Nejlepší bluetooth receivery 2024 a jak vybrat

Bluetooth technologie určená pro přijímání dat.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MediaTech Bluetooth Audio Receiver
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat bluetooth receiver

 • Bluetooth je v dnešní době již standartní technologie díky které můžete přijímat data na a z různých zařízení.
 • Dá se říct, že u bluetooth adaptéru rozlišujeme dvě možnosti a to audio varianta nebo přijímač určený pro počítače.
 • V nabídkách jsou prakticky tři třídy bluetooth, které se následně liší dosahem vysílaného signálu.
 • U bluetooth adaptérů pro počítače je dobré ověřit kompatibilitu s operačním systémem vašeho počítače.

Bluetooth receiver - náš výběr

MediaTech Bluetooth Audio Receiver
přečíst recenzi
Výrobce: Mediatech
Zobrazit více
Popis produktu MediaTech Bluetooth Audio Receiver: Bezdrátový převodník pro kabelová sluchátka a další drátová zařízení. Podporuje Bluetooth V4.1 + EDR, do vzdálenosti 10 m. Nabízí tlačítka na ovládání hovorů, hlasitosti a médií, vestavěný citlivý mikrofon a dobíjecí lithium-polymerovou baterii s dobu provozu až 3 hodiny. Velikost 15x58x14 mm a hmotnost 7 g.
Zobrazit méně
Inakustik Bluetooth Audio Receiver
Výrobce: Inakustik
Zobrazit více
Tento Bluetooth přijímač Inakustik umožňuje bezdrátové přehrávání hudby z chytrých telefonů, tabletů nebo notebooků na Hi-Fi systémech. S podporou technologie aptX lze přehrávat CD kvalitu zvuku. Mezi další vlastnosti patří paměť pro až osm zařízení, Bluetooth 3.0+EDR, A2DP, SBC kódy, dosah 10 metrů a frekvenční rozsah 10 Hz – 22 000 Hz.
Zobrazit méně
Logitech Bluetooth Audio Adapter
Výrobce: Logitech
Typ příslušenství: Audio technika
Zobrazit více
Logitech Bluetooth Audio Adapter umožňuje bezdrátový přenos hudby díky technologii multipoint Bluetooth®. Lze snadno připojit dva zařízení (chytrý telefon, tablet) a automaticky se opakovaně spárovat. Tento adaptér podporuje připojení aktivních reproduktorů s 3,5 mm nebo RCA vstupem.
Zobrazit méně
Marmitek BoomBoom 100
Hmotnost: 290 g
Zobrazit více
Marmitek BoomBoom 100 je bezdrátový Bluetooth přijímač, který umožňuje přenos HD zvuku do stereo zařízení či sluchátek. V režimu přijímače (RX) je schopen streamovat hudbu kvality CD ze smartphonu, počítače či tabletu do stereo systémů. Tuto funkci zajistí prostřednictvím technologie Bluetooth.
Zobrazit méně

Bluetooth receivery 3.5 jack

TP-Link HA100
přečíst recenzi
Výrobce: OVISLINK
Zobrazit více
TP-Link HA100 je bluetooth přijímač s NFC funkcí pro jednoduché spárování až 8 zařízení s dosahem 20 metrů. Kompatibilní se všemi A2DP stereo Bluetooth zařízeními, připojení pomocí 3,5 mm nebo RCA konektorů. Napájení: 5V 1A USB. Rozměry: 66,5 x 60,5 x 18,5 mm.
Zobrazit méně
Baseus WXQY-01
přečíst recenzi
Výrobce: Baseus
Zobrazit více
Přijímač Bluetooth Qiyin AUX do auta umožňuje streamování hudby z mobilních zařízení do audio systémů s AUX vstupem. Verze Bluetooth 5.0 nabízí rychlý a stabilní přenos dat. Zařízení je vybaveno vestavěným mikrofonem pro hands-free hovory a multifunkčními tlačítky pro ovládání. Doba provozu na baterii činí až 10 hodin hovoru a 8 hodin přehrávání hudby.
Zobrazit méně

Bluetooth receivery Powery

Powery Nemerix BT77 Bluetooth GPS Receiver 1000mAh Li-Ion 3,7V - neoriginální
Zobrazit více
Téma: Bluetooth přijímač Produkt: Powery Nemerix BT77 Bluetooth GPS přijímač 1000mAh Li-Ion 3,7V - neoriginální Nezávislý popis: Tento neoriginální Powery Nemerix BT77 Bluetooth GPS přijímač je vybaven kapacitou 1000mAh, což zajišťuje dostatečnou výdrž pro navigaci. Napájení je zajištěno pomocí lithium-iontového akumulátoru o napětí 3,7V. Komunikační rozhraní je založeno na Bluetooth technologii.
Zobrazit méně
Powery Baterie XAiOX TrapScout Bluetooth GPS Receiver 1000mAh Li-Ion 3,7V - neoriginální
Zobrazit více
Téma: Bluetooth přijímač Produkt: Powery Baterie XAiOX TrapScout Bluetooth GPS přijímač 1000mAh Li-Ion 3,7V - neoriginální Popis produktu: XAiOX TrapScout je neoriginální Bluetooth GPS přijímač s akumulátorem o kapacitě 1000mAh a napětím 3,7V Li-Ion. Tento přijímač umožňuje příjem GPS signálu pro zařízení s Bluetooth konektivitou.
Zobrazit méně
Powery Baterie SiRF III High Sensitivy Bluetooth GPS Receiver 1000mAh Li-Ion 3,7V - neoriginální
Zobrazit více
Téma: Bluetooth přijímač Produkt: Powery Baterie SiRF III High Sensitivy Bluetooth GPS Receiver 1000mAh Li-Ion 3,7V - neoriginální Popis: Neoriginální GPS přijímač Powery Baterie SiRF III nabízí vysokou citlivost s technologií Bluetooth. Baterie o kapacitě 1000 mAh s napětím 3,7V zajišťuje dostatek energie pro provoz jednotky.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Bluetooth receiver

Jak vybrat bluetooth receiver

Typy

Dá se říct, že u bluetooth adaptéru rozlišujeme dvě možnosti a to audio varianta nebo přijímač určený pro počítače. Některé adaptéry ale umožňují více způsobů připojení. Zpravidla se jedná o nejnovější modely těchto adaptérů.

Audio

Bluetooth audio adaptér je vlastně takový mezičlánek mezi telefonem a reproduktory. Adaptér se připojí prostřednictvím 3,5 mm jacku nebo přes audio vstup RCA k reproduktoru. Následně stačí zařízení spárovat s vaším telefonem nebo tabletem a můžete poslouchat vaši oblíbenou hudbu.

K počítači

Tento typ adaptéru je opatřen USB vstupem, díky kterému ho velmi jednoduše propojíte s vaším počítačem. Adaptér následně vysílá a přenáší bezdrátové připojení signálu bluetooth, který můžete využít ke spárování s dalšími přístroji a zařízeními (např. myš, klávesnice, sluchátka, tiskárna atd.). Nejlepší modely pak zvládnou propojit s počítačem také další inteligentní elektroniku (např. hodinky, smartphony a další).

Bluetooth receiver

Bluetooth receiver můžete připojit prostřednictvím 3,5 Jacku, iStock / Lukasz Kochanek

Dosah

Bluetooth receiver
MediaTech Bluetooth Audio Receiver

V nabídkách jsou prakticky tři třídy bluetooth, které se následně liší dosahem vysílaného signálu. U jednotlivých výrobků zpravidla není samotná třída uvedena, ale konkrétní dosah adaptéru ano.

TřídaPopis
Třída 1První třída má nejvíce dostupných možností co do vzdálenosti připojení; uvádí se rozsah od 20 do 100 metrů
Třída 2Dosah adaptérů této třídy je cca 10 až 25 metrů; záleží na značce a kvalitě výrobku; tato zařízení mají minimální výkon, uvádí se cca 2,5 milliwattů
Třída 3Adaptéry disponují nejmenším rozsahem a to od 1 do 3 metrů, opět záleží na konkrétní značce výrobku

Akční rádius je také závislí na konkrétní verzi této technologie. Dosah u nejnovější verze 5.0 může být ve venkovním prostoru až 240 m. Překážky signál do jisté míry blokují, takže dochází k jeho snižování. V interiérech je tato hodnota podstatně nižší.

Kompatibilita

U bluetooth adaptérů pro počítače je dobré ověřit kompatibilitu s operačním systémem vašeho počítače. Nicméně nejnovější adaptéry bluetooth 5.0 by měly být uzpůsobeny také nejnovějším operačním systémům. Zpravidla zaručují funkčnost pro všechny systémy Microsoft Windows a to i ty starší. Momentálně je ale na našem trhu nejvíce dostupná verze 4.0. U té jsou nejčastěji uváděny následující systémy:

 • Windows 10
 • Windows 8
 • Windows 7
 • Windows XP
 • Windows 8.1

Profily

Bluetooth receivery 3.5 jack
TP-Link HA100

Jednotlivé profily bluetooth jsou pro každou činnost jiné. Zahrnují souhrn pokynů, na jejichž základě propojená zařízení fungují. V současné době existuje 36 profilů, ale jejich nabídka se s dalším vývojem zcela jistě rozšíří. Většina bluetooth adaptérů nedisponuje všemi profily.

 • A2DP – zajišťuje přenos hudby nebo zvuku ve stereo kvalitě
 • AVRCP – nabídka dalších možností jako je ovládání reprodukce audia (hlasitost, posunování skladeb atd.); využívá se např. u bezdrátových sluchátek
 • BPP – komunikace s tiskárnou
 • DID – důležitý pro identifikaci připojeného zařízení
 • HFP – připojení telefonu k hands-free sadě; možnost vzdáleného ovládání telefonu (příjem, položení hovoru)
 • SYNCH – synchronizace zařízení (datum, čas, kontakty atd.)
 • VDP – slouží k přenosu streamovaného videa

Rychlost přenosu dat

Při nákupu se také u jednotlivých výrobků soustřeďte na tento parametr. Jedná se o poměrně důležitou vlastnost adaptérů. Znamená, jaký objem informací se přenese za určitý čas, většinou za 1 sekundu. Jednotkou je bit, takže výsledná hodnota bude zobrazena se zkratkou Mb/s.

Víte, že…?

Megabit a megabyt není to stejné. Datové soubory, na rozdíl od přenosové rychlosti, jsou uváděny právě v megabytech, značeno MB. Velké B v této zkratce vám říká, že je tato jednotka osmkrát vyšší, než když je uvedeno písmeno malé, které značí bity. Stačí si zapamatovat jednoduchou rovnici 1MB = 8Mb a 1 Mb = 0,125 MB.

Provedení

Bluetooth receivery Powery
Powery Nemerix BT77 Bluetooth GPS Receiver 1000mAh Li-Ion 3,7V - neoriginální

Bluetooth adaptéry mohou mít několik různých podob

 • Obdoba flash disku – velmi malé provedení, někdy opatřeno očkem k zavěšení na klíče
 • Vysílač ve tvaru krabičky s nutností připojení k ovládacímu zařízení kabelem, který bývá součástí balení
 • Audio adaptéry mají různý design a většinou malé rozměry

Výrobci a ceny

Bluetooth adaptéry patří k relativně levnému zboží, ale samozřejmě záleží na samotném provedení přístroje.

 • Nejlevnější modely s USB připojením koupíte za necelých 200 Kč, nejdražší pak stojí kolem 2500 Kč. Mezi výrobce patří např. MEEaudio, Vention nebo Ugreen.
 • Bluetooth audio adaptéry se pak pohybují v cenové relaci od cca 350 Kč do 1300 Kč. Ze značek lze jmenovat např. Meliconi, Fonestar a TP-LINK.

Otázky a odpovědi

Co je bluetooth?

Bluetooth je v dnešní době již standartní technologie díky které můžete přijímat data na a z různých zařízení. Díky bluetooth nepotřebujete žádné propojovací kabely. Někdy se ale stane, že přístroj tuto technologii stále nepodporuje, což může omezit vaše možnosti při jeho používání. Řešením je bluetooth adaptér nebo také přijímač, který tento nedostatek vyřeší.

Je přenos pomocí bluetooth bezpečný?

Bezpečnost přenosu dat je u technologie bluetooth zajištěna tím, že než k nějakému přenosu vůbec dojde, je nutné jednotlivá zařízení spárovat a to vyžaduje autorizaci, tedy vaše potvrzení. Přenášená data jsou dále šifrována na základě vygenerovaného klíče propojených zařízení.
Zobrazit kompletní nabídku Bluetooth receiver