Dětská postel se zábranou

Bezpečné řešení pro memší děti.

ca. 2 900 CZK
ca. 8 500 CZK
ca. 3 500 CZK

Jak vybrat dětskou postel se zábranou

  • Dětská postel se zábranou je tou správnou volbou především z bezpečnostního hlediska. Vaše dítě z postele v noci nespadne a vy můžete klidně spát a nemusíte se o něj strachovat.
  • Tato postel se zábranou je vhodná především pro děti od 2 do 6 i více let. Záleží na tom, jak které dítě klidně spí.
  • Vybírat můžete z několika druhů materiálů, jsou jimi masiv, dřevotříska a lamino, kov nebo čalouněná varianta.
  • K posteli je možné dokoupit spoustu doplňků, které vaše dítě ocení.
  • Cena postele se odvíjí od vašich požadavků. Levné modely seženete i do 5 000 Kč.

Druhy

Když se rozhodnete pořídit pro vaše dítě postel se zábranou, máte na výběr ze 2 možností. Buď koupíte postel s pevnou zábranou, nebo s odnímatelnou zábranou. Pojďme si říci k těmto typům něco bližšího.

Postel s pevnou zábranou

Tento typ postele koupíte se zábranou, která je součástí postele v tom smyslu, že se nedá odstranit. Nevýhodou tohoto typu je fakt, že ve vyšším věku dítěte bude nutné postel vyměnit.

Z masivu borovice
Max-i ANNITTI PINE se zábranou vč. roštu surové dřevo

Postel s odnímatelnou zábranou

V tomto případě se dá zábrana odšroubovat a zase přišroubovat zpět. Existuje ale i varianta zasunout zábranu pod matraci. Což znamená, že zábranu můžete dokoupit samostatně a instalovat ji pak k jakékoliv posteli. Výhodou tedy je, že si můžete zvolit libovolnou postel bez ohledu na zábranu. Další pozitivum je, že takovou zábranu můžete snadno přenášet a vzít si ji tak například s sebou na dovolenou.

Rozměry

Jedná se o jeden ze základních parametrů při výběru. Zpravidla máte na výběr ze dvou možností:

  • Klasická postel s rozměry postele pro dospělé
  • Zmenšená varianta
Lamelový rošt
Elis Design Dominant domečková se zábranou premium bílá šuplík s nožičkami

Délka a šířka

Základní délka postele by se měla odvíjet od výšky vašeho dítěte. Ideální pak je, pokud je minimálně o 30 cm delší. Pokud zvolíte již klasickou „dospěláckou“ postel, máte jistotu, že vašemu dítěti vydrží poměrně dlouho, samozřejmě s ohledem na její kvalitu.
Jako optimální šířka se uvádí hodnota 90 cm.

Výška

Výška postele se svým způsobem také může odvíjet od výšky dítěte. Máte tři možnosti, které vám přiblíží následující tabulka.

Výška postele Popis
Cca 25 cm Je vhodná pro malé děti; ty pak zvládnou na postel vyšplhat a lehnout si samy bez vaší pomoci; tím de facto podpoříte jejich samostatnost.
Cca 45 cm Výška vhodná pro větší děti a dospělé osoby
Rostoucí postel Ekonomická varianta, která vydrží dítěti po delší dobu; postele mají přídavné nohy, které mohou postel zvednout až o 20 cm

Materiál

Materiál dětských postelí se neliší od klasických lůžek pro dospělé. Základní vlastností všech materiálů by ale měla být 100% nezávadnost, což by mělo být u nábytku uvedeno formou mezinárodních certifikátů.

Nosnost lůžka 120 kg
Max-i ASHLEY PINE se zábranou vč. roštu bezbarvý lak

Masivní dřevo

Masivní dřevo je přírodní materiál používaný na výrobu nábytku od nepaměti. Postele mají dlouhou životnost, ale mohou být náchylné k poškrábání. Nespornou výhodou je jejich pevnost. Nevýhodou bude patrně vyšší pořizovací cena, která ale vyvažuje kvalitu materiálu.

Dřevotříska, lamino

Nábytek z těchto materiálů se v současné době svou kvalitou rovná výrobkům z masivního dřeva, ale za příznivější cenu. Opět se vyznačují vysokou tvrdostí a také se snadno udržují. Navíc jsou v nabídkách v různých barevných provedeních nebo v kombinacích barev, což může být pro děti atraktivní.

Kov

Postele s nejdelší životností a odolností vůči jakémukoli poškození. Dá se říct, že jsou vhodné pro děti trpícími alergií. Designově se ale zavděčí spíše starším dětem a studentům, pro malé děti příliš atraktivní nebudou. Zpravidla se vyrábí pouze s pevnou zábranou.

Čalounění

Tento typ postelí je asi nejméně vhodný do dětského pokojíčku. Postele sice patří k nejlevnějším z nabízených, ale jsou naprosto nevhodné pro alergiky kvůli náročné údržbě. Matrace je vždy jejich součástí a není možné ji měnit. Mají kratší životnost. Jako výhoda se jeví snad jen možnost výběru z široké škály motivů a barev. Ani tyto postele zpravidla zábrany nemají.

Zábrana

K její instalaci by mělo dojít u každé postele vašeho dítěte, která je více než 30 cm nad zemí. Zábrana by měla být hladká a bez ostrých hran. V ideálním případě byste ji měli umístit po celém obvodu postele, pouze v případě, že je postel u zdi, stačí jen kolem vnější strany. Aby správně plnila svůj účel, měla by alespoň o 16 cm přesahovat matraci. Mezi matrací a zábranou by pak neměla být mezera větší než 7 cm.

Víte, že…?

Při výběru postele pro vaše dítě nezapomeňte zohlednit také rošt a matraci. Ta musí být vhodná a vyrobena z materiálu, který je pro vaše dítě tím správným, a to zejména ze zdravotnického hlediska.

Cena

Částka může být různá. Záleží na vaší náročnosti. Jestliže vám postačí obyčejná klasická postel se zábranou, pořídíte ji do 5 000 Kč. Do 10 000 Kč můžete koupit modely, které jsou vybaveny určitým příslušenstvím, jako je úložný prostor, vysouvací lůžko pod postelí nebo například látkové kulisy domečků, hradů apod.

Otázky a odpovědi

Jaké další doplňky kromě zábrany je možné k dětské posteli pořídit?

Kromě zábrany existuje spousta doplňků, které můžete k posteli pro dítě dokoupit. Většina z nich se ale dá využít pouze u vyvýšených nebo patrových postelí. Můžete dokoupit skluzavku, schůdky s úložným prostorem, domeček ve spodní části nebo třeba vysunovací stůl či přistýlku.

Jakého výrobce při výběru dětské postele se zábranou zvolit?

Rozhodně si výběr postele pro vaše dítě pečlivě rozmyslete a volte vždy kvalitního výrobce. Momentálně se na trhu objevuje široká škála značek. Pro inspiraci můžeme uvézt například Max-l, Falco nebo Svět pokojů.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Z masivu borovice
Lamelový rošt
Nosnost lůžka 120 kg
Image
Produkt
Max-i ANNITTI PINE se zábranou vč. roštu surové dřevo
Elis Design Dominant domečková se zábranou premium bílá šuplík s nožičkami
Max-i ASHLEY PINE se zábranou vč. roštu bezbarvý lak
Výrobce
Max-i
Elis Design
Max-i
Cena ca. 2 900 CZK ca. 8 500 CZK ca. 3 500 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.