Nejlepší čističe brýlí 2024 a jak vybrat

Autorka: Hana Kratochvílová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
NANOSOL Čistič brýlí Lunet ECO 250 ml
60 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat čistič brýlí

Při výběru čističe brýlí byste měli zvážit následující kritéria:

  • Typ a materiál brýlí: Vhodný čistič by měl být kompatibilní s materiály, ze kterých jsou vaše brýle vyrobeny, aby nedošlo k poškození rámečků nebo skel.
  • Složení čisticího roztoku: Dbejte na to, aby roztok neobsahoval agresivní chemikálie, které by mohly narušit povrchovou úpravu skel brýlí, jako je například antireflexní či hydrofobní vrstva.
  • Bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí: Preferujte čističe, které jsou biologicky odbouratelné a neobsahují škodlivé látky.
  • Uživatelský komfort: Vyberte si čistič, který je snadno použitelný a vhodný pro časté čištění – například ve spreji nebo jako vlhké utěrky.
  • Cena a objem balení: Zohledněte svůj rozpočet a kalkulujte s četností používání – může se vyplatit investovat do většího balení za lepší cenu na jednotku.
  • Příslušenství: Zjistěte, zda je čistič dodáván s příslušenstvím, jako jsou mikrovláknové utěrky nebo kartáčky, které usnadňují čištění.

Čistič brýlí - náš výběr

NANOSOL Čistič brýlí Lunet ECO 250 ml
přečíst recenzi
Výrobce: Nanosol
Zobrazit více
NANOSOL Lunet ECO je čistící prostředek na brýle s objemem 250 ml. Je navržen pro použití s utěrkou a slouží k čištění dioptrických i slunečních brýlí bez nežádoucích šmouh nebo poškození povrchu.
Zobrazit méně
Okena Optik čistič brýlí proti zamlžování 30 ml
Zobrazit více
Čisticí prostředek Okena Optik o objemu 30 ml je určen na čištění brýlí a ochranných štítů s přísadou zabránějící zamlžení. Neobsahuje barviva, ale upozornění na možné nežádoucí účinky a nebezpečí obsahuje varování o hořlavosti, podráždění očí a škodlivosti pro vodní organismy. Obsahuje konzervanty CMIT/MIT.
Zobrazit méně
Eurona Čistič brýlí s protizamlžovacím efektem 30 ml
Zobrazit více
Čisticí roztok Eurona Čistič brýlí s protizamlžovacím efektem, objem 30 ml, obsahuje složky pro odstranění nečistot a mastnoty ze skel brýlí. Tvoří ochrannou vrstvu proti zamlžování. Aplikace se doporučuje 2x na obě strany skel. Obsahuje isopropanol a může vyvolat alergickou reakci.
Zobrazit méně
NANOPROTECH GNP Čistič optik 100 ml
přečíst recenzi
Výrobce: GNP
Zobrazit více
Čistič NANOPROTECH GNP Optic Cleaner ve spreji o objemu 100 ml je určen pro odstraňování otisků prstů, mastnoty a prachu z plastových a skleněných povrchů optiky. Má protizamlžující a antistatické vlastnosti. Produkt je dodáván s mikrovláknovou utěrkou pro finální leštění.
Zobrazit méně
Opticlean Čistič brýlí 100 ml
přečíst recenzi
Zobrazit více
Aktivní desinfekční pěna Opticlean o objemu 100 ml je určena pro čištění optických výrobků včetně brýlí s antireflexní vrstvou, monitorů a drahých kamenů. Neobsahuje alkohol, je vhodná pro alergiky a má antibakteriální účinky, předchází zamlžení. Vyráběno v Německu, bez součásti silikonu.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čističe brýlí

Jak vybrat čistič brýlí

Jak často je vhodné čistič brýlí používat

Brýle byste měli čistit pomocí čističe pravidelně, ideálně každý den, jelikož se na nich usazuje prach, mastnota a otisky prstů, které mohou ztížit vidění a způsobit poškrábání skel. Důkladné čištění jednou denně zajistí, že vaše brýle budou v optimální kondici a umožní vám pohodlné nošení s jasným výhledem.

Lze čistič brýlí používat i na brýle se speciálními úpravami, jako je antireflexní či hydrofobní vrstva

Ano, můžete použít čistič brýlí i na brýle se speciálními povrchovými úpravami, ale je důležité zvolit produkty, které jsou výslovně označeny jako bezpečné pro tyto typy skel. Správný čistič by neměl obsahovat agresivní látky, které by mohly poškodit antireflexní nebo hydrofobní vrstvu, takže vždy čtěte etikety a doporučení výrobce.

Jak správně čistič brýlí aplikovat

Použití čističe brýlí je jednoduché a rychlé. Roztok naneste přímo na skla brýlí z obou stran, případně použijte mikrovláknovou utěrku namočenou v roztoku. Poté skla jemně, ale důkladně otřete do sucha, aby nedošlo k zanechání šmouh. Nepoužívejte toaletní papír nebo hrubé látky, které by mohly skla poškrábat.

Jsou čističe brýlí bezpečné pro citlivou pokožku

Čistič brýlí
NANOSOL Čistič brýlí Lunet ECO 250 ml

Čističe brýlí by měly být formulovány tak, aby byly šetrné nejen k brýlím, ale také k pokožce. Pokud máte citlivou pokožku, hledejte hypoalergenní čističe, které neobsahují parfémy, alkohol ani jiné dráždivé látky. Přesto je doporučeno číst složení a výrobky testovat na malé ploše pokožky před pravidelným používáním.

Lze k čištění brýlí použít domácí prostředky

Domácí prostředky, jako je směs vody a jemného saponátu, lze použít k čištění brýlí, ale je důležité používat je správně, aby nedošlo k poškození. Po umytí je vždy nutné skla opláchnout čistou vodou a otřít suchou, mikrovláknovou utěrkou. Nicméně komerční čističe jsou speciálně formulovány pro dosažení optimálního výsledku bez rizika poškození a zaručující bezpečné použití.

Zobrazit kompletní nabídku Čističe brýlí