Překlápěcí hodiny

Hodiny v retro stylu.

ca. 5 200 CZK
ca. 3 800 CZK
ca. 4 500 CZK
ca. 3 700 CZK

Jak vybrat překlápěcí hodiny

 • Hodiny jsou nezbytnou součástí každé domácnosti.
 • Zvlášť v dnešní době, kdy kromě praktického účelu zastávají i funkci designového prvku.
 • Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi retro styl, pak byste si měli pořídit překlápěcí hodiny.
 • Tento typ hodin se používá již desetiletí a přesto je stále žádaný.

Typy

Překlápěcí hodiny můžeme rozdělit na dva druhy, kterými jsou nástěnné a stolní hodiny. To jaký typ hodin zvolíte, záleží na prostorech, které máte k dispozici nebo zkrátka na vaší představě, kam chcete hodiny umístit.

Nástěnné

Tento typ překlápěcích hodin se umísťuje na stěnu. Oceníte je v případě, že chcete, aby hodiny byly dobře vidět z jakékoliv části místnosti nebo když nemáte prostor na to, umístit je na stole. Instalují se tak, že je zavěsíte na háček nebo šroubek s hmoždinkou, záleží na hmotnosti.

Nápadité a funkční
Karlsson 5642BK

Stolní

Většina překlápěcích hodin je využívána jako stolní hodiny. Můžete je umístit jak v obýváku, tak i například v pracovně. Při práci tak máte svůj drahocenný čas skvěle pod kontrolou. Hodiny samostatně stojí a potřebují pevnou a stabilní podložku na stole, na polici nebo třeba komodě.

Materiál

Překlápěcí hodiny jsou vyráběny zpravidla ze dvou druhů materiálu.

 • Hlavním materiálem konstrukce hodin je zpravidla kov. Ten může být nejčastěji ve dvou provedeních, a to mosazný nebo také nerezový.
 • U levných variant je konstrukce plastová.
Quartzový hodinový strojek
Karlsson 5620WD 21cm

Design

Když vybíráte hodiny, máte k dispozici široké spektrum designů. Pokud se konkrétně bavíme o překlápěcích hodinách, ve většině případů je jejich design velmi podobný.

 • Jedná se o přístroje zpravidla obdélníkového tvaru, které jsou z hlediska designu velmi nadčasové, jednoduché, čisté a elegantní, a to i z důvodu, že jsou vyráběny převážně z oceli.
 • Moderní vzhled mají také díky ciferníku, který není klasický, nejsou na něm žádné ručičky, pouze čísla, která se vždy v určitou dobu překlápí. Na e-shopech ale narazíte i na tento typ hodin, jejichž konstrukce může být ve tvaru lodě, kola, nebo letadla.

Víte, že…?

V současnosti již existují i překlápěcí multihodiny. Jestliže chcete kromě času od hodin i něco navíc, pořiďte si právě tyto. Jejich multifunkčnost spočívá v tom, že vám ukážou nejen čas, ale také datum, den, měsíc a rok. Za tyto výhody si ale připlatíte.

Originální
Karlsson KA5602WH

Výrobci

Při výběru překlápěcích hodin se vždy zaměřte na kvalitní a osvědčené výrobce. Abychom vás alespoň částečně navedli, představíme vám tři výrobce, se kterými neuděláte chybu. Prohlédněte si následující tabulku.

Výrobce Popis
Karlsson Výrobky této holandské značky jsou naprostá špička. Nejen z hlediska kvality, ale jsou také nápadité a oživí každý interiér. Tento výrobce se na trhu pohybuje již více než 20 let a jeho produkty jsou oblíbené a nejprodávanější ve světě.
Sencor Jedná se o Japonského výrobce, který se na trhu pohybuje již od roku 1969. Již od svých začátků byla tato značka na vysoké úrovni po celém světě. Sencor se vyznačuje nejen kvalitními výrobky, ale také osobitým designem, který si vás získá. Výhodou je, že tento výrobce patří k těm levnějším na trhu.
Pragotron Česká značka, která produkuje nejmodernější časoměrné soustavy. Ovšem výrobky této značky jsou vhodné spíše pro profesionální využití. Jedná se o překlápěcí hodiny pro školy, podniky, nemocnice nebo například železniční či autobusovou dopravu.

Cena

Určitě chcete vědět, jakou sumu za takové překlápěcí hodiny utratíte. Záleží na tom, jak náročný zákazník jste. Hodnota takových hodin se totiž odvíjí jednak ze zvoleného materiálu a velikosti, a dále pak od výrobce, kterého preferujete.

 • 300 – 1 000 Kč – Jestliže se spokojíte s hodinami, které budou mít plastovou konstrukci a nebudou úplně od nejkvalitnějšího výrobce, jejich cena se většinou pohybuje do tisíce korun.
Nástěnné
Karlsson 5601WH 36cm
 • 3 000 – 5 000 Kč – Za tuto částku pořídíte překlápěcí hodiny od těch nejkvalitnějších výrobců, a to v různých velikostech. Jsou zpravidla vyrobeny z kvalitního kovu a jejich design je okouzlující.
 • Nad 5 000 Kč – Pokud investujete více než pět tisíc korun, můžete si pořídit již výše zmíněné překlápěcí multihodiny.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat překlápěcí hodiny?

Než si pořídíte překlápěcí hodiny, změřte si prostor, ve kterém budou umístěny, ať víte, jakou máte volit velikost. Dále pak nezapomeňte na hmotnost, která je také důležitá, především u nástěnné varianty.

Jak jsou hodiny napájeny?

Jistě vás zajímá, jak u překlápěcích hodin probíhá napájení. Nebude pro vás žádné překvapení, že i u tohoto druhu hodin je většinou zabudovaný hodinový strojek, který je poháněný bateriemi. Nejčastěji se jedná o baterie typu D nebo AA.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Nápadité a funkční
Quartzový hodinový strojek
Originální
Nástěnné
Image
Produkt
Karlsson 5642BK
Karlsson 5620WD 21cm
Karlsson KA5602WH
Karlsson 5601WH 36cm
Výrobce
Karlsson
Karlsson
Karlsson
Karlsson
Rádiem řízené
Styl
stolní
stolní
nástěnné hodiny
nástěnné hodiny
Cena ca. 5 200 CZK ca. 3 800 CZK ca. 4 500 CZK ca. 3 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.