Nejlepší čtečky čipů 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
BestPet Čtečka čipů pro psy, kočky, koně, plazy a další mazlíčky
96 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat čtečku čipů

Při výběru čtečky čipů je důležité zvážit několik kritérií, která zajistí, že získáte přístroj, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám:

  • Typ čipů: Ujistěte se, že čtečka je kompatibilní s typem čipů, které potřebujete skenovat.
  • Dosah čtení: Pro různé aplikace může být důležitý různý dosah čtení, od několika centimetrů po několik metrů.
  • Připojení: Zvažte, zda potřebujete čtečku s kabelovým připojením nebo bezdrátovou variantu.
  • Uživatelské rozhraní: Zkontrolujte, jestli je čtečka snadno použitelná a zda komunikuje s požadovanými zařízeními nebo systémy.
  • Odolnost: Pokud bude čtečka použita v náročném prostředí, vyberte model odolný proti prachu, vodě a otřesům.
  • Cena: Najděte vyváženost mezi funkcemi a cenou, aby vyhovovala vašemu rozpočtu.

Čtečka čipů - náš výběr

BestPet Čtečka čipů pro psy, kočky, koně, plazy a další mazlíčky
přečíst recenzi
Výrobce: BestPet
Zobrazit více
Čtečka čipů BestPet je určena pro identifikaci čipovaných zvířat různých druhů. Pracuje s ISO čipy typu FDX-B a je kompatibilní s čipy využívanými v ČR a SR. Zařízení s hmotností 38 gramů je napájeno Li-Ion akumulátorem, který umožňuje stovky měření po jednom nabití prostřednictvím USB. Vybavena LCD displejem a signalizací nabití.
Zobrazit méně
BestPet Čtečka čipů pro psy kočky a další mazlíčky
Výrobce: BestPet
Zobrazit více
Čtečka čipů BestPet IR006 je určena pro identifikaci zvířat s podkožním čipem. Kompatibilní s ISO čipy FDX-B, zvládne na jedno nabití přečíst stovky čipů, s provozní dobou až 4 hodiny. Váha přístroje je 90 gramů, má dvouřádkový podsvícený displej. Data se po vypnutí uchovají v paměti pro 8 čipů, přenos dat do PC není možný.
Zobrazit méně
BestPet Čtečka čipů pro psy + nabíječka
přečíst recenzi
Výrobce: BestPet
Zobrazit více
Čtečka čipů BestPet slouží k identifikaci zvířat s podkožním čipem, kompatibilní s ISO čipy FDX-B v Česku a na Slovensku. Zařízení má vestavěnou paměť a umožňuje přenos dat do počítače. Disponuje podsvíceným displejem, čtecími cykly v počtu stovek na jedno nabití a hmotností 35 gramů. Dodává se s USB nabíječkou a kabelem.
Zobrazit méně
BestPet Výkonná čtečka čipů s bluetooth pro psy kočky koně a další mazlíčky
přečíst recenzi
Výrobce: BestPet
Zobrazit více
Čtečka čipů BestPet se vyznačuje schopností čtení všech typů čipů (ISO čipy FDX-A, FDX-B, HDX, EM4102) registrovaných v ČR a SR se čtecí vzdáleností až 8 cm. Zařízení je vybaveno 3,7 V 1400mA Li-Ion baterií poskytující mnohočetné měření na jedno nabití. Čtečka váží 134 g a má rozměry 15 x 8 x 3,5 cm. Data lze ukládat do vnitřní paměti o kapacitě 1200 záznamů a přenášet do mobilních aplikací prostřednictvím bluetooth nebo USB.
Zobrazit méně
Tygero čtečka čipů pro psy H4P120
Zobrazit více
Čtečka Tygero H4P120 je určena k ověřování čipů zvířat s průměrem antény 120 mm. Podporuje EMID a FDX-B (ISO11784/85) standardy. Umožňuje ukládání až 1000 ID čísel a má USB konektivitu. Displej zobrazuje informace modře podsvícenými číslicemi. Čtečka funguje na 3 AA baterie.
Zobrazit méně

Čtečky čipů a karet

Neven 300CD
Výrobce: Neven
Zobrazit více
Model 300CD je ruční zařízení pro čtení a zápis RFID čipů/karet s frekvencemi 125 kHz/13,56 MHz a rozsahem pracovní vzdálenosti do 60 mm. Má 2,9palcový barevný displej, připojení přes micro USB a je kompatibilní s Windows 7/10/11. Nepodporuje šifrování všech sektorů IC karet. Hmotnost: 89 g.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Čtečka čipů

Jak vybrat čtečku čipů

Jaký je rozdíl mezi kabelovou a bezdrátovou čtečkou čipů

Hlavní rozdíl mezi kabelovou a bezdrátovou čtečkou čipů spočívá v typu připojení k počítači či jinému zařízení.

  • Kabelové čtečky vyžadují fyzický kabel pro připojení k zařízení a jsou obvykle omezeny délkou kabelu.
  • Bezdrátové čtečky poskytují větší flexibilitu a pohodlí díky schopnosti připojit se k zařízení skrze Bluetooth nebo Wi-Fi. Toto bezdrátové připojení může být užitečné v aplikacích, kde je pohyblivost důležitá, nebo tam, kde kabely mohou překážet.

Proč je důležitý dosah čtení u čtečky čipů

Dosah čtení čtečky čipů je klíčovým parametrem, protože určuje, z jaké vzdálenosti může čtečka spolehlivě skenovat čip. V některých aplikacích, jako jsou bezpečnostní systémy nebo identifikace zvířat, může být nutné skenovat čip z větší vzdálenosti. Naopak v situacích, kde je blízkost čipu a čtečky garancí bezpečnosti, jako například při přístupu do chráněných prostor, možná budete preferovat menší dosah čtení. Dobře si proto promyslete, v jakém prostředí a s jakými omezeními bude čtečka používána, abyste si vybrali model s vhodným dosahem čtení.

Jaké jsou běžné využití čteček čipů

Čtečky čipů mají širokou škálu využití ve více odvětvích. Běžně se používají v kontrole přístupu, kde slouží k zabránění neoprávněného vstupu do budov nebo jiných chráněných oblastí. Dalším využitím je sledování trasy domácích nebo hospodářských zvířat. V obchodě mohou čtečky pomáhat při správě inventáře nebo při sledování zboží v logistice. V zdravotnictví se používají pro identifikaci pacientů a sledování lékařských pomůcek. Také slouží pro osobní identifikaci, například v pasu nebo průkazu totožnosti.

Jak zabezpečit kompatibilitu čtečky s jiným zařízením

Čtečka čipů
BestPet Čtečka čipů pro psy, kočky, koně, plazy a další mazlíčky

Abyste zajistili kompatibilitu čtečky čipů s vašimi zařízeními, je důležité zkontrolovat technické požadavky a standardy, které vaše zařízení podporují. Zajímejte se například o typ rozhraní (USB, Bluetooth, NFC atd.) a formáty dat, které čtečka podporuje. Dále je vhodné zjistit, zda je čtečka kompatibilní s operačním systémem vašeho zařízení a zda poskytovatel čtečky nabízí potřebný softwarový support. V případě, že vaše aplikace vyžaduje specifické funkce nebo protokoly, ujistěte se, že vybraná čtečka je s těmito požadavky kompatibilní.

Jaké funkce by měla mít čtečka čipů v náročném prostředí

Pro použití v náročných podmínkách, jako jsou například výrobní haly, skladovací prostory nebo venkovní aplikace, by čtečka čipů měla disponovat několika odolnostními funkcemi. Měla by být odolná vůči prachu, vodě a možná také proti otřesům a pádům, což je často označováno IP kódem, který určuje stupeň ochrany. Také je dobré, aby materiály použité na výrobu čtečky byly odolné vůči korozivním látkám nebo UV záření. Výdrž baterie je také důležitým aspektem, pokud čtečka bude bezdrátová a používána po dlouhou dobu daleko od zdroje napájení.

Zobrazit kompletní nabídku Čtečka čipů