Nejlepší izolačním nátěry 2024 a jak vybrat

Autor: Jiří Novák | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Austis Eternal In Thermo 4 kg bílá
91 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat izolační nátěr

Při výběru izolačního nátěru je vhodné zvážit následující faktory:

  • Typ povrchu: Výrobek by měl být vhodný pro materiál, na který bude aplikován (např. dřevo, kov, beton).
  • Oblast použití: Zda bude nátěr použit v interiéru nebo exteriéru, což ovlivňuje odolnost proti povětrnostním vlivům.
  • Izolační vlastnosti: Zda má nátěr tepelně izolační efekt nebo izolační účinky vůči vlhkosti a hlučnosti.
  • Ekologický dopad: Preferujte produkty s nižším obsahem škodlivých látek, které jsou šetrnější k životnímu prostředí.
  • Odolnost a trvanlivost: Odolnost vůči mechanickému opotřebení, UV záření a schopnost udržet své izolační vlastnosti i po delší dobu používání.
  • Cena a spotřeba: Cenová dostupnost produktu a jeho pokryvnost (kolik metrů čtverečních pokryje při dané spotřebě).

Izolační nátěr - náš výběr

Austis Eternal In Thermo 4 kg bílá
přečíst recenzi
Výrobce: Eternal
Značka: Eternal
Barva: bílé
Hmotnost balení: 4 kg
Omyvatelné: ano
Tónovací: ano
Zobrazit více
Interiérová nátěrová hmota Austis Eternal In Thermo obsahuje mikroskopické skleněné kuličky s izolačním efektem, které po vyschnutí tvoří izolační vrstvu. Aplikuje se ve dvou vrstvách s intervaly 4–8 hodin a výsledná spotřeba je 0,3–1 kg/m2. Umožňuje aplikaci do 30 °C a suší cca 24 hodin.
Zobrazit méně
Abamal tepelně izolační nátěr 5 l bílá
přečíst recenzi
Barva: bílé
Zobrazit více
Tepelně izolační nátěr Abamal, 5 litrů, je určený pro interiér. Omezuje vlhkost a kondenzaci, což přispívá k prevenci vzniku plísní. Výdatnost je 10-20 m² na balení a nátěr lze ředit vodou (max 5 % objemu). Produkt obsahuje speciální pojivo s mikrosférami, které odráží až 97 % tepelného záření.
Zobrazit méně
Gumoasfalt SA12 5kg
Výrobce: Paramo
Použití barvy: na střechy
Barva: černé
Velikost balení: 5 kg
Zobrazit více
Gumoasfalt SA12 o hmotnosti 5 kg je nátěrová hmota s mletým bentonitem jako plnidlem, určená pro údržbu asfaltových povlaků a těsnění střešních detailů. Aplikuje se za studena různými nástroji. Spotřeba činí přibližně 0,75 kg/m² na vrstvu. Před aplikací je třeba hmotu promíchat.
Zobrazit méně
Paramo Gumoasfalt SA12 černý 10kg
přečíst recenzi
Zobrazit více
Gumoasfalt SA12 je černý nátěr vážící 10 kg, určený k ochraně izolačních vrstev. Jedná se o vodě ředitelnou slož s mletým bentonitem jako plnidlem, aplikovatelnou na materiály jako beton, cihla či kámen. Aplikace probíhá pokrývačským kartáčem, štětcem nebo stříkáním. Po zaschnutí tvoří hydroizolační film odolný různým klimatickým podmínkám s průměrnou spotřebou 0,75 kg/m² na vrstvu.
Zobrazit méně
Het HETLINE IZOL izolační barva proti skvrnám 1kg
přečíst recenzi
Výrobce: Het
Značka: Hetline Izol
Barva: bílé
Typ barvy: matná
Objem balení: 0.75 l
Hmotnost balení: 1 kg
Zobrazit více
Izolační barva Het HETLINE IZOL o hmotnosti 1 kg má schopnost krytí skvrn jako je kouř, saze, nikotin, rez či voda. Barva s bělostí 95 % (MgO) je určena pro vnitřní i vnější využití. Spotřeba je 6-10 m²/kg a suší nejméně 6 hodin při 20 °C a 60 % vlhkosti.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Izolační nátěr

Jak vybrat izolační nátěr

Jakými způsoby mohu aplikovat izolační nátěr

Izolační nátěr lze aplikovat několika způsoby, podle typu a konzistence nátěru. Obvykle je možné nátěr nanášet štětcem nebo válečkem, v některých případech také stříkáním. Při aplikaci je důležité dodržet doporučení výrobce týkající se množství nátěru a způsobu jeho nanášení, aby bylo dosaženo optimálních izolačních vlastností. Před aplikací je také důležité řádně připravit povrch, což obvykle znamená jeho očištění a v případě potřeby i odstranění starých nátěrů či opravy nepravidelností.

Jak dlouho trvá vysychání izolačního nátěru

Doba schnutí izolačního nátěru se může značně lišit v závislosti na typu produktu, podmínkách prostředí jako je teplota a vlhkost, i na tloušťce nanesené vrstvy. Obvykle se udává, že povrch je na dotek suchý po několika hodinách, ale úplné vytvrdnutí nátěru a dosažení jeho plných izolačních vlastností může trvat několik dnů až týdnů. Pro konkrétní informace je nejlepší se obrátit na pokyny k výrobku.

Jak mohu zjistit, zda je izolační nátěr vhodný pro moje potřeby

Abychom zjistili, zda je izolační nátěr vhodný pro naše potřeby, je důležité zvážit, jaké izolační požadavky od nátěru očekáváme. Důležitá je například jeho schopnost izolace proti vodě, vzduchu, nebo tepelné izolace. V případě specifických požadavků na zvukovou izolaci by nátěr měl mít tyto vlastnosti specifikované výrobcem. Je také vhodné přečíst recenze a informace od výrobce pro zjištění, jak se nátěr osvědčil v reálném prostředí, a zda vyhovuje specifickým požadavkům dané aplikace.

Jak udržovat povrchy pokryté izolačním nátěrem

Izolační nátěr
Austis Eternal In Thermo 4 kg bílá

Pro udržení izolačních vlastností a životnosti nátěru je důležité pravidelně kontrolovat stav povrchu a podle potřeby provádět čištění použitím šetrných mycích prostředků, které neponičí izolační vlastnosti nátěru. Je třeba se vyhýbat abrasivním čistidlům a nástrojům, které by mohly nátěr poškodit. V případě viditelného poškození nebo oděrky je doporučeno místo přemalovat.

Jakou roli hraje izolační nátěr v energetické účinnosti domu

Izolační nátěr může sehrát významnou roli v energetické účinnosti domu díky svým izolačním vlastnostem. Aplikace na stěny, strop či podlahu může pomoci redukovat tepelné mosty a tepelné ztráty, čímž dochází k udržení stabilnější teploty uvnitř budovy a snížení nákladů na vytápění i chlazení. Správně aplikovaný izolační nátěr tedy může přispět k lepší energetické efektivitě a v dlouhodobém horizontu vést k úsporám nákladů na energie.

Zobrazit kompletní nabídku Izolační nátěr