad 10 000 Kč – Zde už se pohybují modely vyrobené z masivu, které mají opravdu bytelnou konstrukci a vydrží vám spoustu let. Zakoupíte modely, které jsou od těch nejlepších výrobců. Součástí můžou být i skříně nebo skříňky či schůdky. Cena za takovou postel může být i okolo 20 000 Kč.

Otázky a odpovědi

S jakým designem se můžeme setkat u dětské postele se skluzavkou?

Vybírat můžete ze spousty variant. Není problém sehnat přírodní barvu dřeva, bílou, hnědou nebo třeba černou postel. Skluzavka může být jednobarevná nebo na ní mohou být různé malby či nálepky. Postel může vypadat také například jako zámek pro princeznu nebo hrad pro rytíře, a to díky látkové stěně, která může být součástí balení, nebo ji můžete dokoupit. Dále také můžete dokoupit látkový tunel nebo polštářky, aby vaše dítě mělo co největší pohodlí.

Jsou k dispozici i postele se skluzavkou, jejichž součástí je i další nábytek?

Kromě klasické postele se skluzavkou můžete pořídit i takovou, která bude v kombinaci se skříní i schůdky. Budete mít hodně ušetřeného prostoru, který můžete využít pro další potřebné věci do dětského pokoje.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.