5 nejlepších kočárků pro trojčata 2023

Kombinovaný i sportovní.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
TFK Trio Combi Kombiovaný Grey air chamber wheel 2022

Jak vybrat kočárek pro trojčata

  • Jestliže potřebujete kočárek pro trojčata, měli byste si rozmyslet, jestli zvolíte kombinovaný nebo sportovní typ.
  • Velikost kočárku závisí především na způsobu umístění sedaček. Můžete vybírat mezi sedačkami umístěnými vedle sebe, za sebou nebo také nad sebou.
  • Vedle nosnosti je důležitým parametrem také hmotnost, která má velký vliv na snadnou manipulaci s kočárkem.
  • Ke kočárku pro trojčata můžete dokoupit širokou škálu příslušenství,
  • Cena kočárku se pohybuje v rozmezí cca 20 000 – 50 000 Kč. Záleží na výrobci a typu kočárku.

Kočárek pro trojčata - náš výběr

Zobrazit kompletní nabídku kočárků pro trojčata

Jak vybrat kočárek pro trojčata

Typy

V první řadě byste si měli uvědomit, jaký typ kočárku chcete nebo preferujete. Jestli chcete kombinovaný kočárek nebo sportovní verzi. Pojďme si říci, jaký je mezi těmito druhy rozdíl.

Kombinované kočárky

Většinou mají oproti těm sportovním robustnější konstrukci. Jsou také podstatně dražší. Můžete zvolit buď dvojkombinaci, což je hluboká korba a následně sportovní verze nebo trojkombinaci, jejíž součástí je kromě hluboké a sportovní verze také autosedačka. Pokud tedy nemáte v plánu děti vozit vaše trojčátka autem, postačí vám dvojkombinace.

Kočárek pro trojčata
TFK Trio Combi Kombiovaný Grey air chamber wheel 2022

Sportovní

Sportovní kočárek je vhodný pro děti většinou od 6 měsíců, čili od doby, kdy dítě začíná sedět. U některých modelů není možné sklopit zadní opěrky do zcela vodorovné polohy, což není pro dítě dobré. U některých typů sportovních kočárků je možnost přidělání hluboké korby, což je vhodnější.

Rozměry a umístění sedaček

Jak je zřejmé, rozměry kočárku pro trojčata budou větších rozměrů, než běžné modely pro jedno dítě. Nemusíte se ale strachovat, že se vám bude s kočárkem špatně manipulovat, bude příliš těžký nebo se s ním nadřete. Když zvolíte správně, strach není na místě. Samotné rozměry kočárku se odvíjí také od toho, jaké zvolíte umístění sedaček. Můžete je umístit za sebou, vedle sebe nebo nad sebe. Pojďme si prohlédnout následující tabulku, která nám představí jednotlivé výhody a nevýhody těchto možností.

Umístění sedaček Výhody Nevýhody
Vedle sebe Snadná manipulace Široká korba
  Přehled o dětech  
Za sebou Je úzký, projede, kam potřebujete Obtížná manipulace
    Nemáte přehled o dětech
Nad sebou Snadná manipulace Je širší
  Přehled o dětecch  

Víte, že…?

Z bezpečnostních důvodů, by váš kočárek pro 3 děti rozhodně neměl postrádat brzdy, pětibodový pás a kvalitní kola s odpružením.

Kočárek pro trojčata
Kočárek pro trojčata Trippy 05

Hmotnost a nosnost

Než si kočárek pořídíte, měli byste si určitě zjistit jeho hmotnost i nosnost. Čím lehčí je kočárek, tím snazší pro vás bude manipulace s ním. Nízká hmotnost vám přijde vhod, například pokud často přenášíte kočárek po schodech, nebo jej skládáte do auta. Dejte ale pozor při variantě s korbami za sebou, nízká hmotnost totiž může způsobit převážení kočárku a ohrožení vašich dětí.
Nosnost je v tomto případě důležitější než hmotnost. Dávejte si pozor, protože některé kočárky mají nosnost pouze do 15 kg na jednu korbu/sedačku, což je u některých dětí do 4 let, ale u jiných zase pouze do 2 let. Ideálně by se nosnost jedné korbičky měla pohybovat do 20 – 25 kg.

Víte, že…?

Ke kočárku pro trojčata můžete dokoupit další příslušenství, které jistě oceníte. Patří mezi ně například pláštěnka, držák na láhev, taška na pleny nebo například slunečníky či sluneční clony, které vaše děti ochrání před přímým sluncem.

Cena

Neopomenutelným parametrem při výběru tohoto produktu, je určitě jeho cena. Částka, za kterou pořídíte kočárek pro trojčata, závisí na tom, jaký typ kočárku zvolíte a také na značce, kterou upřednostníte. Jestliže kupujete sportovní verzi tohoto kočárku, utratíte za ni cca 20 000 Kč. Pokud ale chcete dvojkombinaci či trojkombinaci, počítejte s částkou 27 000 – 47 000 Kč. V tomto rozmezí záleží především na volbě výrobce a konkrétním modelu kočárku.

Kočárek pro trojčata
Kočárek pro trojčata Trippy PREMIUM 11

Otázky a odpovědi

Jaká kolečka při výběru kočárku pro trojčata zvolit?

To záleží na tom, v jakém terénu budete kočárek využívat. Pokud bude sloužit pouze pro městský terén v podobě chodníků, patrně si vystačíte s obyčejnými kolečky. Jestli se ale chystáte s kočárkem jezdit do přírody, na pole či hůře schůdný terén, měli byste zvolit velká kola a hlavně dobré odpružení, které vám nejen usnadní manipulaci, ale také poskytnou vašim dětem dostatek komfortu při jízdě.

S jakými výrobci se na trhu setkáme?

Společností, které vyrábí kočárky pro trojčata, není mnoho. Můžete se ale setkat se značkou TFK neboli Trend For Kids, také narazíte na kočárky Trippy a PeGPerego.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku kočárků pro trojčata