15 nejlepších dětských volantů 2023

Přinese zábavu i poučení.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
MaDe zvukový volant červená česky mluvící
88 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat dětský volant

 • Dětský volant můžete pořídit jako interaktivní hračku nebo jako příslušenství k PC nebo hracím konzolím.
 • Malé děti zaujme díky různým zvukům, světlům nebo dalším funkcím.
 • Herní volanty jsou určeny starším dětem nebo dospělým. Lze je připojit k počítači a s jejich pomocí dát jednotlivým hrám nový rozměr.

Dětský volant - náš výběr

Dětské volanty do auta

Dětské volanty s obrazovkou

Zobrazit kompletní nabídku dětských volantů

Jak vybrat dětský volant

Dětský volant

Dětský volant je hračka, která může vaše dítě dovést od plenek až k dospělosti. Tuto hračku lze zakoupit již půlročnímu miminku, ale také pubertálnímu výrostkovi.

od 6 měsíců do 3 let

 • Pro nejmenší děti jsou na trhu chrastítka v podobě volantu. V tomto případě má miminko k dispozici troubící klakson, displej zobrazující obrázky nebo startovací tlačítko s klíčem.
Dětský volant
MaDe zvukový volant červená česky mluvící
 • Starším dětem, které již chodí, lze pořídit volant na stojánku, vybavený mnoha funkcemi. Nechybí startování, blinkry, klakson, řazení. Interaktivní panel s volantem je vybaven mnoha tlačítky se spoustou zvuků a světýlek.

Víte, že…?

Nudí se vaše dítě v autě, pořiďte mu elektrický volant, který se upevňuje k zadnímu sklu automobilu. Díky této hračce může dítě opakovat pohyby při řízení po vás, při hře procvičí svoje reflexy a manuální schopnosti. Volant se zapíná klávesou on / off, má 3 rychlosti a také brzdu. Po stisknutí tlačítek vydává specifické zvuky.

Herní volant

Volanty k PC patří mezi nejoblíbenější herní příslušenství. Dokáže zprostředkovat mnohem věrnější zážitek u závodních her a také simulátorů, jejichž součástí je řízení vozidla. Radost ze hry je oproti řízení pomocí klávesnice pochopitelně neporovnatelná. Nevýhodou je, že herní volanty nejsou zrovna laciná záležitost.

Dětské volanty do auta
iMex multifunkční volant do auta

Vybrat správný typ volantu není úplně jednoduché a je zapotřebí přihlédnout k některým parametrům. Hlavní roli hraje jeho velikost, použitý materiál a úhel otáčení. Mezi důležité parametry patří i přítomnost zpětné vazby, tzv. Force Feedback a provedení pedálů, některé typy umožňují dokoupit i samostatnou řádící páku.

Materiál a úhel otáčení

Základním materiálem těchto volantů je vždy plast, citlivější součástky jako je řadicí páka a pedály by ale měly být vyrobeny z kovu, čímž se dosáhne delší životnosti.

Zásadní vliv na životnost má i povrchový materiál.

Dětské volanty s obrazovkou
Alltoys Můj první volant
 • Nejlacinější výrobky mají pouze plastovou konstrukci
 • Dražší volanty jsou s pogumováním.
 • Nejdražší jsou opatřeny koženým potahem.

Úhel otáčení byl dříve jeden z nejdůležitějších parametrů. Dnes už většina volantů disponuje dostatečně vysokým úhlem rotace. Levnější a starší modely mohou však stále zaostávat, takže tento údaj svůj význam pořád neztratil.

 • Úplně nejlevnější volanty disponují úhlem rotace 180°, někdy dokonce i pouze 100 stupňů, a jsou vhodné spíše pro občasné použití.
 • Za standard se považuje rotace v úhlu až 900°, což odpovídá dvěma a půl otáčkám.
 • Nejlepší herní volanty pak nabízejí rozsah až 1080°.
Dětský volant
Dětský volant Modrá

Force Feedback

Neboli vibrační zpětná vazba patří mezi základní a nejdůležitější funkce herního volantu. Dnes už ji najdete skoro u všech modelů kromě nejlevnějších nebo starších typů. Propracované a kvalitní varianty s dvoumotorovým systémem nenabízejí jenom nějaké neurčité vrnění, ale zprostředkovávají množství různých vjemů odlišnými a autentickými způsoby např. otření o svodidla, hrubou plochu, náraz apod.

Pedály a řadicí páka

U pedálů je velmi důležité sledovat především kvalitu zpracování. Ideální je celokovové provedení, které je výrazně odolnější, ale taky dražší. Přijatelným kompromisem mohou být pedály z odolného plastu s kovovou vzpěrou. Pedály z levného plastu očekávatelně příliš dlouho nevydrží, zvlášť při častém používání.

Materiál pedálů Výhody Nevýhody
Jemný plast se spínacím páskem Nízká cena Malá odolnost, horší pocit z jízdy
Odolný plast s kovou vzpěrou Vyšší odolnost, lepší pocit z jízdy, možnost nastavení pedálu podle délky nohy Vyšší cena, slabší výdrž při dlouhodobém používání
Celokovové provedení s pogumováním Vysoká odolnost, pokročilé senzory pro plně realistický pocit z jízdy Vysoká cena

Systém řazení může být nastaven jako automatický, takže se o něj ve hře ani na volantu vůbec nestaráte. To je výhodné pro nenáročné nebo začínající hráče, kteří se chtějí plně věnovat vlastnímu řízení. Většina pokročilejších hráčů ale vyžaduje řadicí mechanismus.

Dětské volanty do auta
Taf Toys Volant do auta Koala

Jednou z možností řazení je samostatná páka, která bude od volantu oddělená a bude kopírovat podobu skutečné řadicí páky. Častější jsou nicméně řadicí páčky pod volantem.

Připojení

Herní volant lže propojení s PC nebo herní konzolí dvěma základní možnostmi. Obvyklejší je kabelové připojení, které většinou využívá rozhraní USB. Připojení je rychlé a snadné. Další možností je bezdrátové připojení.

Cena

Interaktivní hračky lze zakoupit od 100 – do cca 700 Kč. Herní volanty spadají do jiné cenové kategorie, nejlevnější modely lze koupit za cenu do 1 000 Kč. Zlatou střední cestu nabízí modely do 5 000 Kč a nejkvalitnější výrobky, které vám poskytnou neomezené možnosti lze zakoupit od 5 000 a více.

Dětské volanty s obrazovkou
OEM Interaktivní volant se zvukem

Otázky a odpovědi

Kdy se vyplatí pořídit herní volant?

Před výběrem herního volantu si možná položíte otázku, zda to má vůbec smysl. Nejsou to vyhozené peníze? Není volant jen další věc, která vám bude doma ležet na stole nebo na poličce? Záleží na tom, jaký typy her nejčastěji hrajete. Na klasické arkády si s klávesnicí vystačíte. Jestli máte raději závodní simulátory, věřte s volantem a dalším příslušenstvím si hru vychutnáte mnohem víc.

Z čeho je herní volant vyroben?

Povrchová úprava a ergonomie u volantů je různá. Na cenu má přesto použitý materiál zásadní vliv. Levnější modely si vystačí s plastovou konstrukcí, u dražších výrobků počítejte s pogumováním. Pogumovaná úprava volantu napomáhá k snadnějšímu držení a většímu zážitku. Špičkové herní volanty bývají potaženy kůží, která je na dotyk velmi příjemná. Nejvíce ji oceníte při dlouhých závodech – výborně pohlcuje pot, volant neprokluzuje a zvyšuje se celková ovladatelnost.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku dětských volantů