Nejlepší binární hodinky 2024 a jak vybrat

Hodinky, které nemá jen tak někdo.

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
LED Formule F1
53 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat binární hodinky

 • Binární hodinky jsou charakteristické LED diodami, které ukazuji aktuální čas. Ovšem neukazují číslice, nýbrž pouhá světýlka.
 • Ten, kdo si takové hodinky plánuje pořídit, měl by znát či se alespoň částečně orientovat v binární neboli dvojkové soustavě.
 • Před samotným výběrem hodinek je důležité ujasnit si, jaké typ chcete. Ať už to jsou hodinky do společnosti, do práce, na sport či takové, které využijete při každé příležitosti.
 • Sklíčko hodinek tvoří jejich celkový dojem. Zároveň je nejnáchylnější na poškození, proto mu při výběru věnujte dostatek času.

Binární hodinky - náš výběr

LED Formule F1
přečíst recenzi
Určení: pánské
Zobrazení času: binární
Napájení: CR2016
Podsvícení: ano
Zobrazit více
LED Formule F1 jsou binární hodinky s neobvyklým designem. Pro zobrazení času a dalších údajů používají ciefernící podobné automobilovým budíkům. Velikost bez řemínku činí 40x35 mm a řemínek je vyroben z gumy. Hodinky obsahují dvě baterie typu CR2016 a návod k použití.
Zobrazit méně

Binární kovové hodinky

Binární kožené hodinky

Zobrazit kompletní nabídku Binární hodinky

Jak vybrat binární hodinky

Muž s hodinkami v křesle

Binární hodinky nabízí netradiční zobrazování času, iStock / dima_sidelnikov

Výběr hodinek

Před samotným výběrem hodinek je důležité ujasnit si, jaké typ chcete. Ať už to jsou hodinky do společnosti, do práce, na sport či takové, které využijete při každé příležitosti. Dále se zaměřte i na materiál, z kterého jsou vyrobeny, a to zejména v případě, zda trpíte alergií či nikoliv. Samozřejmostí je i stupeň vodotěsnosti a doplňkové funkce.

Rozměr hodinek

Tento parametr je zcela individuální a proto doporučujeme vybrat si hodinky tam, kde si je můžete bez problémů vyzkoušet. Přece jen se hodinky nosí téměř každý den a je důležité, aby vám seděly. Pokud však dáte přednost nákupu z e-shopu, setkáte se se třemi rozměry: šířka, výška a tloušťka.

Sklo

Sklíčko hodinek tvoří jejich celkový dojem. Zároveň je nejnáchylnější na poškození, proto mu při výběru věnujte dostatek času. Dnes se v obchodech setkáte s následujícími typy:

 • Plastové sklo: Vyrobené z akrylátu a nejčastěji se s ním setkáte u dětských hodinek.
 • Minerální sklo: Do skla se přidává i příměs křemene a díky tomu je výrazně tvrdší, než sklíčko plastové.
 • Hardlex: Minerální sklo se speciálně upraveným povrchem proti poškrábání.
 • Antireflexní sklo: Při slunečním záření se eliminují odlesky a proto je ciferník dobře čitelný i při přímém slunci.
 • Sférické sklo: Zaoblené sklo, které svým tvarem připomíná čočku. A zajišťuje lepší čitelnost času.
 • Safírové sklo: Sklíčko vyrobené ze safíru je netvrdší, které se na hodinky používá. Nespoléhejte ale na to, že se vaše hodinky nikdy nepoškrábou. Safír je pouze velmi odolný proti jakémukoliv znehodnocení.
Muž s hodinkami v přírodě

Při výběru je třeba zohlednit velikost a odolnost ciferníku, iStock / ksenija18kz

Stupeň vodotěsnosti

Binární hodinky
LED Formule F1

Pozor na záměnu pojmů vodotěsný a voděodolný. Voděodolný totiž znamená, že pokud vaše hodinky zmoknou lehkým deštěm, nic se jim nestane. Víc vody ovšem nesnesou. Zapomeňte tady na koupání či dokonce potápění s nimi.

Vodotěsnost poznáte podle trojího typu označení a to jednak v metrech (m), tlaku atmosfér (atm) a barech (bar). Pokud takové označení chybí, hodinky nejsou vodotěsné. Následující tabulka ukazuje základní přehled jednotlivých parametrů.

Označení ATM/BAROznačení v metrechDéšť a stříkající vodaPlaváníHluboké potápění
3 ATM/3 BAR30 manonene
5 ATM/5 BAR50 manonene
10 ATM/10 BAR100 manonene
20 ATM/20 BAR200 manoanoano
30 ATM/30 BAR300manoanoano
50 ATM/50 BAR500 manoanoano
100 ATM/100 BAR1000 manoanoano

Víte, že…?

Pokud si již vyberete hodinky, které jsou vodotěsné, ověřte si, zda i materiál řemínku snese vodu a nepoškodí vám ho. V takovém případě je ideální plast, nikoliv kůže, ta může v případě sladké i slané vody nadělat pěknou neplechu.

Výrobní materiál

Binární kovové hodinky
binární LED hodinky Navy 28 dark

Hodinky v dnešní době lze vyrobit prakticky ze všeho. Ovšem každý materiál má jinou životnost, hodí se jen na určité typy aktivit a liší se zejména i cenou. Nejčastěji používanými materiály jsou však:

 • Plast: Ideální pro sportovní aktivity, je lehký křehký a antialergenní.
 • Ocel: Váha hodinek je sice vyšší, nicméně poskytují dlouhou životnost, jelikož ocel jako kov nekoroduje.
 • Mosaz: Měď a zinek působí atraktivním dojmem.
 • Titan: Kov, jenž je ideální pro alergiky a navíc je tak lehký, že ho na ruce téměř nepocítíte.
 • Keramika: Ačkoli se může zdát, že je keramika velmi křehká, není tomu tak ve všech případech. Hodinky z ní vyrobené jsou vysoce odolné a atraktivní.
 • Dřevo: V poslední době se rozmohla móda s dřevěnými hodinkami. Výhodou je, že jsou lehké, ale mají krátkou -životnost.

Víte, že…?

Kvalitní ocel hledejte pod označením 316L. Takto zpracovaný materiál je vysoce kvalitní, a alergickou reakci na kov pocítí jen velmi citliví jedinci. Navíc je méně náchylná ke korozi a dlouhodobě drží barvu.

Cena a značka

Cenu binárních hodinek v konečné fázi ovlivní hned několik faktorů, které jsme uvedli výše. Bude záležet na tom, jaký materiál zvolíte, zda budete chtít hodinky vodotěsné a také zda dáte přednost známým výrobcům, jenž se na binární hodinky specializují. Mezi nimi jsou také TokyoFlash, DetomasoO1 The One.

Cena do 500 Kč

Binární kožené hodinky
LED binární hodinky Retro Future 29 černé

Levné modely hodinek nezaručují zobrazení přesného času. Řemínek u takového typu je plastový. Jsou tedy ideální na sportovní aktivity, ovšem nepočítejte s vodotěsností. Proto se vyvarujte vlhkého či mokrého prostředí.

Cena od 500 do 1 500 Kč.

Binární hodinky ve střední cenové kategorii nabízí neznačkové, avšak kvalitní typy. Jsou vyrobeny z nerezové oceli. Jejich provedení je elegantnější než modely do 500 Kč, hodí se tedy jednak do zaměstnání, ale i na neformální prostředí. U některých modelů se lze setkat i s dotykovým displejem.

Cena nad 1 500 Kč

Nad 1 500 Kč pořídíte vysoce kvalitní značkové hodinky. Jejich vodotěsnost bývá většinou 30 M/30 ATM. Sklo je minerální, tedy vysoce odolné. U dražších modelů bývají kožené řemínky, nicméně ty můžete kdykoliv vyměnit a přizpůsobit je události či oblečení. Takové modely se mohou vyšplhat až na 5 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Co jsou binární hodinky?

Mít moderní hodinky, které všechno umí, je IN. Mnohdy jsou díky svým funkcím chytřejší než my. Ale co si pořídit takové hodinky, které vás donutí přemýšlet nad tím, kolik hodin vlastně je? Mimo této vlastnosti jsou i elegantní, tvoří velmi zajímavý a neokoukaný módní doplněk. Jedinou podmínkou je znát binární soustavu či mít alespoň snahu se ji naučit. Binární hodinky jsou charakteristické LED diodami, které ukazuji aktuální čas. Ovšem neukazují číslice, nýbrž pouhá světýlka. Ten, kdo si takové hodinky plánuje pořídit, měl by znát či se alespoň částečně orientovat v binární neboli dvojkové soustavě. Jinak budete ztracení a vlak či autobus, na který čekáte, vám ujede, nebo zmeškáte důležitou schůzku.

Jak zjistit čas?

Základním pravidlem pro získání správného času je čtení po jednotlivých sloupcích zleva. Dále se pokračuje od shora dolů nebo opačně, v závislosti na konkrétním typu hodinek. Obecně však platí, že horní řada ukazuje hodiny a na spodní se zobrazují minuty. Každá dioda zobrazuje danou cifru z binární soustavy. U většiny modelů např. jednička má červenou barvu a nula může svítit bíle, nebo nesvíití vůbec. Světlo, jenž je na konci každého sloupce, má jinou hodnotu. Ta bývá odmocninou čísla 2. Logicky pak nejvyšší číslo je 8. Jakmile rozluštíte jednotlivá světla a poskládáte získaná čísla, dostanete se k výslednému času.
Zobrazit kompletní nabídku Binární hodinky