15 nejlepších dětských schůdků 2023

Pomocník pro malé zvědavce.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Schůdky pro děti HURLEY s úložným prostorem Kondela

Jak vybrat dětské schůdky

  • Díky schůdkům se Vaše dítko dostane i bez vaší pomoci k umyvadlu, na toaletu nebo kamkoliv jinam v domácnosti.
  • Dětem můžete koupit klasické stupátko a dvojstupátko.
  • Zvolit můžete i výrobní materiál.
  • Zohlednit byste měli i nosnost schůdků.

Dětské schůdky - náš výběr

Dětské schůdky dřevěné

Dětské schůdky plastové

Zobrazit kompletní nabídku dětských schůdků

Jak vybrat dětské schůdky

Typy

Dětské schůdky neboli stupátka můžeme rozdělit na dvě skupiny.

Klasické stupátko

Tento typ stupátka je vlastně jeden stupínek, na který si dítě stoupne, aby dosáhlo, kam potřebuje. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o jeden schůdek, je vhodný pro vyšší děti, kterým postačí a nebudou potřebovat schůdky dva.

dětské schůdky
Schůdky pro děti HURLEY s úložným prostorem Kondela

Dvojstupátko

Jak vyplývá z názvu, jedná se o stupátko, které má dva schůdky. Bývá tedy vyšší než klasické stupátko a proto ho využijí i menší děti.

Materiál

Schůdky pro děti se vyrábí především ze dvou druhů materiálu, kterými jsou dřevo a plast. Který z nich zvolíte, je zcela na vás.

Plastové schůdky

Pokud vašemu dítěti koupíte schůdky vyrobené z plastu. Musíte předpokládat, že jejich životnost nemusí být tak dlouhá jako u dřevěných schůdků. Výhodou tohoto materiálu je, že většina plastových schůdků je vybavena protiskluzovou vrstvou na stoupací části a někdy i ve spodní části, aby se stupátko nehnulo z místa. Schůdky z plastu jsou lehké, takže je vaše dítě přenese samo, kam bude chtít.

dětské schůdky dřevěné
Kindsgut Dětské dřevěné schůdky + Možnost výměny dárků až do 10. ledna 2023

Dřevěné schůdky

Dřevo jak je známo, je kvalitní materiál sám o sobě. Schůdky pro děti vyrobené z tohoto materiálu vám mohou vydržet klidně celý život. Výhodou je také jejich dobrá stabilita. Co je ale pro dítě obtížné, je manipulace s dřevěnými schůdky. Pokud zvolíte dřevotřísku, manipulace je snadnější, než když koupíte schůdky z masivního dřeva. Stupátka ze dřeva nemají žádnou protiskluzovou vrstvu.

Design

Co se týče vzhledu dětských schůdků, je rozhodně z čeho vybírat. V nabídce najdete spoustu schůdků jak pro dívky, tak pro chlapce. Větší rozmanitost, co se designu týče, představují určitě plastová stupátka. Lze vybírat z pestré škály barev. Můžete zvolit jednobarevná stupátka nebo stupátka s motivem. Není problém sehnat stupátko se zvířátky nebo pohádkovými postavami. Pokud preferujete stupátko ze dřeva, není problém pořídit růžové nebo třeba zelené. Musíte ale počítat s tím, že vaše dítě na něm oblíbenou postavičku nenajde.

Věk

Výrobci schůdků pro děti doporučují jejich využívání od 2 let a někteří od 3 let. Pokud ale budete dítěti asistovat a dohlížet na něj během používání, je na vás, kdy schůdky pořídíte.

dětské schůdky plastové
MXM Tuktuk Dětské plastové schůdky

Nosnost

Většina prodejců plastových schůdků zaručuje nosnost 40 – 50kg. Co se týče stupátek ze dřeva, výrobci nosnost neuvádí, lze však předpokládat, že bude o mnoho větší než u plastového materiálu.

Víte, že…?

Nemusíte si lámat hlavu, jak dětské schůdky správně vyčistit. Jejich údržba je snadná. Schůdky stačí pouze otřít vlhkým hadříkem.

Výrobci

Na trhu se pohybuje spousta výrobců, od kterých si můžete dětské schůdky pořídit. Drtivá většina z nich je ale zahraniční. Najdete zde levnější i dražší výrobce. Pojďme si některé z nich představit.

dětské schůdky
OKT Stupínek k umyvadlu a WC Keeper Frozen
Výrobce Popis
Leea Toys Rumunský výrobce, který působí na trhu celkem krátce a to od roku 2016. Za tu dobu si ale získal prestiž. Zabývá se výrobou dřevěných hraček a pomůcek pro děti.
Maltex Výrobce, který pochází z Polska. Produkty této značky jsou kvalitní a velmi využívané. Sortiment této značky je zaměřen na celkovou dětskou hygienu. Od tohoto výrobce můžete pořídit kromě dětských schůdků třeba i nočník, dětské prkénko na toaletu nebo vaničku.
Babybjörn Švédská značka, jejíž první zmínka sahá do roku 1961. Jeho náplní je výroba dětského sortimentu od dětských nosítek, přes hračky až po bryndáky. Jedná se o vysoce kvalitního výrobce, jehož výrobky jsou známé po celém světě. To všechno se odráží na vysoké ceně výrobků.
Tega baby Další výrobce z Polska, který je na trhu už více než 30 let. Zaměřuje se na výrobky pro děti potřební ke koupání a hygieně. Mezi jeho sortiment tedy patří vaničky, nočníky apod.

Cena

Suma, kterou utratíte za pořízení dětských schůdků, nemusí být nijak závratná. Záleží hlavně na tom, z jakého materiálu schůdky pořídíte a zda se bude jednat o klasické stupátko nebo dvojstupátko.

  • 150 – 600 Kč – V tomto cenovém rozmezí pořídíte téměř jakékoliv plastové schůdky, ať už se jedná o jeden schůdek nebo dva, a to i od drahých výrobců. Pokud nebudete trvat na vysoké kvalitě dřeva, pořídíte i dřevěné schůdky od levných výrobců.
  • 600 – 1 700 Kč – Za tuhle částku pořídíte jakékoliv dřevěné schůdky. Záleží pouze na tom, jakého výrobce a design schůdků zvolíte.
dětské schůdky dřevěné
Dřevěné schůdky pro děti - pejsek 33x40cm - Buk

Otázky a odpovědi

Kdy se hodí dětské schůdky?

Je obecně známo, že malé děti rádi objevují svět a napodobují chování dospělých. Jestli máte doma malého zvědavce, který potřebuje všechno vidět a chce také všechno dělat sám, pak jsou dětské schůdky tím vhodným pomocníkem pro vás. Díky této šikovné věcičce se vaše dítko dostane i bez vaší pomoci k umyvadlu, na toaletu nebo kamkoliv jinam v domácnosti. Výhodou je, že schůdky může vaše dítě využít i jako sedátko.

Jak vybrat dětské schůdky?

Výběr schůdků není nijak obtížný. Stačí zvážit, zda vám postačí jeden schůdek, nebo raději zvolíte vyšší dvojstupátko. Poté jen vyberete výrobní materiál a atraktivní vzhled.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku dětských schůdků