19 nejlepších akumulátorových postřikovačů 2023

Péče pro Vaši zahradu.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Ruris RS2000

Jak vybrat aku postřikovač

  • Aku postřikovače vám usnadní práci na zahradě nebo jiném prostoru pro rostliny.
  • Objem aku postřikovače vybíráme podle velikosti plochy. Pro malé plochy zvolíme objem 1 – 3 l, střední plochy potřebují 5 – 11 l a u velkých ploch volte 12 – 20 l.
  • Vždy je lepší pořídit si do aku postřikovače náhradní baterii. Dobíjení totiž může trvat několik desítek hodin.
  • Většinou vám při práci s postřikovačem naprosto postačí tlak o hodnotě 3 bary.

Aku postřikovač - náš výběr

Ruris RS2000
přečíst recenzi
Výrobce: Ruris
Typ: akumulátorový
Objem: 20 l
Nastavitelná regulace tlaku: ano
Riwall PRO RAS 1220 SET
přečíst recenzi
Výrobce: Riwall PRO
Typ: akumulátorový
Objem: 12 l
Maximální tlak: 4.8 bar
Makita DUS054Z
přečíst recenzi
Výrobce: Makita
Typ: akumulátorový
Objem: 5 l
Maximální tlak: 3 bar
Kasei WS-18D
přečíst recenzi
Výrobce: Kasei
Typ: akumulátorový
Objem: 18 l
Čerpadlo: membránová
Proteco 10.80-PT-16-AKU 16 L
přečíst recenzi
Výrobce: Proteco
Typ: akumulátorový
Objem: 16 l
Hmotnost: 4.6 kg

Aku postřikovače 5l

Aku postřikovače 10l

Aku postřikovače Einhell

Einhell AKU GE-WS 18/35 Li-Solo (3425210)
přečíst recenzi
Výrobce: EINHELL
Typ: akumulátorový
Objem: 3.8 l
Maximální tlak: 3.5 bar
Einhell Expert GE-WS 18/75 Li-Solo 7,5l
přečíst recenzi
Výrobce: EINHELL
Typ: akumulátorový
Objem: 7.5 l
Maximální tlak: 2.5 bar
Einhell GE-WS 18/150 Li-Solo
přečíst recenzi
Výrobce: EINHELL
Typ: akumulátorový
Objem: 17 l
Maximální tlak: 4.5 bar
Einhell TC-SY 18/60 Li-Solo 4260025
přečíst recenzi
Výrobce: EINHELL
Typ: akumulátorový
Objem: 0.8 l
Hmotnost: 1.89 kg
Zobrazit kompletní nabídku akumulátorových postřikovačů

Jak vybrat aku postřikovač

Objem

Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru vhodného aku postřikovače. Je totiž rozdíl v tom, jestli pečujete o rostliny na terase, máte velkou zahradu či skleník nebo třeba vinohrad. Pro větší přehlednost jsme rozdělili aku postřikovače do 3 kategorií podle velikosti, pro kterou budou optimální.

Malé plochy

Máme na mysli například rostliny na balkóně nebo popřípadě nějaké keříky u domu apod. Pro takovýto prostor bude vhodný postřikovač s objemem 1- 3 l. Jeho předností je snadné čištění i manipulace. Jedná se totiž o ruční variantu, která vám může připomínat například parní čističe, a to díky svému tvaru.

Aku postřikovač
Ruris RS2000

Střední plochy

Jedná se především o klasickou zahradu u domu, na kterou vám postačí přístroj o objemu 5 – 11 l. Často bývají vybaveny popruhy, takže si je můžete zavěsit přes rameno. Mohou mít také kolečka, která vám usnadní pohybování po zahradě. Tvarem jsou podobné konvím.

Velké plochy

Pokud máte rozsáhlý pozemek, sad či dokonce vinohrad, doporučuje se objem postřikovače mezi 12 – 20 l. Jedná se o ty nejobjemnější přístroje, které se řadí do kategorie zádových postřikovačů. To znamená, že si nádobu můžete dát na záda a pohybovat se s ní kdekoliv zrovna potřebujete.
Pojďme si tyto informace stručně shrnout do následující tabulky:

  Objem Rozměry Manipulace
Malé plochy 1 – 3 l malé ruční
Střední plochy 5 – 11 l střední popruhy přes rameno, kolečka
Velké plochy 12 – 20 l velké zádové, vozíkové

Víte, že…?

Pokud patříte mezi ty, kteří pečují o rozsáhlé plochy, jako jsou pole nebo vinohrad, nemusí vám stačit ani nádrž o objemu 20 l. Pak už je dobré poohlídnout se po profesionálním přístroji, který může disponovat objemem klidně až 200 l. Bohužel, jejich hmotnost může dosahovat až 100 kg.

Aku postřikovače 5l
Aku postřikovač VOLPI V_Black Smart, 5L, 1x aku 3.7V/2.6Ah, 1.45kg (19SME), s popruhem na rameno

Baterie

Jak napovídá název, akumulátorové postřikovače využívají elektrickou energii z baterií. To ale nese výhody i nevýhody, a to především pokud pracujete v oblasti, kde není možné baterie dobíjet. Může se stát, že vám jejich nedostatečná kapacita zkazí den. Vše má ale svoje řešení a v tomto případě se jedná o náhradní baterie. Ta vám poslouží v případě, že se vaše baterie vybije, protože její nabití může trvat až několik desítek hodin.

Tlak

Můžeme říci, že tlak o velikosti 3 bary postačí a většina postřikovačů ho dosahuje. Akumulátorové postřikovače mohou obsahovat i vyšší tlak, většinou je to okolo 6 barů. Profesionální stroje mohou mít tlak až kolem 30 barů, které zvládnout pokrýt veliké plochy.

Vybavení

Základní modely postřikovačů můžete doplnit o mnoho věcí, jako jsou například různé nástavce, typ trysky a další vybavení, které vám uvedeme níže.

Aku postřikovače 10l
Stocker AKU 10l zádový

Nástavce

Díky nim pro vás bude práce s postřikovačem pohodlnější. Například teleskopický nástavec vám umožní dostat se do větší vzdálenosti, nebo do vyšší výšky. Díky němu ted nebudete muset chodit přímo v rostlinách v zahrádce, ale stačí na cestičkách. Můžete s ním také ošetřit i vrcholky stromů v sadu apod.

Trysky

Pokud si chcete práci urychlit, existuje řada trysek, pomocí kterých můžete přizpůsobit to, v jakém rozsahu chcete stříkat. Dokonce existují i dvojité trysky, kterými můžete postříkat hned dvě řady rostlin zároveň, což vám rozhodně usnadní práci.

Postřikový kryt

Když potřebujete hubit plevel, je dobré, když zacílíte přímo na jednotlivé rostliny. K tomu je vám nápomocný právě kryt, který zabrání rozstřikování tekutiny na všechny strany.

Aku postřikovače Einhell
Einhell AKU GE-WS 18/35 Li-Solo (3425210)

Práškovací souprava

Vzhledem k tomu, že některé směsi na rostliny mohou být ve formě prášku či granulí, někteří výrobci ke svým modelům nabízejí také práškovací soupravu.

Cena

Aku postřikovač pořídíte i do 1 000 Kč. Jedná se však o varianty, které mají nízký objem, většinou do 4 – 5 l. Pokud chcete přístroje s větším objemem, musíte si připlatit. Mezi 2 000 – 3 000 Kč ale koupíte postřikovač s objemem až 16 l. Pokud ale potřebujete objem o velikosti až 20 l, pokud budete volit kvalitu, zaplatíte za ni alespoň 10 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Je lepší motorový nebo aku postřikovač?

Motorový postřikovač je velmi účinný a praktický, ovšem jeho nevýhodou je hluk, potřeba paliva, tudíž není ekologický. Jeho dostřik může být až 16 m a tlak klidně i 30 barů. Dokáže ošetřit i koruny vysokých stromů. Spotřeba paliva je okolo 1 l / h. Aku postřikovač na baterii má menší výkon i tlak, musíte ho dobíjet a časem také musíte pořídit novou baterii. Kromě toho, že je ekologický, je také tišší, lehčí i levnější. Můžete ho využívat i ve skleníku, protože nevylučuje zplodiny, na rozdíl od motorové varianty. Vydrží pracovat až 4 hodiny. Pokud si pořídíte druhou baterii, můžete je měnit a pracovat tak během celého dne.

Jaké jsou kvalitní značky aku postřikovačů?

Na trhu se pohybuje spousta kvalitních výrobců, kteří si zakládají na své kvalitě. Pro příklad můžeme uvézt značky, jako je Hecht, Solo, Stihl nebo Gardena.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku akumulátorových postřikovačů