GPS hodinky pro děti

Vaše děti budou vždy pod dozorem, i když nebudete zrovna nablízku.

ca. 2 500 CZK
ca. 2 800 CZK
ca. 2 400 CZK
ca. 1 500 CZK
ca. 1 900 CZK

Jak vybrat GPS hodinky pro děti

 • Vaše dítě bude v bezpečí díky speciálním hodinkám, které mohou mít kromě GPS i celou řadu dalších funkcí
 • Hodinky fungují díky SIM kartě a mobilní aplikaci, kterou stáhnete do svého mobilního telefonu.
 • Sledovat můžete aktuální polohu Vašeho potomka a hodinky mohou plnit také funkci mobilního telefonu
 • U výrobků určených dětem nepodceňujte ani odolnost

Provedení

Pod provedením si můžeme představit celkový vzhled chytrých hodinek a to, z čeho jsou vyrobeny, a jak jsou odolné.
Dětské chytré hodinky s GPS se vzhled na první pohled liší od těch pro dospělé. Zatímco dospělí většinou volí černé nebo šedé provedení, tak dítěti je lepší nechat vybrat barvu podle oblíbenosti tak, aby pro něj hodinky byly atraktivní. Rozdíl je také ve velikosti řemínku, podle toho kolik má dítě let, tak mu bude sedět jiná velikost řemínku.

 • Co se řemínku týče, tak je důležité i porovnat materiál řemínku. Na výběr je převážně látkový nebo gumový, s tím, že pod látkovým nebo tkaným řemínkem se při zapocení ruky netvoří ekzém a látkový řemínek lze také snadno přeprat i v ruce. Někteří výrobci garantují i anti-alergický řemínek.
Vodotěsné
LAMAX WatchY2
 • Kvalita materiálu je důležitá i u displeje, který by měl být odolný proti poškrábání a různým menším nárazům, když dítě rukou o něco zavadí.
 • Odolnost garantuje i standard IP, který značí odolnost elektronického zařízení před vniknutím cizího tělesa, hlavně proti prachu a vodě. Ideální je stupeň IP68, které značí odolnost proti vniknutí prachu do zařízení a vodotěsnost i při delším a hlubším potopení.

Funkce

Od chytrých hodinek s GPS se očekává celá řada chytrých funkcí. Od těch se pak odvíjí cena takových hodinek.
Samozřejmostí jsou základní funkce jako ukazovat čas, stopovat čas nebo je jejich součástí budík. Pak je tu ale celá řada už doopravdy chytrých funkcí, které ocení jak děti, tak rodiče.

Online videohovor s dítětem
CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
 • Lokalizace polohy je základní funkcí chytrých hodinek pro děti. Do hodinek vložíte SIM kartu s datovým tarifem a hodinky spárujete s aplikací ve svém chytrém telefonu. V aplikaci na mapě vidíte polohu GPS lokátoru a víte, kde se dítě nachází. Pokud máte dětí více a koupíte jim hodinky stejné značky, tak v jedné aplikaci můžete sledovat celý svůj rodinný poklad. Některé GPS lokátory v hodinkách zaznamenávají pohyb i zpětně, takže si můžete také projít historii pohybu.
 • Bezpečná zóna je funkce, díky které není nutné sledovat polohu dítěte 24h denně. Stačí vyznačit oblast, ve které se běžně pohybuje – domov, škola, babička, kroužek atd. Pokud se hodinky objeví za hranicí této zóny, dostanete zprávu na mobil a víte, že je na čase zbystřit a zasáhnout.
 • Telefonování je umožněno právě díky SIM kartě v chytrých hodinkách dítěte. Umožněno je přijímat hovory, volat a také přijímat a psát SMS. Výhoda chytrých hodinek oproti mobilu je ta, že na hodinky se dovolají jen čísla předem zvolená a uložená. Nehrozí tedy žádné obtěžování, průzkumy spokojenosti a další nežádané hovory nebo zprávy.
SOS tlačítko
Niceboy Watch KIDS PATROL
 • SOS tlačítko je nápomocné ve chvíli, kdy se dítě dostane do úzkých a není čas vytáčet telefonní hovor. Po zmáčknutí SOS tlačítka hodinky samy začnou volat na uložená čísla, dokud některé nezareaguje.
 • Detektor sundání chytrých hodinek je umístěn na zadní straně ciferníku. Pokud ztratí kontakt s kůží na ruce, hodinky začínají opět spouštět poplach a rodiče mohou prověřit situaci.

Kromě funkcí GPS lokátoru poskytují chytré hodinky i zábavné funkce, jako hry, fotoaparát, krokoměr nebo různé fitness aplikace, což se může líbit starším dětem. Především fitness náramky jsou v současné době velmi oblíbené.

Určování polohy GPS+LBS
Canyon Sandy KW-34

Výrobci

Výrobců chytrých hodinek s GPS lokátorem je celá řada. Většina má své produktové řadě jeden nebo dva typy vhodné pro děti. Jsou na trhu, ale i výrobci, kteří na děti myslí ve velkém a nabízí větší výběr. Například značka Garmin, Gator, Lamax, Helmer nebo Vtech či Aiko.

Cena

Chytré hodinky pro děti jsou cenově zajímavou alternativou například oproti chytrému telefonu.

Ty levnější typy hodinek s GPS lokátorem koupíte v ceně od 1000 do 1500 Kč. Rozdíl oproti dražší kategorii je především v provedení hodinek. Ty levnější jsou designem vhodné spíš pro menší děti, které jsou také méně náročné na funkce, kvalitu displeje. Zároveň levnější hodinky jsou méně odolné proti otlučení, nebývají vodotěsné a baterie vydrží kratší dobu nabitá, po čase bude nutné nabíjet každý den.

Kompletně v češtině
Smartomat Kidwatch SM22

Za cenu od 1500 do 3000 Kč můžete nabídnout svému dítěti výběr toho nejlepšího, co je na trhu s dětskými chytrými hodinkami k mání. Takové hodinky mají kvalitní displej, dlouhou výdrž baterie až 100 hodin a odolnost proti vodě, prachu a mechanickým zásahům. Co se týče funkcí, tak můžete počítat se všemi podstatnými funkcemi GPS lokátoru zajišťujícím ochranu a bezpečnost.

K tomu navrch můžete počítat s dalšími funkcemi, které měří fyzickou aktivitu, nebo přes aplikaci ve Vašem mobilu můžete s dítětem chatovat, posílat si fotky vyfocené hodinkami. Přes aplikaci můžete pro chytré hodinky sestavit plán úkolů a upomínek, takže Vaše dítě nezapomeneme zajít se psem nebo vybrat nádobí z myčky. Moderní technologie dnes zajistí bezpečnost, zábavu i praktické úkoly.

Otázky a odpovědi

Co by měly hodinky umět?

Kromě již zmíněných funkcí je možné některé hodinky použit i jako mobilní telefon. Na spodní straně těchto hodinek najdete slot na SIM kartu. Aby bylo možné tuto i ostatní možnosti využít, musíte na svůj telefon stáhnout patřičnou aplikaci.

Na co dát při výběru pozor?

Tím nejdůležitějším pro dítě i pro vás bude funkčnost hodinek. Ta je z velké části dána přehledným menu v rodném jazyce. To zda mají vámi zvolené hodinky české menu si před nákupem ověřte, velká část hodinek je spíše v angličtině.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Vodotěsné
Online videohovor s dítětem
SOS tlačítko
Určování polohy GPS+LBS
Kompletně v češtině
Image
Produkt
LAMAX WatchY2
CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
Niceboy Watch KIDS PATROL
Canyon Sandy KW-34
Smartomat Kidwatch SM22
Výrobce
LAMAX
Carneo
Niceboy
Canyon
Smartomat
GPS
Hmotnost
50 g
52 g
50 g
42 g
60 g
Slot pro SIM
Typ displeje
barevný
IPS
IPS
LCD
1,4"
NFC
Úhlopříčka displeje
1.30 palce
1.45 palce
1.44 palce
1.44 palce
1,4 palce
Výškoměr
Cena ca. 2 500 CZK ca. 2 800 CZK ca. 2 400 CZK ca. 1 500 CZK ca. 1 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Jiří Novák

About the Author

About the Author

Od dětských let jsem se zajímal o různou techniku, to mi vydrželo až do dospělosti, kdy jsem se stal studentem VUT. Během studií jsem často vypracovával práce na různá témata, právě v této době jsem objevil svoji vášeň pro psaní. Tu jsem zužitkoval ve chvíli, kdy jsem se stal právoplatným členem rýmu copywriterů. Obsahově nejbližší jsou mi témata, věnující se moderním technologiím, chytré domácnosti, ale nebojím se jakékoliv výzvy.