Brusná pasta

Nejen Vaše auto se bude lesknout jako zrcadlo.

ca. 400 CZK
ca. 700 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat brusnou pastu

  • Brusné pasty se dělí podle konzistence na tuhé, polotuhé a tekuté, přičemž každý typ je vhodný pro broušení různých povrchů.
  • Pasta se nanáší v požadovaných intervalech, tak aby leštící kotouč nebyl suchý.
  • Leštící a brusné pasty se používají jako doplněk k brusným kotoučům.

Typy

Brusné pasty se dělí podle konzistence na tuhé, polotuhé a tekuté, přičemž každý typ je vhodný pro broušení různých povrchů. Intenzita broušení je dána hustotou brusné pasty.

Podle výchozího materiálu vybírejte brusné pasty tak, abyste materiál postupně leštili v jednotlivých krocích od hrubování až po vysoký lesk.

Ideální pro lehké škrábance
Brusná a leštící pasta 3M Perfect-it III Extra Fine Compound (51816) Žlutá 80349, 250 ml

Značky

Název Použití Popis
CHROMAX SUPER Leštící přípravek pro vytvoření vysoce reflexivních povrchů. Vhodný na všechny druhy kovů. Velmi jemná leštící pasta, kterou lze docílit výborný povrch s vysokým leskem. Vhodná i pro chromované povrchy
TRIPOMAX PLUS Brousící a leštící přípravek pro železné kovy, kde jako první stupeň odstraňuje rýhy po brusivu 120. Určená pro železné kovy. Jako příprava před druhým stupněm leštění. Dobrá přilnavost ke kotouči, velmi mastná pasta Jako druhý stupeň doporučujeme “Brillmax“ pro tvorbu velmi jemně rýhovaného povrchu na nerezových ocelích
MAXFIN Unikátní brousící a leštící přípravek s všestranným použitím vhodný pro všechny kovy k odstranění rýh po broušení zrnem č. 400. Pro všechny železné i neželezné kovy. Nejkvalitnější brusná a leštící směs k povrchové úpravě během jediné operace Pro maximální účinek je důležitý výběr kotoučů Na nerezové oceli vytváří jemné dekorativní rýhování

K dalším pastám pak patří značky jako MIDAS, PRAGOPOL a další.

Víte, že…?

Nezpracované zbytky past a obaly od nich není nutno likvidovat jako nebezpečný odpad.

Postup

Pasta se nanáší v požadovaných intervalech, tak aby leštící kotouč nebyl suchý. Je důležité, abyste neleštili povrch suchým kotoučem.

Vícesložková
Amstutz Brusná leštící pasta na chrom a hliník Amglos 1 kg
  • Pro různé operace jako je předleštění – leštění – vysoký lesk, používejte vždy jiný kotouč. Nemíchejte různé druhy past na jeden kotouč. Používané pasty mají schopnost po určitou dobu konzervovat vyleštěný povrch.
  • Finální povrch neodmašťujte ani nepoužívejte ředidla. Stačí pouze setřít přebytek pasty bavlněnou látkou. Nejvhodnější je provádět leštění dokud je povrch ještě teplý.
  • Nanášení tuhé leštící pasty na kotouč: leštící pasta se upne a rotující kotouč se na ní přitlačí tak, aby se pasta nanesla na jeho obvod.
Čištění, leštění laků
Tempo Pasta na staré laky 120 g
  • Nanášení tekuté leštící pasty: pasta se nanese na leštěný povrch a pomocí měkkého plátna rozetře po povrchu leštěného předmětu.

Příslušenství

Leštící a brusné pasty se používají jako doplněk k brusným kotoučům, na broušení a leštění nejrůznějších povrchů od dřeva a plastu, až po ocel, hliník či nerez.

  • Látkové kotouče jsou vhodné pro leštění tvarových výrobků nebo drahých kovů jako je chrom, nikl, měď, zlato, stříbro, bronz, mosaz, ale i plasty.
Nanotechnologie
Carplan Barevná brusná pasta T-CUT stříbrná 150 ml

Brusné pasty na auto

Brusné pasty vám pomohou s opravou poškrábaného laku. Jedná se o leštěnky s abrazivními složkami, které odstraňují povrchové škrábance na laku. Tyto opravné pasty mají abraziva hrubá nebo jemná, používáme je dle poškození laku.

Dobrá brusná pasta na by si měla poradit se všemi středně hlubokými škrábanci, hologramy a sluníčky od myčky, zoxidovanými laky a plastovými kryty světel.

Druhů a typů past existuje velké množství. Je možné vybrat si brusnou pastu podle barvy svého vozidla, nebo použít pastu bezbarvou. Pasta je směsí nejrůznějších abraziv, rozmíchaných v tuhém tukovém základu.

Finální broušení
BeaverCraft Brusná pasta P1 – Polishing Compound M7

Víte, že…?

Brusné a leštící pasty dokáží často kromě odstranění škrábanců také zintenzivnit barvu vašeho vozidla. 

Brusné pasty podle hrubosti a způsobu nanášení

Síla brusné pasty je daná množstvím pevných částic. Finišovací jich má nejméně, nebo je zcela bez abraziv, hrubá brusná pasta nejvíce.

Podle potřeby si můžete vybrat pastu na ruční broušení, či za použití leštičky. U menších rýh je možné použít brusnou pastu ručně, u hlubších škrábanců se doporučuje využití brusných kotoučů. Strojové pasty se dělí na jednokrokové a vícekrokové.

1. Jednokrokové lešticí pasty

Jednokrokové lešticí pasty s voskem lak vyleští, dodají mu původní barvu, a navíc ho i ochrání. Odstraní jemné škrábance a laku vrátí sytou barvu.

2. Vícekroková brusná a lešticí pasta

Hrubá pasta si poradí s hlubšími vrypy, jemnější zbaví lak obroušených zbytků a doleští jej.

Postup

Pastu naneste pomocí hadříku na poškozený lak a krouživými pohyby ji rozetřete. Je možné nanést brusnou či leštící pastu opakovaně a celý postup opakovat, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu vašeho auta.

Pro opravdu hluboké rýhy v laku se doporučuje využít pastu v kombinaci s brusným kotoučem. Opět je lepší, nepoužívat jej na přímém slunci.

Cena

Obecně se dá říct, že jakékoliv balení brusné pasty pořídíte v cenovém rozmez od 40 – 500 Kč. Lze také pořídit různě velké sady, zde se pak cena pohybuje v rozmezí 350 – 1200 a více Kč. Vše záleží na tom, co vše sada obsahuje a jaký materiál chcete brousit.

Otázky a odpovědi

Co je brusná pasta?

Brusné a leštící pasty jsou směsí různých abrasiv rozptýlených v tuhém tukovém základu. Všechny druhy past jsou dle platné chemické legislativy klasifikovány jako látky bezpečné. Brusné pasty využijete k leštění a broušení všech běžných materiálů jako jsou nejrůznější slitiny železa, ocel, chróm a mosaz nebo hliník a barevné kovy. Brusné pasty jsou také výborným pomocníkem při renovaci poškrábaného laku na karosériích. Jedná se o leštěnky s abrazivními složkami, které odstraňují povrchové škrábance na laku.

Jaké příslušenství koupit?

K leštícím a brusným pastám se vám budou hodit i  leštící kotouče. Ty jsou k dostání v mnoha velikostech a podle různého typu leštěného materiálu. Koupit můžete kotouče pro leštění oceli, litiny, barených kovů, nerezu, tvrdokovu a ocelolitiny.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Ideální pro lehké škrábance
Vícesložková
Čištění, leštění laků
Nanotechnologie
Finální broušení
Image
Produkt
Brusná a leštící pasta 3M Perfect-it III Extra Fine Compound (51816) Žlutá 80349, 250 ml
Amstutz Brusná leštící pasta na chrom a hliník Amglos 1 kg
Tempo Pasta na staré laky 120 g
Carplan Barevná brusná pasta T-CUT stříbrná 150 ml
BeaverCraft Brusná pasta P1 – Polishing Compound M7
Výrobce
3M
Amstutz
Tempo
CarPlan
BeaverCraft
Objem
250 ml
1 kg
120 ml
150 g
cca 20-25 gramů
Cena ca. 400 CZK ca. 700 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.