Srovnání hnízdeček pro miminka 2023: Typy a rady

Zajistí Vašemu dítěti pohodlí a bezpečí.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Červen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Belisima Hnízdečko Velvet LULU Šedá

Jak vybrat hnízdečko pro miminko

 • Hnízdečko pro miminka je praktická pomůcka, která pomalu vytlačuje dříve běžné mantinely do postýlky.
 • Hnízdečko je k dostání v mnoha podobách a velikostech a má mnoho podob využití.
 • Zajišťuje Vašemu dítěti pohodlí a bezpečí.
 • Hnízdo pro miminko lze koupit samostatně bez příslušenství, nebo s doplňky se stejným motivem.

Hnízdečko pro miminko - náš výběr

Hnízdečka pro miminko Mint

Hnízdečka pro miminko sety

Oboustranná hnízdečka pro miminko

Zobrazit kompletní nabídku hnízdeček pro miminko

Jak vybrat hnízdečko pro miminko

Využití

Hnízdečko pro miminko nabízí mnoho podob využití. Oceníte je zejména v situacích, kdy máte:

Kdy poslouží Popis
Neklidné miminko Miminka jsou z doby těhotenství zvyklá na minimum místa a na těsný prostor, který mu poskytoval bezpečí. Po narození pak může mít během prvních týdnů potíže s volným prostorem, který ho může děsit. Plačtivé miminko se v těsném a měkkém hnízdečku krásně uklidní. Jestliže je vaše dítě neklidné i v kočárku, můžete ho v něm vozit společně s hnízdečkem.
Snadné přemísťování Hnízdečko nabízí stabilní oporu, snadno se přenáší a poskytuje dítěti bezpečný prostor. Může v něm ležet na gauči a trávit tak společné chvíle v kruhu rodiny. Jestliže v hnízdečku usne, můžete ho bezpečně přenést do postýlky, aniž byste ho opětovně vzbudili.
Spaní v jedné posteli V případě, že svámí dítě spí v posteli, můžete ho ukládat v hnízdečku. Bude mít tak svůj vlastní prostor. Nemusíte se tak bát, že spadne z postele, a předejdete tak i strachu ze zalehnutí.
Cestování Na cestách může sloužit jako cestovní postýlka, a současně předejdete možnému stresu z neznámého prostředí, protože bude vnímat bezpečí svého pelíšku.
Spící miminko v hnízdečku

Hnízdečko poskytne miminku pocit bezpečí, iStock / Collab Media

Hnízdečko pro miminko
Belisima Hnízdečko Velvet LULU Šedá

Velikost

Dětské pelíšky jsou vyráběny v různých velikostech a poslouží dětem do 3 let věku.

 • Novorozenci – délka se pohybuje kolem 60–70 cm a šířka je přibližně 25–30 cm. Tato velikost je vhodná od narození do cca 6 měsíců věku.
 • Větší děti – u těchto výrobků se délka pohybuje v rozmezí 70–80 cm a šířku lehu je kolem 30 cm. Je vhodné pro děti do cca 1 roku, záleží samozřejmě na velikosti dítěte.
 • Některá hnízdečka mohou mít délku až 90 cm a šířku kolem 35 cm, lze je tedy používat ještě delší dobu.
Hnízdečka pro miminko Mint
Hnízdečko pro miminko Sleepee Newborn Royal Baby Ocean Mint
Hnízdečka pro miminko

Hnízdečka pro miminka se vyrábí v několika velikostech a mnoha designech, iStock /AlexandrBognat

Z čeho se vyrábí

Hnízdečka jsou vyráběna z příjemných materiálů, ke kterým patří nejčastěji bavlna. Velmi oblíbená jsou také hnízdečka vyrobená z minky.

Hnízdečka jsou často doplněná o dva páry šňůrek, které slouží pro udržení pevnějšího tvaru. Pomocí těchto šňůrek můžete regulovat také velikost podle potřeb dítěte.

Hnízdečka pro miminko sety
Oboustranné hnízdečko PREMIUM set 7v1Na louce s růžovou minky

Co je minky

Minky je registrovaná značka a jedná se o plně syntetický materiál, vyrobený ze 100% polyesterových vláken. Tato látka je hedvábně jemná a měkká jako kašmír. Na minky jsou typické prolisy tvořící na lícové straně výstupky. Praní tohoto materiálu se doporučuje ve studené vodě bez aviváže.

Víte, že…?

Pokud vaše miminko trpí častým zvracením, pokládejte ho do hnízdečka do polohy na boku. Díky pevným vysokým mantinelům se nemusíte bát opětovného překulení na záda.

Spící miminko v hnízdečku

Hnízdečko musí být vyrobeno z příjemného materiálu, iStock /haveseen

Oboustranná hnízdečka pro miminko
Mamo Tato Oboustranné hnízdečko Srdíčka pastel/šedá

Příslušenství

Hnízdo pro miminko lze koupit samostatně bez příslušenství, nebo s doplňky se stejným motivem, jako je potah hnízdečka. Mezi běžné příslušenství patří zejména stabilizační polštářek a peřinka nebo deka pro miminko.

 • Stabilizační polštářek – polštářek slouží jako dekorace a navíc udržuje hlavičku miminka v požadované poloze. Nijak netlačí a ani nepřekáží.
 • Dětská peřinka – má o něco menší rozměr než klasická peřinka, kterou je běžně vybavená dětská postýlka. Tato peřinka miminko krásně zahřeje a navíc bude doplňovat designové provedení hnízdečka.
Hnízdečko pro miminko
T-TOMI Hnízdečko MINKY Nifht Foxes
 • Deka pro miminko – deka je obvykle stejných rozměrů jako běžné dětské deky, je vhodnější pro děti narozené v letních měsících. Využijete ji také v kočárku.

Výrobci a cena

Mezi neoblíbenější patří hnízdečka od značek jako Divio nebo Belisima. K dalším pak patří značky jako NexBaby, Fitmania, T-tomi a další. Hnízdečka jsou nabízena v mnoha barevných kombinací a mnohdy také v oboustranné verzi.

 • Od 600 – 1000 Kč – nejlevnější hnízdečka zakoupíte za necelých 700 Kč. Již v tomto cenovém rozhraní můžete vybírat z velkého množství všech různých barevných kombinací a tvarů. Co se týká materiálů i náplní, máte k dispozici veškeré možné varianty. Tato cena vám ve většině případů poskytne zakoupit hnízdečka bez dalšího příslušenství. Někdy jsou však hnízdečka doplněna o peřinky.
 • Od 1 000 – 2 000 Kč – za tuto cenu nakoupíte hnízdečka samostatně nebo v kompletech s dalším příslušenstvím jako je polštářek a dečka.
Hnízdečka pro miminko Mint
Hnízdečko pro miminko vláček + uni mint - 3dílné

Otázky a odpovědi

Co je hnízdečko?

Hnízdečko pro miminko je speciálně navrhnutý pelíšek, který kopíruje tělo miminka a poskytuje mu pocit bezpečí, na který bylo zvyklé po celou dobu těhotenství. Lze ho umístit do postýlky nebo kočárku. Můžete ho použít i jako přebalovací podložku nebo cestovní postýlku. Malá miminka a zejména pak předčasně narozená, nemají rády kolem sebe velký prostor, proto se již v porodnici pevně balí do zavinovačky. V domácím prostředí jim pak pocit bezpečí a příjemné teplo poskytne vaše náruč nebo právě měkké hnízdečko.

Co tvoří výplň hnízdečka?

Hnízdečka jsou plněna EPS kuličkami, které jemně masírují tělíčko a zajišťují teplo a pohodlí. Další náplní je pak duté vlákno. Obě náplně jsou antistatické a antibakteriální. Ležící plocha je pak vyplněná PUR pěnou s průchodovými kanálky pro lepší cirkulaci vzduchu. Pro snadnější údržbu ji lze z hnízdečka vyndat.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku hnízdeček pro miminko