Nejlepší kempingové sprchy 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Bestway 58224 20l
80 %
★★★★★
★★★★★

Jak vybrat kempingovou sprchu

  • Kempingová sprcha může řešit problém s nedostatečnou hygienou při této oblíbené aktivitě. Jedná se o mobilní variantu, která umožňuje mít vodu pro sprchování prakticky kdekoli. Obecně lze rozlišit dva základní typy těchto přenosných sprch.
  • Základním parametrem při výběru je v případě solárních sprch velikost nádoby na ohřev vody. Ta vychází z počtu lidí, kteří budou sprchu využívat.
  • Z dalších parametrů stojí za zmínku délka sprchové hadice, případně možnosti dalšího příslušenství.

Kempingové sprchy - náš výběr

Bestway 58224 20l
přečíst recenzi
Výrobce: Bestway
Objem: 20 l
Solární: ano
Zobrazit více
Solární sprcha Solar-Pro je vyrobena z polyesteru s jednostrannou černou povrchovou úpravou pro absorpci sluneční energie. Čas ohřevu vody na 48 °C je 2-3 hodiny. Pružná hadice se sprchovou hlavicí je součástí balení. Praktické je také ovládání proudu vody ventilem. Objem je 20 l a rozměry 41 x 58 cm. Jednoduchý transport zajišťuje madlo.
Zobrazit méně
Traper Fast
přečíst recenzi
Výrobce: Traper
Stany na sprchování: ano
Zobrazit více
Rychlostan Traper Fast pracuje na pružinovém systému pro rychlé sestavení a rozložení. Dveře tohoto stanu jsou vybaveny zipem a povrch je z nylonu. Má malou hmotnost a malé přepravní rozměry, což jej činí vhodným pro ochranu před lehkým deštěm. Přichází v tašce pro praktické uskladnění.
Zobrazit méně
Brunner cestovní sprcha Aquafresh 2.0
přečíst recenzi
Výrobce: Brunner
Zobrazit více
Cestovní sprcha Brunner Aquafresh 2.0, napájená z 12 V, lze umístit do vodního kanystru. Má pevnou a kompaktní konstrukci, 2 m dlouhý výtažný had a 5 m kabel pro připojení do autozapalovače. Objem proteklé vody je 3,5 l/min, průměr čerpadla 66 mm. Kanystr není v balení.
Zobrazit méně
Brunner Splash 15l
přečíst recenzi
Výrobce: Brunner
Objem: 15 l
Zobrazit více
Brunner Splash je venkovní solární sprcha o objemu 15 l. Provádí se tlak pomocí nožní pumpy. Jde jí skladovat v tašce, když se nepoužívá. Nádoba se umisťuje ve svislé poloze a musí být vystavena sluníčku pro ohřev vody. Obsahuje popruh pro přenášení a hadici. Maše 14 dní na vrácení a zasíláme ji do 24 hodin.
Zobrazit méně
Campgo Shower 40l
přečíst recenzi
Výrobce: Campgo
Zobrazit více
Campgo Shower je kempingová sprcha, jejíž sestavu tvoří 40l vak z PVC materiálu a dlouhá hadice se sprchovou hlavicí. Voda v sáčku se ohřívá na slunci. Pro snadné přenášení a zavěšení je vybavena držadlem. Produkt je určen pro použití v přírodě, když není k dispozici běžná sprcha.
Zobrazit méně

Kempingové sprchy MFH

M.F.H. Solar Shower 20l
přečíst recenzi
Výrobce: MFH
Objem: 20 l
Solární: ano
Zobrazit více
M.F.H. Solární sprcha 20l je určená pro místa bez přístupu k teplé vodě a elektřině. Je vyrobena z odolného PVC, váží 400g a má přibližný objem 20 litrů. Používá sluneční energii k ohřevu vody do teploty až 41°C za 3 hodiny. Umožňuje regulaci průtoku vody.
Zobrazit méně
MFH solární sprcha 37623 40l
Výrobce: MFH
Zobrazit více
MFH solární sprcha 37623 40l je určená pro kempování. Vyžaduje pevný podklad pro závěsné háčky, aby nedošlo k poškození. Kapacita sprchy je 40 litrů, s možností ohřátí na 48-60 °C za 3 hodiny při přímém slunci. Balení obsahuje lanko s hákem a plastovou hadici. Produkt je kompaktní.
Zobrazit méně
M.F.H. Solar Shower 10l
přečíst recenzi
Výrobce: MFH
Objem: 10 l
Solární: ano
Zobrazit více
M.F.H. Solární sprcha o objemu 10 l je navržena pro použití při cestování, táboření nebo na chatě. PVC povrch přijímá sluneční energii a může ohřát vodu až na 48 - 60 °C za 2-3 hodiny. Obsahuje pružnou hadici s regulačním ventilem a pevné madlo pro přenášení.
Zobrazit méně
M.F.H. Solar Shower 4691 40 L
Výrobce: MFH
Objem: 40 l
Solární: ano

Kempingové sprchy ISO

ISO 8819 Shower Deluxe 20l
Výrobce: ISO
Značka: ISO
Objem: 20 l
Solární: ano
Zobrazit více
ISO 8819 Shower Deluxe 20l je solární sprcha s objemem 20 litrů. Výrobek je opatřen teploměrem a rukojetí pro snadnou manipulaci. Materiál je vodotěsný a odolný. Sprcha má uzavřený přívod vody, průhlednou zadní část pro sledování hladiny vody a kapsu na příslušenství.
Zobrazit méně
ISO 3410 Camp Shower 40l
přečíst recenzi
Výrobce: ISO
Objem: 40 l
Solární: ano
Zobrazit více
ISO 3410 Camp Shower 40l je určena pro situace bez přístupu k vodě a elektřině. Tento produkt, vyrobený z materiálu absorbujícího světlo, umožňuje ohřev vody na slunci. Její kapacita je 40 litrů, rozměry 40 x 40 x 24 cm a váha 580 g, včetně obalu. Balení také obsahuje sprchovou hadici dlouhou 68 cm a kabel s hákem pro zavěšení.
Zobrazit méně
ISO 1168 Solar Shower KING CAMP 20l
přečíst recenzi
Výrobce: ISO
Objem: 20 l
Solární: ano
Zobrazit více
Solární sprcha ISO 1168 Solar Shower KING CAMP o objemu 20l je vyrobena z ekologických materiálů s 6P PVC pro ochranu životního prostředí. Vyniká vícevrstvou konstrukcí pro lepší nepropustnost. Voda se v ní může ohřát až na 48 °C. Součástí je 1m dlouhá hadice s hubicí a praktický háček na zavěšení.
Zobrazit méně
ISO Solární sprcha do kempu 40l
přečíst recenzi
Výrobce: ISO
Objem: 40 l
Solární: ano
Zobrazit více
ISO Solární sprcha do kempu s kapacitou 40 litrů je vyrobena z PVC materiálu, což ji činí odolnou vůči povětrnostním vlivům. Lze ji zavěsit na strom či háček díky posílenému očku na závěsu. Voda se ohřívá sluneční energií a je regulována ventilem. Sprchu lze snadno skládat pro transport.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kempingové sprchy

Jak vybrat kempingovou sprchu

Dva typy kempingových sprch

Kempingové sprchy lze rozdělit do dvou základních typů, které se od sebe liší způsobem použití sprchy nebo tím, jak se řeší ohřev vody.

Žena se sprchuje venku

Kempingová sprcha je k dostání ve dvojím provedení, iStock / torwai

Solární

Solární sprchy zpravidla sestávají z vaků o různém objemu, které se umístí na slunné místo a díky tomu se voda uvnitř postupně ohřeje na potřebnou teplotu. Výhodou je regulovatelný proud vody, který zprostředkovává otočný kohoutek. Sprchu je nutné zavěsit do větší výšky, protože voda z ní vytéká samospádem. Jednotlivé modely od různých výrobců jsou si téměř podobné.

Do autozásuvky

Součástí těchto sprch je ponorné čerpadlo, které funguje po zapojení sprchy do autozásuvky. K provozu vyžaduje 12 V. Díky čerpadlu není nutné sprchu zavěšovat do výšky, protože proud teče prakticky pod jakýmkoliv úhlem. Zpravidla stačí připevnit pomocí přísavky na okno auta. Součástí je samozřejmě i hák na zavěšení. Čerpadlo lze vložit buď do přenosné tašky nebo kanystru, které bývají většinou součástí nebo prakticky do jakékoli nádoby. U tohoto typu sprchy je nutné si zajistit jiný zdroj ohřevu vody.

Typ sprchyVýhodyNevýhody
SolárníSolární panel zajistí ohřev vodyPro ohřátí vody je nutné slunečné počasí
 Použití této sprchy je možné prakticky kdekoliNádoba s vodou se musí zavěsit do výšky
 Možnost regulovat proud vody 
Do autozásuvkyDíky ponornému čerpadlu teče voda ve všech úhlechSprchu lze umístit pouze v dosahu automobilu
 Nevyžaduje žádnou speciální nádobu na voduNutnost zajistit vlastní ohřev vody
Rodina leží ve stole

Kempingová sprcha vyhoví jednotlivcům i rodinám, iStock / Wavebreakmedia

Volba velikosti nádoby na vodu

Kempingové sprchy
Bestway 58224 20l

Volba velikosti nádoby na vodu je otázkou více solárních modelů než sprch určených do autozapalovače, protože u těch lze využít prakticky jakoukoli nádobu, která je zrovna po ruce. Obecně jsou kempingové sprchy vybaveny nádobami, taškami nebo kanystry o objemu mezi 10 až 40 litry. Volba vždy souvisí s tím, pro kolik osob bude sprcha určená. S vyšším objemem se ale samozřejmě také prodlužuje doba ohřevu vody.

  • Objem 10 litrů – sprchy určené pro jednu osobu
  • Objem 20 litrů – sprchu může použit 1 až 2 osoby
  • Objem 40 litrů – modely určené i pro více lidí

Víte, že…?

Solární vaky se doporučují položit na rovnou plochu černou stranou otočenou ke slunci. V případě vaků o 20 litrech bývá voda po jedné hodině ohřátá na cca 27°C, po třech hodinách zhruba na 41°C. Rychlost ohřevu samozřejmě ovlivňuje také teplotě vzduchu a intenzita slunečního záření.

Délka sprchovací hadice?

Délka sprchovací hadice je parametr, který je třeba řešit u modelů sprch do autozásuvek. V těchto případech se může délka podstatně lišit a nejčastěji se pohybuje mezi 2 až 4,5 metry. Volba délky sprchové hadice ovlivňuje komfort při použití tohoto zařízení. V případě solárních sprch je proud vody řešený samospádem, takže sprchové hadice bývají zpravidla kratší a délka nebývá vždy uvedena.

Víte, že…?

Kempingové sprchy MFH
M.F.H. Solar Shower 20l

Výrobní materiál je u většiny výrobků podobný a málokdy je v popisu uvedený. Nejčastěji se ale používá odolné PVC s tím, že sprchová hadice je vyrobena z plastu. Kvalitní materiál je ale zárukou dlouhé životnosti, proto je vhodné se spoléhat spíše na ověřené výrobce.

Jaké příslušenství může být součástí kempingových sprch?

Případné další příslušenství vždy souvisí s konkrétním výrobkem, tedy i typem přenosné sprchy. Nejčastěji se jedná o následující možnosti:

  • Přenosné tašky, kanystry – zpravidla součástí sprch do autozásuvek, mohou se použít jako zásobník na vodu při sprchování; solární kempingové sprchy mají vak na vodu vždy
  • Háčky, přísavky – háčky jsou standardním vybavením všech sprch, přísavky u autosprch
  • Nožní pumpa – některé modely solárních sprch jsou určeny k postavení na zem, voda tedy neteče samospádem a pro zajištění tekoucí vody je nutné pumpování
  • Ukazatel vody – kontrolní funkce; vak je opatřený okénkem, díky které umožňuje ověřit, jaké množství vody v nádobě zbývá

Otázky a odpovědi

Jak vybrat kempingovou sprchu?

Prvotní je výběr vhodného typu. Každý má pak svá pozitiva i negativa. Základním a nejdůležitějším parametrem je velikost sběrné nádoby. To se týká zejména solárních modelů.

Jakým způsobem je řešen ohřev vody u kempingových sprch?

Solární sprchy jsou vybaveny vakem ze speciálního materiálu opatřeného solárním panelem. Tato sprcha pro ohřev vody vyžaduje pouze sluneční záření. U sprch určených do autozapalovače je nutné zajistit vlastní ohřev vody (např. na cestovním vařiči, z vodovodního řádu např. v kempech apod.)
Zobrazit kompletní nabídku Kempingové sprchy