Nejlepší efilační nůžky 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Original Best Buy Eco 6 kadeřnické nůžky hladký šroub 7070360
95 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat efilační nůžky

Při výběru efilačních nůžek je důležité zvážit několik klíčových aspektů:

  • Materiál: Vyberte nůžky vyrobené z kvalitní oceli, jelikož zajišťují ostrost a dlouhodobou životnost.
  • Počet zubů: Množství zubů určuje, kolik vlasů bude odstraněno. Větší množství zubů znamená jemnější a méně nápadnou redukci hmotnosti vlasů.
  • Velikost nůžek: Velikost by měla odpovídat vaší ruce, aby se s nůžkami pohodlně manipulovalo.
  • Ergonomický design: Hledat nůžky s ergonomickým designem může pomoci předcházet únavě prstů a zápěstí, což je výhodné při delším používání.
  • Ostří: Některé efilační nůžky mají mikrozoubky na jednom z břitů, které pomáhají uchopit vlas a zabránit jeho sklouznutí při stříhání.
  • Údržba: Zvažte, jak snadno můžete nůžky čistit a ostřit, což prodlouží jejich životnost.

Efilační nůžky - náš výběr

Original Best Buy Eco 6 kadeřnické nůžky hladký šroub 7070360
přečíst recenzi
Výrobce: Original Best Buy
Zobrazit více
Kadeřnické nůžky Original Best Buy Eco 6" mají délku 152,4 mm a jsou opatřeny mikroozubením. Konstrukce zahrnuje pevný plast pro úchop a neměnnou opěrku prstu, vhodnou pro praváky. Součástí je kryt na ostří. Produkt je zaměřen na začátečníky v oblasti kadeřnictví.
Zobrazit méně
Iso Trade Kadeřnická sada na úpravu vlasů
Výrobce: ISO
Zobrazit více
Souprava na úpravu vlasů Iso Trade obsahuje stříbrné kadeřnické nůžky o velikosti 6" s 27 zuby pro zředění vlasů, hřeben a kartáč s černými těly, černou kadeřnickou pláštěnku z nylonu (140 x 90 cm), a černé pouzdro z ekokůže. Hmotnost sady je 285 g.
Zobrazit méně
Verk 01122 Profesionální kadeřnické nůžky
přečíst recenzi
Výrobce: Verk
Zobrazit více
Kadeřnické nůžky Verk 01122 mají ergonomickou rukojeť s matným povrchem a jsou vybaveny opěrkou pro prsty. Apikální délka čepele je 56 mm, celková délka nůžek dosahuje 15 cm. Součástí designu je šroub Vario-plus pro nastavení vůle a plastová zarážka pro snížení hluku. Nůžky jsou určeny pro různé střihací techniky.
Zobrazit méně
Victorinox Kadeřnické nůžky na vlasy 17 cm
Výrobce: Victorinox
Zobrazit více
Victorinox nůžky na vlasy o celkové délce 17 cm jsou vyrobeny z nerezové oceli s úpravou Satin. Ostří má na jedné straně mikrozoubky, které minimalizují prokluzování vlasů při stříhání. Vhodné pro osoby začínající s holičskou nebo kadeřnickou praxí.
Zobrazit méně
Jaguar-PreStyle Ergo profesionální kadeřnické nůžky na vlasy 5,5 82255
přečíst recenzi
Výrobce: Jaguar
Zobrazit více
Jaguar-PreStyle Ergo jsou profesionální kadeřnické nůžky délky 14 cm s klasickou plochou čepelí a symetrickou rukojetí, navrženou pro ergonomické a přesné stříhání.
Zobrazit méně

Efilační nůžky pro leváky

Olivia Garden SilkCut Pro 5
Výrobce: Olivia Garden
Pro leváky: ano
Zobrazit více
Kadeřnické nůžky Olivia Garden SilkCut Pro 5" pro leváky mají ergonomický design s délkou čepele 5" (12,7 cm) a celkovou délkou 15 cm. Jsou vyrobeny z japonské tvrzené oceli, obsahují středově regulovatelný šroub a mají zaoblenou špičku. Vlastností je pevná malíková opěra a kulatá špička.
Zobrazit méně
Olivia Garden nůžky Profi kadeřnické nůžky na vlasy pro leváky 5,75´ Left
Výrobce: Olivia Garden
Pro leváky: ano
Zobrazit více
Kadeřnické nůžky Olivia Garden SilkCut 5.75 Left pro leváky nabízejí ergonomickou rukojeť pro lepší kontrolu při stříhání. Mají velikost 5,75 palců s diamantem broušenými čepelemi a regulovatelným středovým šroubem pro nastavení chodu ostří. Vybaveny opěrkou pro pohodlí a dorazem pro klouzavé střihy.
Zobrazit méně
Jaguar Lefties PreStyle Relax Left Profi kadeřnické nůžky pro leváky 5,75´ 823575
přečíst recenzi
Výrobce: Jaguar
Pro leváky: ano
Zobrazit více
Kadeřnické nůžky Jaguar Lefties PreStyle Relax Left jsou určeny pro leváky a mají velikost 5,75 palce. Vyrobeny jsou z nerezavějící oceli, mají matný povrch a offsetový design. Ergonomický tvar umožňuje pohodlné držení a nůžky jsou vyvážené. Jedno břitové ostří je opatřeno mikroozubením, opěrka pro malíček je odnímatelná.
Zobrazit méně
Fox nůžky Student Pro 5,5
Výrobce: FOX
Zobrazit více
Kadeřnické nůžky Fox Student Pro 5,5" jsou vyrobeny z japonské oceli s tvrdostí HRC 59-61 a mají ergonomickou rukojeť. Vybaveny konkávním broušením a konvexním ostřím pro přesný střih a napěťovým šroubem s možností nastavení. Délka nůžek je 5,5 palců.
Zobrazit méně
Sibel Kadeřnické nůžky pro leváky Cisoria RGOE550L 5,5 zalté 7078555
Výrobce: Sibel
Pro leváky: ano
Zobrazit více
Profesionální kadeřnické nůžky Sibel Cisoria RGOE550L jsou určeny pro leváky, mají délku čepele 5,5 palce a celkovou délku 14,5 cm bez malíkové opěry. Vyrobeny z oceli 440 C, obsahují středově regulovatelný plochý šroub a snímatelné pryžové kroužky. Dodávány s údržbovým příslušenstvím v černé krabičce.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Efilační nůžky

Jak vybrat efilační nůžky

K čemu slouží efilační nůžky a jak se liší od klasických střihacích nůžek

Efilační nůžky jsou speciálně navrženy pro ztenčení husté hřívy vlasů a pro vytvoření přirozeného efektu vrstev nebo konců vlasů bez viditelného střihu. Mají jeden břit s řadou zubů, což umožňuje přesnou redukci hmotnosti vlasů bez změn délky. Na rozdíl od klasických střihacích nůžek, které mají oba břity hladké a jsou určeny pro přímé stříhání, efilační nůžky odstraňují pouze určité procento vlasů, čímž se zabrání nežádoucímu vyholení a poskytují jemnou texturu.

Jak správně používat efilační nůžky na ztenčení vlasů

Správné použití efilačních nůžek vyžaduje přesnou techniku. Nejprve je třeba rozeznat, která část vlasů potřebuje ztenčení. Nůžky by se měly vkládat do vlasů asi 2–3 cm od kořínků a nikdy nedoporučujeme je používat na samotné konečky, aby nedošlo k poškození vlasu. Nůžky by měly klouzat svisle po prameni vlasů a měly by se mírně otvírat a zavírat pohybem ruky. Nůžky se nikdy netlačí proti pokožce hlavy a je důležité, aby byly použity jen několikrát na každý pramen, aby se předešlo přílišnému ztenčení.

Jak se efilační nůžky liší podle počtu zubů a co to znamená prostřih

Počet zubů na efilačních nůžkách se může výrazně lišit a má přímý vliv na výsledný střih.

  • Nůžky s vyšším počtem zubů odstraní méně vlasů a jsou vhodné pro jemnější texturaci nebo pro klientskou základnu s jemnějšími vlasy.
  • Nůžky s nižším počtem zubů odstraní větší množství vlasů a jsou vhodné pro hustější hřívu nebo pro tvorbu ostřejších texturních efektů.
Efilační nůžky
Original Best Buy Eco 6 kadeřnické nůžky hladký šroub 7070360

Je důležité si uvědomit, že s menším množstvím zubů je třeba být opatrnější, aby nedošlo k nadměrnému ztenčení vlasů.

Jaké jsou doporučení pro údržbu efilačních nůžek

Aby efilační nůžky zůstaly dlouhodobě ostřé a funkční, je třeba je pravidelně čistit a údržbovat. Po každém použití je doporučeno otřít nůžky suchým a čistým hadříkem, aby se odstranily zbytky vlasů a další nečistoty. Občas by se mělo také aplikovat speciální olej pro udržení hladkosti mechaniky nůžek. Ostření by mělo být prováděno profesionálem, protože neprofesionální ostření může vést k poškození efilačního břitu.

Jaký je dopad pravidelného používání efilačních nůžek na strukturu a zdraví vlasů

Pravidelné používání efilačních nůžek přináší různé efekty dle frekvence a techniky použití. Pokud jsou nůžky používány správně, pomáhají udržovat zdravý vzhled vlasů tím, že odstraňují přebytečnou hmotnost a umožňují vlasy lepší padnutí. Nicméně, nadměrné používání efilačních nůžek může způsobit oslabení vlasů a zvýšení jejich křehkosti. Proto je důležité používat efilační nůžky s mírou a zaměřit se na specifické oblasti, kde je třeba úpravy, abychom předešli poškození vlasů a zachovali jejich přirozený objem.

Zobrazit kompletní nabídku Efilační nůžky