Hnízdečko pro miminko

Zajistí Vašemu dítěti pohodlí a bezpečí.

ca. 1 300 CZK
ca. 700 CZK
ca. 1 000 CZK
ca. 1 600 CZK
ca. 700 CZK

Jak vybrat hnízdečko pro miminko

 • Hnízdečko pro miminka je praktická pomůcka, která pomalu vytlačuje dříve běžné mantinely do postýlky.
 • Hnízdečko je k dostání v mnoha podobách a velikostech a má mnoho podob využití.
 • Zajišťuje Vašemu dítěti pohodlí a bezpečí.
 • Hnízdo pro miminko lze koupit samostatně bez příslušenství, nebo s doplňky se stejným motivem.

Využití

Hnízdečko pro miminko nabízí mnoho podob využití. Oceníte je zejména v situacích, kdy máte:

Kdy poslouží Popis
Neklidné miminko Miminka jsou z doby těhotenství zvyklá na minimum místa a na těsný prostor, který mu poskytoval bezpečí. Po narození pak může mít během prvních týdnů potíže s volným prostorem, který ho může děsit. Plačtivé miminko se v těsném a měkkém hnízdečku krásně uklidní. Jestliže je vaše dítě neklidné i v kočárku, můžete ho v něm vozit společně s hnízdečkem.
Snadné přemísťování Hnízdečko nabízí stabilní oporu, snadno se přenáší a poskytuje dítěti bezpečný prostor. Může v něm ležet na gauči a trávit tak společné chvíle v kruhu rodiny. Jestliže v hnízdečku usne, můžete ho bezpečně přenést do postýlky, aniž byste ho opětovně vzbudili.
Spaní v jedné posteli V případě, že svámí dítě spí v posteli, můžete ho ukládat v hnízdečku. Bude mít tak svůj vlastní prostor. Nemusíte se tak bát, že spadne z postele, a předejdete tak i strachu ze zalehnutí.
Cestování Na cestách může sloužit jako cestovní postýlka, a současně předejdete možnému stresu z neznámého prostředí, protože bude vnímat bezpečí svého pelíšku.

Velikost

Dětské pelíšky jsou vyráběny v různých velikostech a poslouží dětem do 3 let věku.

Kokon pro miminko 6v1
Divio Oboustranné hnízdečko kokon pro miminko 6v1 vzor 838
 • Novorozenci – délka se pohybuje kolem 60–70 cm a šířka je přibližně 25–30 cm. Tato velikost je vhodná od narození do cca 6 měsíců věku.
 • Větší děti – u těchto výrobků se délka pohybuje v rozmezí 70–80 cm a šířku lehu je kolem 30 cm. Je vhodné pro děti do cca 1 roku, záleží samozřejmě na velikosti dítěte.
 • Některá hnízdečka mohou mít délku až 90 cm a šířku kolem 35 cm, lze je tedy používat ještě delší dobu.

Z čeho se vyrábí

Hnízdečka jsou vyráběna z příjemných materiálů, ke kterým patří nejčastěji bavlna. Velmi oblíbená jsou také hnízdečka vyrobená z minky.

Příjemný materiál
Belisima hnízdečko šedá

Hnízdečka jsou často doplněná o dva páry šňůrek, které slouží pro udržení pevnějšího tvaru. Pomocí těchto šňůrek můžete regulovat také velikost podle potřeb dítěte.

Co je minky

Minky je registrovaná značka a jedná se o plně syntetický materiál, vyrobený ze 100% polyesterových vláken. Tato látka je hedvábně jemná a měkká jako kašmír. Na minky jsou typické prolisy tvořící na lícové straně výstupky. Praní tohoto materiálu se doporučuje ve studené vodě bez aviváže.

Víte, že…?

Pokud vaše miminko trpí častým zvracením, pokládejte ho do hnízdečka do polohy na boku. Díky pevným vysokým mantinelům se nemusíte bát opětovného překulení na záda.

100% bavlna
T-Tomi Hnízdečko VELVET sweet bunnies

Příslušenství

Hnízdo pro miminko lze koupit samostatně bez příslušenství, nebo s doplňky se stejným motivem, jako je potah hnízdečka. Mezi běžné příslušenství patří zejména stabilizační polštářek a peřinka nebo deka pro miminko.

 • Stabilizační polštářek – polštářek slouží jako dekorace a navíc udržuje hlavičku miminka v požadované poloze. Nijak netlačí a ani nepřekáží.
 • Dětská peřinka – má o něco menší rozměr než klasická peřinka, kterou je běžně vybavená dětská postýlka. Tato peřinka miminko krásně zahřeje a navíc bude doplňovat designové provedení hnízdečka.
Oboustranné
Sleepee Hnízdečko Newborn Feel Světle šedá
 • Deka pro miminko – deka je obvykle stejných rozměrů jako běžné dětské deky, je vhodnější pro děti narozené v letních měsících. Využijete ji také v kočárku.

Výrobci a cena

Mezi neoblíbenější patří hnízdečka od značek jako Divio nebo Belisima. K dalším pak patří značky jako NexBaby, Fitmania, T-tomi a další. Hnízdečka jsou nabízena v mnoha barevných kombinací a mnohdy také v oboustranné verzi.

 • Od 600 – 1000 Kč – nejlevnější hnízdečka zakoupíte za necelých 700 Kč. Již v tomto cenovém rozhraní můžete vybírat z velkého množství všech různých barevných kombinací a tvarů. Co se týká materiálů i náplní, máte k dispozici veškeré možné varianty. Tato cena vám ve většině případů poskytne zakoupit hnízdečka bez dalšího příslušenství. Někdy jsou však hnízdečka doplněna o peřinky.
 • Od 1 000 – 2 000 Kč – za tuto cenu nakoupíte hnízdečka samostatně nebo v kompletech s dalším příslušenstvím jako je polštářek a dečka.
Přenosná postýlka
Mamo Tato Oboustranné hnízdečko kokon pro miminko Srdíčka pastel/šedá

Otázky a odpovědi

Co je hnízdečko?

Hnízdečko pro miminko je speciálně navrhnutý pelíšek, který kopíruje tělo miminka a poskytuje mu pocit bezpečí, na který bylo zvyklé po celou dobu těhotenství. Lze ho umístit do postýlky nebo kočárku. Můžete ho použít i jako přebalovací podložku nebo cestovní postýlku. Malá miminka a zejména pak předčasně narozená, nemají rády kolem sebe velký prostor, proto se již v porodnici pevně balí do zavinovačky. V domácím prostředí jim pak pocit bezpečí a příjemné teplo poskytne vaše náruč nebo právě měkké hnízdečko.

Co tvoří výplň hnízdečka?

Hnízdečka jsou plněna EPS kuličkami, které jemně masírují tělíčko a zajišťují teplo a pohodlí. Další náplní je pak duté vlákno. Obě náplně jsou antistatické a antibakteriální. Ležící plocha je pak vyplněná PUR pěnou s průchodovými kanálky pro lepší cirkulaci vzduchu. Pro snadnější údržbu ji lze z hnízdečka vyndat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Kokon pro miminko 6v1
Příjemný materiál
100% bavlna
Oboustranné
Přenosná postýlka
Image
Produkt
Divio Oboustranné hnízdečko kokon pro miminko 6v1 vzor 838
Belisima hnízdečko šedá
T-Tomi Hnízdečko VELVET sweet bunnies
Sleepee Hnízdečko Newborn Feel Světle šedá
Mamo Tato Oboustranné hnízdečko kokon pro miminko Srdíčka pastel/šedá
Cena ca. 1 300 CZK ca. 700 CZK ca. 1 000 CZK ca. 1 600 CZK ca. 700 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.