Elektroboard

Cestování bude ještě zábavnější.

ca. 14 100 CZK
ca. 3 800 CZK
ca. 28 000 CZK
 

Jak vybrat elektroboard

Jedno prkno, čtyři kola a integrovaná baterie. To je elektroboard. Kdo by si ještě před deseti lety myslel, že se z toho někdy stane alternativní dopravní prostředek. Když v roce 1985 spatřil světlo světa sci-fi film Návrat do budoucnosti, všichni nad tím kroutili jen hlavou. Ale doba je již mnohem dál. Proto v dnešním příspěvku přinášíme návod, jak vybrat toto moderní zařízení.

Elektroboard je balanční vozítko, které funguje na principu gyroskopického systému. Na první pohled připomíná obyčejný skateboard, ale je vylepšený díky zabudovanému softwaru, jenž vyrovnává plochu jedoucího uživatele. Vahou člověka se ovlivňuje i rychlost přístroje díky čidlům integrovaných v kolech.

Použití elektroboardu

S elektrickými skateboardy se nejprve roztrhl pytel zejména u turistů ve velkých městech. Díky němu totiž projedete památky rychleji než pěšky. Postupně si získal na oblibu i u fanoušků do moderních technologií. A proto teď potkáte elektroboardy v parku či na cyklostezce. Ideální je také pro přemisťování mezi jednotlivými budovami ve velkém areálu.

  Výhody Nevýhody
Elektroboard Elektrický pohon Dobíjení baterie
  Pokud se baterie vybije, můžete se na něm odrážet Vysoká hmotnost
  Rychlost až 20 km/hod  
  Dojezd až 40 km  
  Poradí si i s kopcem  

Ovládání elektroboardu

Ačkoli vám již nyní může jízda na elektrickém prkně připadat složitá, nemusíte se bát. Ovládání je intuitivní. To znamená, že i když se někdo postaví na elektroboard poprvé, rychle se to naučí a za pár dní z něj bude profík a může provádět i triky. Navíc jízda na tomto moderním doplňku zlepší vaši rovnováhu, protože se zvýší celková kondice, ale také to vyžaduje zapojení všech svalů.

Víte, že…?

Elektroboard můžete ovládat i dálkově pomocí ovladače nebo také mobilní aplikací, která je dostupná na Google Play i App store. Ovšem můžete ovládat jen alarm, zámek či kontrolovat stav baterie.

Rychlost a nosnost

V závislost na rychlosti a nosnosti je důležitě si předem rozmyslet, pro koho elektroboard budete pořizovat. Model pro děti by měl mít nízkou maximální hmotnost a také kratší nášlapnou plochu. Ovšem vždy pamatujte na minimální hmotnost, která je pro bezpečný provoz elektroboardu důležitá, ta je 20 kg. Zařízení pro mladistvé a dospělé osoby dokáže u výkonnějších modelů vyvinout rychlost až 20 km/h. Nosnost takových modelů je až 100 kg.

Výdrž elektroboardu

Výdrž elektroboardu je jedním z nejdůležitějších faktorů, jinak byste totiž nemuseli nikam dojet. Už název elektroboard značí, že stroj je poháněn elektrickou energií. Je vybaven dobíjecí baterií Li-Ion s kapacitou až 9 000 mAh a její výdrž záleží na hmotnosti uživatele a terénu. Pokud tedy bude přístroj používat člověk s nižší váhou, ujede po rovné a hladké cestě delší vzdálenost. Pojedete-li do kopce, baterie se vybije mnohem rychleji.

Průměrný dojezd je však 20 km, ale výkonnější modely mohou ujet až 40 km. Vše však zjistíte v parametrech jednotlivých produktů. U dětských modelů je průměrná vzdálenost 15-20 km. Abyste však dosáhli nejlepších výsledků, je zapotřebí věnovat velkou pozornost výkonu motoru, který je v rozmezí 400 až 1 800 W.

Víte, že…?

Dovedete si představit stát na prkně 20 nebo 40 km? Po nějaké době vám to může být nepříjemné. Proto zvažte o pořízení sedátka. Jednoduše tak můžete mít ihned tříkolku.

Bezpečnostní prvky

Stejné jako když jedete v noci na kole, musíte být osvětleni i na elektroboardu. Proto mají zabudovaná LED světla. Dalším bezpečnostním, ale i praktickým doplňkem je blatník, který chrání uživatele před stříkající vodou z kaluží, ale i nepříjemnými kameny.

Prvky, které nejsou součástí elektrického prkna, ale měli byste je mít, jsou samozřejmě helma, ale i chrániče. Ty minimálně na dobu, než na něm získáte jistotu.

Nejznámější značky

Značka sice může ovlivnit váš výběr, ale mnohem důležitější vždy bude výdrž a výkon baterie, ujetá vzdálenost, ale i barevný design. Nejoblíbenějšími značkami mezi uživateli jsou však X-SITE, Spartan, Spokey či Windrunner.

Cena

Na rovinu a předem si řekněme, že pořídit si elektroboard není levnou záležitostí. Samozřejmě s vyšším výkonem bude vždy růst i konečná cena.

Cena do 4 999 Kč

V nejnižší cenové kategorii pořídíte převážně dětské elektroboardy s nižší nosností, rychlostí, ale i menší konstrukcí. Výkon motoru se pohybuje kolem 150 W a s kapacitou baterie 2200 mAh. Jeho hmotnost se pohybuje maximálně do 5 kg, aby to bylo pro děti přiměřené.

Cena od 5 000 do 6 999 Kč

Zlatá střední cesta přináší dojezd až 20 km s rychlostí 15 km/h. Dokáže uvézt člověka s robustnější postavou až do 120 kg. Výkon motoru je 250 W a hmotnost elektrického boardu je 10 kg.

Cena nad 7 000 Kč

Drahé modely nabízejí nejlepší požitek z jízdy s vysokým výkonem 2×350 W a dojezdem až 40 km, v závislosti na povrchu. Rychlost je od 12 do 20 km/hod. Taková zařízení bývají vybaveny i Bluetooth reproduktorem, aby vám cesta např. do práce a z práce rychleji ubíhala. Hmotnost přístroje je až 13,8 kg.

Jméno
Dlouhý dojezd
Pro děti
Offroad
Skládací
Image
Produkt
Koowheel D3M E-longboard
Koowheel D3M mini E-longboard
Skatey 900 Off-road
StarWalker PRO
Cena ca. 14 100 CZK ca. 3 800 CZK ca. 28 000 CZK  
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena