Kapsář na postýlku

Praktický organizér pro maminku.

ca. 500 CZK
ca. 400 CZK
ca. 300 CZK
ca. 700 CZK
ca. 400 CZK
ca. 600 CZK

Jak vybrat kapsář na postýlku

 • Do kapsáře umístěného na postýlku budete pravděpodobně ukládat věci, které budete potřebovat k přebalení dítěte.
 • Kapsáře se k postýlce připevňují pomocí šňůrek nebo poutek se suchými zipy.
 • Výrobním materiálem je u těchto kapsářů bavlna.
 • Kapsáře jsou vyráběny v mnoha krásných barevných kombinacích.
 • Kapsáře je možné prát v pračce na maximálně 40° C.

Velikosti a materiál

Kapsáře se k postýlce připevňují pomocí šňůrek nebo poutek se suchými zipy. Výrobním materiálem je u těchto kapsářů bavlna. Bavlna je příjemný materiál a dobře se udržuje. Může sloužit i jako tepelná izolace nebo chránit miminko před průvanem.

Design

Kapsáře jsou vyráběny v mnoha krásných barevných kombinacích. Zakoupit je můžete samostatně nebo v kombinaci s povlečením do postýlky. Lze je připevnit na klasickou i cestovní postýlku. Jestliže máte postýlek více, například jednu v kuchyni nebo obývacím pokoji a další v ložnici, budou se vám hodit kapsáře dva.

Prošívaný
Miminu kapsář na postýlku Velvet lux prošívaný meruňkový

Údržba

 • Kapsáře jsou často vyplněné PES dutým vláknem nebo rounem.
 • Je možné je prát v pračce na maximálně 40° C.
 • Někteří výrobci upozorňují na možnost sražení materiálu a proto doporučují ještě vlhký kapsář protřepat a natáhnout do délky.
 • Kapsáře nejsou vhodné pro sušení v sušičce, protože i v tomto případě může dojít ke sražení materiálů.
 • Sušte je tedy raději na vzduchu.
 • Co se týká žehlení, kapsáře vyrobené z bavlny je možné žehlit na co nejmenší teplotu, kapsáře vyrobené z minky se nesmí žehlit vůbec.

Cena

Cena kapsářů se podle provedení a velikosti většinou pohybuje v rozmezí 300 – 700 Kč. Lze samozřejmě narazit i na levnější kapsáře, které můžete pořídit cca za 200 Kč. Dražší varianty pak koupíte v kombinaci s povlečením a ochrannými mantinely. Pořízení těchto kapsářů není nijak cenově náročné a investice se vám určitě vyplatí.

Značka

Kapsáře nabízí mnoho výrobců a také několik českých značek. Některé výrobce si nyní přestavíme.

Na postýlku i přebalovací pult
Esito kapsář na postýlku Měsíček modrá
Značka Popis Cena
Baby Nellys Tato česká značka nabízí velké množství kapsářů. Vybírat můžete z několika velikostí. Tyto krásné kapsáře mají rozměr 70 x 140 cm, 60 x 60 cm, 40 x 65 cm a 50 x 30 cm. Kapsáře je k postýlce možné uchytit pomocí stuh nebo látky se suchým zipem. Materiálem je bavlna. Kapsáře mají několik kapes, nejčastěji 6, k dispozici jsou však kapsáře s 5 kapsami nebo jednou velkou kapsou. Cena výrobků se pohybuje v rozmezí 400 – 500 Kč.
Esito Esito je český výrobce dětského oblečení a doplňků s vlastním vývojem a stylem. U svých výrobků zaručuje vysokou kvalitu, funkčnost a praktičnost. Všechny kapsáře mají v případě této značky rozměry 53 x 53 cm, a mají 5 praktických kapes. Materiálem je zde bavlna a minky, což jsou moderní a snadno udržitelné materiály. Kapsáře jsou vyplněny tenkým dutým rounem, díky kterému drží tvar. K postýlce ho můžete přivázat pomocí zavazovacích šňůrek. Cena kapsářů je odvozena od použitých materiálů, kapsáře vyrobené z bavlny stojí 450 Kč, v případě minky je cena je cena 700 Kč.
My sweet baby Nabízí širokou nabídku krásně provedených kapsářů v mnoha barevných kombinacích. Rozměry kapsářů jsou 60 x 60 cm nebo 60 x 30 cm. Kapsáře jsou ušity z certifikované bavlny a náplní je zde duté vlákno. K postýlce je můžete připevnit pomocí stuh. Cena se pohybuje kolem 450 Kč u větších rozměrů a cca 410 Kč v případě menších kapsářů.
Bobono Další značka nabízejí kapsáře o rozměrech 60 x 60 cm a 60 x 30 cm. Materiálem je opět bavlna a náplň je tvořena hypoalergenním silikonovým vláknem. Menší typ je ušit pouze z dvou vrstev bavlny. I tyto kapsáře připevníte pomocí stuh Cena je cca 420 Kč.
 • K dostání je i mnoho výrobků jiných značek. V případě, že si z široké nabídky nevyberete ten pravý typ pro vás, můžete si ho nechat ušít podle vlastních představ. Šikovné maminky si tyto praktické kapsáře zvládnou vyrobit i doma.

Víte, že…?

Další praktickou pomůckou, která vám usnadní péči o miminko na cestách je plenkovník. Jedná se o v podstatě o látkové pouzdro, které většinou obsahuje 2 kapsy. Do jedné vložíte náhradní plenky, do druhé vlhčené ubrousky a přebalovací podložku. Plenkovník je možné koupit také s obalem na zdravotní průkaz pro miminko.

Otázky a odpovědi

Co je kapsář?

Kapsáře jsou vyráběny za různým účelem, můžete ho pořídit do auta, závěsný do pokoje, dětem do školky nebo školy a pro nejmenší děti na postýlku. Všechny varianty kapsáře slouží jako praktické organizéry, díky kterým máte po ruce věci, které v péči pro dítě potřebujete. Kapsáře na postýlku můžete koupit v různých velikostech a designech, nebo si nechat ušít přesně takový, který se vám bude vyhovovat nejvíce.

K čemu kapsář na postýlku?

Do kapsáře umístěného na postýlku budete pravděpodobně ukládat věci, které budete potřebovat k přebalení dítěte. Budete tak potřebovat kapsu na plenky, vlhčené ubrousky, přebalovací podložku a ošetřující krém. Do kapsáře můžete uložit také náhradní oblečení, oblíbenou hračku, náhradní dudlík a třeba deku. Velikost kapsáře a počet kapes tedy určíte podle toho, co vše budete chtít mít v danou chvíli po ruce.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Prošívaný
Na postýlku i přebalovací pult
Z bavlny
Organizér na postýlku
Hypoalergenní
Stylový
Image
Produkt
Miminu kapsář na postýlku Velvet lux prošívaný meruňkový
Esito kapsář na postýlku Měsíček modrá
LittleUp kapsář na postýlku Baby Star
Nobodinoz Merlin organizér na postýlku White Bubble/Misty Pink
Baby Nellys kapsář na postýlku Panda
La Millou Luxusní kapsář na postýlku UNICORN SUGAR BEBE by Maja Bohosiewicz
Výrobce
MimiNu
Esito
LittleUP
Nobodinoz
Baby Nellys
La Millou
Cena ca. 500 CZK ca. 400 CZK ca. 300 CZK ca. 700 CZK ca. 400 CZK ca. 600 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.