Nejlepší feederová krmítka 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Delphin Method feederové krmítko Method Quix - L / 70g

Jak vybrat feederové krmítko

Výběr správného feederového krmítka by měl zahrnovat několik důležitých aspektů:

  • Velikost a objem: Krmítko by mělo odpovídat počtu a typu ryb, které chcete krmit.
  • Materiál: Mějte na paměti odolnost materiálu proti vnějším podmínkám, jako je voda a sluneční záření.
  • Typ ve vodě: Ujistěte se, že krmítko je vhodné pro typ vody, ve které chcete rybařit – sladká či slaná voda.
  • Snadnost použití a údržby: Krmítko by mělo být snadno použitelné a snadné na čištění.
  • Cena a kvalita: Vyhledávejte nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou v závislosti na vašem rozpočtu.
  • Značka a recenze: Přečtěte si recenze od jiných rybářů k získání představy o spolehlivosti a efektivitě různých krmítek.

Feederové krmítko - náš výběr

Delphin Method feederové krmítko Method Quix - L / 70g
Výrobce: Delphin
Zobrazit více
Method feederové krmítko Delphin Method Quix o hmotnosti 70 g nabízí vyměnitelné olověné tělo s trubičkou pro přizpůsobení různým podmínkám lovu. Specifikace žeber na krmítku zajišťují pevné držení a snadné uvolňování návnady. Aerodynamický tvar umožňuje dosažení větších vzdáleností při házení.
Zobrazit méně
Mistrall Krmítko Hranaté Feederové-60 g
Výrobce: Mistrall
Zobrazit více
Krmítko Mistrall má hranatý tvar, disponuje hmotností 60 g a rozměry průměru 25 mm a délky 55 až 66 mm.
Zobrazit méně
Feederové Krmítko Korum Mesh Combi Feeder Medium Hmotnost 45gr
Výrobce: Korum
Zobrazit více
Feederové krmítko Korum Mesh Combi Feeder Medium má hmotnost 45 g. Je vyrobeno z plastu a nabízí možnost použití jako otevřené či díky přídavným víčkům drženým gumami jako uzavřené, vhodné pro použití s červy. Dostupné také v hmotnostech 30 g a 60 g.
Zobrazit méně
Mivardi Feederové krmítko Premium Round 20g 2ks
Výrobce: Mivardi
Zobrazit více
Feederové krmítko Mivardi Premium Round o hmotnosti 20 g nabízí kulaté provedení a ocelovou zátěž. Výrobek je bezolovnatý a povrchově upraven žárovým barvením pro zvýšenou odolnost. Balení obsahuje dva kusy, barva krmítka je černá.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Feederové krmítko

Jak vybrat feederové krmítko

Jaká jsou hlavní použití feederových krmítek

Feederová krmítka jsou hlavně používána k přilákání ryb do zvolené oblasti a udržení jejich přítomnosti pro delší dobu. Díky tomu, že krmivo je postupně uvolňováno, ryby se naučí navštěvovat místo pravidelně. Kromě toho, feederové krmítka umožňují rybářům lépe ovládat množství a typ krmení, což je zvláště užitečné při lovu specifických druhů ryb nebo při rybaření v určitých podmínkách, například ve stojatých nebo pomalu tekoucích vodách.

Jaký vliv má design a materiál feederového krmítka na rybolov

Design a materiál feederového krmítka mají velký vliv na jeho efektivitu a výdrž. Krmítka jsou obvykle vyrobena z plastu, kovu nebo kombinace obou materiálů.

  • Plast může být lehký a odolný vůči korozi.
  • Kovová krmítka jsou těžší a mohou lépe zůstat na dně.

Design krmítka, jako jsou otvory nebo síťky, určuje jak rychle a jak uniformně bude krmivo uvolňováno do vody. Tvar krmítka zase ovlivňuje jeho stabilitu v proudu vody.

Jak často feederové krmítko čistit a jaká je správná údržba

Feederové krmítko
Delphin Method feederové krmítko Method Quix - L / 70g

Feederové krmítko je potřeba čistit pravidelně, aby bylo zajištěno efektivní uvolňování krmení a aby se předešlo jeho zanesení nebo poškození. Jak často je třeba krmítko čistit, závisí na frekvenci používání a na podmínkách, v jakých je krmítko používáno. Po každém použití by mělo být krmítko opláchnuto čistou vodou a nechat vyschnout. Důkladnější čištění se doporučuje pravidelně, například jednou za měsíc, při používání speciálních čisticích prostředků nebo teplé vodou a mycími přípravky.

Je lepší zvolit feederové krmítko s větší nebo menší kapacitou

Volba kapacity feederového krmítka závisí na konkrétních potřebách rybáře a typu rybaření. Větší kapacity jsou vhodné pro delší rybářské výpravy nebo když chcete přilákat a udržet větší množství ryb. Menší krmítka jsou naopak ideální pro krátkodobé rybolovy nebo pokud chcete být diskretnější a zaměřit se na menší oblast.

Lze feederové krmítko použít ve všech typech vodních prostředí

Feederová krmítka lze s určitými úpravami použít ve většině vodních prostředí. Je však důležité vybrat typ krmítka, který je specificky navržen pro podmínky, ve kterých bude používán. Některá krmítka jsou lepší pro stojaté vody, jiná jsou navržená k odolávání silnému proudu v tekoucích vodách. Vždy se ujistěte, že krmítko je vhodné pro daný typ vody, aby se zajistilo, že bude fungovat efektivně a bezpečně.

Zobrazit kompletní nabídku Feederové krmítko