Nejlepší akupresurní podložky 2024 a jak vybrat

Tělo zbaví bolesti a očistí.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
B2B L101 akupresurní kamínková podložka
99 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat akupresurní podložku

 • Akupresurní podložka je zdravotní podložka, která má pro lidské zdraví mnoho zdravotních benefitů. Její používání je vhodné pro dospělé i děti.
 • Koupit můžete malé podložky určené pro nohy, větší podložky využijete k masáži celého těla.
 • Podložky jsou vyráběny z mnoha materiálů, kvalitní podložku koupíte od předních výrobců.

Akupresurní podložka - náš výběr

Akupresurní podložky na nohy

Akupresurní kamínkové podložky

Akupresurní podložky s polštářkem

Zobrazit kompletní nabídku akupresurních podložek

Jak vybrat akupresurní podložku

 • Akupresurní podložka je zdravotní podložka, která má pro lidské zdraví mnoho zdravotních benefitů. Její používání je vhodné pro dospělé i děti.
 • Koupit můžete malé podložky určené pro nohy, větší podložky využijete k masáži celého těla.
 • Podložky jsou vyráběny z mnoha materiálů, kvalitní podložku koupíte od předních výrobců.

Typy akupresurní podložky

Velká podložka

Do kategorie velkých podložek spadají takové podložky, které využijete na celé tělo. Proto jsou nejčastěji v rozměrech 175×35 cm. Můžete si na ně lehnout nebo jen stát na části, určené pouze na nohy.

Malá podložka

Mezi malé podložky patří ty, které jsou určené pouze na záda, nohy či jiné části těla. Malou podložku můžete smotat do klubíčka a položit si ji na krk a pomalu se po podložce pohybovat. Výsledkem bude uvolněný krk a hlava.

PartieDetail
ObličejMalá akupresurní podložka na obličej ve velikosti A6 působí intenzivně proti vráskám a bojuje proti stárnutí. Zároveň se díky ní můžete zbavit nepříjemné bolesti hlavy nebo trojklanného nervu. Výhodou je, že se vejde do kabelky, takže ji můžete použít prakticky kdekoliv.
LoketAť už vás trápí tenisový loket či jen běžná bolest, jistě oceníte speciální podložku, která vám dovolí uvázat ji kolem lokte. Ulevíte si nejen od bolesti, ale zlepšíte si i hybnost loketního kloubu.
KřížNejčastější bolest, s kterou se většina populace setkává, je zcela jistě bolest zad. Masážní pás s možností uchycení připevníte na záda, přímo na oblast kříže. Působení výstupků můžete umocnit úzkou hadičkou, do které pomocí malého balonku vháníte vzduch. Stačí 30 minut denně, čímž si výrazně od bolesti ulevíte.
KolenoAkupresurní podložka s vhodně rozloženými speciálními masážními výstupy se umístí na koleno. Nejenže vám uleví od bolesti, ale zlepší i hybnost kloubu.
ChodidloNa chodidle se nachází mnoho reflexních bodů, které při správné stimulaci dokážou s tělem takřka zázraky. Pokud jste lechtiví, může vám to být zprvu nepříjemné, ale časem si zvyknete. Stačí jen vydržet.

Víte, že…?

Jestliže chcete ušetřit peníze, porozhlédněte se po speciálních baleních, kde najdete sadu hned několika podložek. Nebo můžete zakoupit univerzální malý polštářek, který využijete jak na kolena, lokty tak i obličej.

Žena leží na akupresurní podložce

Akupresurní podložka zlepší prokrvení svalů, sníží svalové napětí, zlepší cirkulaci lymfy i průtok krve, iStock / Aleksandr Golubev

Materiál

Akupresurní podložka
B2B L101 akupresurní kamínková podložka

Při výběru podložky se můžete setkat se třemi druhy materiálu.

 • Tím prvním je bavlna, která se převážně používá na menší části, navíc je ze všech nejpříjemnější.
 • Dalším typem je fólie, kdy oceníte zejména její pružnost, ale zase počítejte s tím, že bývá chladná.
 • Poslední, nejpevnější tkaninou je režné plátno, není sice příjemné jako bavlna, ale rozhodně vyniká svou životností.

Funkce akupresurní podložky

Od bolesti vám může pomoci akupresurní podložka, která je poseta několika malými výstupy, jenž slouží k masáži dané části těla. Masáž je šetrná, aby nedocházelo k poškození kůže, ale přesto účinná.
Pravidelným používáním:

 • podpoříte svůj imunitní systém
 • svým svalů dopřejete zasloužený relax, čímž si ulevíte i od svalových křečí
 • podložka také pozitivně působí na lidský metabolismus, kdy tlakem odvádí přebytečné zplodiny.

Jestliže se potýkáte s dlouhodobou bolestí těla zejména v oblasti beder či trpíte na bolest z přetížení a artrotických změn, neměla by akupresurní podložka, zvaná také jako iplikátor, chybět ve vaší domácnosti.

Pohled na nohy na akupresurní podložce

Akupresurní podložky mají mnoho zdravotních benefitů, nejsou však vhodné pro každého, iStock / Suzi Media Production

Použití akupresurní podložky

Akupresurní podložky na nohy
Sanomed Akupresurní podložka na nohy malá

Pokud jste se rozhodli pro velkou podložku, položte ji na rovný povrch, ideálně na podlahu. Před tím, než si na podložku lehnete a rozhodnete se relaxovat, vypijte dostatečné množství vody. Lépe se tak zbavíte nečistot z těla. Pro umocnění výsledného efektu můžete na akupresurní podložce také cvičit.

Neuděláte špatně, ani pokud si akupresurní pomůcku dáte na židli do kanceláře, kde trávíte nejvíce času.

Víte, že…?

Na poprvé může být použití masážní podložky nepříjemné, zkuste na vystouplé body položit tenkou látku, jíž zmírníte tlak. Nechte si ji tam na pár dní a pak už to zkuste bez ní. Zvyknete si.

Akupresurní kamínkové podložky
Modom SJH 314G akupresurní kamínková podložka Gogo 120 x 35 cm

Akupresurní podložka se ale rozhodně nedoporučuje používat osobám, které trpí vážným poškozením ledvin, jater či srdce. Vyvarovat by se měli také osoby, jenž mají syndrom krvácení a ženy těhotné, či pokud u nich právě probíhá menstruace.

Kupte si originál

Nežijeme v ideálním světě, proto téměř každá věc má svou kopii. Nenechte se napálit, řiďte se našimi následujícími radami. Jen originál splní svůj účel, z kopie vás mohou záda naopak ještě víc rozbolet.

Originální akupresurní podložka patří do kategorie zdravotnických pomůcek. Jednoduše to poznáte tak, že je zaregistrovaná u Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Akupresurní podložky s polštářkem
QMED Akupresurní podložka s polštářkem

Značka CE není u výrobků nadarmo. Podle ní totiž poznáte zdraví nezávadný produkt neobsahující škodlivé plasty, barviva či toxická lepidla.

Nejznámější značky

Známé a ověřené značky, které produkují kvalitní a zdravé produkty najdete ve specializovaných obchodech či e-schopech se zdravotnickými potřebami. Jistotu však budete mít, pokud si vyberete např. GOGO, Modom či podložku Iplikator.

Cena

Kvalitní akupresurní podložka není levnou záležitostí, ale pokud si spočítáte několik hodin u lékaře či peníze utracené za různé masti a olejíčky, pořád bude pořízení podložky levnější a investice se vám brzy vrátí, zejména úlevou od bolesti. Hned v úvodu vás chceme upozornit, abyste se velkým obloukem vyhnuli podezřele levným výrobkům. Budou to pro vás jen zbytečné vyhozené peníze s nulovým efektem.

Cena do 300 Kč

Akupresurní podložka
Hop-Sport Lněná fialová HS-C072AS

Nejnižší cenová hranice nabízí malý speciální iplikátor vhodný pro použití na obličej nebo univerzální podložku např. pod předloktí, jestliže vás trápí zánět karpálních tunelů. Počítejte však s opravdu malými rozměry např. ve velikosti kapesníku.

Cena od 300 Kč do 500 Kč

Zde si už můžete vybírat z velkých akupresurních podložek vhodných na záda. Nečekejte však podložku, kde je i část pouze na nohy. Ta patří do vyšší cenové kategorie. Zde si pořídíte masážní kousky na koleno, loket či bederní pás.

Cena nad 500 Kč

Rozhodnete-li se investovat větší peníze do svého zdraví, jistě se dívejte na produkty, které jsou vhodné pro celé tělo. A protože jsou dostatečně široké, můžete masírovat jak záda, tak i zadní část rukou.

Akupresurní podložky na nohy
Bodhi akupresurní masážní podložka na nohy VITAL špičatá 35 x 35 cm fialová

Výhodné je zakoupit celý set, kdy dostanete akupresurní podložku i speciální polštář. Snažte se opravdu koupit celý set. Můžete sice i na části, ale doporučujeme zaměřit se v tu chvíli jen na jednoho výrobce, zejména proto, že se můžou lišit jejich masážní hroty a to by vám v závěru nemuselo být příjemné.

Otázky a odpovědi

Jaké výhody má používání akupresurní podložky?

Jsou potvrzeny mnohé zdravotní benefity: podložka zlepší prokrvení svalů a sníží svalové napětí. Zlepšíte cirkulaci lymfy i průtok krve. Pomocí podložky posílíte svaly nohou a zkrátíte čas regenerace těla pro různé fyzické námaze. Zmírníte bolest zad, ramen i krku. Stimulujete činnost nervového systému.

Je akupresurní podložka vhodná i pro děti?

Stejné benefity má používání podložek dětmi. V souvislosti s dětmi se za výhodu považuje skutečnost, že podložka pomůže správně tvarovat dětskou nohu a zabrání vzniku ploché nohy.
Zobrazit kompletní nabídku akupresurních podložek