Nejlepší klipy na dudlíky 2024 a jak vybrat

Zachrání každé miminko.

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Červenec 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Canpol LOVI Stužka s klipem SALT&PEPPER

Jak vybrat klip na dudlík

  • Klip na dudlík je praktická pomůcka, díky které zajistíte, že se dudlík vašeho miminka jen tak neztratí, protože bude lépe viditelný.
  • Mezi nejlevnější a prakticky všude dostupné patří klipy vyrobené z plastu.
  • Všechny klipy jsou určeny pro dudlíky, které mají ouško. Základní přichycení na oblečení dítěte je vesměs stejný.

Klip na dudlík - náš výběr

Canpol LOVI Stužka s klipem SALT&PEPPER
Výrobce: Lovi
Barva: bílé
Určení: pro kluky a holky
Zobrazit více
Klip na dudlík slouží k uchycení dudlíku k oděvu a zamezení jeho pádu či ztráty. Technické specifikace mohou zahrnovat délku a materiál páska, typ klipu pro snadné připevnění či odnímání a upevňovací smyčku, která může být univerzální pro různé druhy dudlíků. Bezpečnostní normy jsou důležité pro použití u dětí.
Zobrazit méně
MAM klip s krytkou Clip and Cover ponorka
Výrobce: BAMED
Zobrazit více
Klip na dudlík slouží k uchycení dudlíku k oděvu dítěte a zabraňuje jeho ztrátě. Tento předmět je vyroben z kvalitních materiálů, čímž zaručuje bezpečnost a pohodlí při použití. Klip je univerzální, což znamená, že je kompatibilní s různými značkami a velikostmi dudlíků.
Zobrazit méně
B.box univerzální pásek modrá
Výrobce: b.box
Barva: modré
Materiál: polyesterové
Zobrazit více
Náhradní klip na dudlík je praktickým doplňkem pro snadnou manipulaci s dudlíky, vhodným pro rodiče a děti. Klip je vyroben z odolných materiálů a lze jej používat s různými typy dudlíků. Umožňuje pohodlné uchopení a uchycení dudlíku na oděv nebo kočárek, což zabraňuje ztrátám a zvyšuje hygienu.
Zobrazit méně

Dřevěné klipy na dudlík

Dřevěný klip na dudlík s kovovou sponou - bílý - 47 x 28 x 18 mm - 1 ks
Zobrazit více
Připínací klip na dudlík je navržen s ohledem na pohodlí a bezpečnost dětí. Tento klip je vyroben z odolného materiálu a je snadno připevnitelný k dětskému oblečení nebo kočárku. S jeho pomocí zůstane dudlík čistý a snadno dostupný pro dítě.
Zobrazit méně
Topgal dřevěný řetízek na dudlík modrá
Barva: modré
Zobrazit více
Tento klip na dudlík je navržen tak, aby udržel dudlík čistý a bezpečný pro děti. Klip je vyroben z odolného materiálu a snadno se upevňuje na oblečení či jiný materiál. Dudlík lze jednoduše připojit k klipu a je snadno vyměnitelný.
Zobrazit méně
Gadeo dřevěný klip na dudlík Bead white
Výrobce: Gadeo
Barva: přírodní
Zobrazit více
Klip na dudlík je užitečný doplněk pro uchování dudlíku na dosah ruky a k zamezení jeho ztráty. Vyrobena z kvalitních materiálů a je snadno připevnitelný k dětskému oblečení. Je důležité zkontrolovat kompatibilitu klipu s konkrétním dudlíkem a pravidelně provádět kontrolu jeho upevnění.
Zobrazit méně
Elodie Details dřevěný klips na dudlík Billy the Bear
Výrobce: Elodie details
Značka: Elodie details
Barva: modré
Materiál: silikonové, polyesterové, plyšové
Zobrazit více
Klip na dudlík je praktický doplněk, umožňuje uchycení dudlíku k oblečení či kočárku. Jeho hlavními vlastnostmi jsou odolnost, snadná manipulace a čistění. Klipem lze nastavit délku, disponuje pevným zacvakávacím systémem. Vhodný pro každodenní použití.
Zobrazit méně

Silikonové klipy na dudlík

BabyOno řetízek Natural Nursing Liška růžová
Výrobce: BabyOno
Značka: Baby Ono
Barva: růžové
Určení: pro holky
Materiál: silikonové
Zobrazit více
Klip na dudlík disponuje univerzální sponou, která umožňuje snadné připevnění na dětské oblečení či doplňky. Materiál klipu je BPA-free plast, zajišťující bezpečnost pro děti. Délka řemínku je nastavitelná a umožňuje udržet dudlík čistý a v bezpečné vzdálenosti od podlahy.
Zobrazit méně
Biberschatz Držák White Magnolia
Výrobce: Biberschatz
Barva: zelené
Materiál: silikonové
Zobrazit více
Tento klip slouží k uchycení dudlíku. Umožňuje snadné a rychlé připevnění k oděvu nebo kočárku, čímž pomáhá zabránit ztrátě či znečištění dudlíku. Klip je vyroben z odolného materiálu a jeho design je zaměřen na bezpečnost a pohodlí při nošení.
Zobrazit méně
BabyOno klip Grey Star
Výrobce: BabyOno
Určení: pro kluky
Barva: hnědé
Materiál: silikonové
Zobrazit více
Klip na dudlík slouží k upevnění dudlíku na oblečení dítěte. Tento praktický pomocník zamezuje ztrátě nebo pádu dudlíku na zem. Klip je vyroben z odolného materiálu a snadno se upevňuje na různé typy oděvů. Je navržen tak, aby neškodil oděvu ani pokožce dítěte.
Zobrazit méně

Klipy na dudlík Elodie Details

Elodie Details klip na dudlík Lemon Sprinkles
Výrobce: Elodie details
Zobrazit více
Klip na dudlík je praktický doplněk, který zajišťuje, že dudlík vašeho dítěte zůstane vždy čistý a bezpečný. Klip je navržen tak, aby se dal snadno připevnit na dětské oblečení nebo nosiče a umožňuje pevné uchycení dudlíka, čímž zabraňuje ztrátě nebo kontaktu s podlahou či jinými nečistotami.
Zobrazit méně
Elodie Details klip Change World
přečíst recenzi
Výrobce: Elodie details
Materiál: polyesterové, silikonové, kovové
Barva: bílé
Zobrazit více
Tento klip na dudlík je navržen pro bezpečnou uchycení dudlíku, přičemž zabraňuje jeho ztrátě. Klip je kompatibilní s různými typy a značkami dudlíků. Upevňovací mechanismus je jednoduchý, ale efektivní a splňuje všechny bezpečnostní požadavky.
Zobrazit méně

Klipy na dudlík NUK

Nuk řetízek na dudlík s klipem zelená
přečíst recenzi
Výrobce: NUK
Určení: pro kluky
Materiál: plastové
Barva: zelené
Zobrazit více
Tento klip na dudlík je navržen jako pomocník pro udržení dudlíku na dosah ruky a zabránění jeho ztráty. Klip se připevňuje k dětskému oblečení nebo kočárku pro stabilní a bezpečné uchycení dudlíku. Jeho technické vlastnosti zahrnují odnímatelný řemínek a univerzální design pro většinu druhů dudlíků.
Zobrazit méně
Nuk klip na dudlík Fruits citrónová
Výrobce: NUK
Zobrazit více
Klip na dudlík je navržen tak, aby udržoval dudlík na dosah ruky dítěte a zároveň bránil jeho pádu na zem či ztrátě. Klip lze připevnit k oblečení nebo jiným vhodným povrchům. Výrobce zaručuje kvalitu materiálů a splnění bezpečnostních norem.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Klip na dudlík

Jak vybrat klip na dudlík

Typy klipů

Klipy na dudlík můžete vybrat podle několika kritérií:

  • Materiál
  • Způsob připnutí
  • Vzhled, barevné provedení
  • Cena
Dudlík s klipem

Nejlevnější jsou plastové klipy na dudlík, iStock /jordieasy

Materiál

Mezi nejlevnější a prakticky všude dostupné patří klipy vyrobené z plastu. V dnešní době jsou ale velmi oblíbené přírodní materiály a to se odráží i při výběru klipů. Zde stojí za zmínku bezesporu dřevo. Dalším oblíbeným materiálem je silikon a dobře dostupné jsou také klipy vyrobené z látkových pásků nebo stužek.

Plast

Plast je asi nejčastější a nerozšířenější materiál, ze kterého se klipy na dudlík vyrábí. Cenově jsou velmi dobře dostupné. Zpravidla se jedná o řetízky různých barev. Na úchytu jsou pak doplněny líbivými barevnými obrázky, které mají zaujmout malé uživatele.
Největší výhodou je snadná údržba. Při ušpinění, nebo když dítěti spadne na zem, stačí omýt v horké vodě, lehce osušit a je možné ho hned používat.

Dřevo

Klip na dudlík
Canpol LOVI Stužka s klipem SALT&PEPPER

K výrobě se používá dřevo např. z břízy, buku, javoru. Zpravidla se jedná o dřevěné korálky navlečené na šňůrce. Existují přírodní varianty i ty barevné.
Dřevo je náročnější na údržbu, což je mírná nevýhoda. Po umytí ho musíte nechat vyschnout, než jej budete opět používat. Pokud budete mít klip z barevných korálků, dávejte pozor, jestli se neolupuje barva, zvláště pokud bude dítě korálky kousat. Toto by se nemělo za žádných okolností stávat, a pokud ano, je výrobek zcela nevhodný k používání.

Látka

Do této kategorie patří látkové pásky a stužky, ale také plyšové hračky, které slouží jako klipy k dudlíku.
Z praktického hlediska lze říct, že látka není nejvhodnější materiál, alespoň co se hygieny týká. Snadno se ušpiní, dítě je bude s největší pravděpodobností kousat, takže bude neustále mokré. To vše pak nahrává množení bakterií a vytváří materiál nevhodný pro děti. Navíc k udržení čistoty je budete muset často prát.

Silikon

Jedná se o potravinářský silikon, který je zdravotně nezávadný, testovaný a certifikovaný. Neměl by obsahovat BPA (bisfenol A), ftaláty, olovo, kadmium ani další těžké kovy. Celkově je tento materiál velmi příjemný na dotek. Většinou se jedná o silikonové korálky navlečené na šňůrce. Vyrábí se ale i jiné tvary. Na výběr je ze všech možných barevných variant. Klip z něj vyrobený může fungovat i jako kousátko, které ulevuje dětem při prořezávání zoubků.
Hlavní výhodou je pak to, že je velmi snadno omyvatelný a prakticky ihned znovu použitelný.

Víte, že…?

Dřevěné klipy na dudlík
Dřevěný klip na dudlík s kovovou sponou - bílý - 47 x 28 x 18 mm - 1 ks

V dnešní době jsou také velmi oblíbené klipy se jménem vašeho děťátka. Pokud kromě jména chcete ovlivnit i vzhled (barva nebo jejich kombinace, materiál), je vhodné oslovit lokálního výrobce. V současné době je na trhu celá řada hand made výrobků a lidí, kteří vyrábí klipy i jiné doplňky přímo vám na míru. Nebo je možné zakoupit jednotlivé komponenty a pak si klip vyrobíte i sami doma podle vaší fantazie.

Miminko v kočárku si hraje s dudlíkem

Díky klipu nebudete muset dudlík stále hledat, iStock /DmitryPK

Způsob připnutí

Všechny klipy jsou určeny pro dudlíky, které mají ouško. Základní přichycení na oblečení dítěte je vesměs stejný. Kovový klip, který je z lícové strany chráněn kolečkem nebo jiným tvarem zpravidla ze stejného materiálu, jako ostatní komponenty. Najdete ale také například plastové spony, které fungují na podobném principu jako klip.
Ze strany, kde se navléká dudlík, existují tři typy uchycení:

  • Provázek, pružný kroužek na provlečení
  • Háček
  • Suchý zip

Provázek nebo kroužek najdete především u klipů, na kterých jsou navlečené korálky nebo jsou vyrobené z látky. Háček je nejčastěji na plastových řetízcích. Přichycení pomocí suchého zipu bývá součástí klipů s hračkami nebo na klipech páskových.

Cena a výrobci

Silikonové klipy na dudlík
BabyOno řetízek Natural Nursing Liška růžová

I u klipů na dudlík najdeme široké cenové rozpětí. Částky se pohybují cca od 40,- do 650,- Kč. Ceny jednotlivých klipů se také podstatně liší v různých obchodech, i když se prakticky jedná o stejné zboží. Pokud ho budete vybírat na internetu, určitě se vyplatí využít cenové srovnávače. Dá se říct, že ceny souvisí i s jednotlivými značkami. I když každý výrobce nabízí i levnější nebo naopak dražší varianty.

V tabulce najdete několik značek, které jsou na našem trhu a nabízí typově odlišné produkty.

ZnačkaTypy klipůCena
RussLátkový pásek s malým plyšovým zvířátkemOd 40,-
SuavinexŘetízek Řetízkový klip v sadě s dudlíkem ve stejném designu PásekOd 70,- do 350,-
DetoaKlipy z dřevěných korálků (barevné i přírodní)Od 50,- do 160,-
KidProSilikonové klipy na dudlíkCca 300,-
Philips AventPásek Plyšové zvířátko na připnutí dudlíkuOd 120,- do 500,-

Víte, že…?

Klip na dudlík není hračka a dítě by ho mělo vždy používat pod dohledem. Nedávejte dítěti klip na spaní. Než ho dítěti dáte, zkontrolujte, zda je v naprostém pořádku. A nikdy ho nepřipínejte na volné části oděvů, pásky nebo šňůrky na oblečení.

Otázky a odpovědi

Proč koupit klip na dudlík?

Klip na dudlík je praktická pomůcka, díky které zajistíte, že se dudlík vašeho miminka jen tak neztratí, protože bude lépe viditelný. To se stává hlavně doma. Venku pak zamezíte tomu, že dudlík spadne každou chvíli na zem. Miminka velmi rády zahazují hračky a věci, které kolem sebe mají. Klipem dudlík zaručeně ochráníte.

Jak vybrat klip na dudlík?

Klip na dudlík vybírejte podle svého vkusu. Velmi oblíbené jsou silikonové a dřevěné klipy, které jsou bezpečnější než klipy plastové. Při výběru plastového klipu volte velmi dobře výrobce a preferujte pouze známé značky, které používají zdravotně nezávadné materiály.
Zobrazit kompletní nabídku Klip na dudlík