Nejlepší měřiče rychlosti 2024 a jak vybrat

Autor: Jakub Černý | Aktualizováno: Květen 2024

VÍTĚZ SROVNÁNÍ
Palubní DISPLEJ GPS měřič rychlosti, solární napájení

Jak vybrat měřič rychlosti

Při výběru měřiče rychlosti je důležité brát v úvahu několik klíčových kritérií:

  • Přesnost: Zkontrolujete, jestli je měřič schopen poskytnout přesné výsledky rychlosti. Přesnost je základem spolehlivých měření.
  • Rozsah měření: Zjistěte, jaký je rozsah rychlostí, které měřič dokáže změřit, a zda to odpovídá vašim potřebám.
  • Provedení a odolnost: Měřič by měl být odolný vůči vnějším podmínkám, jako jsou nepříznivé povětrnostní vlivy, pokud ho plánujete používat venku.
  • Baterie a napájení: Zvážit, jaký typ baterií měřič používá a jak dlouho může fungovat bez potřeby dobíjení nebo výměny baterií.
  • Rozhraní a kompatibilita: Podívejte se na to, jestli měřič nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní a kompatibilitu s dalšími zařízeními nebo softwarem.
  • Přidružené funkce: Některé měřiče rychlosti nabízejí doplňkové funkce, jako je paměť pro ukládání výsledků, detekce směru pohybu nebo analýza dat.

Měřič rychlosti - náš výběr

Palubní DISPLEJ GPS měřič rychlosti, solární napájení
Zobrazit více
Palubní displej s GPS měřením rychlosti, solárním napájením (100mA), ukazuje také nadmořskou výšku, teplotu a čas. Mění jas podle světla, varuje při překročení rychlosti a má automatizované zapnutí/vypnutí. Napájení 5V, baterie 400MA, výšková toleranci 1:80m, pracovní rozsah -40 ℃ do +80 ℃. Rozměry 70 x 59 x 59 mm, hmotnost 203g.
Zobrazit méně
Palubní DISPLEJ 5,2
Zobrazit více
Palubní displej o úhlopříčce 5,2 palce má LCD technologii, systém TPMS pro monitorování tlaku v pneumatikách se 4 externími čidly a integrovaný GPS měřič rychlosti s víceosým gyroskopem.
Zobrazit méně
UNI T LM600
přečíst recenzi
Výrobce: Uni-t
Hmotnost: 0.1 kg
Zobrazit více
Laserový dálkoměr UNI-T LM600 umožňuje měření vzdálenosti 4.572 – 548.64 m a rychlosti až 300 km/h s odchylkou ± 0.9144 m. Nabízí zvětšení 7x a je vybaven LCD displejem a pulsním laserem bezpečným pro oči. Jeho konstrukce zahrnuje 3.7V Li-ion baterii a hmotností je 230 g.
Zobrazit méně
Palubní DISPLEJ 5,2
Zobrazit více
Palubní LCD displej o velikosti 5,2“ poskytuje informace o rychlosti, nadmořské výšce a geografické lokalizaci díky integrovanému GPS a gyroskopu. Zobrazuje také data o baterii a umožňuje přepínání mezi jednotkami km a míle. Displej je napájený v rozmezí DC 5-30 V a má rozměry 170 x 59 x 77 mm.
Zobrazit méně
Zobrazit kompletní nabídku Měřič rychlosti

Jak vybrat měřič rychlosti

Pro jaké účely lze měřič rychlosti využít

Měřič rychlosti lze využít v řadě situací a pro různé účely. Například sportovci a trenéři jej používají pro sledování a zlepšení výkonu sportovců, měření rychlostí míčů ve sportech jako je baseball, tenis nebo fotbal. Ve stavebnictví a průmyslu lze měřiče rychlosti využít ke kontrole rychlosti strojů a dopravních pásem. V dopravě slouží k monitorování rychlosti vozidel, což pomáhá prosazovat dopravní předpisy a zvyšovat bezpečnost na silnicích. Také ve vědě a výzkumu jsou měřiče rychlosti využívány pro různá měření, jako je zjišťování rychlosti větru nebo rychlostí těles v pohybu.

Jaké typy měřičů rychlosti jsou dostupné

Na trhu existují různé typy měřičů rychlosti, které se liší svými funkcemi a využitím. Například, radarové měřiče využívají dopplerův efekt k detekci rychlosti pohybujících se objektů, jsou vhodné zejména pro měření rychlosti vozidel. Laserové měřiče poskytují vysokou přesnost a mohou být použity i na větší vzdálenosti. GPS měřiče rychlosti využívají signály ze satelitů k určení rychlosti objektu, tyto jsou populární ve sportovní oblasti. A existují i aplikace pro chytré telefony, které mohou využívat vestavěné senzory ke zjištění rychlosti, ale tyto bývají méně přesné než specializované přístroje.

Jakou úlohu hraje dopplerův efekt u měřičů rychlosti

Dopplerův efekt je základním principem, na kterém fungují radarové měřiče rychlosti. Tento fyzikální jev spočívá v tom, že se frekvence vlny (v tomto případě rádiové nebo zvukové vlny) mění v závislosti na pohybu zdroje vlnění a pozorovatele. Když se objekt přibližuje, frekvence vlny se zvyšuje; když se objekt vzdaluje, frekvence se snižuje. Měřič rychlosti vysílá signál, který se odrazí od pohybujícího se objektu a vrátí zpět k měřiči. Měřič pak analyzuje změny ve frekvenci odraženého signálu a vypočítá rychlost objektu. Dopplerův efekt umožňuje měřit rychlost přesně a efektivně, což je nezbytné například pro policejní radarové pistole nebo při sportovních výkonnostních testech.

Je legální používat měřič rychlosti a existují pro to nějaká omezení

Měřič rychlosti
Palubní DISPLEJ GPS měřič rychlosti, solární napájení

Používání měřičů rychlosti je obecně legální a v některých případech dokonce nezbytné, například pro práci policie nebo pro vědecký výzkum. Nicméně existují případy, kdy může použití měřičů rychlosti například v soukromí osobami narazit na právní omezení, obzvláště pokud je používáno k zasahování do soukromého života nebo k porušování dopravních předpisů (např. při používání radarových detektorů). Proto je vždy důležité se informovat o místních zákonech a předpisech, které upravují používání těchto zařízení, a zajistit, abyste je používali v souladu s právními normami.

Jak mohu ověřit přesnost měřiče rychlosti

Ověření přesnosti měřiče rychlosti se může provádět několika způsoby. Je možné porovnat výsledky měření s kalibrovaným referenčním zařízením nebo použít kontrolní bod s pevně stanovenou rychlostí. Někteří výrobci poskytují certifikáty o kalibraci, které garantují, že měřič byl testován a nastaven na dodržování určených standardů přesnosti. Pro domácí ověření je možné využít známé vzdálenosti a stopky k získání odhadu rychlosti, který lze pak porovnávat s výsledky měřiče. Přesnější metody vyžadují použití speciálního vybavení a odborných znalostí.

Zobrazit kompletní nabídku Měřič rychlosti