Chytrý zámek

Snadné ovládání bez klíče.

ca. 3 700 CZK
ca. 5 100 CZK
ca. 3 000 CZK
ca. 7 700 CZK

Jak vybrat chytrý zámek

 • Dnešní doba nabízí zabezpečení domácnosti v podobě chytrých zámků, které umožňují ovládat dveře bez použití klíčů.
 • Tento typ zámku se řídí pomocí vašeho chytrého telefonu přes připojení Bluetooth.
 • Chytrý zámek vám přináší nespočet funkcí, díky kterým můžete sledovat prakticky každý krok ve vašem domě.
 • Vybrat můžete domácí i visací zámek.

Typy

Existují dva typy tohoto výrobku, které si můžete pořídit. Jejich rozdíl je především v použití.

Domácí chytré zámky

Tento typ chytrého zámku nahrazuje klasický zámek dveří. Můžete si tak odemknout dům mobilním telefonem. Ale nemusíte se bát, v případě, že by se vám například vybila baterie v telefonu, můžete použít i klasický klíč.

S mobilní aplikací
Danalock V3 chytrý zámek Bluetooth & HomeKit DL-D0AE0SIBT

Visací chytré zámky

Visací zámky jsou vhodné pro zamykání kola, skříňky v práci či ve škole, garážových vrat, dílny a podobně. Některé z nich mohou být voděodolné a jsou vyrobeny z odolných materiálů. Tento typ chytrého zámku funguje na principu otisků prstů. V zámku je integrovaný snímač otisků prstů, takže k jeho ovládání nepotřebujete mobilní telefon, ale stačí pouze přiložit prst.

Materiál

Chytré zámky plní v domácnosti důležitou funkci a proto se také vyrábějí z kvalitního materiálu.

 • Visací typ zámku je vyroben z odolné slitiny zinku.
 • Domácí chytré zámky jsou vyráběny především z kvalitní nerezové oceli a slitiny zinku.
Pro každé dveře
Danalock V3 chytrý zámek bez cylindrické vložky Bluetooth & Z-Wave DL-D0ZE2SIBT

Instalace

 • U visacího zámku je instalace primitivní, jednoduše zámek připevníte k věci, kterou chcete zamknout, mohou to být zipy od kufru, šatní skříňka a podobně.
 • Instalace domácího zámku také není jinak náročná. Chytrý zámek jednoduše namontujete na vnitřní stranu dveří buď přes stávající cylindrickou vložku, nebo u některých typů domácích zámků potřebujete konkrétní cylindrickou vložku – ta bývá občas při nákupu součástí chytrého domácího zámku. Podle výšky cylindrické vložky se na ni zámek připevní svorkami nebo nalepí na dveře. Jakmile zkonfigurujete svůj Smart Lock s mobilní aplikací.

Funkce

Moderní chytré zámky disponují mnoha funkcemi, které si můžete zvolit podle toho, co od tohoto výrobku očekáváte. Teď se budeme bavit o domácích zámcích, které nám nabízejí zajímavé funkce. Pojďme si je představit blíže.

 • Automatické odemykání a zamykání – Jakmile přejedete prstem na displeji vašeho chytrého telefonu, zámek se snadno zamkne i odemkne. Máte možnost nastavit si, aby se váš zámek zamknul automaticky, jakmile odejdete z domova a to stejné platí v případě, že přicházíte domů z práce a váš zámek se automaticky odemkne.
Elektromechanický
WOOX Chytrý dveřní zámek R7056
 • Ovládání na dálku – Možnost připojit chytrý zámek k vaší domácí síti přes Wifi rozhraní a ovládat jej odkudkoliv. Díky této funkci můžete z práce odemknout dveře vašemu zahradníkovi nebo řemeslníkovi.
 • Čtečka otisků prstů – Umožňuje otevření dveří jednoduchým zadáním osobního kódu nebo pouze přejetím prstu. Pro každého uživatele jsou uloženy dva různé otisky prstů a zároveň vytvořen jeden identifikační kód.
 • Časovač – Některé chytré zámky umožňují také nastavit časová okna, ve kterých je umožněn přístup do domu.
Celokovový design
tedee – chytrý zámek, stříbrný

Víte, že…?

Díky chytrému zámku můžete mít přehled o tom, když se právě někdo pohybuje po vašem domě. Pomocí mobilní aplikace budete mít informace pokaždé, když se vaše dveře otevřou nebo zavřou.

Energetická spotřeba

Nemusíte se bát, že kvůli chytrému zámku spotřebujete hodně elektřiny nebo budete muset hledat poblíž dveří zásuvku. Tento přístroj funguje tím, že do něj pouze vložíte baterie. Většinou se jedná o baterie AA nebo AAA.

Výrobci

Když si budete pořizovat chytrý zámek, narazíte na spoustu kvalitních výrobců. Tento typ elektronických zařízení se vyrábí opravdu na kvalitní úrovni. Pojďme si představit některé výrobce, ze kterých můžete vybírat.

Výrobce Popis
Nuki Tento výrobce nabízí certifikované chytré zámky již od roku 2013. Tuhle značku založili bratři, kteří jsou oba dva odborníci v oblasti mobilních a digitálních řešení.
Danalock Výrobky této značky pochází z Dánska. Společnost se zabývá výrobou inteligentních monitorovacích bezdrátových zařízení.
Somfy Společnost fungující už více jak 50 let. Díky svým moderním přístrojům pomáhají zjednodušit život milionům uživatelů. Snaží se neustále své výrobky modernizovat a snaží se, aby byly precizně zpracovány.
Uodi Značka, která se zabývá výrobou menších elektronických výrobků, jako jsou např. powerbanky. S tímto výrobcem se setkáte v případě, že budete vybírat visací chytrý zámek.

Cena

Zaplatíte hodně odlišnou sumu peněz, jestliže si pořizujete visací chytrý zámek nebo domácí chytrý zámek. Visací typ zámku pořídíte do 1 000 Kč a je vcelku jedno, jakého zvolíte výrobce, cena se nijak výrazně nezvýší. Pokud vybíráte mezi domácími chytrými zámky, počítejte s tím, že jejich hodnota se pohybuje mezi 3 000 – 13 000 Kč. Výše ceny se pohybuje podle toho, jakými funkcemi domácí zámek disponuje a taky podle toho, jakého si zvolíte výrobce. Respektive čím více funkcí a více kvalitní značka, tím dražší chytrý zámek bude.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat chytrý zámek?

Chytrý zámek kupujte vždy od kvalitního výrobce. Z hlediska požadavků pojišťovny se doporučuje vybírat pouze certifikované výrobky. Díky tomu budete mít vyšší stupeň zabezpečení v případě, kdy budete pojišťovat svoji domácnost. Podle toho, o jaký zámek se jedná, totiž pojišťovna určí výši pojistného plnění.

Jaké jsou základní funkce chytrého zámku?

Odemykat a zamykat můžete díky chytrého telefonu. Nastavit můžete automatické odemykání, které se zpustí ve chvíli, kdy se jako uživatel přiblížíte ke dveřím. Zamykání lze nastavit také automaticky. Zámky mohou monitorovat přístupy.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S mobilní aplikací
Pro každé dveře
Elektromechanický
Celokovový design
Image
Produkt
Danalock V3 chytrý zámek Bluetooth & HomeKit DL-D0AE0SIBT
Danalock V3 chytrý zámek bez cylindrické vložky Bluetooth & Z-Wave DL-D0ZE2SIBT
WOOX Chytrý dveřní zámek R7056
tedee – chytrý zámek, stříbrný
Cena ca. 3 700 CZK ca. 5 100 CZK ca. 3 000 CZK ca. 7 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.