Dětský gauč

Praktický doplněk do dětského pokoje.

ca. 10 661 500 CZK
ca. 2 200 CZK
ca. 2 100 CZK
ca. 2 100 CZK

Jak vybrat dětský gauč

  • Vybírat můžete z více typů gaučů, jako jsou například rozkládací či s úložným prostorem
  • Při výběru dbejte také na materiál, ze kterého je gauč vyroben
  • Čalounění gauče, hraje před koupí také důležitou roli

Typy

Mezi nejčastější typy gaučů patří především klasická, rozkládací, pohovka pro každodenní spaní, s úložným prostorem, rohová pohovka a dětský gauč.

Klasická

Patří mezi nejjednodušší variantu, která nabízí 2–3 místa k sezení. Tyto gauče se nedají rozkládat tudíž nejsou vhodné ke spánku, slouží výhradně k sezení či lenošení.

Měkká výplň
BINO mini zelená

Rozkládací

Jednodušší rozkládací gauče můžete sice rozložit, ale nejsou vhodné ke každodennímu spaní. Sloužit může především jako postel pro hosty.

Pohovka pro každodenní spaní

Řadí se mezi dražší a kvalitnější gauče, které jsou rozložitelné, vyrobené z kvalitních materiálů, a navíc mají větší spací plochu. Tyto gauče jsou doplněny o kvalitní matraci. Jedna osoba by měla mít spací prostor o velikosti cca 200×80 cm.

S úložným prostorem

Gauč, u kterého můžete využívat úložného prostoru a také možnost rozložení. Gauče jsou vhodné do menších bytů či jako postel pro hosty.

Rozkládací
BRADOP Dětský rozkládací gaučík A85 – gauč – zelený

Rohový gauč

Velmi oblíbené jsou rohové gauče. Existují gauč s možností rozložení a zároveň úložným prostorem.

Dětský gauč

Tyhle typy gaučů jsou ojedinělé pouze svojí velikostí. Můžou být rozkládací a také s úložným prostorem. Nejsou však vhodné ke každodennímu spánku.

Vlastnosti

Také dětský pokoj by měl být rozdělen na jednotlivé části, kde bude spací, pracovní a herní část. Právě gauč plní požadavky pro herní část a zároveň slouží také k relaxaci po náročném dni.

Pro holčičku
Dětský gauč rozkládací do pokojíčku, s bobkem a polštářkem, sovičky růžová

Funkce rozkládání

Pro mnoho uživatelů je možnost rozložení nezbytnou funkcí gauče. Rozkládací gauče jsou praktické. Můžete je dětem rozložit při hře či k přespávání kamarádů. Díky funkci rozložení si dítě při hře může vytvořit pohodlný prostor nebo si může vytvořit příjemný relax při četbě knihy.

Pevná konstrukce

Děti rádi skáčou a dovádí. Proto je na místě zvolit gauč odolný, kvalitní a s pevnou konstrukcí. Jestliže gauč do dětského pokoje vnímáte jako dlouhodobou investici, pak je právě konstrukce klíčovým bodem, pro jeho výběr.

Kvalitní potahový materiál

Na trhu je spoustu kvalitních a zároveň cenově přijatelných látek, které jsou ošetřeny speciálními technologiemi proti vzniku skvrn. Nepropustí tekutinu a snáze se čistí. Jsou tedy nejideálnější pro rodiny s dětmi či přímo jako součást dětských pokojů.

Snímatelný potah
Dětský gauč pro malé fotbalisty, snímatelný pratelný potah, s bobkem a polštářkem, červený

Úložný prostor

Úložný prostor poslouží také rodičům, například pro úschovu sezónního oblečení nebo starých hraček.

Velikost

Velikost se odvíjí především od toho, pro jak staré dítě gauč pořizujete. Jedná-li se o školáka či o školkové dítě.

Nejmenší děti

Pro nejmenší děti je skvělým doplňkem a praktickým pomocníkem malý dětský gauč. Konstrukce je celopěnová, nemá žádné dřevěné části a váží cca 1,8 kg a dítě ji zvládne samo rozložit, složit nebo kamkoliv přenést. Je vybaven snímatelným potahem, který můžete snadno vyprat.

Starší děti

Pro starší děti seženete gauč v šířkách od 80–85 cm. Konstrukce je většinou z lamina, lehací plochu tvoří buď pružiny, lamelový rošt nebo polštáře z PUR pěny. Starší děti si také vybírají z mnoha barevných variant nebojte se tedy zapojit dítě do výběru.

Víte, že…?

Některé typy gaučů nabízejí různé podsedáky či polštářky a můžete tak vytvořit speciální odpočinkový koutek, pro vaše dítka.

Bezpečnost a pohodlí

Dětský pokoj má být místem pro společné dovádění, hraní a také odpočinek. Na trhu je výběr z mnoha barevných vzorů či designových prvků. Vždy je důležité přizpůsobit gauč věku a velikosti vašeho dítěte. V první řadě myslete především na bezpečnost dětí a přesvědčte se zejména o stabilitě koupeného nábytku. Neměl by mít ostré hrany a dobré je také zkontrolovat zdravotní nezávadnost použitých barev.

Čalounění

Čalounění Vlastnosti
Kůže Velmi odolný materiál, dlouhá životnost
  Může působit chladivým dojmem
Eko kůže Vzhledem ji lze přirovnat k pravé kůži
  Je levnější a má kratší životnost
Koženka Vrstva PU nebo PVC nanesena na podklad
  Běžné různé praskliny
Mikroplyš Oblíbený materiál
  Odolnost vůči poškození, odolnost vůči nečistotám
Bavlna Přírodní materiál
  Krátká životnost a nestálost barev
Vlna Odolnost vůči zašpinění, vyšší odolnost
  Dražší
Mikrovlákno Snadno se čistí
  Jemný a příjemný materiál

Cena

Cena se liší především velikostí, materiálem a funkcemi. Levné sedačky lze pořídit do 5 500 Kč. Nebo si můžete vystačit s méně náročným gaučem do 10 000 Kč, který většinou neslouží ke každodennímu spánku. Jestliže byste sháněli gauč z kvalitnějších materiálů, může se cena vyšplhat až na 20 000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat dětský gauč?

Důležitým faktorem je, pro jak staré dítko gauč pořizujete a dle toho se odvíjí převážná většina věcí. Jako je například rozkládání gauče, úložný prostor a další.

Kde koupit?

Gauč mžete koupit prakticky kdekoliv. Jak přes internet, tak ve spoustě kamenných prodejnách. Nebo si také můžete rezervovat typ gauče na internetu a jet si ho prohlédnout do kamenné prodejny. Možností je spousta.

Různé typy produktů porovnejte zde.