Nejlepší hnízdečka pro miminko 2024 a jak vybrat

Zajistí Vašemu dítěti pohodlí a bezpečí.

Autorka: Alena Rajnochová | Aktualizováno: Duben 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Belisima Hnízdečko Velvet LULU Šedá

Jak vybrat hnízdečko pro miminko

 • Hnízdečko pro miminka je praktická pomůcka, která pomalu vytlačuje dříve běžné mantinely do postýlky.
 • Hnízdečko je k dostání v mnoha podobách a velikostech a má mnoho podob využití.
 • Zajišťuje Vašemu dítěti pohodlí a bezpečí.
 • Hnízdo pro miminko lze koupit samostatně bez příslušenství, nebo s doplňky se stejným motivem.

Hnízdečko pro miminko - náš výběr

Belisima Hnízdečko Velvet LULU Šedá
Výrobce: Belisima
Zobrazit více
Hnízdečko pro miminka Belisima Velvet LULU v šedé barvě nabízí pocit bezpečí díky svému tvaru, který kopíruje máminu postavu. Je vybaveno stabilizačním polštářkem a peřinkou o rozměrech 70x50 cm. Vnější rozměry hnízda jsou 55x75 cm a vnitřní rozměry 35x59 cm. Materiál: 100% bavlna, spodní část (velvet a minky) a výplň z 100% polyesteru.
Zobrazit méně

Oboustranná hnízdečka pro miminko

Benlemi Prémiové oboustranné hnízdečko LUČNÍ KVÍTÍ
Zobrazit více
Hnízdečko Benlemi Prémiové oboustranné LUČNÍ KVÍTÍ o rozměrech 60 x 100 cm (vnitřní 35 x 70 cm) nabízí miminkům podporu při ležení. Je vyrobeno z 100% bavlny, výplň z dutého vlákna poskytuje antibakteriální a antistatické vlastnosti. Udržba je snadná - praní na 40 °C, žehlení do 110 °C a sušení v sušičce na nižší stupeň.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Hnízdečko pro miminko

Jak vybrat hnízdečko pro miminko

Využití

Hnízdečko pro miminko nabízí mnoho podob využití. Oceníte je zejména v situacích, kdy máte:

Kdy posloužíPopis
Neklidné miminkoMiminka jsou z doby těhotenství zvyklá na minimum místa a na těsný prostor, který mu poskytoval bezpečí. Po narození pak může mít během prvních týdnů potíže s volným prostorem, který ho může děsit. Plačtivé miminko se v těsném a měkkém hnízdečku krásně uklidní. Jestliže je vaše dítě neklidné i v kočárku, můžete ho v něm vozit společně s hnízdečkem.
Snadné přemísťováníHnízdečko nabízí stabilní oporu, snadno se přenáší a poskytuje dítěti bezpečný prostor. Může v něm ležet na gauči a trávit tak společné chvíle v kruhu rodiny. Jestliže v hnízdečku usne, můžete ho bezpečně přenést do postýlky, aniž byste ho opětovně vzbudili.
Spaní v jedné posteliV případě, že svámí dítě spí v posteli, můžete ho ukládat v hnízdečku. Bude mít tak svůj vlastní prostor. Nemusíte se tak bát, že spadne z postele, a předejdete tak i strachu ze zalehnutí.
CestováníNa cestách může sloužit jako cestovní postýlka, a současně předejdete možnému stresu z neznámého prostředí, protože bude vnímat bezpečí svého pelíšku.
Spící miminko v hnízdečku

Hnízdečko poskytne miminku pocit bezpečí, iStock / Collab Media

Velikost

Dětské pelíšky jsou vyráběny v různých velikostech a poslouží dětem do 3 let věku.

 • Novorozenci – délka se pohybuje kolem 60–70 cm a šířka je přibližně 25–30 cm. Tato velikost je vhodná od narození do cca 6 měsíců věku.
 • Větší děti – u těchto výrobků se délka pohybuje v rozmezí 70–80 cm a šířku lehu je kolem 30 cm. Je vhodné pro děti do cca 1 roku, záleží samozřejmě na velikosti dítěte.
 • Některá hnízdečka mohou mít délku až 90 cm a šířku kolem 35 cm, lze je tedy používat ještě delší dobu.
Hnízdečka pro miminko

Hnízdečka pro miminka se vyrábí v několika velikostech a mnoha designech, iStock /AlexandrBognat

Z čeho se vyrábí

Hnízdečka jsou vyráběna z příjemných materiálů, ke kterým patří nejčastěji bavlna. Velmi oblíbená jsou také hnízdečka vyrobená z minky.

Hnízdečko pro miminko
Belisima Hnízdečko Velvet LULU Šedá

Hnízdečka jsou často doplněná o dva páry šňůrek, které slouží pro udržení pevnějšího tvaru. Pomocí těchto šňůrek můžete regulovat také velikost podle potřeb dítěte.

Co je minky

Minky je registrovaná značka a jedná se o plně syntetický materiál, vyrobený ze 100% polyesterových vláken. Tato látka je hedvábně jemná a měkká jako kašmír. Na minky jsou typické prolisy tvořící na lícové straně výstupky. Praní tohoto materiálu se doporučuje ve studené vodě bez aviváže.

Víte, že…?

Pokud vaše miminko trpí častým zvracením, pokládejte ho do hnízdečka do polohy na boku. Díky pevným vysokým mantinelům se nemusíte bát opětovného překulení na záda.

Spící miminko v hnízdečku

Hnízdečko musí být vyrobeno z příjemného materiálu, iStock /haveseen

Příslušenství

Oboustranná hnízdečka pro miminko
Benlemi Prémiové oboustranné hnízdečko LUČNÍ KVÍTÍ

Hnízdo pro miminko lze koupit samostatně bez příslušenství, nebo s doplňky se stejným motivem, jako je potah hnízdečka. Mezi běžné příslušenství patří zejména stabilizační polštářek a peřinka nebo deka pro miminko.

 • Stabilizační polštářek – polštářek slouží jako dekorace a navíc udržuje hlavičku miminka v požadované poloze. Nijak netlačí a ani nepřekáží.
 • Dětská peřinka – má o něco menší rozměr než klasická peřinka, kterou je běžně vybavená dětská postýlka. Tato peřinka miminko krásně zahřeje a navíc bude doplňovat designové provedení hnízdečka.
 • Deka pro miminko – deka je obvykle stejných rozměrů jako běžné dětské deky, je vhodnější pro děti narozené v letních měsících. Využijete ji také v kočárku.

Výrobci a cena

Mezi neoblíbenější patří hnízdečka od značek jako Divio nebo Belisima. K dalším pak patří značky jako NexBaby, Fitmania, T-tomi a další. Hnízdečka jsou nabízena v mnoha barevných kombinací a mnohdy také v oboustranné verzi.

 • Od 600 – 1000 Kč – nejlevnější hnízdečka zakoupíte za necelých 700 Kč. Již v tomto cenovém rozhraní můžete vybírat z velkého množství všech různých barevných kombinací a tvarů. Co se týká materiálů i náplní, máte k dispozici veškeré možné varianty. Tato cena vám ve většině případů poskytne zakoupit hnízdečka bez dalšího příslušenství. Někdy jsou však hnízdečka doplněna o peřinky.
 • Od 1 000 – 2 000 Kč – za tuto cenu nakoupíte hnízdečka samostatně nebo v kompletech s dalším příslušenstvím jako je polštářek a dečka.

Otázky a odpovědi

Co je hnízdečko?

Hnízdečko pro miminko je speciálně navrhnutý pelíšek, který kopíruje tělo miminka a poskytuje mu pocit bezpečí, na který bylo zvyklé po celou dobu těhotenství. Lze ho umístit do postýlky nebo kočárku. Můžete ho použít i jako přebalovací podložku nebo cestovní postýlku. Malá miminka a zejména pak předčasně narozená, nemají rády kolem sebe velký prostor, proto se již v porodnici pevně balí do zavinovačky. V domácím prostředí jim pak pocit bezpečí a příjemné teplo poskytne vaše náruč nebo právě měkké hnízdečko.

Co tvoří výplň hnízdečka?

Hnízdečka jsou plněna EPS kuličkami, které jemně masírují tělíčko a zajišťují teplo a pohodlí. Další náplní je pak duté vlákno. Obě náplně jsou antistatické a antibakteriální. Ležící plocha je pak vyplněná PUR pěnou s průchodovými kanálky pro lepší cirkulaci vzduchu. Pro snadnější údržbu ji lze z hnízdečka vyndat.
Zobrazit kompletní nabídku Hnízdečko pro miminko