Akupresurní podložka

Tělo zbaví bolesti a očistí.

ca. 400 CZK
ca. 600 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 1 100 CZK
ca. 300 CZK

Jak vybrat akupresurní podložku

Trápí vás bolesti zad, masti z lékárny nepomáhají a nechce se vám zbytečně utrácet za maséra? Řešením pro vás může být pravidelné používání akupresurní podložky, kterou necháte na bolavou část těla působit. V ideálním případě, pokud se nejedná o zásadní zdravotní problém, vám od bolesti uleví. Ale pozor, ne pro každého je vhodná. Čtěte pozorně dál.

Typy akupresurní podložky

Velká podložka

Do kategorie velkých podložek spadají takové podložky, které využijete na celé tělo. Proto jsou nejčastěji v rozměrech 175×35 cm. Můžete si na ně lehnout nebo jen stát na části, určené pouze na nohy.

Malá podložka

Mezi malé podložky patří ty, které jsou určené pouze na záda, nohy či jiné části těla. Malou podložku můžete smotat do klubíčka a položit si ji na krk a pomalu se po podložce pohybovat. Výsledkem bude uvolněný krk a hlava.

Chodníček
Yate masážní chodníček
ca. 400 CZK
Aktuálni cena
Partie Detail
Obličej Malá akupresurní podložka na obličej ve velikosti A6 působí intenzivně proti vráskám a bojuje proti stárnutí. Zároveň se díky ní můžete zbavit nepříjemné bolesti hlavy nebo trojklanného nervu. Výhodou je, že se vejde do kabelky, takže ji můžete použít prakticky kdekoliv.
Loket Ať už vás trápí tenisový loket či jen běžná bolest, jistě oceníte speciální podložku, která vám dovolí uvázat ji kolem lokte. Ulevíte si nejen od bolesti, ale zlepšíte si i hybnost loketního kloubu.
Kříž Nejčastější bolest, s kterou se většina populace setkává, je zcela jistě bolest zad. Masážní pás s možností uchycení připevníte na záda, přímo na oblast kříže. Působení výstupků můžete umocnit úzkou hadičkou, do které pomocí malého balonku vháníte vzduch. Stačí 30 minut denně, čímž si výrazně od bolesti ulevíte.
Koleno Akupresurní podložka s vhodně rozloženými speciálními masážními výstupy se umístí na koleno. Nejenže vám uleví od bolesti, ale zlepší i hybnost kloubu.
Chodidlo Na chodidle se nachází mnoho reflexních bodů, které při správné stimulaci dokážou s tělem takřka zázraky. Pokud jste lechtiví, může vám to být zprvu nepříjemné, ale časem si zvyknete. Stačí jen vydržet.

Víte, že…?

Jestliže chcete ušetřit peníze, porozhlédněte se po speciálních baleních, kde najdete sadu hned několika podložek. Nebo můžete zakoupit univerzální malý polštářek, který využijete jak na kolena, lokty tak i obličej.

Materiál

Při výběru podložky se můžete setkat se třemi druhy materiálu. Tím prvním je bavlna, která se převážně používá na menší části, navíc je ze všech nejpříjemnější. Dalším typem je fólie, kdy oceníte zejména její pružnost, ale zase počítejte s tím, že bývá chladná. Poslední, nejpevnější tkaninou je režné plátno, není sice příjemné jako bavlna, ale rozhodně vyniká svou životností.

Funkce akupresurní podložky

Od bolesti vám může pomoci akupresurní podložka, která je poseta několika malými výstupy, jenž slouží k masáži dané části těla. Masáž je šetrná, aby nedocházelo k poškození kůže, ale přesto účinná. Pravidelným používáním podpoříte svůj imunitní systém, svým svalů dopřejete zasloužený relax, čímž si ulevíte i od svalových křečí. Podložka také pozitivně působí na lidský metabolismus, kdy tlakem odvádí přebytečné zplodiny.

S magnety
Modom bubukang s magnety
ca. 600 CZK
Aktuálni cena

Jestliže se potýkáte s dlouhodobou bolestí těla zejména v oblasti beder či trpíte na bolest z přetížení a artrotických změn, neměla by akupresurní podložka, zvaná také jako iplikátor, chybět ve vaší domácnosti.

Použití akupresurní podložky

Pokud jste se rozhodli pro velkou podložku, položte ji na rovný povrch, ideálně na podlahu. Před tím, než si na podložku lehnete a rozhodnete se relaxovat, vypijte dostatečné množství vody. Lépe se tak zbavíte nečistot z těla. Pro umocnění výsledného efektu můžete na akupresurní podložce také cvičit.

Neuděláte špatně, ani pokud si akupresurní pomůcku dáte na židli do kanceláře, kde trávíte nejvíce času.

S příslušenstvím
Movit akupresurní podložka s polštářem fialová 75 x 44 cm
ca. 1 100 CZK
Aktuálni cena

Víte, že…?

Na poprvé může být použití masážní podložky nepříjemné, zkuste na vystouplé body položit tenkou látku, jíž zmírníte tlak. Nechte si ji tam na pár dní a pak už to zkuste bez ní. Zvyknete si.

Akupresurní podložka se ale rozhodně nedoporučuje používat osobám, které trpí vážným poškozením ledvin, jater či srdce. Vyvarovat by se měli také osoby, jenž mají syndrom krvácení a ženy těhotné, či pokud u nich právě probíhá menstruace.

Kupte si originál

Nežijeme v ideálním světě, proto téměř každá věc má svou kopii. Nenechte se napálit, řiďte se našimi následujícími radami. Jen originál splní svůj účel, z kopie vás mohou záda naopak ještě víc rozbolet.

Oblíbená
InSPORTline masážní podložka modrá 125 x 50 cm
ca. 1 100 CZK
Aktuálni cena

Originální akupresurní podložka patří do kategorie zdravotnických pomůcek. Jednoduše to poznáte tak, že je zaregistrovaná u Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Značka CE není u výrobků nadarmo. Podle ní totiž poznáte zdraví nezávadný produkt neobsahující škodlivé plasty, barviva či toxická lepidla.

Nejznámější značky

Známé a ověřené značky, které produkují kvalitní a zdravé produkty najdete ve specializovaných obchodech či e-schopech se zdravotnickými potřebami. Jistotu však budete mít, pokud si vyberete např. GOGO, Modom či podložku Iplikator.

Malá
HMS AKM09
ca. 300 CZK
Aktuálni cena

Cena

Kvalitní akupresurní podložka není levnou záležitostí, ale pokud si spočítáte několik hodin u lékaře či peníze utracené za různé masti a olejíčky, pořád bude pořízení podložky levnější a investice se vám brzy vrátí, zejména úlevou od bolesti. Hned v úvodu vás chceme upozornit, abyste se velkým obloukem vyhnuli podezřele levným výrobkům. Budou to pro vás jen zbytečné vyhozené peníze s nulovým efektem.

Cena do 300 Kč

Nejnižší cenová hranice nabízí malý speciální iplikátor vhodný pro použití na obličej nebo univerzální podložku např. pod předloktí, jestliže vás trápí zánět karpálních tunelů. Počítejte však s opravdu malými rozměry např. ve velikosti kapesníku.

Cena od 300 Kč do 500 Kč

Zde si už můžete vybírat z velkých akupresurních podložek vhodných na záda. Nečekejte však podložku, kde je i část pouze na nohy. Ta patří do vyšší cenové kategorie. Zde si pořídíte masážní kousky na koleno, loket či bederní pás.

Cena nad 500 Kč

Rozhodnete-li se investovat větší peníze do svého zdraví, jistě se dívejte na produkty, které jsou vhodné pro celé tělo. A protože jsou dostatečně široké, můžete masírovat jak záda, tak i zadní část rukou.

Výhodné je zakoupit celý set, kdy dostanete akupresurní podložku i speciální polštář. Snažte se opravdu koupit celý set. Můžete sice i na části, ale doporučujeme zaměřit se v tu chvíli jen na jednoho výrobce, zejména proto, že se můžou lišit jejich masážní hroty a to by vám v závěru nemuselo být příjemné.

Jméno
Chodníček
S magnety
S příslušenstvím
Oblíbená
Malá
Image
Produkt
Yate masážní chodníček
Modom bubukang s magnety
Movit akupresurní podložka s polštářem fialová 75 x 44 cm
InSPORTline masážní podložka modrá 125 x 50 cm
HMS AKM09
Výrobce
YATE
Modom
Movit
inSPORTline
HMS
Cena ca. 400 CZK ca. 600 CZK ca. 1 100 CZK ca. 1 100 CZK ca. 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena