Dětská pračka

Funguje jako opravdová pračka.

Malé děti se učí především nápodobou dospělých. Vidí maminku, jak uklízí, vaří, žehlí nebo pere. Děti chtějí dělat přesně to, co rodiče. Jednou z nejoblíbenějších domácích spotřebičů u dětí je pračka. Dnešní doba nabízí pračky pro děti, které jsou téměř totožné jako opravdové pračky pro dospělé. Mají spoustu funkcí, díky kterým mohou fungovat jako skutečné pračky, které perou prádlo. Díky nim si vaše dítě bude připadat, jako opravdový pán nebo paní domu, která pečuje o čistotu.

Typy

Pračku pro děti můžete pořídit v různých velikostech. Obecně je ale rozdělíme na malé a velké. Pojďme si tedy k velikostem říci více informací.

Malé pračky pro děti

Sem řadíme pračky, které mají průměrné rozměry cca 25 x 22 x 18 cm. Okolo těchto rozměrů se pohybuje většina dětských malých praček. Jejich výhodou je, že je můžete kdykoliv a kamkoliv snadno přenášet. Není tedy problém, aby si vaše dítko vzalo na noc k babičce svoji oblíbenou pračku. Výhodou malých praček je nižší cena.

Funkční
Miele WERZ00013 Dětská pračka W1

Velké pračky pro děti

Velké pračky pro děti nejsou tak snadno přenositelné. Většinou musíte najít prostor, kam je umístíte. Jejich průměrná velikost se pohybuje okolo 40 x 35 x 50 cm. Výhodou ale je, že se do nich mohou vejít i velké kusy oblečení, takže vaše dítě může svým rodičům například vyprat jejich pyžama. Při pořizování velké dětské pračky počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Materiál

Pokud jde o matriál, tato hračka pro děti se vyrábí především ze dvou druhů materiálu. Když budeme mluvit o malých pračkách, tak ty jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Také díky tomuto materiálu jsou snadno přenosné. Velké dětské pračky jsou vyrobeny převážně ze dřeva.

Věk

Výrobci se shodují, že vhodný věk dítěte, kdy začne používat dětskou pračku, je od 3 let. U některých typů jsou totiž součástí i malé dílky nebo příslušenství, které by dítě mohlo polknout nebo vdechnout, proto je doporučený věk právě od tří let.

Na baterie
Mamido Dětská pračka na baterie růžová

Funkce

Když pořídíte dítěti dětskou pračku, nedivte se, když bude mít funkce jako ta vaše opravdová. V některých dnešních novodobých modelech už dítě může prát jako v opravdové pračce. Pojďme si říct, jakými funkcemi může dětská pračka disponovat.

  • Otevírací buben – Tahle funkce je téměř u každé dětské pračky. Umožňuje dětem otevírat i zavírat buben pračky, aby do něj mohly vkládat oblečení.
  • Zásuvka – Pokud má pračka zásuvku, dítě do ní může v některých případech nasypat prací prášek nebo i nalít vodu.
  • Dotykový panel – Díky tomuto panelu si dítě může zvolit i prací program a teplotu.
  • Otoční knoflík / tlačítko – Po zmáčknutí knoflíku nebo tlačítka začne dětská pračka prát.
  • Zvukové efekty – Některé pračky vydávají i zvuky praní, jakmile se pračka spustí.
  • Otáčivý buben – Pokud dětská pračka funguje jako skutečná, neobejde se bez otáčivého bubnu, díky kterému probíhá praní.
  • Vypouštění vody – A nakonec věřte nebo ne, některé pračky dokonce samy vypouštějí vodu.

Napájení

Pokud jde o pračky pro děti vyrobené ze dřeva, většinou žádný zdroj napájení nepotřebují, nemají totiž moc velký počet funkcí a nefungují jako opravdová pračka, takže napájení není potřeba. Plastové pračky mívají více funkcí, mezi které patří i vydávání zvuků, takže je potřeba napájecí zdroj, kterým jsou v tomto případě baterie. Většinou se jedná o baterie typu AA.

Herní sada
Sylvanian Families Pračka a vysavač

Design

Dětské pračky mohou mít různý design. Záleží zcela na vás a na vašem vkusu. Můžete svému dítěti pořídit pračku, která bude vypadat jako hračka, může být tedy růžová oranžová či třeba modrá s různými ozdobnými tlačítky a podobně, nebo můžete zvolit pračku, která bude vypadat opravdu jako klasická pračka, ve které perete prádlo. Většinou jsou to jednobarevné, zejména bílé pračky se stříbrnými detaily.

Cena

Při výběru pračky se setkáte s několika cenovými kategoriemi. Záleží totiž na tom, jakou velikost pračky zvolíte, jaký materiál vyberete a kolik bude mít pračky funkcí.

Cena Popis
300 – 800 Kč V této hodnotě pořídíte malou dětskou pračku, která bude vyrobená z plastu. Většinou se jedná o pračky, které mají dětský design, takže nečekejte, podobu opravdové pračky. Funkcí nebude tolik, ale i přes to vaše dítě bude s pračkou, kterou vyberete jistě spokojené.
800 – 2 000 Kč Za tuto cenu pořídit prvotřídní malou dětskou pračku, která bude vyrobená z plastu, ale bude vybavena veškerými funkcemi, které jsou srovnatelné s klasickou pračkou. I design může být velmi podobný opravdové pračce.
Nad 2 000 Kč Pokud hodláte zaplatit více jak 2 000 Kč, pořídíte pro vaše dítě velkou pračku, která bude vyrobená především ze dřeva. Vzhledem k tomuto materiálu ale nečekejte funkce, jako je například vlévání vody do pračky. Naproti tomu výhodou velkých dřevěných praček je, že mají větší životnost a déle vaši dětem vydrží.
Jméno
Funkční
Na baterie
Herní sada
Točící buben
Designový
Levná
Image
Produkt
Miele WERZ00013 Dětská pračka W1
Mamido Dětská pračka na baterie růžová
Sylvanian Families Pračka a vysavač
Wiky Pračka pro děti 18 x 12,5 x 24,5 cm
Alltoys Pračka se zvukem a světlem
HM Studio Pračka 28BB-161512HMS
Výrobce
Miele
Mamido
Sylvanian Families
Wiky
Alltoys
HM Studio
Cena ca. 1 300 CZK ca. 700 CZK ca. 200 CZK ca. 400 CZK ca. 300 CZK ca. 400 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena