25 nejlepších klipů na dudlíky 2023

Zachrání každé miminko.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Březen 2023

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Canpol LOVI Stužka s klipem SALT&PEPPER

Jak vybrat klip na dudlík

  • Klip na dudlík je praktická pomůcka, díky které zajistíte, že se dudlík vašeho miminka jen tak neztratí, protože bude lépe viditelný.
  • Mezi nejlevnější a prakticky všude dostupné patří klipy vyrobené z plastu.
  • Všechny klipy jsou určeny pro dudlíky, které mají ouško. Základní přichycení na oblečení dítěte je vesměs stejný.

Klip na dudlík - náš výběr

Dřevěné klipy na dudlík

Silikonové klipy na dudlík

BabyOno řetízek Natural Nursing Liška růžová
přečíst recenzi
Výrobce: BabyOno
Značka: Baby Ono
Barva: růžové
Materiál: silikonové
My Teddy klip color Island Sea
přečíst recenzi
Výrobce: My Teddy
Barva: modré
Materiál: silikonové
Biberschatz Držák White Magnolia
přečíst recenzi
Výrobce: Biberschatz
Barva: zelené
Materiál: silikonové
BabyOno klip Grey Star
přečíst recenzi
Výrobce: BabyOno
Barva: hnědé
Materiál: silikonové
Určení: pro kluky

Klipy na dudlík Elodie Details

Elodie Details klip Change World
přečíst recenzi
Výrobce: Elodie details
Barva: bílé
Materiál: polyesterové, silikonové, kovové
Elodie details Klips na dudlík Sweethearts
přečíst recenzi
Výrobce: Elodie details
Barva: růžové
Materiál: polyesterové, silikonové, kovové

Klipy na dudlík NUK

Zobrazit kompletní nabídku klipů na dudlíky

Jak vybrat klip na dudlík

Typy klipů

Klipy na dudlík můžete vybrat podle několika kritérií:

  • Materiál
  • Způsob připnutí
  • Vzhled, barevné provedení
  • Cena
Klip na dudlík
Canpol LOVI Stužka s klipem SALT&PEPPER

Materiál

Mezi nejlevnější a prakticky všude dostupné patří klipy vyrobené z plastu. V dnešní době jsou ale velmi oblíbené přírodní materiály a to se odráží i při výběru klipů. Zde stojí za zmínku bezesporu dřevo. Dalším oblíbeným materiálem je silikon a dobře dostupné jsou také klipy vyrobené z látkových pásků nebo stužek.

Plast

Plast je asi nejčastější a nerozšířenější materiál, ze kterého se klipy na dudlík vyrábí. Cenově jsou velmi dobře dostupné. Zpravidla se jedná o řetízky různých barev. Na úchytu jsou pak doplněny líbivými barevnými obrázky, které mají zaujmout malé uživatele.
Největší výhodou je snadná údržba. Při ušpinění, nebo když dítěti spadne na zem, stačí omýt v horké vodě, lehce osušit a je možné ho hned používat.

Dřevo

K výrobě se používá dřevo např. z břízy, buku, javoru. Zpravidla se jedná o dřevěné korálky navlečené na šňůrce. Existují přírodní varianty i ty barevné.
Dřevo je náročnější na údržbu, což je mírná nevýhoda. Po umytí ho musíte nechat vyschnout, než jej budete opět používat. Pokud budete mít klip z barevných korálků, dávejte pozor, jestli se neolupuje barva, zvláště pokud bude dítě korálky kousat. Toto by se nemělo za žádných okolností stávat, a pokud ano, je výrobek zcela nevhodný k používání.

Dřevěné klipy na dudlík
Desami dřevěný klip na dudlík meruňková

Látka

Do této kategorie patří látkové pásky a stužky, ale také plyšové hračky, které slouží jako klipy k dudlíku.
Z praktického hlediska lze říct, že látka není nejvhodnější materiál, alespoň co se hygieny týká. Snadno se ušpiní, dítě je bude s největší pravděpodobností kousat, takže bude neustále mokré. To vše pak nahrává množení bakterií a vytváří materiál nevhodný pro děti. Navíc k udržení čistoty je budete muset často prát.

Silikon

Jedná se o potravinářský silikon, který je zdravotně nezávadný, testovaný a certifikovaný. Neměl by obsahovat BPA (bisfenol A), ftaláty, olovo, kadmium ani další těžké kovy. Celkově je tento materiál velmi příjemný na dotek. Většinou se jedná o silikonové korálky navlečené na šňůrce. Vyrábí se ale i jiné tvary. Na výběr je ze všech možných barevných variant. Klip z něj vyrobený může fungovat i jako kousátko, které ulevuje dětem při prořezávání zoubků.
Hlavní výhodou je pak to, že je velmi snadno omyvatelný a prakticky ihned znovu použitelný.

Víte, že…?

V dnešní době jsou také velmi oblíbené klipy se jménem vašeho děťátka. Pokud kromě jména chcete ovlivnit i vzhled (barva nebo jejich kombinace, materiál), je vhodné oslovit lokálního výrobce. V současné době je na trhu celá řada hand made výrobků a lidí, kteří vyrábí klipy i jiné doplňky přímo vám na míru. Nebo je možné zakoupit jednotlivé komponenty a pak si klip vyrobíte i sami doma podle vaší fantazie.

Silikonové klipy na dudlík
Nibbling silikon řetízek na dudlík Hvězdička černá/bílá

Způsob připnutí

Všechny klipy jsou určeny pro dudlíky, které mají ouško. Základní přichycení na oblečení dítěte je vesměs stejný. Kovový klip, který je z lícové strany chráněn kolečkem nebo jiným tvarem zpravidla ze stejného materiálu, jako ostatní komponenty. Najdete ale také například plastové spony, které fungují na podobném principu jako klip.
Ze strany, kde se navléká dudlík, existují tři typy uchycení:

  • Provázek, pružný kroužek na provlečení
  • Háček
  • Suchý zip

Provázek nebo kroužek najdete především u klipů, na kterých jsou navlečené korálky nebo jsou vyrobené z látky. Háček je nejčastěji na plastových řetízcích. Přichycení pomocí suchého zipu bývá součástí klipů s hračkami nebo na klipech páskových.

Klipy na dudlík Elodie Details
Elodie Details klip na dudlík Lemon Sprinkles

Cena a výrobci

I u klipů na dudlík najdeme široké cenové rozpětí. Částky se pohybují cca od 40,- do 650,- Kč. Ceny jednotlivých klipů se také podstatně liší v různých obchodech, i když se prakticky jedná o stejné zboží. Pokud ho budete vybírat na internetu, určitě se vyplatí využít cenové srovnávače. Dá se říct, že ceny souvisí i s jednotlivými značkami. I když každý výrobce nabízí i levnější nebo naopak dražší varianty.

V tabulce najdete několik značek, které jsou na našem trhu a nabízí typově odlišné produkty.

Značka Typy klipů Cena
Russ Látkový pásek s malým plyšovým zvířátkem Od 40,-
Suavinex Řetízek Řetízkový klip v sadě s dudlíkem ve stejném designu Pásek Od 70,- do 350,-
Detoa Klipy z dřevěných korálků (barevné i přírodní) Od 50,- do 160,-
KidPro Silikonové klipy na dudlík Cca 300,-
Philips Avent Pásek Plyšové zvířátko na připnutí dudlíku Od 120,- do 500,-

Víte, že…?

Klip na dudlík není hračka a dítě by ho mělo vždy používat pod dohledem. Nedávejte dítěti klip na spaní. Než ho dítěti dáte, zkontrolujte, zda je v naprostém pořádku. A nikdy ho nepřipínejte na volné části oděvů, pásky nebo šňůrky na oblečení.

Klipy na dudlík NUK
NUK řetízek Disney MEDVÍDEK PÚ Bílá

Otázky a odpovědi

Proč koupit klip na dudlík?

Klip na dudlík je praktická pomůcka, díky které zajistíte, že se dudlík vašeho miminka jen tak neztratí, protože bude lépe viditelný. To se stává hlavně doma. Venku pak zamezíte tomu, že dudlík spadne každou chvíli na zem. Miminka velmi rády zahazují hračky a věci, které kolem sebe mají. Klipem dudlík zaručeně ochráníte.

Jak vybrat klip na dudlík?

Klip na dudlík vybírejte podle svého vkusu. Velmi oblíbené jsou silikonové a dřevěné klipy, které jsou bezpečnější než klipy plastové. Při výběru plastového klipu volte velmi dobře výrobce a preferujte pouze známé značky, které používají zdravotně nezávadné materiály.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Zobrazit kompletní nabídku klipů na dudlíky