Nejlepší dřevěné šperkovnice 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Miranda šperkovnice wooden white
100 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat šperkovnici

  • Šperkovnice je praktický organizér, do kterého lze umístit nejen šperky různého typu, ale i jiné drobnosti či doplňky. Toto pak přímo souvisí s tím, pro koho je šperkovnice primárně určená.
  • Tento typ výrobku může mít nejrůznější zpracování. Jednotlivé typy je vhodné volit i podle toho, jaké šperky či doplňky a jaké množství bude muset pojmout.
  • Šperkovnice se samozřejmě vyrábí z nejrůznějších materiálů, ale i v současné době patří dřevo mezi nejoblíbenější.

Dřevěná šperkovnice - náš výběr

Miranda šperkovnice wooden white
přečíst recenzi
Výrobce: Amparo Miranda
Materiál: dřevo
Typ šperkovnice: šperkovnice
Rozměr: 300 x 260 x 200 mm
Barva: bílé
Využití: na šperky
Zobrazit více
Se zrcadlem: ano
Miranda šperkovnice wooden white je ze dřeva, šestipatrová a bílé barvy. Přední strana obsahuje 5 šuplíčků s úchyty stříbrné barvy. Velikost přihrádek uvnitř šuplíčků se různí. Víko šperkovnice je vybaveno zrcátkem. Šperků na obrázcích není.
Zobrazit méně
Troli exkluzivní šperkovnice se zrcátkem JBC121B černá
přečíst recenzi
Výrobce: Troli
Materiál: dřevo
Určení: pro ženy
Typ šperkovnice: šperkovnice
Barva: černé
Zobrazit více
Šperkovnice JBC121B od výrobce Songmics je vyrobena z dřevěného MDF materiálu a umělé kůže. Rozměry produktu jsou 26 x 17 x 18 cm a hmotnost 1,8 kg. Dále obsahuje zrcátko a malou cestovní šperkovničku o rozměrech 13,8 x 8,5 x 3,7 cm, vše doplňují 2 klíče pro uzamčení.
Zobrazit méně

Dřevěné šperkovnice stojany

Amparo Miranda stojan na šperky Dřevěná ruka
Výrobce: Amparo Miranda
Materiál: dřevo
Typ šperkovnice: stojany
Barva: hnědé
Využití: na šperky
Clayre & Eef stojan s kovovými háčky na šperky
Výrobce: Clayre & Eef
Typ šperkovnice: stojany
Využití: na šperky
JKBox dřevěný stojan na soupravu šperků AR 15 A1
Výrobce: JKbox
Typ šperkovnice: stojany
Zobrazit více
Der JKBox AR 15 A1 je dřevěný stojan na šperky. Je navržen v kombinaci dřeva a bílé koženky, což ho předurčuje pro umístění soupravy šperků. Jeho rozměry jsou 130x100x135 mm. Je důležité poznamenat, že zobrazené šperky nejsou součástí dodávky.
Zobrazit méně
Yamazaki stojan na šperky Tosca 2311 bílý
Výrobce: Yamazaki
Materiál: kov
Typ šperkovnice: stojany
Rozměr: 105 x 200 x 285 mm
Barva: bílé
Využití: na šperky
Zobrazit více
Stojan na šperky Tosca 2311 od Yamazaki má rozměry 10,5 x 20 x 28,5 cm. Je vyroben z lakovaného kovu a bukového dřeva a je dodáván v dárkové krabici. Jeho design je minimalizovaný a vyroben s důrazem na kvalitu materiálů a preciznost zpracování.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Dřevěná šperkovnice

Jak vybrat šperkovnici

Komu bude šperkovnice patřit

Když se řekne pojem šperkovnice, každého jistě napadne, že se jedná o čistě dámskou záležitost. Není tomu ale tak. Nabídka na trhu je v tomto ohledu opravdu pestrá a narazit lze i na pánské a samozřejmě dětské modely.

Šperky ve šperkovnici

Šperkovnice ze dřeva mohou sloužit ženám, mužům i dětem, iStock / khamlaksana

Dámská šperkovnice

Dámské šperkovnice mohou mít rozličnou podobu od jednoduchých truhliček až po propracované skříňky se spoustou přihrádek a šuplíků, doplněné např. o zrcadlo apod. Mohou mít různou velikost a pojmout tedy různé množství šperků.

Pánská šperkovnice

Od dámských modelů se odlišuje svým zpracováním a tedy i designem, ale především tím, co se do nich primárně ukládá. Mezi pánské doplňky patří zejména hodinky, manžetové knoflíčky, různé spony na kravaty apod. Tomu pak musí být přizpůsobeno také vnitřní uspořádání šperkovnice.

Dětská šperkovnice

Dřevěná šperkovnice
Miranda šperkovnice wooden white

Je záležitostí zejména malých slečen, které si do ní ukládají nejen šperky, vlasové doplňky nebo dětskou kosmetiku, ale i další poklady. Od modelů pro dospělé se může lišit např. výrobním materiálem, ale především celkovým zpracováním. Pro malé děti je vzhled velmi atraktivní záležitostí a tomu odpovídá i provedení těchto výrobků. Šperkovnice mohou být doplněny o různé motivy od pohádkových postav, přes ornamenty atd., oblíbené je také třpytivé provedení nebo šperkovnice v kombinaci s hrací skříňkou, případně tančící postavičkou.

Typy šperkovnice podle jejího tvaru

Šperkovnice mohou mít nejrůznější tvar, design. Dřevěné varianty jsou nejčastěji zpracované do tvaru truhličky, stojánku nebo skříňky.

Truhlice se šperky

Oblíbené jsou dřevěné truhličky na šperky, iStock / instagram: krmk146

Truhlička

Typ truhličky je asi nejtypičtější provedení šperkovnic vůbec. Mohou sestávat z nejrůznějších úložných prostor, které lze vysouvat nebo rozkládat. Vzhledem k vysoké variabilitě truhličky je možné uložit i několik různých druhů šperků a doplňků. Najdou se přihrádky jak pro prstýnky, tak náramky či náhrdelníky. Tvarově může být jak obdélníková, tak např. oválná. Část prostoru může být vyplněn polštářky, součástí je velmi často i malé zrcadlo.

Stojánek

Dřevěné šperkovnice stojany
Amparo Miranda stojan na šperky Dřevěná ruka

Stojánky představují velmi specifický typ šperkovnice, který má mimo primární účel také designovou funkci. Díky tomu se lze setkat s velmi tvarově nápaditými modely. Jejich součástí mohou být malé přihrádky umístěné v podstavci. V případě stojánků jsou šperky hned po ruce, což je praktické s ohledem na jejich používání. Nicméně pokud bude na stojánku trvale umístěná bižuterie, může rychleji oxidovat, případně korodovat.

Skříňka

Skříňka je vlastně šperkovnice určená k umístění na zeď, která má opravdu velkorysé rozměry, takže pojme i větší množství nejrůznější bižuterie a dalších doplňků nebo kosmetiky. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním provedení. Tento typ šperkovnice bývá často doplněna o praktické zrcadlo nebo LED osvětlení.

Typ šperkovniceVýhodyNevýhody
TruhličkaŠiroká nabídka na trhu, pestrá škála zpracováníZrcátko, které je součástí, má pouze malé rozměry
 Členitý vnitřní prostor umožňuje uložení různých typů šperků a doplňků 
StojánekDesignová záležitostPojme spíše menší množství šperků
 Šperky jsou stále po ruceBižuterie může rychleji oxidovat, korodovat
SkříňkaPojme větší množství šperků, doplňků i kosmetiky s ohledem na provedeníVyšší pořizovací cena
 Součástí může být i velké zrcadloVyžaduje stálé umístění v prostoru
 Praktické je LED osvětlení 

Víte, že…?

Výběr konkrétního typu šperkovnice se odvíjí od množství a typu šperků, které je třeba uskladnit. Šuplíčky a kazety se hodí pro více různých šperků, stojánkové provedení se uplatní zejména v případě náhrdelníků. Prstýnky lze zavěsit na stojánek nebo vložit do kazetky, která obsahuje polštářkové přihrádky.

Truhlička se šperky

Dřevěné šperkovnice jsou k dostání v mnoha velikostech, tvarech a barvách, iStock / itakefotos4u

Dřevo jako hlavní materiál

Dřevěná šperkovnice
Troli exkluzivní šperkovnice se zrcátkem JBC121B černá

Šperkovnice se samozřejmě mohou vyrábět z nejrůznějších materiálů. Velmi časté jsou různé textilie, kůže a koženky, kovové nebo skleněné provedení, velká nabídka je i v plastových výrobcích. Mezi nejoblíbenější ale patří jednoznačně šperkovnice dřevěné. Ty s sebou nesou celou řadu výhod, ze kterých lze jmenovat např.:

  • Nadčasový design, díky kterému mohou sloužit i více generacím
  • Hodí se do každého interiéru a mohou být velmi efektivním a dekorativním doplňkem
  • Dřevo je oblíbené i pro svou typickou vůni nebo hladkou strukturu, která je příjemná na dotek
  • Šperkovnice jsou zpravidla prostorné, variabilní, mohou být doplněny zrcadlem atd.
  • Tyto výrobky mají zpravidla dlouhou životnost

Otázky a odpovědi

Jak vybrat dřevěnou šperkovnici?

Dřevo je oblíbeným, ale ne jediným materiálem, ze kterých se šperkovnice vyrábí. Volit lze z různých typů, jejichž volbu je vhodné přizpůsobit typu a množství šperků. Výběr provedení také souvisí s tím, pro koho bude šperkovnice určená.

V čem se liší pánské šperkovnice od dámských modelů?

Kromě celkového designu je hlavní rozdíl ve vnitřním uspořádání. Mezi doplňky, které lze do šperkovnic umístit patří např. hodinky, spony na kravaty, ale i apod. Těm je nutné vnitřní uspořádání přizpůsobit.
Zobrazit kompletní nabídku Dřevěná šperkovnice