Dětský šicí stroj

Kreativní zábava pro všechny děti, které chtějí obléknout své malé kamarády.

ca. 600 CZK
ca. 1 700 CZK
ca. 8 600 CZK
ca. 5 600 CZK
ca. 1 300 CZK

Jak vybrat dětský šicí stroj

  • Ušít šaty nebo jiné oblečení pro sebe nebo pro oblíbenou panenku nebo plyšovou hračku je sen téměř každé holčičky.
  • Funkční dětský šicí stroj děti zabaví na dlouhý čas a naučí je i něco, k čemu se mohou postupem času vrátit.
  • Před koupí stroje si nejdříve promyslete, co od tohoto výrobku očekáváte a kolik chcete investovat.
  • Dětské šicí stroje jsou opatřeny různými chránítky, které brání vsunutí prstů pod jehlu.

Kritéria výběru

Před koupí stroje si nejdříve promyslete, co od tohoto výrobku očekáváte a kolik chcete investovat. U dětských šicích strojů by měl být kladen důraz především na bezpečnost. K dalšímu, na co byste měli dbát při výběru, patří:

  • krytí jehly – je třeba dbát na to, aby se dítěti nepřipletly pod jehlu prsty
  • rychlost šití – některé výrobky jsou schopné šít různou rychlostí
  • bezpečné napětí
  • velikost a design
Pro nejmenší
RKToys Dětský šicí stroj pro dívky

Krytí jehly

Dětské šicí stroje jsou opatřeny různými chránítky, které brání vsunutí prstů pod jehlu. Setkat se tak můžete s plexisklovou ohrádkou nebo kovovým dílem, který je kompatibilní se všemi běžnými domácími stroji a můžete ho zakoupit i samostatně.

Bezpečné napětí

Některé stroje jsou vybaveny transformátorem napětí, takže se nemusíte bát, že do nich při zapnutí půjde 230 V, ve většině případů je napětí 6 nebo 12 V.

Typy

Dětské šicí stroje mají běžné plastové nebo kovové konstrukce, kovové chapače, standardní cívky, ale mají trochu menší velikost. Kovové chapače u dětských šicích strojů jsou lepší proto, že lépe odolávají poškození jehlou. I když bude dítě z počátku zbytečně tahat za materiál, vždy maximálně ztupí jehlu, nebo ji zlomí, ale nikdy nepoškodí chapač, tak jak se to často stává u plastových chapačů, kde po úderu jehlou vznikne tzv. otřep a nit se začne cuchat.

První profesionální stroj
Lucznik mini šicí stroj

U některých dětských šicích strojů najdete kovový chránič prstů, který zaručí dětem bezpečnost. Díky plnohodnotnému ovládání pedálem lze u některých modelů šít velmi pomalu, nebo rychle dle potřeby.

Dětský šicí stroj není jen obyčejná napodobenina toho skutečného. Je to zcela funkční věc, která je přizpůsobená věku dítěte a zcela bezpečná.

Věk Použití
Od 3 let Pro nemenší děti jsou určeny malé a lehké plastové šicí stroje, které se od sebe liší způsobem provedení. K dostání jsou výrobky, které šijí pomocí skutečné jehly. V tomto případě je jehla chráněná plastem, aby nedošlo ke zranění. Další možnost je pak stroj, který nepotřebuje nitě a látky jsou k sobě spojovány speciální a bezpečnou technikou. Šicí stroje jsou malých rozměrů. Výrobním materiálem je plast a jsou velmi lehké, takže se s nimi dobře manipuluje. Tyto stroje jsou dodávány v sadě s dalším příslušenstvím a jsou napájeny pomocí klasických baterií. Vybírat můžete mezi značkami SPIN MASTER, RK Toys, KIK, Happy little masters.
Od 6 let V této kategorii najdete další stroje, které jsou již o něco propracovanější, lze najít výrobky doplněné o nožní pedál. Ani v této kategorii se nemusíte bát o bezpečí dítěte, i zde je jehla ukrytá pod plastovým chráničem. Dražší přístroje jsou vybaveny mnoha programy, a plast je částečně nebo zcela nahrazen kovem. Na rozdíl od klasických strojů šijí ty dětské pomalu a nelze regulovat rychlost šití šlapátkem. Zde jsou k dostání výrobky od značek Fashion Time, Klein Fashion Passion, Lucznik Mini, Janome SEW MINI.
Od 12 let Pro teenagery lze zakoupit šicí stroj, který je už velmi kvalitní a dokáže téměř to, co ten klasický. Ve většině případů se jedná o propracované výrobky větších modelů s kovovou konstrukcí. Lze ho využít i dospělým pro občasné domácí šití. Stroje nabízí řadu užitečných funkcí a využít ho můžete díky menším rozměrům také na chatě nebo chalupě. Mezi značkami pak dominuje Lucznik Mini a Singer.

Ceny

Cena tohoto výrobku se odvíjí především od věku dítěte, kterému je určen. Šicí stroje určené pro nejmenší děti lze pořídit od cca 300 – 600 Kč. V této kategorii si dobře zkontrolujte funkce stroje, lze ho snadno splést s obyčejnou hračkou.

4 základní stehy
Singer M1005

Stroje určené starším dětem vás pak vyjdou cca za 600 – 900 Kč. Jsou propracovanější, nabízí jednotlivé funkce a tělo stroje je již v mnoha případech kovové. Výrobky určené nejstarším dětem pořídíte za 1500 – 3000 Kč, pokud chcete investovat víc, lze koupit stroje za 5 000 Kč, nebo investovat do klasického stroje.

Otázky a odpovědi

Lze rychlost šití regulovovat?

Stroje pro nejmenší děti mají jednu rychlost šití, propracovanější výrobky pak mohou disponovat více rychlostmi – nejčastěji dvěma – nebo jsou vybaveny pedálem, kterým lze také rychlost šití regulovat.

Co čekat od šicích strojů pro nejmenší?

Ve věkové kategorii od 3 let jsou k dostání šicí stroje, které slouží opravdu jen jako hračka. Mohou svítit nebe zahrát nějakou melodii, některé jsou také vybaveny opravdovou jehlou a nitěmi, takže jsou od těch funkčních k nerozeznání. Proto je třeba skutečně dobře vybírat, abyste si domů přinesli výrobek, který od koupi očekáváte.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pro nejmenší
První profesionální stroj
4 základní stehy
Japonský elektronický
Kovová vnitřní kostra
Image
Produkt
RKToys Dětský šicí stroj pro dívky
Lucznik mini šicí stroj
Singer M1005
Brother KD 40
Lucznik Mini
Cena ca. 600 CZK ca. 1 700 CZK ca. 8 600 CZK ca. 5 600 CZK ca. 1 300 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.