Nejlepší airtracky 2024 a jak vybrat

Nafukovací žíněnka - bezva pomocník pro gymnasty i vyznavače parkouru.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Airtrack MASTERJUMP
95 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat airtrack

 • Airtrack je speciální nafukovací žíněnka, která je ideální pro trénink gymnastiky, parkouru, či jiných sportů.
 • Airtracky jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů, čemuž odpovídá i vysoká nosnost.
 • Na rozdíl od žíněnek je možné airtrack jednoduše vyfouknout, přemístit či uskladnit.
 • Nevýhodou airtracku je vyšší pořizovací cena.

Airtrack - náš výběr

Airtracky MASTERJUMP

Airtracky Gymrex

Zobrazit kompletní nabídku airtracků

Jak vybrat airtrack

 • Airtrack je speciální nafukovací žíněnka, která je ideální pro trénink gymnastiky, parkouru, či jiných sportů.
 • Airtracky jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů, čemuž odpovídá i vysoká nosnost.
 • Na rozdíl od žíněnek je možné airtrack jednoduše vyfouknout, přemístit či uskladnit.
 • Nevýhodou airtracku je vyšší pořizovací cena.

Co je AirTrack

AirTrack je vlastně gumová nafukovací dráha. Tyto žíněnky jsou bezpečné při odrazech i dopadech, jsou také na 99% vzduchotěsné a naprosto ploché. Podle tloušťky a tlaku může být AirTrack měkký téměř jako trampolína, hodně odrážet a být také měkčí pro dopady, nebo pevnější a rychlý jako gymnastická pružinová podlaha. AirTracky jsou tiché, velmi malé pro skladování a jejich rozložení je extrémně rychlé.

Dítě spadlo při cvičení na nos

Airtrack zmírní jakýkoliv pád, iStock /JohnAlexandr


Jedná se o skvělé vybavení pro širokou škálu sportů, je vhodný na:

 • gymnastiku
 • parkour
 • využijete ho ve školních tělocvičnách
 • hodí se i na fyzioterapii.

Při správném zacházení vydrží 7 a více let. Díky tomu, že je nafukovací, je lehká a lze ji během pár minut připravit nebo uklidit. Ve vyfouklém stavu zabere málo místa, a proto ji lze bez problémů přenášet nebo převážet.

Příslušenství

K těmto žíněnkám je možné zakoupit i další příslušenství, v nabídce jsou pumpy a to jak manuální tak i elektrické, ochranné obaly pro bezpečné přenášení a opravná sada. Ta obsahuje klíč na utažení ventilu, lepidlo a sadu záplat.

Rozšíření k AirTrackům

Airtrack
Airtrack MASTERJUMP

K AirTrackům je možné zakoupit mnoho dalších doplňků, které vám umožní další sportovní aktivity.

Typ příslušenstvíVyužití
Odrazový můstekJedná se o nafukovací můstek vhodný pro gymnastiku, parkour a další sporty. Stejně jako v případě žíněnky můžete i tento můstek používat jak doma tak venku.
Spojovací dílUmožňuje spojit dva AirTracky, smí se používat pouze tam, kde nedochází k odrazům a dopadům. Aby byo možné tento doplňkový díl spojit se žíněnkou, musí být oba díly vybaveny suchým zipem.
Děti cvičí gymnastiku

Podobu airtracku určuje výrobce, iStock /KatarzynaBialasiewicz

Značka

AirTracky nepatří ke zboží, kde můžete vybírat z desítek výrobců. Následující značky vám umožní zakoupit kvalitní certifikované výrobky, které lze doplnit o různé příslušenství a u kterých si můžete být jistí, že vám zaručí i případný servis.

AirTrack factory

AirTrack Factory je světovou jedničkou mezi výrobci AirTracků. Díky více než 30letým zkušenostem s výrobou nafukovacích sportovních potřeb dodává AirTracky nejvyšší kvality. Dodává výrobky různých rozměrů, k zakoupení jsou i sety, které obsahují více různých typů žíněnek, spojovací díly a pumpu.

Airtrack – nafukovací žíněnky Airtrax

Airtracky MASTERJUMP
Airtrack MASTERJUMP S-Pro

S „mírně“ odlišnou filozofií vstoupila na trh s Airtracky česká firma Airtrax.cz – Specializovaný prodejce Airtracků a doplňků k Airtrackům určených pro všechny výkonnostní skupiny a druhy cvičení, kde je žádoucí ulehčení odrazu a tlumení dopadu. Za vznikem společnosti Airtrax jsou zkušenosti s profesionální gymnastikou a skoky na trampolíně, ale také freestylem, parkourem a bojovým uměním.

Airtracky nabízí ve dvou provedeních. Airtrax Classic – kvalitní a cenově výhodné varianty Airtracků. Airtrax Pro – Airtracky určené převážně do gymnastických hal a jump parků. Navíc si můžete navrhnout Airtrack na míru – Airtrax Custom. Volit můžete rozměr, tvar, barevnou kombinaci a provedení.

Masterjump

Airtracky Gymrex
Gymrex AirtrackGR-ATM18

Výrobky této značky jsou vhodné pro gymnastiku, parkour, tanec, bojové sporty. Lze ji použít doma i venku. V případě, že ji budete používat venku, dohlédněte na to, aby na zemi nebyly žádné ostré předměty. Lze ji nafouknout do výšky několika centimetrů, přičemž vydrží nafouknutá několik dní.

Vyrábí se v různých rozměrech, zakoupit můžete rozměr délka je v rozmezí 200 – 600 cm, šířka 40 – 150 cm a výška 10 – 20 cm. Materiál je DROP STITCH s 0,7 mm vyztuženou tkaninou, zesílené švy zajišťují odolnost a trvanlivost materiálu. Nosnost je do 200 kg.

Tyto výrobky jsou nabízeny v několika barvách a součástí balení je také pumpa.

TrickPad

Airtrack
Airtrack Spartan

Další značkou je TrickPad, ta nabízí výrobky o tloušťce 10 – 30 cm, stejně jako v ostatních případech můžete vybírat z různých délek a šířek. Všechny produkty TrickPad jsou vyráběny z certifikovaného, tzv. drop stitch materiálu, u kterého jsou horní a spodní vrstva propojeny tisíci vláken.

Značka airtracků TrickPad je záruka kvality. Výrobce garantuje 100% kvalitu každého výrobku, ke všem produktům poskytujeme možnost každoroční revize a případné opravy poškození zdarma.
Pokud airtrack omylem propíchnete, poškodíte ventil, neb o se s ním stane cokoliv jiného, lze ho zaslat nebo si servis zavolat přímo domů.

Dále TrickPad nabízí přikoupení spojovacího pásu nebo pumpy. Výrobky této značky si lze také pronajmout.

Cena

Airtracky Gymrex
Gymrex žíněnka GR-ATM4

Co se týká množství různých druhů AirtTracků na trhu, v tomto případě je výběr značně omezený a představené značky tak představují drtivou většinu toho, co je u nás k sehnání.

Pořízení AirTracku pak není nijak levnou záležitostí, přičemž nejlépe jsou na tom výrobky od Masterjump. Zde můžete koupit nejmenší rozměr tedy 200 x 100 cm za necelých 5 000 Kč. Nejdražší a zároveň největší typy vás vyjdou na necelých 17 000 Kč.

Ceny u značky Air-Track Factory pak začínají na necelých 10 000 Kč u menších rozměrů a není zde problém za nafukovací žíněnku zaplatit ani 40 000 Kč. Tréninkové sety menších rozměrů zakoupíte za cca 20 000Kč. Tato značka k žíněnce nedodává vlastní pumpu, tu je možné zakoupit samostatně, přičemž je výrobcem doporučeno zakoupit pumpu stejné značky. V případě, že dojde k poškození AirTracku kvůli nafukování jinou pumpou, nevztahuje se na takové poškození záruka.

Airtrack
Airtrack MASTER

Airtrack Airtrax Classic 3m x 1m x 10 cm pořídíte za 6.990 Kč a Airtrack Airtrax Classic 5m x 1m x 20 cm za 13.990 Kč, včetně elektrického kompresoru. Doprava po ČR a SK je zdarma.

TrickPad pak nabízí své výrobky v cenovém rozmezí 12 – 100 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jakou má airtrack nosnost?

Nejkvalitnější airtracky mají nosnost až 800 kg. Tyto airtracky jsou určeny pro komerční využití. Pro domácí cvičení si vystačíte s levnějším airtrackem, který má však také vysokou nosnost, a to v rozmezí 200 - 500 kg.

Lze před nákupem airtrack vyzkoušet?

Airtracky jsou dnes již poměrně běžným vybavením školních tělocvičen a také fitness center nebo posiloven. Právě na těchto místech si můžete přednosti airtracku vyzkoušet.
Zobrazit kompletní nabídku airtracků