20 nejlepších elektrických žebříků do koupelny 2023

Ideální varianta vytápění.

Autorka: Martina Oborná | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Elektrický topný žebřík do koupelny Neriet Drako, 542 x 1072 mm, termostat RC, 500W, bílý

Jak vybrat elektrický žebřík do koupelny

  • Elektrický žebřík do koupelny je ideální variantou na vytápění, a to například v situaci, kdy nechcete zapínat ústřední topení a plýtvat energií.
  • Dokáže vyhřát váš domov na příjemnou teplotu a v létě udrží ručníky v suchu. Je vhodný pro každodenní používání. Šetří vám nejen čas a energii, ale z dlouhodobého hlediska také vaše peníze.
  • Kromě elektrické varianty máte na výběr i další možnosti žebříků z hlediska vytápění.
  • Mezi používané materiály k výrobě elektrického žebříku patří kov, plast, nerez či hliník.

Elektrický žebřík do koupelny - náš výběr

Černé elektrické žebříky do koupelny

Nerezové elektrické žebříky do koupelny

Hliníkové elektrické žebříky do koupelny

HOPA BIONIC 2 380 x 950 mm RADBIO2401035
přečíst recenzi
Výrobce: Hopa
Barva: bílé
Výkon: 246 W
Materiál: hliníkové
HOPA BIONIC 3 480 x 1164 mm RADBIO3501235
přečíst recenzi
Výrobce: Hopa
Barva: bílé
Výkon: 326 W
Materiál: hliníkové
PMH Helios 600 x 1200 mm HE2C
přečíst recenzi
Výrobce: PMH
Objem vody: 2.5 l
Barva: stříbrné
Výkon: 564 W
HOPA BIONIC 1 380 x 950 mm RADBIO1401035
přečíst recenzi
Výrobce: Hopa
Barva: bílé
Výkon: 246 W
Materiál: hliníkové
PMH HELIOS-ALU 600 x 800 mm HE1C
přečíst recenzi
Výrobce: PMH
Objem vody: 1.7 l
Barva: stříbrné
Výkon: 777 W
Zobrazit kompletní nabídku elektrických žebříků do koupelny

Jak vybrat elektrický žebřík do koupelny

Druhy

Na trhu existuje hned několik elektrických topných žebříků. Tyto zařízení se od sebe liší hlavně možnostmi vytápění. Vybírat můžete mezi vytápěním elektrickým, teplovodním a kombinovaným.

Elektrický topný žebřík

Jedno z nejčastějších řešení. V trubkách se nachází voda nebo jiná nemrznoucí kapalina. Zaručuje snadné nainstalování (zavěšení na zeď). Zapojuje se klasicky do zásuvky. Na trhu objevíme jednoduché topné zařízení, ale i zařízení s termostatem, které umožňuje nastavení teploty.

Elektrický žebřík do koupelny
Elektrický topný žebřík do koupelny Neriet Drako, 542 x 1072 mm, termostat RC, 500W, bílý

Teplovodní žebřík

Jsou připojeny ke stávajícímu topnému systému a ovládají se stejně jako klasické topení (pomocí termostatického ventilu).

Kombinovaný žebřík

V systému je zabudovaná elektrická topná tyč, pomocí které je možné čerpat obou výhod vytápění. Přes léto lze využívat elektrické energie (například k sušení ručníku) a přes zimu topit klasickým teplovodním systémem.

Elektrický přímotop

Šikovný pomocník v mrazivých dnech nebo k vyhřátí chladného pokoje. Velice oblíbený u maminek s malými dětmi. Jednoduchost ovládání za pomocí jednoho tlačítka. Berte však přímotop spíše jako doplněk, než zařízení na celodenní užívání. V takových případech může být i nebezpečný.

Černé elektrické žebříky do koupelny
Elektrický žebřík do koupelny Neriet PRIMO RONDO černý mat, 750 x 1424 mm, bez termostatu
  Výhody Nevýhody
Elektrický topný žebřík Nižší cena, manuální nastavení, snadné ovládání (např. pomocí ovladače), jednoduchost instalace slouží pouze k výhřevu malých prostorů či ručníků
Teplovodní žebřík Větší možnosti vytápění Vyšší cena, ruční nastavení, o něco složitější instalace

Výkon

Klíčovým parametrem pro výběr je výkon. Je potřeba brát v potaz to, že topný žebřík je brán jako doplněk. Nenahrazuje klasický radiátor, protože má zhruba jen třetinový výkon.
Nejčastěji se doporučuje výkon 60 až 80 wattů na metr krychlový prostoru. Tedy podle velikosti místnosti, kam chcete žebřík umístit, vyberte optimální výkon.
Nicméně, elektrické topné žebříky nejsou energeticky náročné, takže vaše peněženka příliš trpět nebude.

Materiál

V dnešní době se vyrábí je k dostání mnoho druhů a tvarů topných žebříků, které jsou vyrobeny z kovu nebo skla.
Velkou roli také hraje design, ze kterého na trhu lze hojně vybírat. Většina topných těles se skládá z trubek, které jsou navzájem svařené. Ty mají různé tvary (například kulovitý či obdélníkový). V mnoha případech jsou trubky z klasické oceli, kdy povrch je chromovaný. Je jen na vaší chuti, jakou barvou bude trubka nastříkaná. Další možností použitého materiálu může být nerez nebo hliník.

Víte, že…?

Lepší variantou je žebřík, který je vyrobený z kvalitního nerezu. Je to výhoda zejména kvůli vlhkosti ve vaší koupelně a následné možnosti reznutí žebříku.

Nerezové elektrické žebříky do koupelny
Elektrický topný žebřík do koupelny Neriet Lyra s termostatem GTX, 600 x 780 mm, nerez

Funkce a vlastnosti

Pojďme si říci, jaké vlastnosti a funkce mohou elektrické žebříky mít a vy je jistě oceníte.

  • Dvojité držáky na ručníky – dvojitý palivový nosič je samozřejmostí. Potřebujete k tomu jen T – kus. Topný článek tak může být zasunut do držáku na ručníky. Díky ponechanému prostoru pro připojení ústředního topení k držáku je výhodou dvojité vytápění. Buďto kotlem nebo elektrickým prvkem.
  • Topné prvky s funkcí časovače – tato funkce sušení umožňuje zvýšení topného výkonu v určitý čas a po celý den. Je to skvělá funkce pokud požadujete rychle vyhřát místnost nebo sušit ručníky. Prvky nabízí automatické vypnutí zařízení například po 1,2,3,4 nebo 5 hodinách.
Hliníkové elektrické žebříky do koupelny
HOPA BIONIC 2 380 x 950 mm RADBIO2401035
  • Prvky bluetooth – díky bezdrátové komunikaci s bezplatnou aplikací můžete prvek ovládat za pomoci svého chytrého telefonu. Umožňuje naprogramování požadovaných topných cyklů.

Cena

Klasický elektrický žebřík do koupelny seženete od 1 500 – 2 000 Kč. Záleží také, zda chcete, aby vaše zařízení mělo i termostat. Rapidně si připlatíte v případě, kdy chcete žebřík designově sladit s barvou vaší koupelny. Za tyto kousky můžete dát až 10 000 korun.

Otázky a odpovědi

Jakou velikost zvolit při výběru elektrického žebříku do koupelny?

Další důležitá věc je přesně to, jakou zvolit velikost tohoto výrobku. Ta se odvíjí především podle velikosti prostoru, který chcete vytápět a podle počtu osob ve vaší domácnosti. Při výběru konkrétního modelu si také dávejte pozor na vzdálenost mezi příčkami a prostor mezi zdí a radiátorem.

Jakého výrobce zvolit?

Existuje několik značek, které jsou kvalitní a osvědčené, což je důležité pro to, abyste byli s vaším žebříkem spokojeni. Mezi kvalitní značky patří například Bitherm od české firmy ELVL , která se vyznačuje unikátním designem. Můžete si sami zvolit vzhled a rozměr svého topného prvku dle svých představ. Nabízí vysokou kvalitu a nezaměnitelnou originalitu konstrukce. Další českou značkou je Thermal Trend, která je specifická svou nadstandardní kvalitou a profesionální péčí po provedeném nákupu. A do třetice je tu opět česká značka Korado, která nabízí širokou škálu rozměrů a barevných kombinací. Tento výrobce se může pyšnit svými velice moderními topnými prvky.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku elektrických žebříků do koupelny