Exfoliační ponožky

Ponožky pro hladké nožky.

ca. 200 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 100 CZK

Jak vybrat exfoliační ponožky

Na některé části těla poněkud zapomínáme, protože nejsou zrovna na očích. To je případ chodidel. Máte problémy se zrohovatělou nebo popraskanou pokožkou na chodidlech a nechcete trávit dlouhé hodiny na pedikúře, která není zrovna levnou záležitostí? Vyzkoušejte si udělat pedikúru v pohodlí domova pomoci Parasoftin ponožek. Vše zvládnete sami za necelé 2 hodiny a za výrazně nižší cenu než při klasické pedikúře. Různých potíží vás tyto ponožky zbaví na delší dobu.

Nemoci nohou

Krásné nohy jsou snem každé ženy, bohužel ne všichni mají to štěstí, že se jim všechny problémy vyhýbají. Ne každý se o své nohy pravidelně stará, někdy můžete některé problémy přehlížet. Některé potíže mohou mít pouze kosmetický dopad, jiné jsou naopak bolestivé a je nutné je přeléčit.
Mezi nejčastější problémy s chodidly patří:

Zarostlé nehty

Příčinou zarostlých nehtů je tlak na nehet, který způsobuje jeho zarývání do kůže na kožním okraji, Jak nehet postupně roste, rozšiřuje se zánět a stupňuje bolest. Abyste tomuto problému předešli, můžete používat výrobky s přísadami, které změkčují nehty. Dále noste pohodlnou obuv a nehty zastříhávejte rovně.

S papájou
Skinlite exfoliační maska na nohy s papájou vel. 40 45 1 pár
ca. 200 CZK
Aktuálni cena

Mozol

Mozol je kruhové nebo oválné zesílení, jehož identifikačním znakem je tvrdá kůže. Nejčastěji se vyskytuje na chodidle. Povrch kůže je drsný, často se odlupuje. Jindy může mít povrch hladký, potom v něm vznikají bolestivé trhliny. Mozol nemá nervy, ale tvrdý mozol může být bolestivý, protože vyvíjí tlak na okolní tkáně.

Kuří oka

Kuří oko má kónický nebo kruhový tvar a je více lokální než mozol. Kuří oko má někdy suchý, voskový nebo průsvitný vzhled. Problémy s kuřími oky mají zejména starší lidé, protože stárnoucí pleť ztrácí pružnost a tukové tkáně. Dále se vyskytují u těch, kteří tráví hodně času ve stoje a to kvůli trvalému nosnému tlaku na nohy.

Popraskaná kůže

Vyskytuje se obvykle na patě nebo palci. Trhliny mohou mít velmi odlišné příčiny, například nedostatečnou hydrataci vnějších vrstev pokožky způsobené metabolickými poruchami. Mezi další příčiny patří nadváha, deformace nohou, podráždění pokožky způsobené nevhodnou obuví nebo kožní choroby.
Trhliny jsou často hluboké, krvácejí a vyžadují léčbu a pravidelnou péči.

S ureou
Bielenda Comfort+ exfoliační ponožky pro zjemnění a hydrataci pokožky nohou 2 x 20 ml
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

K čemu slouží

Exfoliační ponožky působí jen na vrchní vrstvu kůže tak, aby zahájily jejich obnovu, zregenerují vaše chodidla a dodají jim krásný a bezchybný vzhled. Pomohou vám zbavit se mozolů, kuřích od a dalších problémů. Po několika dnech používání se chodidla začnou loupat a výsledkem je hladká kůže. Nedostatky kůže proniklé hlouběji se v nějaké míře na vašich nohou zachovají. Tyto ponožky tak představují zajímavou pomoc pro regeneraci zničených chodidel.

Proces odlupování pokožky je velice individuální, většinou nastupuje do 5 – 7 dne, v některých případech ale také až 10 dní po aplikaci. Poté se pokožka začíná postupně odlupovat a během následujících 7 dní dochází k její úplné výměně.

Výhody Nevýhody
Dopomohou k nové a jemné kůži na chodidlech Dlouhá cesta od aplikace k hezkým chodidlům
Redukují kožní nedostatky Nehezké olupování kůže po mnoho dnů
Lze je aplikovat v pohodlí domova Roztok může vyvolávat alergické reakce
Příznivá cena Po aplikaci se může dostavit svědění

Kdy je ještě využijete

Díky používání těchto ponožek dochází k eliminaci problémů a je i celkově zlepšená kvalita kůže na nohou. Je to podobné, jako když budete ošetřovat jakoukoliv část těla různými kosmetickými krémy. Při pravidelném používání těchto ponožek dochází k tomu, že kůže bude:

Korejské
Holika Holika Baby Silky Foot exfoliační maska na popraskaná chodidla + ponožky One Shot Peeling 2 x 20 ml
ca. 200 CZK
Aktuálni cena
 • Hydratovaná
 • Měkká a vláčná
 • Dokonale vyhlazená

Pokud budete tyto ponožky používat pravidelně, můžete snížit klasické metody péče jako je používání různých krémů. Ale je samozřejmě lepší, pokud svoje nohy budete krémy dále ošetřovat.

Kdy nepoužívat

Před použitím naneste malé množství látky na kůži, abyste vyloučili možnost alergické reakce. V případě podráždění, jako je pálení, svědění nebo zarudnutí v místě aplikace, přestaňte ponožky používat.

S aloe vera
Biotter Pharma Exfoliační maska na chodidla 1 pár
ca. 100 CZK
Aktuálni cena

Dále výrobek nepoužívejte v případě:

 • Podrážděné, citlivé nebo poraněné pokožky
 • Pokud jste přecitlivělí na některou ze složek přípravku
 • Výrobek dále nesmíte používat:
 • Jestliže trpíte kožními plísněmi a ekzémy

Diabetici

Ne všechny exfoliační ponožky jsou vhodné, pokud trpíte cukrovkou. Péče o nohy je pro osoby s cukrovkou důležitá. Před aplikaci tohoto výrobku se poraďte s lékařem. Pokud trpíte cukrovkou, měla by být péče o nohy vaší každodenní rutinou.

Je důležité, abyste kontrolovali chodidla a pokud naleznete nějakou známku poškození, včetně modřin, puchýřů, popraskané kůže, kuřích ok, mozolů nebo jiného poškození, je třeba toto místo ošetřit.

Kdykoliv je to možné, používejte speciální ponožky, dobře padnoucí obuv a vložky do bot, nejlépe z měkkého gelu. Vyhýbejte se neprodyšným materiálům, například nylonové punčochy nebo obuv ze syntetiky.

Rady z přírody

Jestliže z nějakého důvodu nemůžete exfoliační ponožky používat, můžete vyzkoušet několik některé potíže léčit přírodní cestou.

 • vyzkoušet můžete kyselinu mravenčí, koupíte ji v lékárně, použít ji můžete k léčbě kuřího oka
 • jasmínový květ, rozemelte ho na kaši, naneste na kuří oko a nechte působit alespoň 5 dní. Poté opakujte asi 3x – 5x, až do úplného vyléčení
 • použijte česnek a citrónovou šťávu, vyrobte směs a opět potírejte
 • směs olivového oleje a cukru krystal, tuto směs jemně vmasírujte do chodidla. Vaše chodidla budou jemná bez ztvrdlé kůže

Jak aplikovat

Domácí pedikúra by měla být prováděna v pravidelných intervalech a s patřičnou péčí. Chodidla patří mezi nejzatěžovanější části vašeho těla. Nosí nejen vaši váhu, ale musí i vyrovnávat nejrůznější nedokonalosti.
Exfoliační ponožky jsou něco jako igelitové sáčky v podobě ponožek univerzální velikosti, které naplníte roztokem. Ten udělá veškerou práci za vás, zatímco můžete v klidu relaxovat u televize nebo knihy.

Samotný postup a aplikace není žádná věda. Na obale je uveden postup a každé balení obsahuje, co potřebujete.
Před použitím odstraňte lak z nehtů a šperky z chodidel a kotníků. Opatrně rozstřihněte obal a rovnoměrně rozprostřete kapalinu v ponožkách.

Doporučuje se však na exfoliační ponožky navléknout ještě vlněné ponožky, zejména pokud se potřebujete pohybovat po bytě. V ponožkách strávíte asi 1 – 1,5 hodiny.

Po aplikaci nohy jemně opláchněte vodou a mýdlem. Tento proces můžete opakovat znovu za 30 dní.

Komu jsou určeny

Exfoliační ponožky jsou určeny pro muže i ženy, kteří mají problém s popraskanými patami, se zrohovatělou kůží a jinými nedokonalostmi na chodidlech. Velikost ponožek je univerzální, jsou tedy vhodné pro muže i ženy.

Výsledky exfoliačních ponožek mnohé mile překvapily, a proto je mnoho uživatelů používají pravidelně. Spokojené s nimi jsou i těhotné ženy. Pokud čekáte miminko, znáte své omezené schopnosti péče o nohy.

Najdete však i negativní recenze, kdy ponožky nezabraly vůbec nebo byly výsledky minimální. Výsledky závisí zřejmě na typu pokožky a rozsahu jejího poškození. Není ani vyloučeno, že pokud by vám nezabrala jedna značka výrobků, může pomoci jiná.

Víte, že…?

Pro urychlení exfoliačního procesu (odlupování pokožky chodidel) se doporučuje ponořit chodidla každý den do vlažné vody po dobu 20 minut. Pro pohodlnější a příjemnější exfoliaci je vhodné používat každý den hydratační krém na nohy.

Složení

Ponožky působí na kůži díky svému složení. Jde zejména o směs účinných látek, které působí ve svrchních vrstvách ponožky.

Kyseliny AHA/BHA účinně stimulují regeneraci kůže nohou a obnovu kůže. Rostlinné výtažky působí podobně jako tělové krémy. Ponožky obsahují výtažky z kaktusu, hrušky, mučenky, citrónu, hroznového vína a ananasu, medový extrakt, urea a alantoin hydratují suchou pokožku, regenerují a obnovují ji, mají změkčující a vyhlazující účinek.

Typy ponožek a výrobci

Mezi nejrozšířenější výrobek patří ponožky značky NaturProdukt. Výrobek má mnoho příznivých recenzí a zakoupíte ho ve všech větších lékárnách. Tento přípravek nelze používat v případě, že trpíte cukrovkou, plísněmi nebo ekzémy.

Skinlite ponožky s papájou obsahují výtažky z papáji, citronu, jablka, pomeranče a dalších přírodních ingrediencí. Kromě toho je v nich obsažen propylenglycol, proto je nepoužívejte, jestliže víte, že jste na tuto látku alergičtí.
Značka Skinlite dále nabízí exfoliační ponožky s papájou nebo bambusovým máslem. Všechny výrobky se používají stejně a všechny jsou pro obnovu pokožky nohou.

Viktoria Beauty nabízí ponožky se šnečím extraktem, který má výjimečné regenerační vlastnosti, je bohatý na proteiny, vitamíny a kolagen. Tyto ponožky jsou vhodné i pro diabetiky. Pro prodloužení efektu je doporučené po koupeli aplikovat hydratační a výživné krémy nebo jednou týdně používat hydratační masky na chodidla.
Na trhu je k dostání více značek těchto ponožek, všechny slibují hloubkovou hydrataci, jemnou a hladkou pokožku, zklidnění a zvláčnění pokožky.

Dostupnost a cena

Parasoftin Exfoliační ponožky jsou běžně dostupné v lékárnách kamenných i internetových. Kupujte pouze ověřené výrobky, předejdete tak případným komplikacím při použití nekvalitního zboží.

Ceny těchto výrobků jsou různorodé, najít můžete výrobek, jehož cena nepřesáhne 100 Kč. Většinou se ale cena pohybuje v rozmezí 150 – 200 Kč. Narazit ale můžete i na cenu kolem 500 Kč. Záleží na vás, jakému složení dáváte přednost.

Tipy pro použití

Rozhodnete-li se použít exfoliační ponožky, zkuste to v zimních měsících. Po aplikaci se vám bude odlupovat kůže, což nevypadá příliš dobře a to zejména v letních měsících v otevřené obuvi.

Během aplikace se hýbejte co nejméně, relaxujte a nechte ponožky působit uvedenou dobu. Pohyb je v ponožkách sice možný, není ale velmi příjemný a praktický. Hlavním důvodem proč zůstat v klidu je, aby tekutina zůstala v ponožkách.

Po aplikaci ponožek bude kůže vrásčitá jako po dlouhé koupeli, proto zkuste nohy nakrémovat.

Až začne proces olupování kůže, nohy nekrémujte, krémem natřete až novou pokožku na nohách.

Jméno
S papájou
S ureou
Korejské
S aloe vera
Image
Produkt
Skinlite exfoliační maska na nohy s papájou vel. 40 45 1 pár
Bielenda Comfort+ exfoliační ponožky pro zjemnění a hydrataci pokožky nohou 2 x 20 ml
Holika Holika Baby Silky Foot exfoliační maska na popraskaná chodidla + ponožky One Shot Peeling 2 x 20 ml
Biotter Pharma Exfoliační maska na chodidla 1 pár
Cena ca. 200 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 100 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena