Nejlepší čističe lednice 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
ALORI NANO Čistič lednice a mrazáku 250 ml
98 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat čistič lednice

Při výběru čističe pro vaši lednici je důležité zvážit několik kritérií, která vám pomohou vybrat ten nejlepší prostředek pro vaše potřeby:

  • Účinnost proti bakteriím a plísním: Vyberte prostředek, který efektivně odstraní tyto nežádoucí mikroorganismy.
  • Šetrnost k materiálům: Čistič by neměl poškozovat vnitřní materiály lednice, jako jsou plasty nebo gumová těsnění.
  • Snadnost použití: Preferujte výrobky, které jsou jednoduché na aplikaci a nevyžadují dlouhé máčení nebo složité oplachování.
  • Bezpečnost pro potraviny: Čistič by neměl obsahovat látky, které by mohly kontaminovat potraviny.
  • Příjemná vůně: Někteří uživatelé dávají přednost čističům, které nechávají v lednici příjemnou a svěží vůni, ale zároveň nejsou příliš intenzivní nebo chemicky působící.
  • Ekologické aspekty: Zvažte výběr ekologicky šetrných čisticích prostředků, které jsou biologicky odbouratelné.

Na základě těchto kriterií si můžete vybrat čistič, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a zajistí čistotu a hygienické podmínky vaší lednice.

Čistič lednice - náš výběr

ALORI NANO Čistič lednice a mrazáku 250 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Nano Expert
Objem: 0.25 l
Hmotnost: 0.25 kg
Zobrazit více
ALORI NANO je čisticí prostředek o objemu 250 ml pro vnitřní části ledniček a mrazáků, specificky zaměřený na odstraňování mastnot, olejů, tuků a biologických nečistot. Aplikace probíhá rovnoměrným nanesením a následnou dobu působení od 1 do 5 minut. Vyžaduje setření vlhkým hadříkem a sušení povrchu.
Zobrazit méně
Ionic-CARE FF-210
přečíst recenzi
Výrobce: Ionic Care
Typ: pohlcovače pachů
Zobrazit více
Čistič Ionic-CARE FF-210 s ionizační technologií a produkcí ozónu 0,05 ppm je určen pro prostor do 400 litrů. Má příkon 0,5 W, hmotnost bez baterií 150 g a provoz na 3 AA baterie s výdrží až 3 měsíce. Dvojí nastavení intenzity, indikace pomocí LED diody.
Zobrazit méně
Dr. Beckmann Kühlschrank čistič ledniček 250 ml
přečíst recenzi
Objem: 0.05 l
Hmotnost: 0.31 kg
Zobrazit více
Čistící prostředek Dr. Beckmann Kühlschrank o objemu 250 ml je určen pro hygienické čištění lednic, mikrovlnných trub a pracovních ploch. Obsahuje bio alkohol a je bezpečný pro potraviny. Varuje před možnou alergickou reakcí a vážným podrážděním očí. Produkt je vyroben v Německu.
Zobrazit méně
HG hygienický čistič lednic 0.5 l
přečíst recenzi
Výrobce: HG
Objem: 0.5 l
Hmotnost: 0.5 kg
Použití: na lednice
Zobrazit více
Čistící prostředek HG hygienický čistič lednic o objemu 0,5 l slouží k údržbě vnitřních a vnějších ploch ledniček. Aplikace je možná bez nutnosti vyprazdňování předem díky sprchové láhvi, nevyžaduje oplach vodou. Produkt působí na odstranění nečistot bez rizika poškození povrchů.
Zobrazit méně
Electrolux M3RCS200
Zobrazit více
Čisticí sprej Electrolux M3RCS200, určený pro chladničky, má objem 0,5 l. Produkt je zaměřen na neutralizaci pachů, odstranění skvrn a zajištění čistoty povrchů. Obsahuje látky škodlivé při požití, poleptávající kůži a oči a toxické pro vodní organismy. Hmotnost spreje je 0,5 kg, rozměry jsou 5x10x5 cm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čistič lednice

Jak vybrat čistič lednice

Jak často je vhodné čistič lednice používat

Čištění lednice by mělo probíhat pravidelně, ideálně každý měsíc, aby se předešlo tvorbě bakterií, plísní a nepříjemných pachů. Samozřejmě frekvence může záviset na tom, jak často lednici otevíráte nebo jaké typy potravin v ní skladujete. Pokud v ní ukládáte hodně čerstvé zeleniny a ovoce nebo maso, může být častější čištění potřebné.

Mohu použít obyčejné domácí čisticí prostředky pro čištění lednice

Pro čištění lednice je obecně lepší používat speciální čističe, které jsou určeny právě pro tento účel. Tyto prostředky jsou navrženy tak, aby nezanechávaly zbytky chemikálií, které by mohly kontaminovat potraviny a bývají šetrnější k materiálům, z kterých je lednice vyrobena. V případě použití obyčejných domácích čisticích prostředků se doporučuje zvýšená opatrnost a důkladné oplachování, aby nedošlo k kontaminaci jídla.

Jaké přírodní alternativy lze využít pro čištění lednice

Pro ty, kteří preferují přírodní alternativy, lze pro čištění lednice využít roztok sody bikarbony a vody, který pomáhá odstranit zápachy a drobné nečistoty. Obvykle stačí smíchat lžíci sody s litrem vody. Pro větší čistící účinek lze použít bílý ocet, který pomáhá odstranit bakterie a plísně. Je však potřeba, aby byl po použití ocet důkladně opláchnut, aby nedocházelo k nežádoucím pachům.

Co dělat, když čistič lednice neodstraní všechny zápachy

Čistič lednice
ALORI NANO Čistič lednice a mrazáku 250 ml

Pokud čistič lednice neodstraní všechny zápachy, doporučuje se přezkoumat a vyčistit výparník a odvod vody v lednici, který může být zdrojem zápachu. Dále je dobré nechat čistič působit po delší dobu nebo použít kombinaci čističe s aktivním uhlím, které může pohlcovat pachy. Pamatujte na to, že pravidelná kontrola a vyčištění lednice také snižuje riziko tvorby zápachů.

Jsou čističe lednice bezpečné pro osoby s alergiemi nebo citlivostí na chemikálie

Při výběru čističe lednice je třeba dbát zvýšené opatrnosti, pokud v domácnosti žijí osoby s alergiemi nebo citlivostí na chemikálie. V takovém případě se doporučuje volit hypoalergenní a bezparfémové čističe, které obsahují méně alergenních a dráždivých látek. Důležité je také důkladně číst etikety a informace o složení produktu, aby se předešlo možným reakcím na určité složky.

Zobrazit kompletní nabídku Čistič lednice