Suchý šampon

Vaše vlasy osvěží a provoní během chviličky.

ca. 200 CZK
ca. 0 CZK
ca. 300 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat suchý šampon

 • Noční můrou každé ženy jsou mastné a zplihlé vlasy. Ať už máte před důležitou společenskou událostí nebo prostě chcete vypadat skvěle, může vám k tomu během několika málo minut pomoci produkt, jenž se nazývá suchý šampon.
 • Seženete ho takřka v každém supermarketu či drogerii a dokážete s ním doslova zázraky. Ani ne za vteřinu budou vaše vlasy opět plné života.
 • Suchý šampon, aneb revoluce moderní doby. Dnes ho vlastní téměř každá žena toužící po dokonalých vlasech s objemem. Vyplatí se mít ho doma v případě nouze, ať už si nestihnete umýt vlasy nebo jen během dne potřebujete probudit vlasy k životu.
Pro jemné vlasy
Klorane Avoine suchý šampon s ovesným mlékem 150 ml

Víte, že…?

Suchý šampon nemusíte používat jen na vlasy. Bude se vám hodit, pokud na koberec vylejete něco mastného nebo budete chtít ošetřit zpocené boty. Jestliže patříte mezi trémisty, kterým se při zvýšeném stresu potí ruce, může být suchý šampon první pomocí.

Výhody a nevýhody

Svět není dokonalý, protože takřka každá věc, která byla doposud vyrobena, má svá negativa, ale i pozitiva.

 • Mezi jeho hlavní výhody patří okamžitá pomoc od mastných a zplihlých vlasů, kterým rychle dodá objem. Použít ho můžete kdykoliv a kdekoliv, pokud ho máte zrovna k dispozici.
I pro muže
Alpa Amica suchý Shampoo 30 g
 • Naopak nevýhody jsou zanedbatelné vzhledem k tomu, co vám suchý šampon poskytne. Ale pamatujte, že odmaštění vlasů je jen na pár hodin.
 • Navíc po jeho aplikaci musíte přípravek z vlasů řádně vyčesat, jinak vás pokožka hlavy bude svědit. Odrazující může pro někoho být i jeho vůně.

Druhy suchých šamponů

Suché šampony jsou stejně jako klasické určeny pro různé druhy vlasů. Abyste však docílili daného efektu, měli byste používat ty nejvhodnější pro vaše vlasy. S tím vám pomůže naše přehledná tabulka.

Pro extra objem
Toni & Guy Glamour suchý šampon pro objem Volume Dry Shampoo Glamorous Body & Bounce 250 ml
Typ přípravku Jeho vlastnosti
Šampon pro světlé vlasy Vzhledem k tomu, že suchý šampon je v základní variantě v bílé barvě, dokonale vyhovuje světlým vlasům. Navíc obsahují složku, která blonďaté vlasy oživí.
Šampon pro tmavé vlasy I tmavovlásky se mohou radovat ze suchého šamponu, jelikož je vyroben v tmavé barvě. Nezanechává žádné nechtěné fleky ani efekt šedin.
Šampon pro barevné vlasy S cílem zachovat barevný odstín co nejdéle jsou vyrobeny právě šampony na obarvené vlasy.
Šampon pro lesk vlasů Obyčejný suchý šampon vaše vlasy oživí, dodá jim objem, ale ne potřebný lesk. Proto pokud toužíte po zářivém lesku, nezapomeňte vybrat správný šampon.
Šampon s keratinem Keratin vyživuje a rovná vlasy. Jestliže se vám tedy vlasy kroutí a vy se cítíte jako ovečka, vždy hledejte ten s nápisem keratin. Budete se ale muset podívat na profesionálnější produkty.
Šampon s UV Pokud se chystáte k moři nebo se budete dlouhou dobu pohybovat venku na sluníčku, můžete zvolit suchý šampon s touto ochranou složkou. Nečekejte však, že produkt koupíte v běžné drogerii. Budete se muset porozhlédnout na internetu nebo si nechat poradit v profesionálním salonu.
Šampon s přírodním složením Jste-li vyznavači přírodních produktů bez chemie a zbytečných silikonů, nebudete mít problém vybrat si svůj produkt. Ovšem nejčastěji se jedná o bílý prášek, tudíž mezi riziky figurují bílé fleky.
Šampon pro muže Složení šamponu určeného pro muže se od dámských nijak významně neliší. Hlavní změnou je hlavně vůně. Ne všichni muži by chtěli vonět po květinách.

Aplikace suchého šamponu

Pro dosažení nejlepšího efektu za použití suchého šamponu nezapomeňte dodržovat následující rady:

 • Před použitím suchého šamponu vždy nádobu protřepte.
 • Aplikujte šampon pouze tam, kde je to nutné. Pokud máte mastné vlasy jen u kořínků, nebo pouze ofinu, je zbytečné, abyste přípravek použili na celou hlavu.
 • K dosažení nejlepšího výsledku vám pomůže také správná vzdálenost. Pro každý přípravek si nejprve přečtěte návod. Nicméně všeobecně platí, že suchý šampon připomínající pudr se pouze „cukruje“ ke kořínkům a šampon ve spreji stříkejte ve vzdálenosti 15 až 20 cm od hlavy.
 • Aby mastnota z vlasů zmizela, vyčkejte s rozčesáváním až 3 minuty po aplikaci.
 • Vyvarujte se příliš častému použití např. několik dní po sobě. Efekt šamponu se pak nedostaví, jelikož vlasy postupně těžknou a nemohou tak být nadýchané.
 • Jako doplněk ho můžete použít i při tvorbě náročnějšího účesu. Vlasy půjdou snáze tupírovat a sponky díky nim nebudou z vlasů sklouzávat.

Víte, že…?

Většina výrobců radí, že byste suchý šampon měli po aplikaci z vlasů vyčesat. Lepšího efektu dosáhnete, pokud však ještě před česáním vlasy promnete ručníkem.

S ovocnou vůní
Batiste Dry Shampoo Wildflower 200 ml

Složení

Možná si říkáte, jaká zázračná složka stojí za okamžitým pocitem umytých a svěžích vlasů. Tím zázrakem je škrob. Nejčastěji se jedná o rýžový či tapiokový škrob a tvoří hlavní složku, jenž vlasy zbavuje mastnoty. Dalšími přídavnými látkami mohou být různé druhy aromat pro svěží vůni. U některých typů však narazíte i na extrakt z listů bílého čaje nebo bambusovou vodu.

Doporučujeme však pořídit takový přípravek, který vaše vlasy „umyje“, ale navíc jim poskytne i výživu či něco navíc, než jen odstraní mastnotu.

Konzistence

Pokud do vyhledavače zadáte pojem „suchý šampon“ vyběhne na vás hned několik produktů od různých značek. Suchý šampon je k dostání jak ve verzi sypké, tak i ve spreji.

Sypká verze je na bázi pudru a za pomoci malých dírek v plastovém balení se aplikuje ke kořínkům vlasů. Sprej se prodává v běžném balení tlakové nádoby.

Balení

Balení suchého šamponu záleží hlavně na jeho konzistenci. Sypký šampon je k dostání v malých plastových nádobkách o objemu 30 g. Zatímco verze ve spreji se prodává nejčastěji od 100 ml do 300 ml. Samozřejmostí je i cestování balení s menším objemem. V kabelce se vám takový zázrak s okamžitou péči totiž vždycky hodí.

Trvanlivost suchého šamponu

U suchého šamponu nelze jednotlivě říci, jak dlouho vám efekt svěžích vlasů s objemem vydrží. Záleží totiž hned na několika faktorech. Ať už půjde o složení použitého přípravku, mastnotu vlasů či aktuální klimatické podmínky. Pamatujte si však, že čím víc suchého šamponu použijete, o to víc vaše vlasy zatížíte a ty nebudou tak nadýchané, ale těžké.

Domácí suchý šampon

Patříte-li mezi zastánce přírodní kosmetiky bez zbytečné chemie, můžete si i suchý šampon vyrobit doma. Na internetu jistě najdete hned několik video tutoriálů, jak na to. My vám však dnes chceme představit to nejznámější složení domácího suchého šamponu. Předně ještě chceme upozornit, že vždy je třeba výrobek vyzkoušet na malé části hlavy. Rovněž platí, že co vyhovuje vám, nemusí vyhovovat někomu jinému. Ať už z hlediska jeho účinnosti, nebo bohužel i alergické reakce.

Hlavní částí suchého šamponu je složka, které pohlcuje vlhkost. Dokonale se k tomu hodí dětský pudr, kukuřičný škrob, jedlá soda, ale i ovesné vločky umleté najemno. Pro tónování lze použít přírodní barviva, kterými jsou např. holandské kakao, skořice či červený marocký jíl. Aby vaše vlasy byly oživené i vůní, lze použít přírodní esenciální oleje. Ale pozor, abyste vlasy zase neumastili.

Nejznámější značky

Se suchými šampon se v poslední době roztrhl pytel. Proto ho seženete téměř kdekoliv a skoro od kohokoliv. To nejoblíbenější vám teď představíme.

 • Batiste: Suchý šampon od Batiste byl jedním z průkopníků tohoto přípravku na českém trhu. Jejich šampony jsou ve spreji a vyhovuje blondýnkám, brunetám, ale i ostatním barevným vlasům.
 • TONI&GUY: Nejznámější kadeřnická značka na našem trhu. Vznikla z malého vlasového salonu založeného před více jak 50 lety dvěma bratry, jejichž jména se ukrývají v názvu značky – Toni a Guy Mascolo.
 • Matrix: Další profesionální vlasová kosmetika tentokrát z Ameriky. Společnost se zaměřuje na nejnovější technologii, díky niž produkují vysoce kvalitní produkty.
 • Schauma: Značka pod křídly společnosti Schwarzkopf vyrábí produkty určené pro všechny typy vlasů. Ne nadarmo je jejich motto: Stvořeno pro rodinu – podpora a péče přesně pro Vás.
 • Nivea: Pod pojmem Nivea se většině z vás jistě vybaví modrý kelímek s krémem. Jenže výroba se již rozšířila, a dnes je k dostání mnoho výrobků vč. suchého šamponu ve dvojím barevném provedení.

Cena

Dnešní příspěvek přinesl mnoho informací ohledně suchého šamponu, od jeho použití, přes druhy, aplikaci, značky a na závěr bychom to rádi doplnili i o cenové rozdělení. To se bude lišit hlavně velikostí balení a značkou.

Cena do 100 Kč

Za nízkou cenu seženete suchý šampon v podobě pudru, ale i spreji, pokud si odpustíte značkové produkty, případně i cestovní balení od známých značek. Počítejte však nejčastěji se suchým šamponem světlé barvy, který je ideální pro blond vlasy. U tmavých by mohl napáchat víc škody než užitku.

Cena od 100 Kč do 250 Kč

Střední kategorie suchých šamponu nabízí produkty pro všechny typy vlasů. Najdete zde jednak již zmíněné značky, ale také Aussie, Wella, Got2b. Vše bude z největší části zastoupeno přípravkem ve spreji o objemu 100 až 200 ml balení.

Cena nad 250 Kč

Vysoká cena neznamená převratné složení, které by se významně lišilo od běžných suchých šamponů. Nicméně lze od nich očekávat něco na víc. A to je hlavně následná péče, například UV ochrana před slunečními paprsky nebo keratin pro narovnání vlasů.

Otázky a odpovědi

Jak funguje suchý šampon?

Tento produkt funguje na základě pohlcování přebytečného mazu, který vzniká hned několika způsoby. Prvním z nich je rychle se mastící pokožka hlavy či vzniká ze zbytků vlasové kosmetiky, jež ve vlasech zůstala špatným vypláchnutím. Pohlcováním mastnoty vlasy získávají objem a působí přirozeně. Pokud si však zakoupíte suchý šampon například s přídavkem lesku, budete ještě víc šmrnc.

Jak vybrat suchý šampon?

Suchý šampon budete vybírat stejně jako šampon klasický. Důležitou roli hraje typ Vašich vlasů. Snadněji se Vám bude aplikovat šampon ve spreji.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pro jemné vlasy
I pro muže
Pro extra objem
S ovocnou vůní
Image
Produkt
Klorane Avoine suchý šampon s ovesným mlékem 150 ml
Alpa Amica suchý Shampoo 30 g
Toni & Guy Glamour suchý šampon pro objem Volume Dry Shampoo Glamorous Body & Bounce 250 ml
Batiste Dry Shampoo Wildflower 200 ml
Druh vlasů
normální
mastné
normální
mastné
Objem
150 ml
250 ml
200 ml
Výrobce
Pierre Fabre
Alpa
Toni & Guy
Batiste
Cena ca. 200 CZK ca. 0 CZK ca. 300 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Johana Malá

About the Author

About the Author

Po vystudování žurnalistiky se věnuji redaktorské práci. Během studií jsem získala řadu zkušeností s psaním textů na různá témata. Specializuji se na produktové články z oblasti kuchyně, protože vaření je další mojí vášní. Zajímám se i o běžnou oblast úklidu, domácnosti, potřeby pro děti, ale s chutí se pustím i do produktů pro dílnu a zahradu. Vše beru jako výzvu, dozvědět se něco nového a o svoje zkušenosti se prostřednictvím psaní produktových textů ráda podělím.