Dětský pisoár

Skvělá alternativa nočníku pro chlapečky.

ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 400 CZK

Jak vybrat dětský pisoár

 • Dětský pisoár může usnadnit práci chlapečkům, které je těžké naučit chodit na nočník.
 • I těchto výrobků je na trhu řada, a vy tak můžete vybírat z mnoha barev a designů.
 • Pisoár se skládá ze dvou částí. Jedna je připevněná na stěně pomocí přísavek a druhá se lehce vytahuje pro vylití a umytí.

Princip

Pisoár se skládá ze dvou částí. Jedna je připevněná na stěně pomocí přísavek a druhá se lehce vytahuje pro vylití a umytí. Výšku pisoáru lehce regulujete sami podle aktuální výšky dítěte.

Pisoár funguje jako nočník, protože je potřeba jeho obsah vylévat. Oproti nočníku nemá žádné funkce, nezazpívá, nezabliká, jediným zpestřením může být vrtulka.

Tučňák
DOMSTAV nočník pisoár TUČŇÁK

Nočník versus pisoár

Pisoár je vhodný pro chlapce, kteří si již navykli na nočník. Oproti nočníku ho budete používat později. Většina maminek si ho pochvaluje zejména proto, že v případě používání nočníku se často stávalo, že bylo načuráno vedle, nebo neposedný chlapeček obsah nočníku vylil. V případě pisoáru skončilo vše tam, kde mělo.

 • V případě, že o pisoáru uvažujete, musíte počítat s tím, že není tak praktický jako nočník. Jeho nevýhodou je, že je na pevno přidělaný v koupelně nebo na WC.
 • Nočník je praktičtější v tom, že ho můžete kamkoliv přemístit. Je to velké plus, jestliže je dítě nemocné, může ho použít i venku, na noc ho můžete mít po ruce v ložnici.
 • K pisoáru musí dítě vždycky dojít, nebo ho tam budete muset přinést.

Víte, že…?

Nácvik chození na nočník, nebo toaletu, je velikou změnou pro dítě, a proto by nemělo být do tohoto procesu příliš nuceno. Dle fyziologického hlediska je dítě na nácvik chození na nočník připraveno přibližně ve věku 18. měsíců. Jedná se o činnost, pro kterou by si rodiče měli vyhradit čas a měli by být trpěliví. Nejvhodnější je zvolit nácvik chození na nočník či toaletu formou zábavy.

Žába
DOMSTAV nočník pisoár 29x18cm ŽÁBA

Materiál a design

Dětské pisoáry jsou vyrobeny z odolného plastu, součástí balení jsou i přísavky, které umožňují snadné připevnění na dlaždice. Jedná se o jednoduchý výrobek, který nemá žádná specifika. Jediné, co můžete při výběru zohlednit, je tak celkový vzhled.

V tomto případě je na výběr mezi pisoáry, které svým vzhledem připomínají zvířátko, nebo výrobky, které se podobají klasickému pisoáru. Je zde i možnost, že je uvnitř umístěna vrtulka, která se bude točit, jestliže se chlapeček správně trefí.

Další možností je potom pisoár 2v1, ten lze použít v klasické podlahové verzi, a pak ho můžete připevnit na stěnu a chlapci ho mohou používat ve stoje.

Oblíbený
Baby Yuga Pisoár zelený

Výrobce a ceny

Výrobci se předhánění v atraktivnosti vzhledu tohoto výrobku. V koupelně tak můžete mít tučňáka, žabičku, prasátko, sovu a mnoho dalších zvířat.

Mezi výrobce patří AKUKU, Domstav, Lecenti, Baby Yuga, APT, dBb Remond.

Tento výrobek je cenově nenáročný a pořídíte ho v rozmezí 160 – 500 Kč. Levnější varianty mají tvar klasického pisoáru, dražší pak představují nějaké zvířátko.

Levný
Pronett XC041 pisoár žába zelená

Kdy na nočník

Naučit potomka chodit na nočník a zbavit ho plen bývá pro rodiče velká výzva. Některé dítě to zvládne hravě, jiné bude muset trénovat déle. Zde je několik tipů, s nimiž to zvládne tak snadno a rychle, jak jen to bude možné.

Největší chyba je začít s nácvikem v době, kdy se to nehodí. Uvědomte si, že přechod z plen je pro dítě podobně náročné, jako když se dospělý rozhodně osvojit si nějakou jemu dosud naprosto cizí dovednost. Je vždy nutné, aby dítě bylo vždy ve fyzické a psychické pohodě, proto s tréninkem nezačínejte, pokud řešíte nějaký problém, jako například:

 • Fyzická nepohoda – nezačínejte, pokud je dítě nemocné, rostou mu zoubky, má těsně po očkování apod.
 • Pokud se v rodině stalo něco nového a velkého, například stěhování, nový sourozenec nebo nějaké rodinné problémy
Hravý design
dBb Remond pisoár žába

Jak tedy poznáte, že je vaše dítě mentálně i fyzicky připravené s nácvikem? Odborníci se shodují, že by se nemělo začínat před prvními narozeninami. Můžete sice někdy vychytat okamžiky, kdy váš potomek vykonává potřebu, ale vždy to bude vaše vůle, ne vašeho potomka. Většina batolat je připravena mezi 18. a 24. měsícem, někdy je to ale až po 2. roce života.

Začít můžete v případě, že:

 • se intervaly mezi močením prodlužují a dítěti vydrží suchá plenka delší dobu
 • přeruší činnost, když čurá nebo kaká, tzn. přestane si hrát, jíst, zastaví se…, to znamená, že vylučuje podvědomě
 • začíná být samostatnější, aby bylo trénování snadnější, je vhodné, pokud si umí samo například stáhnout tepláčky nebo sukýnku
 • rozumí jednoduchým instrukcím a je schopné je splnit. Zároveň umí alespoň základní slova potřebná ke komunikaci.

Jestliže je tedy ten správný čas, rozhodně neváhejte a zkuste to. Tady je pár rad, jak to sobě i dítěti ulehčit.

Doporučení Popis
Nepodceňujte přípravu Několik dní před samotným tréninkem o nočníku mluvte a představte mu ho například pomocí pohádky.
Mějte nočník stále při ruce Během prvních týdnů jde doslova o vteřiny. Když dítě řekne, že chce čurat, myslí tím opravdu TEĎ. Budete-li mít nočník stále po ruce, snížíte riziko nehod, které mohou být demotivující. Vysaďte dítě na nočník vždy před odchodem ven a při pobytu venku se snažte pohybovat v místech, kde nebude vadit, jestliže se dítě vymočí.
Spolupráce I další členové rodiny by měli vědět, že trénujete na nočník, a měli by to dodržovat. Jestliže mu dá někdo plenku, bude zmatené a hrozí neúspěch.
Nezlobte se Některé děti si chození na nočník osvojí během týdne, jiným to může trvat i měsíc. Někdy se učení obejde bez nehod, jindy je budete muset i několikrát za den převlékat. To je skutečnost, kterou je třeba respektovat, proto se zbytečně nezlobte a nedávejte najevo nespokojenost. Naopak mu dodávejte odvahu, chvalte ho a povzbuzujte.

Otázky a odpovědi

Jaké jsou nevýhody pisoáru?

Nevýhodou pisoáru je i to, že je vhodný pouze na močení, v případě, že bude chtít chlapeček na velkou, budete muset volit znovu, a to mezi záchodem a nočníkem.

Jak pisoár vypadá?

Většina pisoárů bývá otevřených, pokud by vám to vadilo, můžete zakoupit pisoár s poklopem. U tohoto výrobku je poklop řešen jako součást zvířátka, kdy představuje otevírající a zavírající pusu.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Tučňák
Žába
Oblíbený
Levný
Hravý design
Image
Produkt
DOMSTAV nočník pisoár TUČŇÁK
DOMSTAV nočník pisoár 29x18cm ŽÁBA
Baby Yuga Pisoár zelený
Pronett XC041 pisoár žába zelená
dBb Remond pisoár žába
Cena ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena