Tula nosítko

Nošení si užijete Vy i Vaše dítě.

ca. 2 600 CZK
ca. 4 200 CZK
ca. 4 100 CZK
ca. 3 000 CZK

Jak vybrat Tula nosítko

Stále více rodičů nosí své děti v šátcích nebo nosítkách. Zvláště nosítka jsou stále oblíbenější a to také proto, že je využijí tatínci i prarodiče. Jsou pohodlné hlavně na výlety, kdy se nemusíte táhnout s kočárkem, zejména tam, kde není bezbariérový přístup. Na našem trhu je nepřeberné množství různých typů. V tomto článku se zaměříme na nosítka Tula.

Co je Tula

Značka Tula je oceňována v oboru nošení, nabízí krásná, snadno použitelná, všestranná nosítka. Nosítka poskytují pohodlný a ergonomický způsob nošení. Dítě můžete nosit od narození do cca 4 let.

Nosítka Tula jsou špičková, ergonomická, ručně vyráběná nosítka ze 100% organické bavlny. Jsou nabízena ve 3 velikostech: od narození, od 4 měsíců a od 11 kg.

Extra polstrované
Tula Coast Electric Leaves
ca. 2 600 CZK
Aktuálni cena

Manipulace

Manipulace s těmito nosítky je velice jednoduchá, zapínací je pouze velká bederní přezka a dále malá přezka mezi dvěma ramenními popruhy. Žádné další přezky nehledejte. V tomto nosítku nejde nosit miminko na boku, stejně tak nepřekřížíte ramenní popruhy za zády.

Provedení

Tula nabízí mnoho různých vzorů a barevných provedení, tyto výrobky se tak jistě zavděčí každému.

Ergonomie

Výrobky splňují to, co by mělo každé nosítko mít. To je beze sporu ergonomický způsob nošení. Pro pohodlné nošení je vybaveno pořádně širokým bederním pásem. Díky němu mohou být nošeny hubené děti i cvalíci.

Nastavitelné
Tula Free To Grow PLAYDATE
ca. 4 200 CZK
Aktuálni cena

Vyztužení

Zádová opěrka není vyztužená a miminko tak může zaujmout pozici žabky, kdy má zakulacená záda. Oproti tomu mají vyztužené ramenní popruhy. Popruhy netahají, neškrtí a nikde netlačí. Jsou také dostatečně široké a nekloužou z ramen.

Materiál

Nosítka jsou z kvalitních pevných a prodyšných materiálů, nemusíte se bát protržení. Jdou také snadno čistit a udržovat.

Víte, že…?

Ergonomické nosítko umožňuje miminku dát nožičky do tvaru písmene M, tedy kolínka jsou výše než zadeček. Toto je u nošení zcela zásadní. V ergonomické pozici dochází k minimálnímu tlaku na kyčelní kloub, nohy jsou rozepřeny a podpořeny a bok je ve stabilnější pozici. Nosítko dítěti umožňuje mít zakulacená záda, tak, jak je pro něj zcela přirozené. Záda tak nejsou tlačena do roviny, tíha hlavičky netlačí na páteř.

Nosítko i šátek
Tula Half Buckle Play
ca. 4 100 CZK
Aktuálni cena

Typy nosítek

Tula má 5 základních typů nosítek:

Typ Popis
Explore , Free to Grow Jedná se o rostoucí nosítka, vhodná pro děti od 3,2 do 20 kg. Novinkou je také to, že v tomto typu můžete nosit miminko směrem dopředu. Využijete tedy 3 pozice na břiše a to čelem k sobě i od sebe a na zádech. Jak miminko roste, lze zvěstovat i nosítko. Novorozenci jsou nošeni bez použití novorozenecké vložky. Šířka sedáku lze upravit pomocí patentek, výšku zádové opěrky opravíte pomocí polstrovaného polštářku. Nosítko má odepínací kapucku v případě, že ji nebudete chtít používat. V opačném případě poslouží jako opora hlavičky nebo stínítko proti slunci.
Half Buckle Tento typ nosítka spojuje klady nosítka a šátku. Je ideální alternativou k šátku a zároveň si zachovává panel rostoucího nosítka. Je vhodné pro děti od 3,2 – 20 kg. Díky rostoucímu panelu, který se přizpůsobí šířce i výšce se bude vaše miminko cítit pohodlně. Panel je nastavitelný v oblasti nožiček ve třech pozicích šířky. Dítě sedí v ergonomické poloze, kdy má poloha nožiček tvar písmene M. Novorozenci nepotřebují v tomto typu nosítka novorozeneckou vložku. Tento typ je inspirován nosítky ve stylu Mei Tai, které jsou oblíbené pro svoji přizpůsobivost. Mezi klady Mei Tai nosítek patří zejména vázání, které je ve srovnání s šátky rychlé a jednoduché. Přiléhavé polstrované ramenní popruhy přechází plynule v šátkové a dokážou dát dokonalou podporu. Stejně jako při nošení v šátku se tak zachovává dokonalé odejmutí miminka. Vekou výhodou tohoto typu je také universální použití pro všechny typy postav a nosit dítě tak mohou pohodlně maminky i tatínkové.
Standard Toto nosítko je určené dětem o hmotnosti 7 kg, tedy asi od 4 měsíců věku. Dítě v něm můžete nosit až do jeho 20 kg váhy. Lze ho používat hned od narození, lze do něj vložit novorozeneckou vložku. Vložku lze zakoupit samostatně. Novorozenecká vložka je oporou pro miminka, která nedokážou ještě držet hlavičku a nejsou dostatečně vysoká pro správné umístění do sedící pozice. Váha dítěte je rovnoměrně rozložená mezi obě ramena a boky rodiče, tím není zatěžována páteř dítěte ani toho, kde je nese. Dítě lze nosit na břiše a na zádech. Zapínání je opět pomocí bederní přezky a další přezku najdete mezi ramenními popruhy, všechny ostatní přezky jsou stahovací. Nosítko má dvojitě nastavitelné polstrované ramenní popruhy pro optimální pohodlí v oblasti krku a ramen. Podporuje správnou polohu sedu a také správný růst kyčlí, pánve a páteře.
Toddler Nosítko určené batolatům o váze 11 až 27 kg a výšce minimálně 81 cm. Toto nosítko má nejvyšší a nejširší panel. Je navrženo tak, aby bylo vhodné pro větší dítě. Při nošení se budete cítit komfortně díky extra polstrovaným ramenním popruhům a také širokému bedernímu pásu. Nastavitelné popruhy mají vysokou hustotu polstrování, nezatěžují tak páteř dítěte ani rodiče. Nosítko je vybaveno odnímatelnou kapucí, která podpírá hlavu dítěte během spánku, nebo ji lze použít jako ochranu před sluncem a větrem. Nosítko je vyrobeno z prodyšného, lehkého a certifikovaného plátna.

Údržba

Jako vše, co se týká dětí, musí být i nosítka v perfektním stavu a čistotě. Miminko popruhy oslintá nebo pozvrací. Nosítka jsou určena pro používání venku, kde se ušpiní. Jako ochrana před uslintáním poslouží tzv. slintáček, který se připevní na popruh, ale ani tak se praní nevyhnete.

Tula nosítka jsou vyrobeny z materiálů, které se snadno čistí a lze je prát v pračce. Nosítka perte na cyklus ruční praní, požívejte prací prostředek šetrný k barvám na 30° a sušte na vzduchu.

Tři pozice
Tula EXPLORE Bloom
ca. 3 000 CZK
Aktuálni cena

Cena

Tato nosítka nejsou úplně nejlevnější záležitost, ale pokud jste hodně aktivní, jistě se vám nákup vyplatí. Vybírat můžete z mnoho různých barev a motivů. Pokud si nejste jistí, jestli bude chtít být vaše miminko nošeno, protože ne všichni mají to štěstí a bojíte se této investice, je možné si nosítko na určitou dobu zapůjčit. Je to jistě velká výhoda, kdy je můžete vyzkoušet i s dítětem.

Cena Tula nosítek se pohybuje v rozmezí 2 500 – 4 000 Kč. Cena nosítka může být rozdílná mezi jednotlivými prodejci. Rozdíl je až 600 Kč, jestli tedy plánujete toto nosítko zakoupit, dávejte pozor, kde a za kolik je kupujete. Proto vybírejte dobře, je zbytečné platit více než je nutné.

Jméno
Extra polstrované
Nastavitelné
Nosítko i šátek
Tři pozice
Image
Produkt
Tula Coast Electric Leaves
Tula Free To Grow PLAYDATE
Tula Half Buckle Play
Tula EXPLORE Bloom
Cena ca. 2 600 CZK ca. 4 200 CZK ca. 4 100 CZK ca. 3 000 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena