Volný čas a zdraví
Fitness

5 nejlepších hrazd do zdi 2023

Nechcete se při cvičení mačkat ve fitku? Není problém.

Autor: Cenovyradar | Aktualizováno: Únor 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Sharp Shape Hrazda do zdi
93 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat hrazdu do zdi

 • Hrazda do zdi má několik různých podob, každá tyč je nějakým způsobem specifická.
 • U hrazdy do zdi je velmi důležité sledovat její nosnost.
 • Správně umístit hrazdu není nic složitého. Důležité je řídit se hlavně tím, abyste při cvičení neměli pokrčené nohy.
 • Abyste měli doma kvalitní hrazdu na zeď, věnujte pozornost výrobnímu materiálu.

Hrazda do zdi

Sharp Shape Hrazda do zdi XL
přečíst recenzi
Výrobce: Sharp Shape
Typ: hrazdy
Max. nosnost: 250 kg
Hmotnost: 14 kg
WOclub POWER WALL RIG XS do zdi
přečíst recenzi
Výrobce: WOclub
Typ: posilovací klece
Hmotnost: 55 kg
HMS DD13
přečíst recenzi
Výrobce: HMS
Typ: hrazdy
Max. nosnost: 120 kg
Hmotnost: 3 kg
Zobrazit kompletní nabídku hrazd do zdi

Jak vybrat hrazdu do zdi

Typy hrazd do zdi

Pod pojmem hrazda si mnoho lidí představí jen tyč upevněnou do zdi. Ale to nemusí být úplně pravda. Sportovci, jenž na hrazdě cvičí v posilovně, nebo kdesi venku na tyči, vědí, že existuje mnohem více druhů, na kterých lze provozovat mnohem více cviků a zapojit tak o to víc svalů.

 • Rovná tyč
 • Tyč se zahnutými kraji
 • Tyč se zahnutými okraji a dalšími úchopy
 • Multifunkční hrazda s dvěma tyčemi, mezi nimiž je možnost více úchopů
 • Dlouhá hrazda s možností uchycení TRX
hrazda do zdi
Sharp Shape Hrazda do zdi

Každá výše uvedené hrazda má své výhody i nevýhody, což už je patrné z jejich rozdělení do jednotlivých typů. Nejméně místa zabírá hrazda obyčejná, jelikož vám nikde netrčí žádný jiný úchop. Není však výjimkou i služba hrazdy na míru, chcete-li mít hrazdu do zdi podle svých představ.

Nosnost

U hrazdy do zdi je velmi důležité sledovat její nosnost. Hlavně tehdy, když plánujete cvičit i s činkami či jinou zátěží. Hrazdy obecně mají nosnost kolem 150 kg, nicméně u multifunkčních verzí můžete čekat nosnost až 250 kg.

Ovšem pořád pamatujte na to, že než nosnost samotné hrazdy je i důležité znát kvalitu vašich zdí tak, abyste do ní hrazdu bez problémů mohli přišroubovat a nebát se na ni zavěsit.

hrazda do zdi
Sharp Shape Hrazda do zdi XL

Víte, že…?

Jestli se vám nechce vrtat do zdi a máte doma např. žebřiny, podívejte se v obchodech po závěsných hrazdách. Jen je důležité sledovat šířku příčky žebřin.

Vzdálenost od zdi

Správně umístit hrazdu není nic složitého. Důležité je řídit se hlavně tím, abyste při cvičení neměli pokrčené nohy. Nevýhodou v některých domácnostech může být to, když na hrazdě do zdi cvičí více členů.

 • Levnější hrazdy se na zeď připevní a již není možné s nimi jakkoliv dále hýbat.
 • Ovšem drahé modely poskytují i možnost upravit si výšku dle potřeby.
hrazda do zdi
Gorilla Sports Hrazda do zdi

Když se teď rozhlížíte po místnosti a říkáte, že místo máte, ale je moc blízko rohu, což při cvičení může překážet, měli byste zvážit rohový typ hrazdy do zdi.

Víte, že…?

Pro někoho méně zručného může být montáž složitá. Proto, pokud ve svém okolí nemáte někoho šikovného, lze využít i služby některých prodejců, kteří vám to přivezou i namontují.

Materiál a spoje

Abyste měli doma kvalitní hrazdu na zeď, věnujte pozornost výrobnímu materiálu. Cokoliv, co není vyrobeno z oceli, dejte stranou. S takovým materiálem nikdy nebudete mít jistotu vysoké nosnosti. Dalším ukazatelem kvality hrazdy do zdi jsou její spoje. Při výběru se setkáte se spoji pevně svařenými k sobě, nebo s montovanými a spojenými šrouby.

hrazda do zdi
WOclub POWER WALL RIG XS do zdi
 • Pevné spoje: Kvalitní pevný spoj je hladký, nikde nic nevyčnívá a z hlediska pevnosti se na něj můžete bez obav spolehnout.
 • Šroubovaný spoj: Jednotlivé části hrazdy do zdi, které jsou k sobě spojené za pomoci šroubů, mohou při zátěži vydávat nepříjemné zvuky a prohýbat se. To vám určitě pocit bezpečí nepřidá.

Nejznámější značky

Značka Popis
FUBO: Česká firma, která nabízí produkty do posiloven. V Hradci Králové mají dokonce svoji vlastní posilovnu, kde si přímo jejich zboží můžete vyzkoušet. Věnují se rovněž i zakázkové výrobě. Dokážou tedy splnit i některá vaše přání.
inSPORTline: V České republice velmi známá značka, kterou propaguje několik sportovců. Výrobci si zakládají na kvalitním provedení a svým zákazníkům poskytují prodlouženou záruku až na 10 let.
WOclub: České produkty, které najdete i na mnoha workoutových hřištích v Evropě. Zabývají se výrobou strojů, jenž se využívají pro cvičení s vlastní vahou těla.

Cena

Po prostudování všech výše uvedených parametrů se pojďte podívat ještě na poslední, kterým je cena. Cenu ovlivňuje mnoho faktorů. Tou hlavní je však velikost hrazdy na zeď.

Cena do 1 000 Kč

Nejlevnější hrazdy na zeď nejsou ničím zvláštní. Opravdu se jedná jen o jednoduchou a rovnou tyč. Jejich nosnost se pak pohybuje kolem 150 kg a spoje bývají často spojené šrouby.

hrazda do zdi
HMS DD13

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Mnohem kvalitnější, ať základní či hrazdu do zdi s dalšími úchyty, pořídíte ve střední cenové kategorii. Nezapomeňte před koupí zkontrolovat spoje. Nosnost očekávejte kolem 200 kg.

Cena nad 3 000 Kč

Poslední cenová třída již nabízí profesionální modely hrazdy na zeď s mnoha dalšími úchopy, včetně protiskluzového potahu a nastavitelnou výškou hrazdy na zeď.

Otázky a odpovědi

Proč mít hrazdu do zdi?

Rádi byste si zacvičili, ale nejbližší posilovna je přeplněná nebo v ní je jen jedna hrazda na zdi, na které už cvičí někdo jiný. Možná je na čase zapřemýšlet nad vlastní hrazdou, kterou si můžete zavěsit kamkoliv na zeď, kde máte místo. Zacvičit si pak můžete kdykoliv budete chtít, nikam nemusíte jezdit a místo toho si dát pořádně do těla.

Jak vybrat hrazdu do zdi?

Vybrat správnou hrazdu do zdi není nic složitého. Myslet musíte na to, že hrazda se liší svým tvarem, každá hrazda Vám umožní cvičit trochu jiné cviky. Proto se s jednotlivými modely nejprve seznamte, ať vyberete tu, která nejlépe splní Vaše očekávání.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku hrazd do zdi