Nejlepší samomíchací hrnky 2023 a jak vybrat

Vtipný dárek pro lenochy.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Prosinec 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Samomíchací líný hrnek 400 ml
87 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat samomíchací hrnek

  • Samomíchací hrnek je schopen tekutinu uvnitř samostatně rozmíchat.
  • O napájení se starají tužkové baterie.
  • Hrnek je vyroben z nerezu a plastu.

Samomíchací hrnek - náš výběr

Samomíchací hrnky 300 ml

Zobrazit kompletní nabídku samomíchacích hrnků

Jak vybrat samomíchací hrnek

  • Samomíchací hrnek je schopen tekutinu uvnitř samostatně rozmíchat.
  • O napájení se starají tužkové baterie.
  • Hrnek je vyroben z nerezu a plastu.

Provoz samomíchacího hrnku

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vlastně samomíchací hrnek funguje? Není to nic těžkého. Stačí vám jen 2 tužkové baterie AAA. Kdy ve spodní části hrnku se nachází prostor právě pro baterie. Energie z nich pak vede do malého motorku, který roztočí vrtulku na dně hrnku. Ovšem impulsem pro rozhýbání je však stisknutí tlačítka na uchu.

Ruka drží hrnek

Samomíchací hrnek nápoj uvnitř sám zamíchá, iStock / NewSaetiew


Roztočením nápoje vznikne vír, který vaši kávu či čaj míchá. Navíc, tento typ hrnku umí z mléka udělat i mléčnou pěnu a vy si tak můžete vychutnat kávu s mlékem plnými doušky. Ale myslete také na to, že při míchání můžete nápoj vylít ven, proto nezapomeňte použít víčko.

Když vám však dojdou tužkové baterie, nemusíte hrnek odložit do skříně. Můžete ho bez problémů využívat i jen tak, jako klasický hrnek, ale připravte se na to, že budete muset použít lžičku. Chápeme, že vás to může unavit, ale pokud je to vaše oblíbené nádobí, nedá se nic dělat, a vy si do něj nápoj uděláte. Jen si dejte při míchání pozor na rozháněcí vrtulku na dně samomíchacího hrnku.

Materiál

Samomíchací hrnek je vyroben kombinací dvou materiálů, nerezu i plastu. Přičemž vnitřní část tvoří potravinářský plast, jehož hlavní vlastností je vysoká odolnost a zdravotní nezávadnost. Obal hrnku je potažen kvalitní nerezavějící ocelí.

Víte, že…?

Samomíchací hrnek
Samomíchací líný hrnek 400 ml

Hrnek, který za vás bude nápoj míchat, můžete využít i jako cestovní hrnek na ranní cestu do práce. Nepočítejte však s dobrou těsností, ovšem do stojánku do auta padne jako ulitý.

Hrnek s víčkem na stole

Hrnky musí být vyrobeny z odolných materiálů, iStock / francepig

Velikost

Když se samomíchací hrnky objevily na českém trhu, bylo možné zakoupit je jen ve velikosti běžného hrnku, a to konkrétně s kapacitou 250 ml. Nyní ale není problém zakoupit i větší objem např. 500 ml, který je ideální pro přípravu jakéhokoliv vašeho oblíbeného nápoje, třeba kávy latté.

Údržba

Aby vám hrnek, který za vás bude nápoj míchat, dlouho vydržel, musíte dodržet základní pravidla jeho údržby. První věcí, kterou byste v žádném případě neměli dělat, je nedávat samomíchací hrnek do myčky. Jelikož by se voda mohla snadno dostat do motoru a tím by hrnek již neplnil svoji funkci.

Samomíchací hrnky 300 ml
Rage Fitness Samomíchací hrnek 300 ml

A druhou podstatnou věcí je nevkládat ho do mikrovlnné trouby. Jak totiž již víte, samomíchací hrnek se vyrábí z plastu a nerezové oceli, která do mikrovlnky nepatří. Jednak z důvodu poškození samotného hrnku, ale i kuchyňského spotřebiče.

Barevné provedení

První samomíchací hrnek, jenž začal okupovat regály obchodních domů a e-shopů byl pouze černo stříbrný. Dnes si však můžete vybrat hned z několika barev, na které si jen vzpomenete. Od bílé, přes růžovou, žlutou až po modrou.

Víte, že…?

Samomíchací hrnek rozhodně není všedním nádobím. Nicméně pokud byste chtěli mít ještě lepší a originální hrnek, můžete si ho nechat potisknout vlastním obrázkem či fotografií.

Výhody a nevýhody

Samomíchací hrnek
Samomíchací líný hrnek Barva: Černá

Když už jsme si představili samomíchací hrnek, pojďme si ještě jednou shrnout jeho výhody a nevýhody při používání. Avšak věříme, že ten, kdo si tento hrnek koupí, rozhodně neprohloupí a tento hrnek mu doslova přiroste k ruce.

VýhodyNevýhody
Nemusíte použít lžičkuNemůžete ho vložit do myčky nebo mikrovlnné trouby
Špiníte méně nádobíPro jeho provoz potřebujete tužkové baterie
Originální dárek 

Pozor na kopie

Vždy, když se objeví nová věc, začnou se objevovat i jeho kopie. Proto si vždy nezapomeňte ověřit, zda je hrnek opravdu vyroben ze zdravotně nezávadného materiálu a odolného plastu. Samomíchací hrnek vám má dělat radost a nepřidělávat starosti. Důležité je označení zdravotní nezávadnosti, které se většinou nachází na spodní straně hrnku.

Nejznámější značky

Hrnky prozatím nejsou natolik oblíbené, aby je vyráběli velcí výrobci. Na trhu se však setkáte se samomíchacími hrnky, jež ponesou název značek Plaza, Mrossa či Playnology.

Cena

Ceny samomíchacího hrnku jsou různé. Záleží, který obchod je nabízí. Rovněž cenu ovlivňuje i objem samotného hrnku. Níže uvedené ceny jsou bez tužkových baterií. Ty nebývají součástí balení, ale seženete je na každém kroku. Pokud ovšem hrnek hodláte používat častěji, měli byste zvážit nákup dobíjecích tužkových baterií, ať je máte kdykoliv po ruce.

Cena do 200 Kč

Nejlevnější hrnek pořídíte za necelé dvě stovky. Nicméně, jak jsme již uvedli, dejte si pozor na kopie, které se na trhu mohou objevovat. Pokud ale narazíte na správný hrnek, jeho objem bude do 250 ml.

Cena od 200 Kč do 400 Kč

V této cenové kategorii se již nemusíte tolik obávat nezávadných samomíchacích hrnků. Můžete pořídit i větší typ do objemu 400 ml, který je ideální na cesty.

Cena nad 400 Kč

Chcete-li opravdu originální hrnek s vlastním potiskem, počítejte s většími finančními náklady. Rovněž můžete pořídit i větší půllitrový hrnek.

Otázky a odpovědi

K čemu je samomíchací hrnek?

Patříte mezi nadšence do všeho nového, co je něčím zajímavé, co má navrch na rozdíl od obyčejných věcí nebo jste jen lenoch, který hledá produkt, jenž za něj udělá téměř všechnu práci? Se samomíchacím hrnkem můžete zapomenout na ranní míchání čaje či kávy, tento hrnek to všechno udělá za vás.

Jak vybrat samomíchací hrnek?

Výběr není nijak složitý, tyto výrobky nejsou na trhu nijak rozšířené a sáhnout tak můžete po hrnku, který se vám bude líbit. Dejte však pozor na výrobce, koupit můžete i levné hrnky neznámých výrobců, u kterých si nemůžete být jisti kvalitou výrobního materiálu.
Zobrazit kompletní nabídku samomíchacích hrnků