Nejlepší čističe skvrn 2024 a jak vybrat

Autorka: Johana Malá | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Dr. Beckmann čistič skvrn na čalounění s kartáčem 400 ml
90 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat čistič skvrn

Při výběru čističe skvrn je důležité zvážit několik klíčových faktorů, které pomohou zajistit, že vyberete produkt odpovídající vašim potřebám:

  • Typ skvrn: Různé skvrny vyžadují rozdílné čisticí schopnosti. Řada čističů skvrn je specializovaná na konkrétní druhy skvrn, jako jsou tukové, proteinové, nebo skvrny od vína a kávy.
  • Typ tkaniny: Některé čističe mohou být nevhodné pro určité druhy tkanin. Je důležité přečíst si návod a zjistit, zda můžete produkt použít na látky jako je vlna, hedvábí nebo jiné citlivé materiály.
  • Složení čističe: Ekologické alternativy mohou být preferovány, pokud se snažíte omezit používání agresivních chemikálií ve vaší domácnosti. Věnujte pozornost přítomnosti enzymů, které pomáhají rozkládat skvrny na molekulární úrovni.
  • Aplikátor: Způsob aplikace čističe může mít vliv na jeho účinnost. Některé čističe jsou aplikovány přímo ze spreje, zatímco jiné je třeba nejprve nanést na hadřík nebo kartáček.
  • Bezpečnost a netoxičnost: Pokud máte domácí zvířata nebo malé děti, je bezpečnost čisticího prostředku prioritou. Vyhněte se produktům s toxickými ingrediencemi či silnými parfemacemi.
  • Cena a objem: Zvažte, kolik jste ochotni utratit a zda se vám více vyplatí koupě většího balení, které může být ekonomičtější.

Čistič skvrn - náš výběr

Dr. Beckmann čistič skvrn na čalounění s kartáčem 400 ml
přečíst recenzi
Objem: 0.4 l
Zobrazit více
Čistič skvrn Dr. Beckmann s objemem 400 ml a kartáčovým aplikátorem slouží k odstraňování skvrn a zápachů z různých textilií. Využívá technologii Freshplex k eliminaci zápachu a obsahuje složky jako aniontové a neiontové povrchově aktivní látky a bělidlo na bázi kyslíku. Produkt je biologicky odbouratelný a dermatologicky testován.
Zobrazit méně
SPIRIT 77 MAX Čistič textilu, skvrn spray 400 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Spirit
Zobrazit více
Spirit 77 MAX je čistící spray na textil s 400 ml obsahem, určený k odstranění mastnot a čerstvých skvrn z oděvů, čalounění či koberců. Aplikuje se ze vzdálenosti 15 cm, působí formou bílého prášku, který se po několika minutách odstraní kartáčem. Nevhodný pro kůži a kožešiny.
Zobrazit méně
HG extra silný čistič skvrn 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: HG
Značka: HG
Objem: 0.5 l
Hmotnost (g): 500 g
Zobrazit více
HG 144 je čisticí prostředek ve spreji o objemu 500 ml s obsahem aktivního kyslíku, určený pro odstranění odolných skvrn jako červené víno nebo rtěnka z textilních povrchů včetně koberců a čalounění. Aplikuje se přímým nástřikem a je potřeba poté setřít nečistotu a povrch osušit.
Zobrazit méně
HG přípravek pro zpracování skvrn 0,5 l
přečíst recenzi
Výrobce: HG
Objem: 0.5 l
Hmotnost: 500 g
Zobrazit více
Přípravek HG pro zpracování skvrn v 0,5l balení obsahuje aktivní kyslík, zacílený na odstranění odolných skvrn, jako jsou červené víno či tráva. Aplikace je možná ve formě pěny skrze stříkací hlavici, s doporučenou působností minimálně 5 minut před praním v pračce nebo ručně.
Zobrazit méně
Dr. Schutz Čistič skvrn Star 50 500 ml
Zobrazit více
Čistič Dr. Schutz Star 50 o objemu 500 ml je určený na odstraňování skvrn z koberců, interiérů vozů, plastového nábytku a vodou omyvatelných povrchů. Efektivně se vypořádává se skvrnami od tuků, barviv, kávy, krve, inkoustu nebo znečištěním od domácích zvířat. Je možné ho využít i pro čištění motorů.
Zobrazit méně

Čističe skvrn Vanish

Vanish Gold Oxi Action sprej na čištění koberců 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Reckitt Benckiser
Značka: Vanish
Objem: 0.5 l
Hmotnost (g): 580 g
Zobrazit více
Vanish Gold Oxi Action je sprej na čištění koberců, obsahem 500 ml. Obsahuje látky, které mohou být korozivní pro kovy a způsobit podráždění očí. Doporučuje se neprovádět inhalaci aerosolů a po použití umýt ruce. Uchovávejte mimo dosah dětí a v původním obalu.
Zobrazit méně
Vanish Oxi Action odstraňovač skvrn růžový 1 l
Výrobce: Hoffmanns Vanish
Objem: 1 l
Hmotnost: 1000 g
Zobrazit více
Vanish Oxi Action je tekutý odstraňovač skvrn s objemem 1 litr. Obsahuje kyslíkové bělicí činidly (5-15 %) a povrchově aktivní látky (méně než 5 %). Je určen k předpraní, namáčení nebo přímému přidání do praní. Upozornění: škodlivý při požití a může způsobit poškození očí.
Zobrazit méně
Vanish Gold Shake & Clean prášek na čištění koberců 650 g
přečíst recenzi
Výrobce: Reckitt Benckiser
Druh: prášky
Hmotnost (g): 650 g
Zobrazit více
Vanish Gold Shake & Clean je prášek na čištění koberců o hmotnosti 650 g. Nevyžaduje použití vody a je aplikován posypem po předchozím vysátí koberce. Po aplikaci a vetření postačí nechat působit na suchém koberci a následně vysát. Prášek není určen pro vysavače s vodním filtrem.
Zobrazit méně

Čističe skvrn Frosch

Frosch EKO odstraňovač skvrn à la žlučové mýdlo 75 ml
přečíst recenzi
Výrobce: FROSCH
Druh: mýdla
Objem: 0.075 l
Na barevné prádlo: ano
Na bílé prádlo: ano
Zobrazit více
Frosch EKO odstraňovač skvrn s citronovou vůní a aplikátorem je navržen pro odstraňování odolných skvrn, například z rtěnky, make-upu, oleje či omáček. Obsahuje rostlinné složení a vhodný je pro bílé i barevné textilie, krom hedvábí. Balení má objem 75 ml, neobsahuje mikroplasty a je vyrobeno z recyklovaných materiálů.
Zobrazit méně
Frosch EKO sprej na skvrny na kojeneckém prádle 300 ml
přečíst recenzi
Výrobce: FROSCH
Hmotnost: 0.3 kg
Objem: 0.3 l
Zobrazit více
Sprej Frosch EKO na odstranění skvrn z kojeneckého prádla obsahující citrát se aplikuje před praním, působí 10 minut a je určen na skvrny z mléka, zeleniny a dalších potravin v 300 ml balení.
Zobrazit méně
Frosch sprej na skvrny s efektem žlučového mýdla 500 ml
přečíst recenzi
Výrobce: FROSCH
Objem: 0.5 l
Hmotnost: 640 g
Zobrazit více
Sprej na odstraňování skvrn Frosch o objemu 500 ml obsahuje složení na rostlinné bázi, využívá efekt žlučového mýdla a je vhodný na textilie kromě hedvábí. Je určen pro předběžné zpracování prádla před vlastním práním s cílem odstranit skvrny jako jsou tuk, olej, rtěnka nebo čokoláda.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čistič skvrn

Jak vybrat čistič skvrn

Jak poznám, že je čistič skvrn vhodný pro určitý typ tkaniny

Před použitím čističe skvrn se vždy podívejte na etiketu výrobku, kde by měly být uvedeny informace o vhodnosti pro různé typy tkanin. Zde naleznete pokyny, zda lze produkt použít na citlivé materiály, jako jsou vlna nebo hedvábí, a zda se může použít na barevné či jen světlé látky. Je také důležité vyzkoušet čistič na nenápadné části oblečení nebo látky před samotným použitím, abyste ověřili, že nedojde k poškození nebo vyblednutí materiálu.

Co dělat, pokud mám citlivou pokožku a potřebuji čistič skvrn

Pokud máte citlivou pokožku, je ideální hledat čističe skvrn s hypoalergenním složením, které jsou speciálně formulovány tak, aby minimalizovaly riziko alergických reakcí. Vyhýbat byste se měli také produktům s parfemací nebo silnými chemikáliemi, které mohou podráždit pokožku. Doporučuje se také vždy používat ochranné rukavice při manipulaci s čisticími prostředky a vyhledat produkty s označením pro citlivou pokožku.

Může čistič skvrn poškodit látku nebo způsobit vyblednutí barvy

Ano, čističe skvrn mohou v některých případech poškodit látku nebo způsobit vyblednutí barvy, zejména pokud jsou použity nesprávně nebo na nevhodné materiály. Abyste předešli poškození, vždy dodržujte pokyny výrobce a v případě nejistoty proveďte test na malé, skryté části látky.

Existují ekologické alternativy čističů skvrn

Čistič skvrn
Dr. Beckmann čistič skvrn na čalounění s kartáčem 400 ml

Ano, na trhu jsou dostupné ekologické alternativy čističů skvrn, které se zaměřují na minimalizaci negativního dopadu na životní prostředí. Tyto produkty mají často složení založené na rostlinné bázi, jsou biologicky odbouratelné a neobsahují agresivní chemikálie. Výrobci mohou také používat recyklovatelné obaly, aby snížili množství odpadu.

Kdy je vhodný čas na aplikaci čističe skvrn

Ideálně byste měli čistič skvrn aplikovat co nejdříve po způsobení skvrny. Čím dříve na skvrnu zareagujete, tím lepší šanci máte na její úplné odstranění. Nicméně, i při pozdější aplikaci mohou být některé čističe stále účinné, záleží na typu skvrny a složení čističe. Vždy pečlivě postupujte dle návodu na obalu.

Zobrazit kompletní nabídku Čistič skvrn