Airtrack

Nafukovací žíněnka - bezva pomocník pro gymnasty i vyznavače parkouru.

 
 
 
 
 

Jak vybrat airtrack

Airtrack je typ kvalitní žíněnky ideální pro přechod z trampolíny na zem. Je vhodná na tréninky parkouru, ale i jiných cvičení jako gymnastiky nebo bojových sportů. Nafukovací žíněnka Airtrack se prodává v nejrůznějších velikostech a barvách. Lze ji používat v místnostech i venku,
tlumí nárazy, pruží a šetří tak klouby. Po tréninku stačí žíněnku vyfouknout a uložit.

Co je AirTrack

AirTrack je vlastně gumová nafukovací dráha. Tyto žíněnky jsou bezpečné při odrazech i dopadech, jsou také na 99% vzduchotěsné a naprosto ploché. Podle tloušťky a tlaku může být AirTrack měkký téměř jako trampolína, hodně odrážet a být také měkčí pro dopady, nebo pevnější a rychlý jako gymnastická pružinová podlaha. AirTracky jsou tiché, velmi malé pro skladování a jejich rozložení je extrémně rychlé.

Jedná se o skvělé vybavení pro širokou škálu sportů, je vhodný na gymnastiku, parkour využijete ho ve školních tělocvičnách, hodí se i na fyzioterapii. Při správném zacházení vydrží 7 a více let. Díky tomu, že je nafukovací, je lehká a lze ji během pár minut připravit nebo uklidit. Ve vyfouklém stavu zabere málo místa, a proto ji lze bez problémů přenášet nebo převážet.

Airtrack MASTERJUMP nafukovací žíněnka 300 x 100 x 10 cm – zelená

Příslušenství

K těmto žíněnkám je možné zakoupit i další příslušenství, v nabídce jsou pumpy a to jak manuální tak i elektrické, ochranné obaly pro bezpečné přenášení a opravná sada. Ta obsahuje klíč na utažení ventilu, lepidlo a sadu záplat.

Rozšíření k AirTrackům

K AirTrackům je možné zakoupit mnoho dalších doplňků, které vám umožní další sportovní aktivity.

Typ příslušenství Využití
Odrazový můstek Jedná se o nafukovací můstek vhodný pro gymnastiku, parkour a další sporty. Stejně jako v případě žíněnky můžete i tento můstek používat jak doma tak venku.
Spojovací díl Umožňuje spojit dva AirTracky, smí se používat pouze tam, kde nedochází k odrazům a dopadům. Aby byo možné tento doplňkový díl spojit se žíněnkou, musí být oba díly vybaveny suchým zipem.

Značka

AirTracky nepatří ke zboží, kde můžete vybírat z desítek výrobců. Následující značky vám umožní zakoupit kvalitní certifikované výrobky, které lze doplnit o různé příslušenství a u kterých si můžete být jistí, že vám zaručí i případný servis.

Airtrack MASTERJUMP nafukovací žíněnka 400 x 100 x 10 cm – fialová

AirTrack factory

AirTrack Factory je světovou jedničkou mezi výrobci AirTracků. Díky více než 30letým zkušenostem s výrobou nafukovacích sportovních potřeb dodává AirTracky nejvyšší kvality. Dodává výrobky různých rozměrů, k zakoupení jsou i sety, které obsahují více různých typů žíněnek, spojovací díly a pumpu.

Airtrack – nafukovací žíněnky Airtrax

S „mírně“ odlišnou filozofií vstoupila na trh s Airtracky česká firma Airtrax.cz – Specializovaný prodejce Airtracků a doplňků k Airtrackům určených pro všechny výkonnostní skupiny a druhy cvičení, kde je žádoucí ulehčení odrazu a tlumení dopadu. Za vznikem společnosti Airtrax jsou zkušenosti s profesionální gymnastikou a skoky na trampolíně, ale také freestylem, parkourem a bojovým uměním.

Airtracky nabízí ve dvou provedeních. Airtrax Classic – kvalitní a cenově výhodné varianty Airtracků. Airtrax Pro – Airtracky určené převážně do gymnastických hal a jump parků. Navíc si můžete navrhnout Airtrack na míru – Airtrax Custom. Volit můžete rozměr, tvar, barevnou kombinaci a provedení.

Airtrack MASTERJUMP nafukovací žíněnka 200 x 100 x 10 cm – růžová

Masterjump

Výrobky této značky jsou vhodné pro gymnastiku, parkour, tanec, bojové sporty. Lze ji použít doma i venku. V případě, že ji budete používat venku, dohlédněte na to, aby na zemi nebyly žádné ostré předměty. Lze ji nafouknout do výšky několika centimetrů, přičemž vydrží nafouknutá několik dní.

Vyrábí se v různých rozměrech, zakoupit můžete rozměr délka je v rozmezí 200 – 600 cm, šířka 40 – 150 cm a výška 10 – 20 cm. Materiál je DROP STITCH s 0,7 mm vyztuženou tkaninou, zesílené švy zajišťují odolnost a trvanlivost materiálu. Nosnost je do 200 kg.

Airtrack P3 6 m 2,8 m

Tyto výrobky jsou nabízeny v několika barvách a součástí balení je také pumpa.

TrickPad

Další značkou je TrickPad, ta nabízí výrobky o tloušťce 10 – 30 cm, stejně jako v ostatních případech můžete vybírat z různých délek a šířek. Všechny produkty TrickPad jsou vyráběny z certifikovaného, tzv. drop stitch materiálu, u kterého jsou horní a spodní vrstva propojeny tisíci vláken.

Značka airtracků TrickPad je záruka kvality. Výrobce garantuje 100% kvalitu každého výrobku, ke všem produktům poskytujeme možnost každoroční revize a případné opravy poškození zdarma.
Pokud airtrack omylem propíchnete, poškodíte ventil, neb o se s ním stane cokoliv jiného, lze ho zaslat nebo si servis zavolat přímo domů.

Airtrack MASTERJUMP nafukovací žíněnka 600 x 100 x 10 cm – zelená

Dále TrickPad nabízí přikoupení spojovacího pásu nebo pumpy. Výrobky této značky si lze také pronajmout.

Cena

Co se týká množství různých druhů AirtTracků na trhu, v tomto případě je výběr značně omezený a představené značky tak představují drtivou většinu toho, co je u nás k sehnání.

Pořízení AirTracku pak není nijak levnou záležitostí, přičemž nejlépe jsou na tom výrobky od Masterjump. Zde můžete koupit nejmenší rozměr tedy 200 x 100 cm za necelých 5 000 Kč. Nejdražší a zároveň největší typy vás vyjdou na necelých 17 000 Kč.

Ceny u značky Air-Track Factory pak začínají na necelých 10 000 Kč u menších rozměrů a není zde problém za nafukovací žíněnku zaplatit ani 40 000 Kč. Tréninkové sety menších rozměrů zakoupíte za cca 20 000Kč. Tato značka k žíněnce nedodává vlastní pumpu, tu je možné zakoupit samostatně, přičemž je výrobcem doporučeno zakoupit pumpu stejné značky. V případě, že dojde k poškození AirTracku kvůli nafukování jinou pumpou, nevztahuje se na takové poškození záruka.

Airtrack Airtrax Classic 3m x 1m x 10 cm pořídíte za 6.990 Kč a Airtrack Airtrax Classic 5m x 1m x 20 cm za 13.990 Kč, včetně elektrického kompresoru. Doprava po ČR a SK je zdarma.

TrickPad pak nabízí své výrobky v cenovém rozmezí 12 – 100 000 Kč.