Nejlepší chytré zámky 2024 a jak vybrat

Snadné ovládání bez klíče.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Únor 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Pealock 2 elektronický
88 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat chytrý zámek

 • Dnešní doba nabízí zabezpečení domácnosti v podobě chytrých zámků, které umožňují ovládat dveře bez použití klíčů.
 • Tento typ zámku se řídí pomocí vašeho chytrého telefonu přes připojení Bluetooth.
 • Chytrý zámek vám přináší nespočet funkcí, díky kterým můžete sledovat prakticky každý krok ve vašem domě.
 • Vybrat můžete domácí i visací zámek.

Chytrý zámek - náš výběr

Pealock 2 elektronický
přečíst recenzi
Výrobce: Pealock
Typ zamykání: kódové
Délka zámku: 35 cm
Hmotnost: 170 g
Typ: s alarmem
Zobrazit více
Pealock je elektronický zámek s GPS modulem, pohybovým senzorem a alarmem. Jeho páska obsahuje ocelová lanka a uzavřený okruh připojený k alarmu. Technologie zahrnují GPS, Bluetooth 5.0, GSM a NFC. Pealock, vyrobený v České republice, je doplňován aplikací pro iOS a Android a obsahuje snímače pro detekci pohybu a teploty.
Zobrazit méně

Chytré visací zámky

Chytré zámky na otisk prstu

X-Site SMART vložka/zámek na otisk prstů TUYA 30/30 C001D 60
Výrobce: X-SITE
Zobrazit více
Zámek X-Site SMART C001D 60 používá technologii otisku prstu a aplikaci Tuya pro odblokování. Zámek nevyžaduje žádné vrtání, elektroinstalace či tesařské práce. Má nastavitelnou šířku až o 20 mm a je schopen ukládat až 200 otisků prstů. Umožňuje také odblokování pomocí kódu o délce 4-8 číslic. Potřebuje tři AAA baterie.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Chytrý zámek

Jak vybrat chytrý zámek

 • Dnešní doba nabízí zabezpečení domácnosti v podobě chytrých zámků, které umožňují ovládat dveře bez použití klíčů.
 • Tento typ zámku se řídí pomocí vašeho chytrého telefonu přes připojení Bluetooth.
 • Chytrý zámek vám přináší nespočet funkcí, díky kterým můžete sledovat prakticky každý krok ve vašem domě.
 • Vybrat můžete domácí i visací zámek.

Typy

Existují dva typy tohoto výrobku, které si můžete pořídit. Jejich rozdíl je především v použití.

Domácí chytré zámky

Tento typ chytrého zámku nahrazuje klasický zámek dveří. Můžete si tak odemknout dům mobilním telefonem. Ale nemusíte se bát, v případě, že by se vám například vybila baterie v telefonu, můžete použít i klasický klíč.

Visací chytré zámky

Visací zámky jsou vhodné pro zamykání kola, skříňky v práci či ve škole, garážových vrat, dílny a podobně. Některé z nich mohou být voděodolné a jsou vyrobeny z odolných materiálů. Tento typ chytrého zámku funguje na principu otisků prstů. V zámku je integrovaný snímač otisků prstů, takže k jeho ovládání nepotřebujete mobilní telefon, ale stačí pouze přiložit prst.

Zadávání hesel na elektronický zámek dveří

Chytrý zámek se postará o dokonalé zabezpečení Vaší domácnosti, iStock / Freer Law

Materiál

Chytrý zámek
Pealock 2 elektronický

Chytré zámky plní v domácnosti důležitou funkci a proto se také vyrábějí z kvalitního materiálu.

 • Visací typ zámku je vyroben z odolné slitiny zinku.
 • Domácí chytré zámky jsou vyráběny především z kvalitní nerezové oceli a slitiny zinku.

Instalace

 • U visacího zámku je instalace primitivní, jednoduše zámek připevníte k věci, kterou chcete zamknout, mohou to být zipy od kufru, šatní skříňka a podobně.
 • Instalace domácího zámku také není jinak náročná. Chytrý zámek jednoduše namontujete na vnitřní stranu dveří buď přes stávající cylindrickou vložku, nebo u některých typů domácích zámků potřebujete konkrétní cylindrickou vložku – ta bývá občas při nákupu součástí chytrého domácího zámku. Podle výšky cylindrické vložky se na ni zámek připevní svorkami nebo nalepí na dveře. Jakmile zkonfigurujete svůj Smart Lock s mobilní aplikací.

Funkce

Moderní chytré zámky disponují mnoha funkcemi, které si můžete zvolit podle toho, co od tohoto výrobku očekáváte. Teď se budeme bavit o domácích zámcích, které nám nabízejí zajímavé funkce. Pojďme si je představit blíže.

 • Automatické odemykání a zamykání – Jakmile přejedete prstem na displeji vašeho chytrého telefonu, zámek se snadno zamkne i odemkne. Máte možnost nastavit si, aby se váš zámek zamknul automaticky, jakmile odejdete z domova a to stejné platí v případě, že přicházíte domů z práce a váš zámek se automaticky odemkne.
Ovládání chytrého zámku mobilním telefonem

Chytrý zámek můžete ovládat i pomocí mobilního telefonu, iStock / Cunaplus_M.Faba

 • Ovládání na dálku – Možnost připojit chytrý zámek k vaší domácí síti přes Wifi rozhraní a ovládat jej odkudkoliv. Díky této funkci můžete z práce odemknout dveře vašemu zahradníkovi nebo řemeslníkovi.
 • Čtečka otisků prstů – Umožňuje otevření dveří jednoduchým zadáním osobního kódu nebo pouze přejetím prstu. Pro každého uživatele jsou uloženy dva různé otisky prstů a zároveň vytvořen jeden identifikační kód.
 • Časovač – Některé chytré zámky umožňují také nastavit časová okna, ve kterých je umožněn přístup do domu.

Víte, že…?

Díky chytrému zámku můžete mít přehled o tom, když se právě někdo pohybuje po vašem domě. Pomocí mobilní aplikace budete mít informace pokaždé, když se vaše dveře otevřou nebo zavřou.

Energetická spotřeba

Chytré visací zámky
SOLO Chytrý Bluetooth visací zámek se čtečkou otisků černý

Nemusíte se bát, že kvůli chytrému zámku spotřebujete hodně elektřiny nebo budete muset hledat poblíž dveří zásuvku. Tento přístroj funguje tím, že do něj pouze vložíte baterie. Většinou se jedná o baterie AA nebo AAA.

Výrobci

Když si budete pořizovat chytrý zámek, narazíte na spoustu kvalitních výrobců. Tento typ elektronických zařízení se vyrábí opravdu na kvalitní úrovni. Pojďme si představit některé výrobce, ze kterých můžete vybírat.

VýrobcePopis
NukiTento výrobce nabízí certifikované chytré zámky již od roku 2013. Tuhle značku založili bratři, kteří jsou oba dva odborníci v oblasti mobilních a digitálních řešení.
DanalockVýrobky této značky pochází z Dánska. Společnost se zabývá výrobou inteligentních monitorovacích bezdrátových zařízení.
SomfySpolečnost fungující už více jak 50 let. Díky svým moderním přístrojům pomáhají zjednodušit život milionům uživatelů. Snaží se neustále své výrobky modernizovat a snaží se, aby byly precizně zpracovány.
UodiZnačka, která se zabývá výrobou menších elektronických výrobků, jako jsou např. powerbanky. S tímto výrobcem se setkáte v případě, že budete vybírat visací chytrý zámek.

Cena

Zaplatíte hodně odlišnou sumu peněz, jestliže si pořizujete visací chytrý zámek nebo domácí chytrý zámek. Visací typ zámku pořídíte do 1 000 Kč a je vcelku jedno, jakého zvolíte výrobce, cena se nijak výrazně nezvýší. Pokud vybíráte mezi domácími chytrými zámky, počítejte s tím, že jejich hodnota se pohybuje mezi 3 000 – 13 000 Kč. Výše ceny se pohybuje podle toho, jakými funkcemi domácí zámek disponuje a taky podle toho, jakého si zvolíte výrobce. Respektive čím více funkcí a více kvalitní značka, tím dražší chytrý zámek bude.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat chytrý zámek?

Chytrý zámek kupujte vždy od kvalitního výrobce. Z hlediska požadavků pojišťovny se doporučuje vybírat pouze certifikované výrobky. Díky tomu budete mít vyšší stupeň zabezpečení v případě, kdy budete pojišťovat svoji domácnost. Podle toho, o jaký zámek se jedná, totiž pojišťovna určí výši pojistného plnění.

Jaké jsou základní funkce chytrého zámku?

Odemykat a zamykat můžete díky chytrého telefonu. Nastavit můžete automatické odemykání, které se zpustí ve chvíli, kdy se jako uživatel přiblížíte ke dveřím. Zamykání lze nastavit také automaticky. Zámky mohou monitorovat přístupy.
Zobrazit kompletní nabídku Chytrý zámek