Dětské schůdky

Pomocník pro malé zvědavce.

ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 300 CZK
ca. 100 CZK
ca. 900 CZK

Jak vybrat dětské schůdky

  • Díky schůdkům se Vaše dítko dostane i bez vaší pomoci k umyvadlu, na toaletu nebo kamkoliv jinam v domácnosti.
  • Dětem můžete koupit klasické stupátko a dvojstupátko.
  • Zvolit můžete i výrobní materiál.
  • Zohlednit byste měli i nosnost schůdků.

Typy

Dětské schůdky neboli stupátka můžeme rozdělit na dvě skupiny.

Klasické stupátko

Tento typ stupátka je vlastně jeden stupínek, na který si dítě stoupne, aby dosáhlo, kam potřebuje. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o jeden schůdek, je vhodný pro vyšší děti, kterým postačí a nebudou potřebovat schůdky dva.

S protiskluzem
Stolička s protiskluzovou funkcí Cars grafit

Dvojstupátko

Jak vyplývá z názvu, jedná se o stupátko, které má dva schůdky. Bývá tedy vyšší než klasické stupátko a proto ho využijí i menší děti.

Materiál

Schůdky pro děti se vyrábí především ze dvou druhů materiálu, kterými jsou dřevo a plast. Který z nich zvolíte, je zcela na vás.

Plastové schůdky

Pokud vašemu dítěti koupíte schůdky vyrobené z plastu. Musíte předpokládat, že jejich životnost nemusí být tak dlouhá jako u dřevěných schůdků. Výhodou tohoto materiálu je, že většina plastových schůdků je vybavena protiskluzovou vrstvou na stoupací části a někdy i ve spodní části, aby se stupátko nehnulo z místa. Schůdky z plastu jsou lehké, takže je vaše dítě přenese samo, kam bude chtít.

Jednoduché
Stolička Keeeper Mickey Mouse modrá

Dřevěné schůdky

Dřevo jak je známo, je kvalitní materiál sám o sobě. Schůdky pro děti vyrobené z tohoto materiálu vám mohou vydržet klidně celý život. Výhodou je také jejich dobrá stabilita. Co je ale pro dítě obtížné, je manipulace s dřevěnými schůdky. Pokud zvolíte dřevotřísku, manipulace je snadnější, než když koupíte schůdky z masivního dřeva. Stupátka ze dřeva nemají žádnou protiskluzovou vrstvu.

Design

Co se týče vzhledu dětských schůdků, je rozhodně z čeho vybírat. V nabídce najdete spoustu schůdků jak pro dívky, tak pro chlapce. Větší rozmanitost, co se designu týče, představují určitě plastová stupátka. Lze vybírat z pestré škály barev. Můžete zvolit jednobarevná stupátka nebo stupátka s motivem. Není problém sehnat stupátko se zvířátky nebo pohádkovými postavami. Pokud preferujete stupátko ze dřeva, není problém pořídit růžové nebo třeba zelené. Musíte ale počítat s tím, že vaše dítě na něm oblíbenou postavičku nenajde.

Věk

Výrobci schůdků pro děti doporučují jejich využívání od 2 let a někteří od 3 let. Pokud ale budete dítěti asistovat a dohlížet na něj během používání, je na vás, kdy schůdky pořídíte.

Pro holčičku
OKT Stupínek k umyvadlu a WC Keeper Frozen

Nosnost

Většina prodejců plastových schůdků zaručuje nosnost 40 – 50kg. Co se týče stupátek ze dřeva, výrobci nosnost neuvádí, lze však předpokládat, že bude o mnoho větší než u plastového materiálu.

Víte, že…?

Nemusíte si lámat hlavu, jak dětské schůdky správně vyčistit. Jejich údržba je snadná. Schůdky stačí pouze otřít vlhkým hadříkem.

Výrobci

Na trhu se pohybuje spousta výrobců, od kterých si můžete dětské schůdky pořídit. Drtivá většina z nich je ale zahraniční. Najdete zde levnější i dražší výrobce. Pojďme si některé z nich představit.

Praktická
Stolička HIPPO
Výrobce Popis
Leea Toys Rumunský výrobce, který působí na trhu celkem krátce a to od roku 2016. Za tu dobu si ale získal prestiž. Zabývá se výrobou dřevěných hraček a pomůcek pro děti.
Maltex Výrobce, který pochází z Polska. Produkty této značky jsou kvalitní a velmi využívané. Sortiment této značky je zaměřen na celkovou dětskou hygienu. Od tohoto výrobce můžete pořídit kromě dětských schůdků třeba i nočník, dětské prkénko na toaletu nebo vaničku.
Babybjörn Švédská značka, jejíž první zmínka sahá do roku 1961. Jeho náplní je výroba dětského sortimentu od dětských nosítek, přes hračky až po bryndáky. Jedná se o vysoce kvalitního výrobce, jehož výrobky jsou známé po celém světě. To všechno se odráží na vysoké ceně výrobků.
Tega baby Další výrobce z Polska, který je na trhu už více než 30 let. Zaměřuje se na výrobky pro děti potřební ke koupání a hygieně. Mezi jeho sortiment tedy patří vaničky, nočníky apod.

Cena

Suma, kterou utratíte za pořízení dětských schůdků, nemusí být nijak závratná. Záleží hlavně na tom, z jakého materiálu schůdky pořídíte a zda se bude jednat o klasické stupátko nebo dvojstupátko.

  • 150 – 600 Kč – V tomto cenovém rozmezí pořídíte téměř jakékoliv plastové schůdky, ať už se jedná o jeden schůdek nebo dva, a to i od drahých výrobců. Pokud nebudete trvat na vysoké kvalitě dřeva, pořídíte i dřevěné schůdky od levných výrobců.
  • 600 – 1 700 Kč – Za tuhle částku pořídíte jakékoliv dřevěné schůdky. Záleží pouze na tom, jakého výrobce a design schůdků zvolíte.
Úložný prostor
Kondela Dětské schůdky s úložným prostorem, bílá, HURLEY

Otázky a odpovědi

Kdy se hodí dětské schůdky?

Je obecně známo, že malé děti rádi objevují svět a napodobují chování dospělých. Jestli máte doma malého zvědavce, který potřebuje všechno vidět a chce také všechno dělat sám, pak jsou dětské schůdky tím vhodným pomocníkem pro vás. Díky této šikovné věcičce se vaše dítko dostane i bez vaší pomoci k umyvadlu, na toaletu nebo kamkoliv jinam v domácnosti. Výhodou je, že schůdky může vaše dítě využít i jako sedátko.

Jak vybrat dětské schůdky?

Výběr schůdků není nijak obtížný. Stačí zvážit, zda vám postačí jeden schůdek, nebo raději zvolíte vyšší dvojstupátko. Poté jen vyberete výrobní materiál a atraktivní vzhled.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
S protiskluzem
Jednoduché
Pro holčičku
Praktická
Úložný prostor
Image
Produkt
Stolička s protiskluzovou funkcí Cars grafit
Stolička Keeeper Mickey Mouse modrá
OKT Stupínek k umyvadlu a WC Keeper Frozen
Stolička HIPPO
Kondela Dětské schůdky s úložným prostorem, bílá, HURLEY
Cena ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 300 CZK ca. 100 CZK ca. 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.