Brusná pasta

Nejen Vaše auto se bude lesknout jako zrcadlo.

ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat brusnou pastu

Brusné a leštící pasty jsou směsí různých abrasiv rozptýlených v tuhém tukovém základu. Všechny druhy past jsou dle platné chemické legislativy klasifikovány jako látky bezpečné. Brusné pasty využijete k leštění a broušení všech běžných materiálů jako jsou nejrůznější slitiny železa, ocel, chróm a mosaz nebo hliník a barevné kovy. Brusné pasty jsou také výborným pomocníkem při renovaci poškrábaného laku na karosériích. Jedná se o leštěnky s abrazivními složkami, které odstraňují povrchové škrábance na laku.

Typy

Brusné pasty se dělí podle konzistence na tuhé, polotuhé a tekuté, přičemž každý typ je vhodný pro broušení různých povrchů. Intenzita broušení je dána hustotou brusné pasty.

Podle výchozího materiálu vybírejte brusné pasty tak, abyste materiál postupně leštili v jednotlivých krocích od hrubování až po vysoký lesk.

Na dřevo
SOKRATES Brusná pasta na dřevo 250g smrk

Značky

Název Použití Popis
CHROMAX SUPER Leštící přípravek pro vytvoření vysoce reflexivních povrchů. Vhodný na všechny druhy kovů. Velmi jemná leštící pasta, kterou lze docílit výborný povrch s vysokým leskem. Vhodná i pro chromované povrchy
TRIPOMAX PLUS Brousící a leštící přípravek pro železné kovy, kde jako první stupeň odstraňuje rýhy po brusivu 120. Určená pro železné kovy. Jako příprava před druhým stupněm leštění. Dobrá přilnavost ke kotouči, velmi mastná pasta Jako druhý stupeň doporučujeme “Brillmax“ pro tvorbu velmi jemně rýhovaného povrchu na nerezových ocelích
MAXFIN Unikátní brousící a leštící přípravek s všestranným použitím vhodný pro všechny kovy k odstranění rýh po broušení zrnem č. 400. Pro všechny železné i neželezné kovy. Nejkvalitnější brusná a leštící směs k povrchové úpravě během jediné operace Pro maximální účinek je důležitý výběr kotoučů Na nerezové oceli vytváří jemné dekorativní rýhování

K dalším pastám pak patří značky jako MIDAS, PRAGOPOL a další.

Víte, že…?

Nezpracované zbytky past a obaly od nich není nutno likvidovat jako nebezpečný odpad.

Postup

Pasta se nanáší v požadovaných intervalech, tak aby leštící kotouč nebyl suchý. Je důležité, abyste neleštili povrch suchým kotoučem.

Velký obsah brusných částic
Sonax Brusná pasta bez silikonu hrubá 75 ml

Pro různé operace jako je předleštění – leštění – vysoký lesk, používejte vždy jiný kotouč. Nemíchejte různé druhy past na jeden kotouč. Používané pasty mají schopnost po určitou dobu konzervovat vyleštěný povrch.

Finální povrch neodmašťujte ani nepoužívejte ředidla. Stačí pouze setřít přebytek pasty bavlněnou látkou. Nejvhodnější je provádět leštění dokud je povrch ještě teplý.

Nanášení tuhé leštící pasty na kotouč: leštící pasta se upne a rotující kotouč se na ní přitlačí tak, aby se pasta nanesla na jeho obvod.

Na světlomety
HB BODY 802 brusná pasta 750g

Nanášení tekuté leštící pasty: pasta se nanese na leštěný povrch a pomocí měkkého plátna rozetře po povrchu leštěného předmětu.

Příslušenství

Leštící a brusné pasty se používají jako doplněk k brusným kotoučům, na broušení a leštění nejrůznějších povrchů od dřeva a plastu, až po ocel, hliník či nerez.

K leštícím a brusným pastám se vám budou hodit i  leštící kotouče. Ty jsou k dostání v mnoha velikostech a podle různého typu leštěného materiálu. Koupit můžete kotouče pro leštění oceli, litiny, barených kovů, nerezu, tvrdokovu a ocelolitiny.

Jemná
HEROLD Pasta brusná zelená 500 g

Látkové kotouče jsou vhodné pro leštění tvarových výrobků nebo drahých kovů jako je chrom, nikl, měď, zlato, stříbro, bronz, mosaz, ale i plasty.

Brusné pasty na auto

Brusné pasty vám pomohou s opravou poškrábaného laku. Jedná se o leštěnky s abrazivními složkami, které odstraňují povrchové škrábance na laku. Tyto opravné pasty mají abraziva hrubá nebo jemná, používáme je dle poškození laku.

Dobrá brusná pasta na by si měla poradit se všemi středně hlubokými škrábanci, hologramy a sluníčky od myčky, zoxidovanými laky a plastovými kryty světel.

Druhů a typů past existuje velké množství. Je možné vybrat si brusnou pastu podle barvy svého vozidla, nebo použít pastu bezbarvou. Pasta je směsí nejrůznějších abraziv, rozmíchaných v tuhém tukovém základu.

Víte, že…?

Brusné a leštící pasty dokáží často kromě odstranění škrábanců také zintenzivnit barvu vašeho vozidla. 

Brusné pasty podle hrubosti a způsobu nanášení

Síla brusné pasty je daná množstvím pevných částic. Finišovací jich má nejméně, nebo je zcela bez abraziv, hrubá brusná pasta nejvíce.

Podle potřeby si můžete vybrat pastu na ruční broušení, či za použití leštičky. U menších rýh je možné použít brusnou pastu ručně, u hlubších škrábanců se doporučuje využití brusných kotoučů. Strojové pasty se dělí na jednokrokové a vícekrokové.

1. Jednokrokové lešticí pasty

Jednokrokové lešticí pasty s voskem lak vyleští, dodají mu původní barvu, a navíc ho i ochrání. Odstraní jemné škrábance a laku vrátí sytou barvu.

2. Vícekroková brusná a lešticí pasta

Hrubá pasta si poradí s hlubšími vrypy, jemnější zbaví lak obroušených zbytků a doleští jej.

Postup

Pastu naneste pomocí hadříku na poškozený lak a krouživými pohyby ji rozetřete. Je možné nanést brusnou či leštící pastu opakovaně a celý postup opakovat, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu vašeho auta.

Pro opravdu hluboké rýhy v laku se doporučuje využít pastu v kombinaci s brusným kotoučem. Opět je lepší, nepoužívat jej na přímém slunci.

Cena

Obecně se dá říct, že jakékoliv balení brusné pasty pořídíte v cenovém rozmez od 40 – 500 Kč. Lze také pořídit různě velké sady, zde se pak cena pohybuje v rozmezí 350 – 1200 a více Kč. Vše záleží na tom, co vše sada obsahuje a jaký materiál chcete brousit.

Jméno
Na dřevo
Velký obsah brusných částic
Na světlomety
Jemná
Image
Produkt
SOKRATES Brusná pasta na dřevo 250g smrk
Sonax Brusná pasta bez silikonu hrubá 75 ml
HB BODY 802 brusná pasta 750g
HEROLD Pasta brusná zelená 500 g
Cena ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena