Kšíry do kočárku

Vaše dítě bude v bezpečí v kočárku i v židličce.

ca. 100 CZK
ca. 200 CZK
ca. 700 CZK
ca. 200 CZK

Jak vybrat kšíry do kočárku

Dětské kšíry zajišťují bezpečí vašeho dítěte při sezení v kočárku, lze je použít i jako kšíry vodící. Snad všechny modely dětských kočárků jsou vybaveny bezpečnostním 3 nebo 5 bodovým pásem, ne vždy je ale tento pás naprosto bezpečný a opravdu živé dítě pomohou v klidu udržet právě kšíry.

Kdy použít

Kšíry mají nastavitelnou délku popruhu a používají se pro samostatně sedící dítě, výrobci často uvádějí věk 6. měsíců, což je ale individuální, protože každé miminko se vyvíjí jinak rychle. Lze je použít v kočárku, dětské jídelní židličce a v případě, že zakoupíte kšíry s přídavným páskem, můžete je využít jako vodící kšíry.

Vodítko na děti

Vodítka na děti jsou ve světě poměrně běžná a v některých zemích se nad jejich používáním nikdo nepozastavuje. V našich krajích je ale vodítko stále kontroverzní téma. Ať už je váš pohled na toto téma jakýkoliv, vězte, že jsou opravdu situace, kdy je tato pomůcka pro dítě nezbytná.

Vodící
BabyOno šedo růžové

Vodítka a kšíry by měly být u dětí krátkodobou záležitostí, pro místa s vysokou hustotou dopravy nebo lidí. Využijete je tedy především ve městě, kdy zabrání malému neposedovi vběhnou do silnice, pomohou zvládnout cestu městskou hromadnou dopravou, atd. Jsou také nezbytné pro děti, které mají tendenci utíkat, trpí nějakou poruchou například ADHD nebo poruchu autistického spektra.

Ocení je i rodiče vícerčat. Vodící kšíry je možné používat až do věku cca 7 let.

Víte, že…?

Odborníci důrazně varují před vodítky upevněnými k zápěstí malého dítěte. Pokud ho totiž prudce strhnete třeba před přibližujícím se autem, můžete mu způsobit úraz paže nebo vykloubení ramenního kloubu.

Dostupná kvalita
Womar Šedá

Návod

Návod na použití je jednoduchý a zapnout dítě do tohoto postroje, nevyžaduje žádný obsáhlý manuál.

Výrobce kšírů radí následovné:

,,Kšíry používejte vždy pouze na oděv dítěte. Nasaďte dítěti kšíry na ruce tak, aby pás se sponou pohodlně obepínal pás dítěte. Zapněte sponu. Pomocí regulačních přezek upravte velikost kšírů. Před použitím se ujistěte, že jsou kšíry správně zapnuty. Pomocí spon zapněte připevňovací pásky ke kšírům.ʺ

Extra bezpečné
Baby Dan Lux černé

Dále upozorňuje na to, že je nutné výrobek před použitím vždy zkontrolovat a najdete-li nějaké poškození zejména na plastových sponách, které by mohlo dítěti ublížit, ať již pořezáním nebo dokonce spolknutím, nesmíte je v žádném případě použít.

Co se týká údržby, je možné je prát v pračce. Perte je i s plastovými sponami na 40°C.

Bezpečí

Hlavní účel tohoto výrobku je udržet dítě v bezpečí při pobytu venku nebo zamezit jeho pádu ať už z kočárku nebo jídelní židličky. Bohužel se občas dočtete o tom, že používáním tohoto výrobku došlo k poranění nebo i smrti dítěte. Nenechávejte tedy dítě upevněné v kšírách nikdy pobíhat bez dozoru a při používání tedy dbejte na tyto základní požadavky:

Designové
Canpol babies 9-700 hnědé
Přehled Popis
1. Věnujte zvýšenou pozornost bezpečnosti při použití kšírů poblíž automatických dveří, výtahů apod.
2. Pokud kšíry nepoužíváte v kočárku nebo křesílku, odepněte připevňovací pásky z karabin.
3. Pokud výrobek nepoužíváte, uchovávejte je mimo dosah dítěte.
4. Nepoužívejte kšíry k zabezpečení dítěte na hračkách a vozítkách poháněných elektrickým nebo benzínovým.

Cena

Dětské kšíry zakoupíte za cenu od 200 – 300 Kč, není to tedy nijak velká položka. Na trhu je jich velké množství v různých barvách, některé jsou doplněné veselými plastovými sponami v podobě zvířátek.

Koupit můžete kšíry, které využijete pouze na připoutání dítěte do kočárku nebo jídelní židličky, a také kšíry 2V1, které lze použít jako vodící bezpečnostní kšíry.

Tyto výrobky nabízí BabyOno, Canpol, Farlin, Miki, Canpol. Českou republiku pak reprezentují výrobky značky Xandy.

Jméno
Vodící
Dostupná kvalita
Extra bezpečné
Designové
Image
Produkt
BabyOno šedo růžové
Womar Šedá
Baby Dan Lux černé
Canpol babies 9-700 hnědé
Cena ca. 100 CZK ca. 200 CZK ca. 700 CZK ca. 200 CZK
  Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena Aktuálni cena
Alena Rajnochová

About the Author

About the Author

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela několik různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které nejen ráda čtu, ale zkouším i občas nějaký příběh vytvořit. Díky tomuto svému koníčku jsem se dostala do týmu copywriterů. Začínala jsem s psaním dětských pohádek a příběhů, postupně jsem zpracovávala témata, která mohou zajímat rodiče i starší děti. Nyní se specializuji se na psaní produktových článků. Díky této práci jsem se dozvěděla mnohé z oblasti zdraví, péče o tělo, děti, domácnost a zahradu, což jsou témata, která mě zajímají nejvíce.