Hopsadlo pro děti

Super zábava dovnitř i na ven.

ca. 600 CZK
ca. 800 CZK
ca. 300 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat hopsadlo pro děti

  • Skákání a hopsání je činnost, kterou milují všechny děti od nejmenšího věku.
  • Hopsadla vaše dítě nejen zabaví, bude pro něho ale také výbornou motorickou a rehabilitační pomůckou.
  • Malým dětem můžete pořídit závěsná hopsadla do dveří, starší se pak vyřádí na skákacích zvířátcích nebo míčích.

Zdravotní význam

Skákací zvířátka jsou nejen hračkou, ale i rehabilitační pomůckou pro vývoj dítěte od cca 1. roku. Jsou vhodné pro děti, které již sami sedí a stojí bez opory. Hopsadla jsou vždy mírně nestabilní a tím posilují břišní i zádové svalstvo, napomáhají správnému usazení kyčelních kloubů a posilují svalstvo kolem kyčlí.

Hopsací zvířátka a balony je možné použít i pro zdravotní cvičení dětí nebo relaxaci. Dětské skákací balony jsou vybaveny různými typy držátek a umožňují dětem mimo hopsání také snadnější manipulaci s míčem.

Pro holčičku
Ludi skákací jednorožec

Materiál

Skákací míče a zvířátka jsou vyrobena z různých materiálů

Pružný materiál

Tento materiál je velmi odolný a má nosnost v rozmezí 200 – 300 Kg. Vzduch v hopsadle se při stlačení na jedno místo vyboulí na jiném místě, což umožňuje dětem skutečné skákání. Tyto hopsadla se dají dofukovat dle potřeby a tím se přizpůsobují růstu dítěte. Jejich cena je vyšší. Můžete je zakoupit od Ledraplastic nebo Ledragona.

Tuhý materiál

Tyto hopsadla mají nosnost do 50 kg a jsou vhodná spíše na pohupování než na skákání. Hopsadlo je nutné plně nafouknout, neumožňuje tedy dofukování.
Tyto výrobky mají nižší pořizovací cenu a jsou dostání od značek John, Togu a Mondo.

Pro větší děti
Ledraplastic Skákací koník Rody Modrá

Materiál s ABS

Jedná se o materiál se dvěma plášti, které mají za úkol při možném poškození vnějšího pláště zpomalit sfouknutí a zmírnit tak případný pád. Tento systém se běžně používá u rehabilitačních míčů, určených pro seniory nebo těhotné ženy.

Rozdělení podle věku

Skákací zvířátka a míče jsou vyráběny v několika velikostech a provedeních. Nejmenší velikosti jsou vhodné již pro velmi malé děti, největší pak využijí i děti školního věku.

Pro malé děti jsou určeny hopsadla ve tvaru zvířátka, které jsou nižší a mají větší stabilitu. Větší děti pak mohou vybírat mezi zvířátkem a míčem.

Skákací míč
Globetrotter Big skákací míč 53cm

Víte, že…?

Doporučený věk pro používání těchto výrobků jsou 3 roky. Je to dáno směrnicí EU o obsahu malých dílků. V tomto případě je tímto dílkem myšlena zátka, která zabraňuje unikání vzduchu. U kvalitních výrobků zátku uvolní velkou silou pouze dospělá osoba, a pokud není hračka nijak poškozená, mohou ji vaše děti bezpečně používat.

Typ Popis
Klasická zvířátka Výška sedu je cca 25 – 30 cm a jsou vhodná pro děti od 1 roku, které mají výšku kolem 86 cm. Cena skákacího zvířátka se pohybuje od 400 – 500 Kč.
Velká zvířátka Výška sedu cca 37 cm, vhodná pro děti kolem 2 let. I v tomto případě koupíte hopsadlo za cenu do 500 Kč.
Zvířátka s možností napojení na houpačku tzv. 2v1 Zvířátko splňuje funkci hopsadla a poté, co je připojeno na houpací podložku, také houpačky. V případě, že chcete použít zvířátko i jako houpačku, můžete zakoupit podstavec, na který je možné zvířátko připevnit. Podstavec je adaptibilní pouze k některým typům a to konkrétně k těmto: GYMNIC Gyffy žirafa GYMNIC Raffy králík GYMNIC Rody koník Cena podstavce je cca 450 Kč.

Skákací míče

Také skákací míče jsou vyráběny v několika velikostech a jsou určené pro děti od 3 let, protože nejsou tak stabilní jako zvířátka. Nejoblíbenější je velikost kolem cca 50 cm, která je vhodná pro děti od 5 – 6 let. Pro větší děti je určena velikost míče cca 55 – 60 cm.

Skákací míč je levnější varianta hopsadla, jeho cena se pohybuje od 150 – 250 Kč. Také míče nabízí mnoho výrobců, jmenovat můžeme například LIFEFIT, JOHN, MONDO, ALLTOYS a další.

Pro batole
Small foot SKÁKACÍ PEJSEK AA6784

Bezpečnost

Stejně jako je tomu v případě veškerého zboží, i v případě skákadla nakupujte tyto hračky pouze u značkových výrobků. Malé děti vše ochutnávají a nekvalitní výrobky by mohly mít vliv na jejich zdraví.

Nenechávejte svoje dítě hopsat bez dozoru, zejména než si na hračku zvykne, abyste předešli možnému pádu a zranění. Dávejte pozor na ostré a špičaté předměty. I ostré hračky by mohly hopsadlo poškodit.

Závěsná skákadla a chodítka pro kojence

Jak již bylo řečeno skákací zvířátka a míče jsou vhodnou hračkou pro děti, i co se týká zdraví. Právě naopak je tomu u závěsných hopsadel určených pro nejmenší děti. Tato hopsadla silně přetěžují nepřipravené trupové svalstvo, kyčle, kolena i kotníky a nedovolují pohybovému aparátu projít přirozeně potřebným vývojem. Dítě tak nedobrovolně přeskočí některé vývojové mezníky, které ho ale bohužel později doženou tělesnými odchylkami. Může vtáčet špičky, trpět rotací kolen do X nebo O, dalším problémem může být vyšpulený zadeček, nebo špatná chůze.

Některá závěsná hopsadla dokonce uvádějí, že jsou vhodná již pro 4. měsíční miminka. Závěsné hopsadlo drží dítě pasivně ve vertikální poloze, kterou ještě ve 4 měsících nezvládá. V tomto věku není páteř dítěte ještě ani dokonale napřímená a rotabilní a zátěž gravitace v této poloze nedokáže ustát. Aby si nějak s novou polohou tělo poradilo, buduje si náhradní pohybové vzory a držení těla, které si pak nesou až do dospělosti.

Otázky a odpovědi

Jaké hopsadlo pro větší děti?

Klasická hopsadla jsou výrobky určené malým dětem. Ty větší však potěší POGO tyč. Jedná se o speciální skákací tyč, kterou je možné koupit dětem od 20 kg a také dospělým. I POGO tyče se vyrábí v několika variantách, nejdůležitějším parametrem je v případě těchto výrobků nosnost skákajícího.

Jaké hopsadlo pořídit?

Pokud uvažujete o nákupu hopsadla, preferujte klasická gumová hopsadla, která je možné koupit dětem od věku cca 1 roku. Tyto výrobky nijak neohrozí vývoj Vašeho dítěte. Vyhnout byste se naopak měli závěsným hopsadlům, určeným pro nejmenší děti.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Pro holčičku
Pro větší děti
Skákací míč
Pro batole
Image
Produkt
Ludi skákací jednorožec
Ledraplastic Skákací koník Rody Modrá
Globetrotter Big skákací míč 53cm
Small foot SKÁKACÍ PEJSEK AA6784
Výrobce
Ludi
Ledraplastic
Ledragomma
Small foot
Věk od
1 let
3 let
6 let
2 let
Barva
růžové
modré
červené
červené
Nosnost
35 kg
400 kg
Cena ca. 600 CZK ca. 800 CZK ca. 300 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.