Hledač klíčů

Šetřete nervy i čas.

ca. 600 CZK
ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 200 CZK
ca. 0 CZK

Jak vybrat hledač klíčů

  • Hledač klíčů je speciální lokátor, který funguje v kombinaci s chytrým telefonem. Levnější hledače fungují díky zvuku.
  • Pomocí hledače můžete najít mnoho ztracených věcí, stačí je vybavit lokátorem.
  • Při výběru hledače hraje důležitou roli také výrobce.

Jak to funguje

Tyto lokátory fungují dvěma způsobu. Mohou být propojeny s pomocí aplikace chytrých telefonů. Pak již fungují přes Bluetooth. Druhý typ je jednodušší a funguje pomocí zvuku. Oba typy hledačů klíčů májí podobu malé klíčenky a jsou napájeny pomocí knoflíkové baterie, která má životnost cca půl roku.

Hledač klíčů přes Bluetooth

Hledače propojené s telefony mají široké využití, nemusíte je specifikovat pouze na klíče. Mohou vás ochránit také před případnými zloději, nebo vás jednoduše upozorní na to, že jste až příliš daleko od svých věcí. Princip je jednoduchý. Lokátor dáte například do kabelky, batohu nebo kamkoliv jinam a mobilní telefon si necháte u sebe.

Bluetooth lokátor
Najdu.to Bluetooth hledač klíčů

Způsob hledání

V případě, že tašku s lokátorem zapomenete například v autobuse, vlaku nebo kdekoliv jinde a vzdálíte se z dosahu tak, že lokátor ztratí spojení s Bluetooth, začne mobil hlásit alarm. Současně s mobilním telefonem začne pípat také hledač. V tomto případě už víte, že jste se od svého zavazadla příliš vzdálili, a vy ještě máte možnost včas zareagovat a předejít tak jeho případné ztrátě.

Hledač funguje i obráceně, tedy tak, že v případě, že ho připnete ke klíčům nebo vložíte kamkoliv jinam a je v dosahu vašeho telefonu a vy pouze nevíte, v kterých místech se nehází, zaktivujete ho přes mobilní telefon. V mobilu pouze nastavíte hledání lokátoru a ten začne hlasitě pískat, čímž vás na sebe upozorní a výrazně vám tak zkrátí dobu hledání.

Najde i mobil

A v neposlední řadě, ruku na srdce, kdo nikdo nehledal mobilní telefon. I v těchto infarktových stavech vám hledač pomůže. I v případě, že je telefon zamknutý a ztratí se vám z dosahu, ale máte po ruce lokátor, můžete ho dvojitým stisknutím aktivovat a váš telefon zpustí alarm. Aby vše fungovalo, jak má, musí být telefon vzdálen pouze tak, aby byl s lokátorem stále spárován přes Bluetooth.

Bluetooth
Hledač klíčů BLUETOOTH BLOW ITAG bílý

Co se týká možných funkcí, můžete si nastavit hlasitost a tón alarmu u lokátoru i u mobilního telefonu. Dále můžete nastavit aktuální polohu vašeho telefonu.

Zvukový hledač

Druhým jednodušším typem je zvukový a často i světelný hledač klíčů. Ten funguje bez pomoci mobilního telefonu. Hledač aktivujete pouhým vložením baterií. Když nemůžete najít klíče, které jsou ale někde poblíž, stačí jen písknout a hledač klíčů vám odpoví pískáním a prozradí vám tak polohu ztraceného předmětu.

Víte, že…?

K dostání je také hledač klíčů fungující jako vysílačka. K dispozici máte 2 přívěsky, jeden připnete ke klíčům a druhý vám pomůže s hledáním.

Ovladatelný mobilem
Find Back QL 603 Hledač klíčů

Značka a cena

Hledače klíčů jsou v dostání od různých značek a můžeme si některé z nich blíže představit.

Značka Popis
Modern Hledač klíčů, který reaguje na pískání. Součástí balení jsou i dvě baterie, hledač můžete začít používat hned, jak ho budete držet v ruce. Životnost baterie je udávána na 3 roky. Tento hledač je vybaven také světlem, a poslouží vám i jako malá svítilna. Je vyroben v bílém provedení a umožňuje vám vyzdobit ho vlastním textem. Může tak posloužit i jako malý dárek s věnováním. Nevýhodou tohoto hledače je, že se občas stává, že vydává falešné signály, kdy reaguje na hlasité zvuky. To se může stát při hlasité hudbě, televizi nebo jiných tónech o vysokých frekvencích. Cena tohoto výrobku je cca 80 Kč.
Nedis Nabízí hledače klíčů v různých provedeních. Nejjednodušší varianta reaguje na vaše zapískání pípáním a blikáním. Druhou možností jsou hledače klíčů pomocí Bluetooth. Na výběr máte 2 designové provedení, funkce lokátorů je stejná. Po spárování s mobilním telefonem funguje oboustranně v dosahu 50 metrů. Součástí balení je baterie, cenově se pohybuje v rozmezí 400 – 500 Kč. Poslední možností jsou pak 2 přívěsky, které fungují jako vysílačky. Jeden přijímač připnete na klíče a po stisknutí druhého se zpustí alarm. Tyto vysílače fungují do vzdálenosti 40 metrů a jejich cena je necelých 600 Kč.
Blow Blow Itag lokátor, fungující pomocí Bluetooth, má dosah cca 25 metrů. K dostání v několika barevných variantách, cena se pohybuje kolem 80 Kč.
Fixed Další hledač fungující pomocí Bluetooth, funguje pomocí aplikace, na ztracené věci upozorní blikáním a pískáním. Umožňuje i rodinné sdílení z jedné aplikace pro více uživatelů. Je vybaven také pohybovým senzorem, nabízí více užitečných funkcí. Jeho cena je cca 400 Kč.

Otázky a odpovědi

Proč mít doma hledač klíčů?

Ztracené klíče mohou vyvolávat přímo infarktové stavy, kdy se ve vás mísí mnoho emocí, přes vztek, strach a bezmoc. Ve většině případů klíče uložíte na jiné místo než jste zvyklí, vezmete jinou bundu, jinou kabelku. Pak se stačí zastavit, vydechnout a ztracené klíče jsou brzy na světě. Jindy je hledání náročnější a někdy i bezvýsledné. Ztráta klíčů je velký problém také v případě dětí. Ty mohou pátrat po klíčích od domova nebo od školní skříňky. V dnešní moderní době jsou tu naštěstí malé pomůcky, které vám ztracené klíče pomohou najít snáze.

Jak vybrat hledač klíčů?

Vybírat budete mezi akustickým a chytrým hledačem. Oblíbenější a dražší jsou hledače, které fungují pomocí Bluetooth. Ty využijí ti, kteří budou hledač používat pravidelně.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Bluetooth lokátor
Bluetooth
Ovladatelný mobilem
Designový
Jednoduchý
Image
Produkt
Najdu.to Bluetooth hledač klíčů
Hledač klíčů BLUETOOTH BLOW ITAG bílý
Find Back QL 603 Hledač klíčů
TFY MO.12692 Hledač klíčů
Přívěsek na klíče Hledač klíčů Modern
Výrobce
Tipa
Cena ca. 600 CZK ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 200 CZK ca. 0 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.