Nejlepší dětské pračky 2024 a jak vybrat

Funguje jako opravdová pračka.

Autorka: Martina Kopřivová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Lamps Pračka baterie
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat dětskou pračku

 • Jednou z nejoblíbenějších domácích spotřebičů u dětí je pračka. Dnešní doba nabízí pračky pro děti, které jsou téměř totožné jako opravdové pračky pro dospělé.
 • Dětskou pračku můžete koupit malým i větším dětem. Podle věku se liší velikost i množství funkcí.
 • Dětská pračka může být vyrobena ze dřeva nebo kvalitního plastu.

Dětská pračka - náš výběr

Lamps Pračka baterie
přečíst recenzi
Výrobce: Lamps
Určení: pro holky
Druh spotřebiče: pračky
Druh činnosti: praní
Se zvukem: ano
Zobrazit více
Tato dětská pračka na baterie simuluje skutečný stroj se zvukovými efekty. Po zapnutí zazní napouštění vody, následně se buben otáčí. Na provoz je třeba 4x AA baterie (nejsou v balení). Pračka má rozměry cca 19 x 14 x 11 cm a je vhodná pro děti od 3 let.
Zobrazit méně
Lux My Home dětská pračka
Druh spotřebiče: pračky
Zobrazit více
Lux My Home dětská pračka je určena pro děti od 3 let a je vhodná pro malé hospodyňky. Tento výrobek funguje na baterie, což napodobuje činnost skutečné pračky. Má evropský certifikát bezpečnosti CE a součástí sady jsou také čtyři ramínka.
Zobrazit méně
HM Studio Pračka 28BB-161512HMS
přečíst recenzi
Výrobce: HM studio
Druh spotřebiče: pračky
Určení: pro kluky a holky
Se zvukem: ano
Zobrazit více
Tato dětská pračka od HM Studio (28BB-161512HMS) disponuje zvukovými a světelnými efekty. Její moderní a barevný design zahrnuje mechanickou funkci a výsuvný šuplík na prášek. Pračka je vyrobena z plastu, má rozměry 16 x 23 x 10,5 cm a je součástí kolekce Moje domácnost. Spotřebič potřebuje 3 x AA 1,5V baterie (součást balení). Je vhodná pro děti od 3 let.
Zobrazit méně
Miele WERZ00013 Dětská pračka W1
přečíst recenzi
Druh spotřebiče: pračky
Se zvukem: ano
Zobrazit více
Dětská pračka Miele W1 od firmy KLEIN je navržena pro děti od 3 let a nabízí řadu funkcí. Mezi ně patří možnost praní s vodou či bez, doplňování a vypouštění vody, čtyři pracovní cykly s imitací zvuku, elektronické otáčení bubnu a přihrádky pro dva druhy pracího přípravku. Napájení zajišťují 3 baterie 1,5V R 14, C-size (nejsou součástí balení). Rozměry produktu jsou 230 x 200 x 280 mm.
Zobrazit méně

Dřevěné dětské pračky

Tidlo dřevěná pračka modrá
Výrobce: Tidlo
Věk od: 3 let
Určení: pro holky
Druh spotřebiče: pračky
Zobrazit více
Tato dřevěná dětská pračka od anglické značky TIDLO Timeless Toys nabízí otočné ciferníky, velké otevíratelné dveře s okénkem a boční rukojeti pro snadnou manipulaci. Pračka je zaměřena na rozvoj kreativity a představivosti dětí při hře. Je nutné ji složit po vybalení a odpovídá evropské bezpečnostní normě.
Zobrazit méně

Dětské pračky se zvukem

Teddies pračka plast 13x17cm na baterie se světlem se zvukem
přečíst recenzi
Výrobce: Teddies
Druh spotřebiče: pračky
Se zvukem: ano
Určení: pro kluky a holky
Se světlem: ano
Zobrazit více
Tato dětská pračka z plastu o rozměrech 13 x 17 cm na baterie (3x AA, nejsou v balení) se světelnými a zvukovými efekty je určena pro děti od 18 měsíců. Pračka má otevíratelná dvířka a nádobku na prášek, což napomáhá rozvoji imitace činností dospělých.
Zobrazit méně
Rappa Pračka se světlem a zvukem luxusní kolekce 198890
přečíst recenzi
Výrobce: Rappa
Určení: pro holky
Druh činnosti: praní
Se světlem: ano
Věk od: 3 let
Druh spotřebiče: pračky
Zobrazit více
Se zvukem: ano
Die Rappa Pračka aus der Serie 198890 ist ein Spielzeug-Waschmaschine, geeignet für Kinder ab 3 Jahren. Sie besteht aus Kunststoff und hat Abmessungen von 18 x 24,5 x 13 cm. Die Bedienung erfolgt über einen Touchscreen und Drehknöpfe. Sie verfügt über Licht- und Soundeffekte und benötigt 3 AA 1,5V Batterien, die im Lieferumfang enthalten sind.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Dětská pračka

Jak vybrat dětskou pračku

Typy

Pračku pro děti můžete pořídit v různých velikostech. Obecně je ale rozdělíme na malé a velké. Pojďme si tedy k velikostem říci více informací.

Malé pračky pro děti

Sem řadíme pračky, které mají průměrné rozměry cca 25 x 22 x 18 cm. Okolo těchto rozměrů se pohybuje většina dětských malých praček. Jejich výhodou je, že je můžete kdykoliv a kamkoliv snadno přenášet. Není tedy problém, aby si vaše dítko vzalo na noc k babičce svoji oblíbenou pračku. Výhodou malých praček je nižší cena.

Velké pračky pro děti

Velké pračky pro děti nejsou tak snadno přenositelné. Většinou musíte najít prostor, kam je umístíte. Jejich průměrná velikost se pohybuje okolo 40 x 35 x 50 cm. Výhodou ale je, že se do nich mohou vejít i velké kusy oblečení, takže vaše dítě může svým rodičům například vyprat jejich pyžama. Při pořizování velké dětské pračky počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Plyšové hračky v pračce

Pračka přinese dítěti mnoho zábavy, iStock / :Svetlana Khoroshilova

Materiál

Dětská pračka
Lamps Pračka baterie

Pokud jde o matriál, tato hračka pro děti se vyrábí především ze dvou druhů materiálu.

 • Když budeme mluvit o malých pračkách, tak ty jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Také díky tomuto materiálu jsou snadno přenosné. – Velké dětské pračky jsou vyrobeny převážně ze dřeva.

Věk

Výrobci se shodují, že vhodný věk dítěte, kdy začne používat dětskou pračku, je od 3 let. U některých typů jsou totiž součástí i malé dílky nebo příslušenství, které by dítě mohlo polknout nebo vdechnout, proto je doporučený věk právě od tří let.

Funkce

Když pořídíte dítěti dětskou pračku, nedivte se, když bude mít funkce jako ta vaše opravdová. V některých dnešních novodobých modelech už dítě může prát jako v opravdové pračce. Pojďme si říct, jakými funkcemi může dětská pračka disponovat.

 • Otevírací buben – Tahle funkce je téměř u každé dětské pračky. Umožňuje dětem otevírat i zavírat buben pračky, aby do něj mohly vkládat oblečení.
 • Zásuvka – Pokud má pračka zásuvku, dítě do ní může v některých případech nasypat prací prášek nebo i nalít vodu.
 • Dotykový panel – Díky tomuto panelu si dítě může zvolit i prací program a teplotu.
 • Otoční knoflík / tlačítko – Po zmáčknutí knoflíku nebo tlačítka začne dětská pračka prát.
 • Zvukové efekty – Některé pračky vydávají i zvuky praní, jakmile se pračka spustí.
 • Otáčivý buben – Pokud dětská pračka funguje jako skutečná, neobejde se bez otáčivého bubnu, díky kterému probíhá praní.
 • Vypouštění vody – A nakonec věřte nebo ne, některé pračky dokonce samy vypouštějí vodu.
Dětská pračka, vysavač, ventilátor a konvice

Dětské pračky mají i několik zábavných funkcí, iStock / MBezvodinskikh

Napájení

Dřevěné dětské pračky
Tidlo dřevěná pračka modrá

Pokud jde o pračky pro děti vyrobené ze dřeva, většinou žádný zdroj napájení nepotřebují, nemají totiž moc velký počet funkcí a nefungují jako opravdová pračka, takže napájení není potřeba. Plastové pračky mívají více funkcí, mezi které patří i vydávání zvuků, takže je potřeba napájecí zdroj, kterým jsou v tomto případě baterie. Většinou se jedná o baterie typu AA.

Design

Dětské pračky mohou mít různý design. Záleží zcela na vás a na vašem vkusu. Můžete svému dítěti pořídit pračku, která bude vypadat jako hračka, může být tedy růžová oranžová či třeba modrá s různými ozdobnými tlačítky a podobně, nebo můžete zvolit pračku, která bude vypadat opravdu jako klasická pračka, ve které perete prádlo. Většinou jsou to jednobarevné, zejména bílé pračky se stříbrnými detaily.

Cena

Při výběru pračky se setkáte s několika cenovými kategoriemi. Záleží totiž na tom, jakou velikost pračky zvolíte, jaký materiál vyberete a kolik bude mít pračky funkcí.

CenaPopis
300 – 800 KčV této hodnotě pořídíte malou dětskou pračku, která bude vyrobená z plastu. Většinou se jedná o pračky, které mají dětský design, takže nečekejte, podobu opravdové pračky. Funkcí nebude tolik, ale i přes to vaše dítě bude s pračkou, kterou vyberete jistě spokojené.
800 – 2 000 KčZa tuto cenu pořídit prvotřídní malou dětskou pračku, která bude vyrobená z plastu, ale bude vybavena veškerými funkcemi, které jsou srovnatelné s klasickou pračkou. I design může být velmi podobný opravdové pračce.
Nad 2 000 KčPokud hodláte zaplatit více jak 2 000 Kč, pořídíte pro vaše dítě velkou pračku, která bude vyrobená především ze dřeva. Vzhledem k tomuto materiálu ale nečekejte funkce, jako je například vlévání vody do pračky. Naproti tomu výhodou velkých dřevěných praček je, že mají větší životnost a déle vaši dětem vydrží.

Otázky a odpovědi

Vyplatí se nákup dětské pračky?

Malé děti se učí především nápodobou dospělých. Vidí maminku, jak uklízí, vaří, žehlí nebo pere. Děti chtějí dělat přesně to, co rodiče. Jednou z nejoblíbenějších domácích spotřebičů u dětí je pračka. Dnešní doba nabízí pračky pro děti, které jsou téměř totožné jako opravdové pračky pro dospělé. Mají spoustu funkcí, díky kterým mohou fungovat jako skutečné pračky, které perou prádlo. Díky nim si vaše dítě bude připadat, jako opravdový pán nebo paní domu, která pečuje o čistotu.

Jak vybrat dětskou pračku?

Volba vhodné pračky je závislá na věku dítěte i stylu. Designové jsou dřevěné pračky, které nemívají mnoho funkcí, k oblíbenějším však patří plastové pračky s velkým množstvím různých funkcí.
Zobrazit kompletní nabídku Dětská pračka