Rohová skříňka

Efektivní a elegantní řešení koupelny.

ca. 5 300 CZK
ca. 25 400 CZK
ca. 1 300 CZK
ca. 1 400 CZK
ca. 1 400 CZK

Jak vybrat rohovou skříňku

  • Koupelna sice není místo, kde trávíte nejvíce času, ale i přesto může být zařízena efektivně a elegantně.
  • Správně vybraný koupelnový nábytek je základem pro to, aby se z vaší koupelny stalo příjemné místo.
  • Koupelnové skříňky pak zajistí dostatek úložného prostoru pro vše potřebné.

Typy

Koupelna je zpravidla jeden z nejmenších prostorů v domě a tak nábytek v ní by měl být opravdu efektivní. Obecně rohový nábytek zužitkuje jinak hluchá místa v daném prostoru. Do rohů koupelen je možné umístit jak klasické skříňky s vhodně zvoleným otevíráním dvířek, tak nábytek, který je určen přímo do rohu místnosti. V nabídkách jsou následující typy rohových skříněk:

Typ Popis
Umyvadlové Slouží jednak k uchycení umyvadla, ale také jako úložný prostor pro vše nezbytné; rohové umyvadlové skříňky bývají určeny pouze pro jedno umyvadlo
Přídavné Jedná se o klasické skříňky do koupelny pro uložení ručníků, osušek a jiných potřebných věcí; jejich výška může být od několika desítek centimetrů až po zhruba dva metry
Závěsné Může se jednat o horní závěsnou skříňku nebo závěsnou skříňku pod umyvadlo
Koupelnová galerka Skříňky se zrcadlem a úložným prostorem, které se zpravidla umístí nad umyvadlo; mohou být vybaveny také světlem nebo zásuvkami

Víte, že…?

Koupelna to není jen nábytek, vana a umyvadlo. Součástí místnosti je také celá řada malých, ale důležitých věcí jako jsou háčky a držáky ručníků, sušáky na prádlo, dávkovače mýdla, kelímky na zubní kartáčky atd. Mezi další vybavení také patří různé úložné boxy, koše na prádlo nebo odpadky, koupelnové předložky nebo protiskluzové podložky.

Z lamina
Signal Rohová skříň OLA SZ06 Bílá

Materiál

U koupelnového nábytku vždy myslete na to, že je umístěn v prostoru s vysokou vlhkostí. Ta má na nevhodně zvolený materiál nepříznivý vliv. Z tohoto důvodu by měl být materiál, ať už jakýkoli, patřičně ošetřen.

LDT

Jedná se o laminovanou dřevotřískovou desku. Její povrch je chráněn proti vlhkosti prostřednictvím fólie nebo laku. Také speciální oblepení hran zamezuje proniknutí vlhkosti do desky. U tohoto typu materiálu platí, že čím silnější deska bude, tím pevnější a stabilnější bude také nábytek z ní vyrobený. Laminované desky patří mezi levnější varianty materiálu pro výrobu koupelnového nábytku.

MDF

MDF je dřevovláknitá deska, ze které se nejčastěji vyrábí dvířka koupelnových skříněk. Její vzhled může imitovat vzhled masivního dřeva. Materiál má hustou strukturu, což umožňuje větší flexibilitu při zpracování. Skříňky mohou být hladké, ale je tu také možnost různých vyřezávaných dekorů. I MDF desky jsou proti vlhkosti ošetřeny speciální fólií nebo lakováním.

Z masivního dřeva
Skříňka nízká spodní rohová 60x120x47cm buk, RETRO, Sapho 1701

Masiv

Nábytek z masivu je běžnou součástí téměř každého interiéru. Díky současným technologiím je tento přírodní materiál za určitých podmínek možné použít i na výrobu koupelnového nábytku. Hlavním pravidlem je zajistit, aby vlhkost vzduchu v místnosti nepřekročila 60%, což zaručí správné odvětrávání. Nejvhodnější dřeviny pro tento typ nábytku jsou exotické. Vysoce odolný proti vlhkosti je např. teak a mahagon. Jedná se ale o poměrně drahé varianty. Z našich dřevin se doporučuje např. buk, dub a lípa.

Design

Z hlediska designu se můžete zaměřit jednak na samotné provedení nábytku, ale také na jeho barevnost.

Provedení

Koupelnové skříňky mají většinou velmi jednoduché, čisté linie. Můžete ale narazit i na skříňky ve stylu retro, které jsou zdobnější.
Co se samotného provedení týká, tak skříňky mohou být jedno nebo vícekřídlé s poličkami uvnitř nebo se zásuvkami. U vyšších skříněk je častá kombinace obou variant. Nejsou výjimkou ani otevřené skříňky pouze s poličkami.

Rohová okrajová
Kondela Skříňka rohová okrajová buk AS NEW 014

Rozměry

Rozměry skříněk jsou jedním z nejdůležitějších parametrů. Zvlášť malé koupelny jsou poměrně velký oříšek, co se vybavení týká. Rohové skříňky mohou být jednou z variant, jak využít jinak nevyužitelné místo, ale samozřejmě záleží na daných dispozicích.

Ceny a výrobci

  • Nejlevnější rohové skříňky koupíte kolem 2000 Kč a jedná se o typy skříněk nízkých přídavných, umyvadlových, závěsných nebo koupelnových galerek.
  • Dle použitého materiálu, jejich designu a zvoleného výrobce se může cena vyšplhat až k 12000 Kč.
  • Vysoké přídavné skříňky začínají na cca 3000 Kč.

Mezi výrobce tohoto koupelnového nábytku patří např. Sapho, Naturel nebo AQUALINE.

Umyvadlová
Comad Rohová umyvadlová skříňka 40 cm FINKA WHITE 824, bílá FINKA WHITE 824 -9068CORNE FSC

Otázky a odpovědi

Jak vybrat rohovou skříňku do koupelny?

Při výběru koupelnových skříněk berte v potaz celkový vzhled vaší koupelny. Skříňky by měly ladit nejen s dalším nábytkem v místnosti, ale také např. s obložením koupelny. Doladit můžete i další příslušenství (ručníky, zásobník na mýdlo, dekorační předměty atd.)

V jakých barvách se skříňky prodávají?

Asi nejtypičtější barva pro koupelnové skříňky je bíla. Její výhodou je že dokáže místnost opticky zvětšit, je tedy více než vhodná do opravdu malých koupelen. Samozřejmě můžete volit i jiné barvy, vše je jen o vkusu. Nábytek z masivu je také čím dál rozšířenější a vyrábí se v různých odstínech v závislosti na druhu použitého dřeva. Lesklé povrchy vypadají bezesporu luxusněji, ale na druhou stranu na nich uvidíte každou kapku. Také jsou náročnější na údržbu než povrchy matné

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Z lamina
Z masivního dřeva
Rohová okrajová
Umyvadlová
Horní skříňka
Image
Produkt
Signal Rohová skříň OLA SZ06 Bílá
Skříňka nízká spodní rohová 60x120x47cm buk, RETRO, Sapho 1701
Kondela Skříňka rohová okrajová buk AS NEW 014
Comad Rohová umyvadlová skříňka 40 cm FINKA WHITE 824, bílá FINKA WHITE 824 -9068CORNE FSC
Kondela Horní rohová skříňka, bílá, SPLIT 30 G ZAK-72
Výrobce
Signal
Sapho
Kondela
Comad
Kondela
Hloubka
106 cm
47 cm
34 cm
40 cm
30 cm
Výška
193 cm
120 cm
76 cm
46 cm
71.5 cm
Materiál
laminované
masiv
lamino
DTD (dřevotříska)
Cena ca. 5 300 CZK ca. 25 400 CZK ca. 1 300 CZK ca. 1 400 CZK ca. 1 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Klára Machátová

About the Author

About the Author

Do týmu copywriterů, jsem se dostala na mateřské dovolené. Práce mě baví a psaním produktových článků, kterým se v současné době věnuji, si nejen rozšiřuji rozhled v nejrůznějších oblastech, ale také získávám celou řadu důležitých informací. Nejblíže mi jsou témata související s péčí o děti, ale také zdraví či dům a zahradu.