Nejlepší perlík kladiva 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Červen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Festa 19036

Jak vybrat perlík kladivo

Při výběru perlíku kladiva je důležité zvážit několik klíčových faktorů, aby nástroj splňoval vaše očekávání a požadavky:

  • Velikost hlavy kladiva: Vyberte velikost podle typu a rozsahu prací, které hodláte vykonávat.
  • Materiál hlavy: Ocelové hlavy jsou silné a odolné, zatímco měděné mohou být vhodnější pro práci s křehkými materiály.
  • Délka rukojeti: Dlouhé rukojeti nabízí větší dohmat a pákový efekt, zatímco kratší zajistí lepší kontrolu při jemnějších pracech.
  • Materiál rukojeti: Dřevěné rukojeti tlumí vibrace, plastové nebo gumové rukojeti pak poskytují dobrou protiskluzovou úchopovou plochu.
  • Typ hlavy kladiva: Ujistěte se, že typ hlavy odpovídá účelu použití, například pro vyhlazování povrchů bez poškození.

Perlík kladivo - náš výběr

Festa 19036
Výrobce: Festa
Hmotnost: 5070 g
Typ: palice
Zobrazit více
Kladivo Festa 19036 s hmotností 4000g má hlavu z kované uhlíkové oceli a sklolaminátovou násadu s protiskluzovou rukojetí a rozšířeným koncem proti vyklouznutí. Násada je navržená pro tlumení nárazů a ergonomický design pro snížení únavy při práci.
Zobrazit méně
STANLEY 1-57-554
přečíst recenzi
Výrobce: STANLEY
Hmotnost: 5210 g
Typ: perlíky
Zobrazit více
Perlík STANLEY 1-57-554 má hlavici naplněnou ocelovými kuličkami pro absorpci energie při nárazu a polyuretanové opláštění, které chrání povrchy a zároveň umožňuje hlavici vrátit do původního tvaru. Snížení hluku je další vlastností tohoto nářadí.
Zobrazit méně
DeWALT DWHT56028-0
Výrobce: DeWALT
Hmotnost: 4700 g
Zobrazit více
Dvojruční kladivo DeWALT DWHT56028-0 využívá ochranný kompozitní materiál z uhlíkových vláken pro zvýšenou odolnost. Má ergonomickou rukojeť a duté porisko ExoCore pro lehký a vyvážený pohyb. Čelo kladiva je navrženo pro koncentrovaný ráz a přesný přenos síly. Hmotnost je 3,6 kg s délkou rukojeti 83 cm a celkovou délkou 89 cm.
Zobrazit méně
DeWALT DWHT51388-0
Výrobce: DeWALT
Hmotnost: 1360 g
Zobrazit více
Kladivo DeWALT DWHT51388-0 má frezovanou čelní plochu, což zmenšuje nechtěný pohyb při práci. Je vybaveno zpevněním proti nepřesným úderům pro větší odolnost. Rukojeť z vyztužených skleněných vláken s ergonomickým úchopem zlepšuje práci a komfort. Obsahuje otvor pro zavěšení nářadí.
Zobrazit méně
ZBIROVIA Kladivo zámečnické předtloukací 18/3kg
Výrobce: Zbirovia
Hmotnost: 3000 g
Zobrazit více
Kladivo ZBIROVIA 18/3000 je nářadí o hmotnosti 3000 g s bukovou násadou. Vyrábí se dle normy DIN 1042 a je vyrobeno z konstrukční oceli ČSN 12050. Hodí se jak pro domácí, tak pro profesionální použití.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Perlík kladivo

Jak vybrat perlík kladivo

Jaký je rozdíl mezi perlík kladivem a běžným kladivem

Zatímco standardní kladiva jsou navržena pro obecné přibíjení nebo vytahování hřebíků, perlík kladiva má speciální účel. Jeho hlava je obvykle větší a plošší, což je ideální pro práci s kovem, kde je potřeba materiál obrábět bez poškození povrchu. Perlík kladivo se také používá v špercích a hodinářství pro jemné a přesné údery, které nezanechávají značky na materiálu.

K čemu je perlík kladivo primárně určeno

Perlík kladivo je primárně určeno pro jemnou a přesnou práci s kovy, kterou vyžadují šperkaři, hodináři a další řemeslníci pracující s drobnými předměty. Slouží k formování kovů, úderům, které by neměly zanechávat stopy po nástroji, a nevyhnutelně je potřebné při pečlivém dokončování výrobků, aby výsledek vypadal esteticky a bez poškození.

Jak správně používat perlík kladivo, abychom předešli jeho poškození

Pro správné použití perlíku kladiva je klíčové držet rukojeť pevně, ale bez zbytečného napětí. Údery musí být mířené a kontrolované – nikdy by neměli být prováděny s přílišnou silou nebo z nevhodného úhlu, protože by to mohlo způsobit deformaci hlavy kladiva nebo poškodit obrobek. Dále je důležité používat perlík kladivo na vhodném podkladu, který je dostatečně stabilní a neabsorbuje sílu úderu.

Jak udržovat perlík kladivo, aby vydrželo co nejdéle v dobrém stavu

Perlík kladivo
Festa 19036

Aby perlík kladivo sloužilo co nejdéle, mělo by být pravidelně kontrolováno a udržováno. Dbejte na to, aby hlava kladiva byla vždy pevně uchycena k rukojeti. Rukojeť by měla být držena čistá a suchá, aby nedošlo ke skluzu během práce. Je-li hlava kladiva ze železa nebo oceli, měla by být občas ošetřena olejem, aby se předešlo rezivění. Po použití je také vhodné kladivo uschovat na suchém místě, aby nedocházelo k jeho zbytečnému opotřebení.

Je možné použít perlík kladivo i na jiné materiály než kovy

Perlík kladivo je sice primárně určeno pro práci s kovy, ovšem lze jej opatrně použít i na jiné materiály, které vyžadují jemné a přesné údery, například na kůži nebo plast. Pokud však budete pracovat s velmi měkkými nebo křehkými materiály, je doporučeno použít kladivo s měkčí hlavou, aby nedošlo k jejich poškození.

Zobrazit kompletní nabídku Perlík kladivo