Kočárek s ruční brzdou

Pro průběžné dobrzďování.

ca. 16 500 CZK
ca. 11 500 CZK
ca. 9 700 CZK
ca. 13 600 CZK
ca. 18 500 CZK
ca. 2 900 CZK

Jak vybrat kočárek s ruční brzdou

 • Kočárky s ruční brzdou se vyrábí ve 2 provedeních, jedná se o kombinované kočárky nebo sportovní verze.
 • Při výběru dbejte na výběr kvalitních kol a celkového brzdového systému. Zaměřte se na počet kol, odpružení a aretaci, která vám usnadní manipulaci, a to jak v terénu, tak i ve městě.
 • Dále se zaměřte také na materiál, ze kterého je konstrukce kočárku vyrobena a na další vybavení, jako je bezpečnostní pás, polstrování, úložné prostory apod.

Typy

Kočárky, které mají ruční brzdu, můžete zakoupit ve 2 provedeních. Buď můžete pořídit kombinovaný model, nebo pouze sportovní verzi. Pojďme si říci, jaký je mezi nimi rozdíl.

Kombinovaný

Výhoda kombinovaného kočárku spočívá v tom, že jej můžete použít jak pro vašeho novorozence, tak i pro větší dítě. Obsahuje totiž hlubokou korbu, která je určena pro miminka do doby, než začnou samy sedět. Další součástí je pak sportovní nástavba, která může být i otočná, což znamená, že vaše dítě můžete mít otočené po směru i proti směru jízdy.

Do každého terénu
Thule Urban Glide 2 Black / Cypress Green 2021

Sportovní

Sportovní kočárky už neobsahují hlubokou, ale pouze sportovní korbu. Ta bývá často nastavitelná po směru i proti směru jízdy. Také je polohovatelná, což je pro dítě nezbytné. Většinou mají sportovní verze vyšší nosnost a můžete je snadněji skládat.

Brzdový systém

U kočárků je důležitý také brzdový systém a to zejména při jízdě z kopce. Ruční brzda ovšem nestačí, je potřeba, aby byl kočárek vybaven i velkou nožní brzdou.

 • Ruční brzda – je vhodná na průběžné přibržďování, které uleví nejen vašim rukám, ale i zádům
3v1 multifunkční
Kinderkraft Kombinovaný Prime 3v1 grey 2020
 • Velká nožní brzda – výhodou je dobře postavená a snadno dostupná brzda, která umožňuje našlápnutí v každém směru. Nesmí však při chůzi či běhu překážet.

Nosnost

Při nákupu si také dávejte pozor na maximální nosnost kočárku. Na trhu jsou totiž modely, jejichž maximální nosnost se pohybuje okolo 15 kg, ale můžete si pořídit i model, jehož maximální nosnost je okolo 22 kg. Měli byste si tedy uvědomit, jak dlouho chcete kočárek používat. Jestli chcete jeden model na celou dobu používání, nebo pak vyměníte za jiné model s vyšší nosností.

Kola

Pokud kupujete kočárek, měli byste se zaměřit i na jeho kola. A to především v případě, že byste chtěli jezdit se svým dítětem i do terénu. Důležitý je kromě typu kol i jejich počet, odpružení a aretace.

S bezpečnostním madlem
X-Lander X-Run astral black 2021

Typ

Typově můžete volit ze dvou možností:

 • Nafukovací kola – tyto kočárky poměrně dobře pruží; jsou vhodná i do náročného terénu; jejich nevýhoda je fakt, že se mohou propíchnout
 • Gumová s pěnovou výplní – zde riziko píchnutí nehrozí. Jezdí se s nimi dobře především v terénu.
 • Plastová kolečka – Ty jsou do terénu více než nevhodné, protože téměř vůbec netlumí nerovnosti. Takže se hodí pouze pro využití ve městě a na krátké vzdálenosti.
Praktická tříkolka
Baby Jogger SUMMIT X3 SINGLE MIDNIGHT BLACK 2022

Počet

Kočárky se vyrábí ve dvojím provedení a to buď jako trojkolka nebo čtyřkolka. Trojkolka má dvě kola vzadu a jedno kolo vepředu, čtyřkolka má pak dvě kola vzadu a dvě vepředu. V následující tabulce najdete výhody a nevýhody obou variant.

Typ Výhody Nevýhody
Trojkolka Lepší manipulativnost s kočárkem Kočárky mají horší stabilitu
  Snazší průjezdnost terénem  
Čtyřkolka Kočárky jsou stabilní V úzkých úsecích mohou být hůře průjezdné

Odpružení

Odpružení je základ především terénních modelů, pokud chcete vašemu dítěti poskytnout opravdu komfortní svezení. Ideálně by se mělo nacházet na přední i zadní nápravě.

Aretace

Díky aretaci předních kol se vám bude s kočárkem lépe manipulovat, snadněji udržíte směr, který nebude třeba tolik korigovat. Aretaci oceníte jak při jízdě v terénu, tak i ve městě.

Pro dvojčata
Thule Urban Glide 2 Double Black 2021

Víte, že…?

Konstrukce kočárků může být vyrobena většinou z kovu nebo hliníku. Kov je odolný, ale jeho hmotnost je vyšší. Modely z hliníku mají kromě dlouhé životnosti také výhodu nízké hmotnosti, ovšem více si za ně připlatíte.

Vybavení

Praktické vybavení kočárku zajistí bezpečnou a pohodlnou jízdu vašemu dítěti ale i vám. Patří sem:
Bezpečnostní pásy – ideálně pětibodový systém s možností nastavení délky pásu a vybavený polstrovanými polštářky

 • Polstrování – zajistí dostatek pohodlí vašemu dítěti uvnitř kočárku
Dostupný
Petite&Mars Sport Easy Iron Green 2020
 • Integrovaná sluneční clona – ochrana dítěte před sluncem, větrem, ale i deštěm
 • Úložné prostory – dobře dostupný koš by měl být samozřejmostí; ověřte dostatečnou hloubku, výhodou je, pokud bude uzavíratelný
 • Držák na láhev – může se jednat jak o přihrádku na pití pro vaše dítě, tak o klasický držák na vaši lahev, což oceníte zejména při sportovních aktivitách

Cena

Nejlevnější modely kočárků s ruční brzdou se pohybují okolo 2 000 Kč. Jedná se ovšem o základní varianty, bez dalšího vybavení. Pokud chcete kombinovaný kočárek, jeho cena začíná cca na 10 000 Kč. Nejkvalitnější modely kočárků s ruční brzdou začínají na 20 000 Kč.

Otázky a odpovědi

S jakými výrobci kočárků s ruční brzdou se na trhu setkáme?

Jednou z nejoblíbenějších značek na trhu je momentálně společnost Thule, která se soustředí především na terénní modely. Kvalita je tu samozřejmostí. Mezi další oblíbené a kvalitní výrobce patří například Britax Römer, ABC Design nebo Baby Jogger.

Existují i modely s ruční brzdou pro dvojčata?

Ano. V nabídce najdete i kočárky pro dvojčata, jejichž součástí je ruční brzda. Vybírat můžete jak kombinované, tak i sportovní. Při výběru dávejte pozor na maximální nosnost a kvalitní kola.

Různé typy produktů porovnejte zde.

Jméno
Do každého terénu
3v1 multifunkční
S bezpečnostním madlem
Praktická tříkolka
Pro dvojčata
Dostupný
Image
Produkt
Thule Urban Glide 2 Black / Cypress Green 2021
Kinderkraft Kombinovaný Prime 3v1 grey 2020
X-Lander X-Run astral black 2021
Baby Jogger SUMMIT X3 SINGLE MIDNIGHT BLACK 2022
Thule Urban Glide 2 Double Black 2021
Petite&Mars Sport Easy Iron Green 2020
Cena ca. 16 500 CZK ca. 11 500 CZK ca. 9 700 CZK ca. 13 600 CZK ca. 18 500 CZK ca. 2 900 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Martina Oborná

About the Author

About the Author

Už během studia vysoké školy jsem našla oblibu v psaní seminárních prací. Vždy mě bavilo dozvídat se nové a nové informace, které jsem pak prostřednictvím svých prací mohla posílat dál. Moje hlavní profese je učitelka v mateřské škole. Během mateřské dovolené, jsem začala i s copywritingem. Copywriter pro mě byla jasná volba. Momentálně zpracovávám články na témata, která se týkají různých produktů. Jsem ráda za jakékoliv zadání, protože se vždy dozvím něco nového. Nejblíže jsou mi ovšem témata, která se týkají dětí, bydlení a péče o zdraví i o tělo.