Nejlepší cestovní nočníky 2024 a jak vybrat

Pro pohodu Vašich dětí na cestách.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Buubla Skládací nočník Dusty Pink
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat cestovní nočník

 • To, jestli nočník pořídit či ne, za vás v mnoha případech vyřeší Vaše děti.
 • Na trhu je několik výrobců nabízející cestovní nočníky.
 • Pro správné čištění je vhodné, aby byl nočník dobře omyvatelný.

Cestovní nočník - náš výběr

Cestovní nočníky Buubla

Cestovní nočníky 2v1

Zobrazit kompletní nabídku cestovních nočníků

Jak vybrat cestovní nočník

 • To, jestli nočník pořídit či ne, za vás v mnoha případech vyřeší Vaše děti.
 • Na trhu je několik výrobců nabízející cestovní nočníky.
 • Pro správné čištění je vhodné, aby byl nočník dobře omyvatelný.

V jakém věku ho využijete

 • Existují dva názory na to, zda dítě učit používat nočník nebo ne. Někteří rodiče s používáním nespěchají, jiní na samostatnost dítěte nečekají a od určitého věku začnou dítě na nočník posazovat sami.
Chlapec sedí na nočníku venku

Cestovní nočníky poslouží všude, kde bude potřeba, iStock / tatyana_tomsickova

 • Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, mějte na paměti, že je třeba vyhnout se stresování dítěte, které nejprve tuto aktivitu nechápe. Každé dítě je individuální a neexistuje žádná spodní věková hranice, kdy začít.
 • V případě, že učíte dítě na nočník, není nutné ho brát i na obyčejné procházky a dítě na něj několikrát posadit. V tomto případě je lepší, jestliže na vycházku použijete plenku a v případě, že po návratu domů zůstane suchá, potomka pochválíte. Nebudete tak stresovat sebe ani dítě.

Tvar a materiál

Na trhu je několik výrobců nabízející cestovní nočníky. Materiál je zde plast, v případě cestovního nočníku nečekejte, že po vykonání potřeby bude tento výrobek zpívat, blikat nebo nějak upoutávat dětskou pozornost. Co tento výrobek nabízí je veliké množství barev, tvarů a provedení.

 • Nedejte se zlákat pouze designem, zaměřte se zejména na pohodlné používání. Nočník by měl být velký tak, aby netlačil. Před použitím zkontrolujte stabilitu nočníku, především těch, které nabízejí funkci 2v1.
 • Pro správné čištění je vhodné, aby byl nočník dobře omyvatelný. V případě cestovního nočníku je vhodné potřebu vykonávat do náhradních sáčků. Některé typy ani jiný způsob neumožňují, ty, které mají vyjímatelnou vložku, nemusí být vždy možné na místě vyčistit.

Víte, že…?

Nočníky pro chlapečky a holčičky nejsou stejné. Ty, které jsou určené klukům, mají zvýšený přední okraj, aby nedocházelo k nehodám. Cestovní nočníky jsou universální a vybírat můžete pouze barvu.

Typy

Nočníků na cesty je velké množství. Najít můžete takové, které jsou vhodné i pro používání doma, jiné nahradí také redukci toalety. Setkat se můžete i s levnými výrobky, které možná lákají designem, ale nejsou nijak praktické. Mezi takové patří dovozové výrobky, které svým tvarem připomínají láhev na pití a lze je snad použít pouze v případě, že dítě potřebuje během cesty na malou.

TypPopis
Nočník 2v1Tento nočník je skládací, lze ho používat jako klasický nočník a po rozložení slouží jako redukce na WC. Jeho výhodou jsou malé rozměry, lze ho nosit v batohu, tašce, nebo ho můžete vozit pod kočárkem. Snadno se skládá i rozkládá a má protiskluzový povrch. Nočník je dodáván s cestovním obalem a součástí balení jsou také 3 sáčky s absorpční vložkou. V případě, že chcete výrobek použít jako nočník, stačí zvednout bočnice, které budou plnit funkci nožek. Poté do nočníku vložíte sáček a nočník je tak připraven k použití. Jestliže potřebujete redukci na WC, bočnice jednoduše roztáhněte. Tento typ je vyráběn ve dvou variantách, levnější obsahuje nočník, kdy je potřeba vykonávána pouze do sáčků. Dražší varianta je doplněna o plastovou vložku do nočníku, díky které můžete nočník běžně používat také doma, kdy plní funkci klasického nočníku.
Nočník v kufříkuNočník má design kufříku, stačí ho pouze rozložit. Uvnitř je plastová vložka, která jde snadno vytáhnout a obsah nočníku vylít. Je vyroben z kvalitního plastu a díky svým rozměrům a provedení vhodný na cesty.
Skládací nočníkNočníky mají 2 části a díky madlu, jsou praktické na přenášení. Mají podobný tvar jako klasický nočník, spodní část je v mnoha případech vyjímatelná. Tyto nočníky jsou vhodné i pro běžné domácí používání. Některé modely mají v horní části nočníku praktickou přihrádku na toaletní papír nebo čistící ubrousky.
Dětské ruce drží záchodové prkýnko

Na cestách si můžete vystačit se záchodovým prkýnkem, iStock / FotoDuets

Cena a značka

Cestovní nočník
Buubla Skládací nočník Dusty Pink

Mezi výrobce nočníku 2v1 patří Potette a cena se u levnější varianty pohybuje kolem 500 Kč, dražší vás pak vyjde na 650 Kč. Do nočníku můžete přikupovat sáčky v balení po 10, 20, 30 a 90 ks. Podle velikosti balení se cena pohybuje v rozmezí 150 – 800 Kč. Dalším výrobkem je pak nočník Handy Potty a jeho cena je cca 350 Kč.

Cestovní nočník v kufříku je výrobek značky Leventi a jeho cena je necelých 400 Kč.

Mezi další výrobce nočníků patří DBD Remond a Buubla ceny těchto výrobků se pohybují okolo 700 Kč.
K těmto výrobkům lze dokoupit náhradní náplně, gumové vložky nebo cestovní toaletní sadu.

Otázky a odpovědi

Vyplatí se kupovat cestovní nočník?

Na téma cestovního nočníku se vedou vášnivé debaty. Pro někoho je tato pomůcka naprosto zbytečná, jiný si ji nemůže vynachválit. To, jestli nočník pořídit či ne, za vás v mnoha případech vyřeší vaše děti. Některé nemají s vyprazdňováním problém a uleví si v klidu na trávě, u stromu, nebo použije jakékoliv dostupné WC. Pro jiné děti je ale potřeba jít na toaletu stresující a chtějí ji vykonávat pouze do svého nočníku.

Jaké bonusy nočník přináší?

V případě, že rádi cestujete nebo často podnikáte rodinné výhody, víte, jak je náročné najít při povinných zastávkách toalety, které alespoň částečně splňují hygienické podmínky. Dospělí špatnou hygienu vyřeší tak, že si nebude při vykonávání potřeby na toaletu sedat, což je něco, co malé děti nezvládnou. A právě v těchto nepříjemných situacích se vám bude tento cestovní nočník hodit.
Zobrazit kompletní nabídku cestovních nočníků