Chytrý zámek

Snadné ovládání bez klíče.

Jak vybrat chytrý zámek

Všichni to znáte. Snad každý si někdy zapomněl klíče od bytu a nemohl se dostat domů nebo je nemohl najít, zrovna když potřeboval opustit dům. Na tyto starosti můžete nyní zapomenout. Dnešní doba vám přináší řešení v podobě chytrých zámků, které umožňují ovládat dveře bez použití klíčů. Tento typ zámku se řídí pomocí vašeho chytrého telefonu přes připojení Bluetooth. Chytrý zámek vám přináší nespočet funkcí, díky kterým můžete sledovat prakticky každý krok ve vašem domě.

Typy

Existují dva typy tohoto výrobku, které si můžete pořídit. Jejich rozdíl je především v použití.

Domácí chytré zámky

Tento typ chytrého zámku nahrazuje klasický zámek dveří. Můžete si tak odemknout dům mobilním telefonem. Ale nemusíte se bát, v případě, že by se vám například vybila baterie v telefonu, můžete použít i klasický klíč.

S čtečkou prstů
MUL-T-LOCK Chytrý zámek ENTR BLACK edition + čtečka otisků prstů + cylindrická vložka 80 mm (30×50)

Visací chytré zámky

Visací zámky jsou vhodné pro zamykání kola, skříňky v práci či ve škole, garážových vrat, dílny a podobně. Některé z nich mohou být voděodolné a jsou vyrobeny z odolných materiálů. Tento typ chytrého zámku funguje na principu otisků prstů. V zámku je integrovaný snímač otisků prstů, takže k jeho ovládání nepotřebujete mobilní telefon, ale stačí pouze přiložit prst.

Materiál

Chytré zámky plní v domácnosti důležitou funkci a proto se také vyrábějí z kvalitního materiálu. Visací typ zámku je vyroben z odolné slitiny zinku. Domácí chytré zámky jsou vyráběny především z kvalitní nerezové oceli a slitiny zinku.

Instalace

U visacího zámku je instalace primitivní, jednoduše zámek připevníte k věci, kterou chcete zamknout, mohou to být zipy od kufru, šatní skříňka a podobně.
Instalace domácího zámku také není jinak náročná. Chytrý zámek jednoduše namontujete na vnitřní stranu dveří buď přes stávající cylindrickou vložku, nebo u některých typů domácích zámků potřebujete konkrétní cylindrickou vložku – ta bývá občas při nákupu součástí chytrého domácího zámku. Podle výšky cylindrické vložky se na ni zámek připevní svorkami nebo nalepí na dveře. Jakmile zkonfigurujete svůj Smart Lock s mobilní aplikací.

S aplikací
Danalock V3 chytrý zámek Bluetooth & Zigbee DL-01032040

Funkce

Moderní chytré zámky disponují mnoha funkcemi, které si můžete zvolit podle toho, co od tohoto výrobku očekáváte. Teď se budeme bavit o domácích zámcích, které nám nabízejí zajímavé funkce. Pojďme si je představit blíže.

  • Automatické odemykání a zamykání – Jakmile přejedete prstem na displeji vašeho chytrého telefonu, zámek se snadno zamkne i odemkne. Máte možnost nastavit si, aby se váš zámek zamknul automaticky, jakmile odejdete z domova a to stejné platí v případě, že přicházíte domů z práce a váš zámek se automaticky odemkne.
  • Ovládání na dálku – Možnost připojit chytrý zámek k vaší domácí síti přes Wifi rozhraní a ovládat jej odkudkoliv. Díky této funkci můžete z práce odemknout dveře vašemu zahradníkovi nebo řemeslníkovi.
Bezdrátový interiérový
Elgato Eve Room – Chytrý interierový sensor 10EAM9901
  • Čtečka otisků prstů – Umožňuje otevření dveří jednoduchým zadáním osobního kódu nebo pouze přejetím prstu. Pro každého uživatele jsou uloženy dva různé otisky prstů a zároveň vytvořen jeden identifikační kód.
  • Časovač – Některé chytré zámky umožňují také nastavit časová okna, ve kterých je umožněn přístup do domu.

Víte, že…?

Díky chytrému zámku můžete mít přehled o tom, když se právě někdo pohybuje po vašem domě. Pomocí mobilní aplikace budete mít informace pokaždé, když se vaše dveře otevřou nebo zavřou.

Na nábytek
Richter chytrý zámek nábytku RSM.CAB.25.CRN

Energetická spotřeba

Nemusíte se bát, že kvůli chytrému zámku spotřebujete hodně elektřiny nebo budete muset hledat poblíž dveří zásuvku. Tento přístroj funguje tím, že do něj pouze vložíte baterie. Většinou se jedná o baterie AA nebo AAA.

Výrobci

Když si budete pořizovat chytrý zámek, narazíte na spoustu kvalitních výrobců. Tento typ elektronických zařízení se vyrábí opravdu na kvalitní úrovni. Pojďme si představit některé výrobce, ze kterých můžete vybírat.

Výrobce Popis
Nuki Tento výrobce nabízí certifikované chytré zámky již od roku 2013. Tuhle značku založili bratři, kteří jsou oba dva odborníci v oblasti mobilních a digitálních řešení.
Danalock Výrobky této značky pochází z Dánska. Společnost se zabývá výrobou inteligentních monitorovacích bezdrátových zařízení.
Somfy Společnost fungující už více jak 50 let. Díky svým moderním přístrojům pomáhají zjednodušit život milionům uživatelů. Snaží se neustále své výrobky modernizovat a snaží se, aby byly precizně zpracovány.
Uodi Značka, která se zabývá výrobou menších elektronických výrobků, jako jsou např. powerbanky. S tímto výrobcem se setkáte v případě, že budete vybírat visací chytrý zámek.

Cena

Zaplatíte hodně odlišnou sumu peněz, jestliže si pořizujete visací chytrý zámek nebo domácí chytrý zámek. Visací typ zámku pořídíte do 1 000 Kč a je vcelku jedno, jakého zvolíte výrobce, cena se nijak výrazně nezvýší. Pokud vybíráte mezi domácími chytrými zámky, počítejte s tím, že jejich hodnota se pohybuje mezi 3 000 – 13 000 Kč. Výše ceny se pohybuje podle toho, jakými funkcemi domácí zámek disponuje a taky podle toho, jakého si zvolíte výrobce. Respektive čím více funkcí a více kvalitní značka, tím dražší chytrý zámek bude.

Moderní
MUL-T-LOCK Chytrý zámek ENTR BLACK edition + čtečka otisků prstů + cylindrická vložka 65 mm (30×35)
Jméno
S čtečkou prstů
S aplikací
Bezdrátový interiérový
Na nábytek
Moderní
Image
Produkt
MUL-T-LOCK Chytrý zámek ENTR BLACK edition + čtečka otisků prstů + cylindrická vložka 80 mm (30×50)
Danalock V3 chytrý zámek Bluetooth & Zigbee DL-01032040
Elgato Eve Room – Chytrý interierový sensor 10EAM9901
Richter chytrý zámek nábytku RSM.CAB.25.CRN
MUL-T-LOCK Chytrý zámek ENTR BLACK edition + čtečka otisků prstů + cylindrická vložka 65 mm (30×35)
Cena ca. 14 800 CZK ca. 5 600 CZK ca. 2 300 CZK ca. 400 CZK ca. 14 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena