Bezdrátová Wi-Fi kamera

Jednoduchá instalace.

ca. 600 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 900 CZK
ca. 700 CZK
ca. 3 800 CZK

Jak vybrat bezdrátovou wifi kameru

 • Bezdrátová wifi kamera není závislá na elektrické síti, což je velmi výhodné především při volbě místa jejího umístění. Nemusíte tak vymýšlet složité natahování kabelů.
 • Díky bezdrátovému přenosu dat je možná komunikace i s ostatními domácími zařízeními.
 • Můžete vybírat mezi vnitřními a venkovními modely, které jsou v dnešní době na špičkové úrovni. Na výběr jsou i sety, které obsahují více než jednu kameru.
 • Na výběr máte černobílé i barevné obrazy kamery. Černobílá varianta je levnější, ovšem dražší, barevná kamera vám poskytne kvalitnější záznam.

Umístění

Wifi bezdrátová kamera je praktická především v možnosti jejího libovolného umístění. V dnešní době existují 2 typy kamer, a to vnitřní a venkovní. Pojďme si říci, co od jednotlivých typů lze očekávat.

Vnitřní wifi kamery

Jedná se o typ kamery, kterou využijete nejlépe v interiéru. Jejich cena je nižší, než u venkovních kamer. Kromě vaší domácnosti ji můžete využít například i v garáži, prodejně nebo i na chodbě.

Oblíbená
TP Link Tapo C100

Venkovní wifi kamery

Venkovní wifi kamery odolávají přírodním živlům i mechanickému poškození. Díky nim budete mít přehled o tom, co se děje u venkovních dveří, na příjezdové cestě nebo třeba na vaší zahradě.

Víte, že…?

Bezdrátová wifi kamera má díky připojení k internetu schopnost komunikovat se zařízeními kdekoliv ve světě. Vzhledem k tomu, že data jsou šifrovaná, můžete se bezpečně podívat, co se na daném místě děje, a to ať už se pohybujete kdekoliv.

Způsob připojení

Kromě bezdrátového připojení přes wifi jsou k dispozici i modely, u kterých můžete využít i další možnosti připojení. Pojďme se podívat do následující tabulky na nejčastější možnosti připojení:

FullHD
iGET SECURITY EP18
Typ kamery Způsob připojení
Bezdrátové kamery s WiFi Jsou v dnešní době na trhu nejvíce populární. K jejich provozu potřebujete pouze dostatečnou blízkost od routeru. Mezi přednosti tohoto typu kamery patří jednoznačně skvělá konektivita a snadné párování zařízení.
GSM, 3G či 4G bezdrátové kamery Tohle je ideální řešení v případě, že v místě zapojení není dostatečný wifi signál. K přenosu dat se využívá telefonní síť.
ZigBee bezdrátové kamery Princip fungování je založený na připojení k centrální jednotce vaší chytré domácnosti.

U vybraných modelů je kompatibilita s virtuálními asistenty Google, Amazon či Apple samozřejmostí.

Rozlišení obrazu

Abyste získali dostatečně adekvátní přehled o dění, potřebujete mít především dostatečně kvalitní nahrávku. A právě to určuje rozlišení obrazu. Udává se v megapixelech. V současné době můžete na trhu narazit na standardní Full HD snímače, jejichž rozlišení je 2MPx nebo dokonce 4K Ultra HD přístroje s rozlišením 8 MPx. Samozřejmě čím je rozlišení vyšší, tím kvalitnější je obraz.

Barevnost

V obchodech se setkáte se dvěma základními možnostmi. Jsou to černobílé a barevné kamery.

Venkovní IP 2K
Tenda CT6
 • Černobílé kamery pořídíte za nižší cenu, jejich obraz je lepší za zhoršené viditelnosti.
 • Barevné kamery jsou dražší, ovšem kvalita záznamu je za dobrých podmínek velmi vysoká. Při zhoršených podmínkách je ovšem horší i obraz. V dnešní době jsou starší modely kamer postupně vytlačovány a barevné varianty získávají zcela dominantní postavení na trhu.

Zorný úhel

U takového zařízení nezapomeňte na důležitý parametr, kterým je právě zorný úhel. Bezdrátová wifi kamera může být buď statická, nebo otočná.

 • Statická bezdrátová kamera zaznamenává stále pouze jeden pohled, do kterého je nainstalována. Proto vždy v tomto případě vybírejte model, který splňuje dostatečný úhel záběru na střežený prostor.
 • Otočná bezdrátová kamera se může pohybovat horizontálně, někdy také vertikálně. U některých modelů lze otáčení ovládat dálkově, což vám umožní rozhled po celé místnosti či pozemku.
Otočná smart kamera
XtendLan XL-IPH2SR-DP

Víte, že…?

Pokročilejší bezdrátové kamery se pyšní schopností rozpoznání obličejů nebo například zaslání alarmu na váš mobilní telefon či tablet.

Cena

 • Vnitřní modely bezdrátových wifi kamer pořídíte již od 700 Kč.
 • Jestliže chcete venkovní kameru, její cena začíná na 1 000 Kč. Za tyto částky jsou k dispozici základní modely.
 • Produkty s více funkcemi pořídíte v rozmezí 2 000 – 5 000 Kč. Můžete zvolit zařízení s několika kamerami, v tomto případě se ale cena může pohybovat už nad 10 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak probíhá napájení u bezdrátové wifi kamery?

K provozu jsou využívány dobíjecí baterie. Některé modely mají funkce, díky kterým elektrickou energií efektivně šetří. Například venkovní kamera se záznamem a detekcí pohybu natáčí pouze v případě, kdy něco aktivuje její senzor. Venkovní wifi kamera se také může dobíjet prostřednictvím zabudovaného solárního panelu.

Kam bezdrátová wifi kamera ukládá záznamy?

Ukládání dat probíhá zpravidla na vzdálené úložiště. Wifi a internet totiž občas nemusí být dostupné. To řeší bezdrátové kamery se slotem pro SD kartu, které záznamy zálohují ve vlastní paměti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Oblíbená
FullHD
Venkovní IP 2K
Otočná smart kamera
Venkovní Wi-Fi solární
Image
Produkt
TP Link Tapo C100
iGET SECURITY EP18
Tenda CT6
XtendLan XL-IPH2SR-DP
Innotronik ICS-PT50
Bezdrátový přenos dat
Rozlišení obrazu
1920 x 1080
1920 x 1080
2304 x 1296
1920 x 1080
2048 x 1536
Výrobce
TP-LINK
iGet
Tenda
XtendLan
Innotronik
Amazon Alexa
Pohybový senzor
Venkovní
Cena ca. 600 CZK ca. 1 500 CZK ca. 900 CZK ca. 700 CZK ca. 3 800 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena