Nejlepší kryptek mandraky 2024 a jak vybrat

Autorka: Klára Machátová | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Wosport Taktická modulární Ciras Mar Kryptek Mandrake

Jak vybrat kryptek mandrake

 • Kryptek mandrake je jeden z maskovacích vzorů firmy Kryptek, který se vyznačuje vysokou mírou maskování v přírodním terénu, respektive zalesněných oblastí. Mimo tento vzor nabízí značka Kryptek také další možnosti pro jiné situace nebo přírodní podmínky.
 • Zmíněný maskovací vzor využívají nejrůznější výrobci oblečení a doplňků.
 • Samotná značka Vertx – Kryptek je prestižním americkým výrobcem taktického oblečení a doplňků. Jeho výrobky se vyznačují designem, funkčností a všestranností

Kryptek mandrake - náš výběr

Wosport Taktická modulární Ciras Mar Kryptek Mandrake
Výrobce: Wosport
Hmotnost: 2300 g
S Molle vazbou: ano
Taktické: ano
Zobrazit více
Wosport Taktická modulární Ciras Mar Kryptek Mandrake je vesta, která se vyznačuje MOLLE připevněním. Obsahuje více sumek - pro lékárničku, vysílačku a admin kapsu, stejně jako prostor pro 6 a další 4 M4/M16 zásobníky. Hmotnost vesty je 2080g.
Zobrazit méně
baseball suchý zip rip-stop KRYPTEK MANDRAKE
Zobrazit více
Baseballová kšiltovka NyCo RIPSTOP, vyrobená z 50 % bavlny a 50 % nylonu s gramáží 220 g/m2, je vybavena Rip-Stop tkaním a univerzální velikostí díky nastavitelnému velcro pásku. Součástí jsou 3 velcro panely pro nášivky. Hmotnost kšiltovky činí 78 g. Přizpůsobitelná pro venkovní použití v horkých podmínkách.
Zobrazit méně

Kalhoty kryptek mandrake

Čepice kryptek mandrake

baseball suchý zip rip-stop KRYPTEK MANDRAKE
Zobrazit více
Baseballová kšiltovka NyCo RIPSTOP, vyrobená z 50 % bavlny a 50 % nylonu s gramáží 220 g/m2, je vybavena Rip-Stop tkaním a univerzální velikostí díky nastavitelnému velcro pásku. Součástí jsou 3 velcro panely pro nášivky. Hmotnost kšiltovky činí 78 g. Přizpůsobitelná pro venkovní použití v horkých podmínkách.
Zobrazit méně
CONDOR OUTDOOR s velcro panely KRYPTEK HIGHLANDER
Zobrazit více
Baseballová kšiltovka NyCo Rip-Stop vyrobena ze 50% bavlny a 50% nylonu s gramáží 220 g/m2 je odolná díky Rip-Stop tkaní. Jde o průměrné výškové pokrývky hlavy o hmotnosti 78 g a je nastavitelná díky stahovatelnému velcro pásku. Může být ozdobena pomocí 3 velcro panelů.
Zobrazit méně
OPERATOR s velcro panely Kryptek Mandrake
Zobrazit více
Jedná se o taktickou kšiltovku OPERATOR od společnosti CONDOR OUTDOOR, americké výroby. Kšiltovka má tři VELCRO panely - na přední straně, temeni a na zadní straně. Materiál je 100% bavlna, velikost je univerzální. Doplňuje je nákres Kryptek Mandrake.
Zobrazit méně
OPERATOR MESH s velcro panely Kryptek Mandrake
Zobrazit více
"OPERATOR MESH" je taktická kšiltovka od americké firmy CONDOR s třemi VELCRO panely pro identifikaci. Kšiltovka má vysoce prodyšnou síťovinu na zadní části pro odvod vlhkosti. Je vyrobena z 60% bavlny a 40% polyesteru. Její univerzální velikost lze upravit pomocí pásku se suchým zipem.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Kryptek mandrake

Jak vybrat kryptek mandrake

Kryptek mandrake a další maskovací vzory

Firma Kryptek nabízí maskovací vzory, které se vyznačují vysokou mírou maskování v přírodním terénu. Využívá moderní technologie, které sestávají z mikro i makro vrstev. To prakticky znamená, že na 2D kresbě je současně také 3D obrázek, který výrazně zvyšuje krytí.

Maskáče

Maskovací vzor není určen pouze profesionálům, iStock / sakdinon


Maskovací vzory této společnosti jsou využívány nejen u elitních vojáků po celém světě, ale jsou oblíbené také u dalších profesí a osob, které mají blízko k přírodě. Přehled některých maskovacích vzorů firmy Kryptek v tabulce níže.

Maskovací vzorOblast vhodná pro jeho použití
MandrakeZalesněné oblasti
HighlanderSušší oblasti, které se vyznačují menším procentem zeleného porostu
NomadPouštní oblasti
RaidMěstský vzor
BansheeVzor dobře splývá s barvami pozimní přírody
TyphonNoční kamuflážní vzor
Yeti (Wraith)Zasněžené oblasti
AltitudeOblast Alp, která se vyznačuje extrémními podmínkami, které se zároveň velmi často mění

Víte, že…?

Dle nezávislých testů různých státních organizací je potvrzeno, že maskovací vzory firmy Kryptek patří mezi ty, které se v přírodních podmínkách nejhůře hledají. Kvalita těchto vzorů je tedy ověřena.

Co vše lze koupit

Vzor kryptek mandrake využívají nejrůznější výrobci oblečení a dalších doplňků nejen pro vojáky, ale také lovce, myslivce, rybáře. Maskovací vzory se mohou objevovat na outdoorovém oblečení, vybavení apod.

Oblečení

Kryptek mandrake
Wosport Taktická modulární Ciras Mar Kryptek Mandrake

Maskáčové vzory jsou typické pro army a lovecké oblečení. Jednat se může o následující položky:

 • Kalhoty a kraťasy
 • Košile a trika různého provedení
 • Bundy
 • Taktické a lovecké vesty
 • Kšiltovky
 • Rukavice
 • Kukly atd.
Maskáčové košile

Maskovacím vzorem nemusí být ozdobeno pouze oblečení, iStock / irontrybex

Další vybavení a doplňky

Maskovací vzory se kromě oblečení používají také na další předměty, které mohou být součástí výbavy vojáků a jiných osob vyskytujících se v přírodě. Patří sem např.

 • Tašky a batohy různého provedení i velikosti, ledvinky
 • Kapsy na lékárničky
 • Servisní pouzdra – brašny na čištění zbraní
 • Přívěsky na klíče
 • Pouzdra na zbraně
 • Odhazováky na prázdné zásobníky
 • Skiny na brokovnice či jiné zbraně (umožňují měnit vzhled zbraní dle potřeby)
 • Peněženky
 • Popruhy a další

Nabídka značky Vertx – Kryptek

Kromě samotných maskovacích vzorů patří tato americká firma k předním výrobcům taktického nízkoprofilového oblečení a doplňků, zejména taktických tašek a tašek pro skryté nošení. Výrobky se vyznačují inovativním designem, funkčním provedením, přizpůsobivostí daným podmínkám a všestranností v používání.

Pánská kolekce

Kalhoty kryptek mandrake
Souprava taktická maskáčová, kalhoty, mikina, kryptek mandrake, L, Smilodon

Nabídka určená pro muže obsahuje vše potřebné ke zlepšení výkonu. Jedná se o základní vojenské i ležérní modely. Kromě taktického oblečení jako jsou kalhoty nebo košile obsahuje pánská kolekce také oblečení pro každodenní nošení, džíny apod. Výrobky jsou navržené tak, aby uspokojily nabídku jak pro profesionální vojáky, tak pro příznivce pobytů v přírodě. Oblečení je funkční, pohodlné.

Dámská kolekce

Dámská kolekce respektuje životní styl a každodenní potřeby žen. I zde je důraz kladen na funkčnost, což u dámského taktického oblečení bylo dlouhou dobu postrádáno. Dámské modely jsou nejen moderní a stylové, ale také všestranné a vhodné i pro aktivní pracovní vytížení.

Cena různých výrobků

Cena se samozřejmě odvíjí od konkrétních výrobků. Základ každé výbavy ale tvoří oblečení. Zde se cena zpravidla odvíjí od kvality materiálu a celkového zpracování jednotlivých kusů oděvů. Základní pořizovací cena např. kalhot se pak pohybuje kolem 700 Kč. Do 1000 Kč lze ale pořídit i celý komplet kalhot a trika s tímto maskovacím vzhorem. Kvalitnější modely se pak pohybují kolem částek 1500 Kč a více. Stejně jako u oblečení je velmi široké rozpětí u tašek a batohů. Např. malé příruční brašny a kapsy na uložení nezbytností stojí kolem 500 Kč. Propracované taktické batohy mohou stát i 5000 Kč.

Otázky a odpovědi

Jak vybrat kryptek mandrake?

Jedná se o maskovací vzor, který je ideálně určený pro zalesněné oblasti. V tomto vzoru se vyrábí pestrá škála oblečení i doplňků. Ty vyrábí nejrůznější značky. Pánské i dámské kolekce taktického nízkoprofilového oblečení nabízí také značka Vertx, která je s firmou Kryptek úzce spjatá.

V čem se liší maskovací vzory značky Kryptek od jiných firem?

Maskovací vzory Kryptek jsou vícesměrové. Vždy využívají dvě vrstvy. Tu první tvoří barevné schéma, druhé pak geometrické obrazce, které rozbíjí tvary. Jednoduše řečeno 2D kresbu překrývá 3D obrázek. Tato kombinace pak výrazně zvyšuje krycí schopnosti vzoru.
Zobrazit kompletní nabídku Kryptek mandrake